Jump to content

Photo
- - - - -

OFK Beograd

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
412 replies to this topic

#16 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 13 April 2011 - 16:57

#17 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 13 April 2011 - 22:24

Dok se vi navijaci Vose ponasate kao da vas ima 200 miliona a nista bas daleko od OFK-a.

Navijaca Vojvodine ima najmanje 10 000 ... kao sto navijaca PFC i CZV ima po dva miliona ... Tako da ti ta primedba ne stoji ...

Budimo realni - da OFK stvarno jeste naslednik starog BSK - a i da ima pet osvojenih titula, zar stvarno mislite da bi imali samo par stotina pristalica?

#18 belgrade_owl

belgrade_owl
  • Members
  • 65 posts

Posted 13 April 2011 - 22:54

Navijaca Vojvodine ima najmanje 10 000 ... kao sto navijaca PFC i CZV ima po dva miliona ... Tako da ti ta primedba ne stoji ...

Budimo realni - da OFK stvarno jeste naslednik starog BSK - a i da ima pet osvojenih titula, zar stvarno mislite da bi imali samo par stotina pristalica?

Budimo realni, da klub nije stavljan u zapecak za vreme SFRJ imali bi mnogo vise navijaca. Klub je bio zabranjen od stran komunista, nakon toga su osnovani zvezda i partizan i stalno su gurani u prvi plan zbog SKOJ-a AVNOJ-a. Koliko su partizan i zvezda bili favorizovani govori podatak iz sezdesetih godina 20. veka kada je 5 ili 6 igraca zagrebackog Dinama poslato na odsluzenje vojnog roka, a za to vreme su mogli da nastupaju samo za partizan, vojni klub. Cak i pored svega toga OFK je u to vreme privlacio publiku na stadion, pad je usledio zbog nedostatka uspeha kluba i ceste selidbe u nizi rang takmicenja.

Jednostavno mi nemamo tu fudbalsku kulturu koju imaju Englezi ili Nemci na primer da stanemo uz klub zato sto je iz kraja ili grada u kojem zivimo pa makar bio i u trecoj ligi.

Novi Sad ima oko 350 hiljada stanovnika, 10 hiljada navija za vojvodinu kazes, za koga navijaju ostali?! Mene bi bilo sramota da kazem kako zvezda i partizan imaju vise navijaca u novom sadu od Vojvodine.

#19 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 13 April 2011 - 23:05

Budimo realni, da klub nije stavljan u zapecak za vreme SFRJ imali bi mnogo vise navijaca. Klub je bio zabranjen od stran komunista, nakon toga su osnovani zvezda i partizan i stalno su gurani u prvi plan zbog SKOJ-a AVNOJ-a. Koliko su partizan i zvezda bili favorizovani govori podatak iz sezdesetih godina 20. veka kada je 5 ili 6 igraca zagrebackog Dinama poslato na odsluzenje vojnog roka, a za to vreme su mogli da nastupaju samo za partizan, vojni klub. Cak i pored svega toga OFK je u to vreme privlacio publiku na stadion, pad je usledio zbog nedostatka uspeha kluba i ceste selidbe u nizi rang takmicenja.

Jednostavno mi nemamo tu fudbalsku kulturu koju imaju Englezi ili Nemci na primer da stanemo uz klub zato sto je iz kraja ili grada u kojem zivimo pa makar bio i u trecoj ligi.

Novi Sad ima oko 350 hiljada stanovnika, 10 hiljada navija za vojvodinu kazes, za koga navijaju ostali?! Mene bi bilo sramota da kazem kako zvezda i partizan imaju vise navijaca u novom sadu od Vojvodine.

Navijac si OFK - a? To se ceni. ;)

Ono sto nikako ne stoji jeste da se u gradu "vecitih" ne moze ocekivati da ce ostali imati vecu podrsku ...

Koliko vas ima po tvojoj proceni? Sramotno malo, pogotovo ako uzmemo da imate i kosarkaski klub, sa cetiri osvojene titule, zatim odbojkaski i vaterpolo klub, itd.

Cesto ponavljana laz u medijima jeste o broju navijaca odredjenih klubova ...

Ubedljivo najvise ljudi ne navija ni za koga, ni ne prati sport ... deklarisu se kao navijaci PFC ili CZV zato sto su culi u medijima samo za te klubove ...

U severnoj pokrajini i u beogradu je mnogo manje interesovanje za sport od ostatka Srbije ...

Problem je taj sto ostatak Srbije nema para, klubovi su bankrot, pa se ljudi opredeljuju za "uspesne" klubove, "brendove", itd.

Realno, sportska drustva kao sto su SD Vojvodina, OSD Beograd, SD Radnicki, kao i "Real sa Nisave" bi morali imati barem onoliko navijaca koliko imaju klubovi kao sto su Bursa ili Aris ...

#20 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 14 April 2011 - 07:41

Pre svega, dobrodošao na ovaj topic, kao i na forum.
U potpunosti se slažem sa tobom u vezi navijača i kulture navijanja na našim prostorima, a Ofk je definitivno najbolji primer kluba koji je nekad zaista bio praćen i privlačio dosta gledalaca na staru Karaburmu.
Bilo je to vreme neke druge - zajedničke države i stadion je gotovo uvek bio dobro ispunjen. O tom posleratnom vremenu pričao mi je deda, koji je i sam igrao fudbal u više bg klubova predratnog vremena.
Ipak su današnje generacije u najvećoj meri okrenute CZ i Pfk-u (po principu sa kolena na koleno) i mnogi nemaju apsolutno nikakvu predstavu o uspesima kluba kakav je Ofk Beograd.
Realno, malo je ljudi koji su kao ja paralelno pratili Zvezdu (ili Pfk) i Ofk, tako se polako došlo do početka 21. veka i 200 gledalaca na Omladinskom stadionu, što je prava šteta...

#21 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 14 April 2011 - 07:44

Zar on nije bio i na nekoj funkciji u klubu?

Vidjao sam ga kad bi PFC gostovao na Karaburmi, uvek je sedeo u lozi....

Koliko ja znam - bio je član Skupštine kluba pre 10-tak, možda i više godina, a jeste se deklarisao kao Ofkovac.
Na stadionu sam imao priliku i da ga upoznam, pričao je kako je kao mladić dolazio i gledao Romantičare (ili Klonfere kako su Ofkovce zvali ranije).

#22 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 14 April 2011 - 17:16

Koliko su partizan i zvezda bili favorizovani govori podatak iz sezdesetih godina 20. veka kada je 5 ili 6 igraca zagrebackog Dinama poslato na odsluzenje vojnog roka, a za to vreme su mogli da nastupaju samo za partizan, vojni klub.

fkP se odvojio od vojske jos u drugoj polovini 50-ih. ironija je da smo tada prestali da budemo 1 od najbogatijih klubova na svetu...

Edited by peja™, 14 April 2011 - 17:17.

#23 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 14 April 2011 - 17:23

fkP se odvojio od vojske jos u drugoj polovini 50-ih. ironija je da smo tada prestali da budemo 1 od najbogatijih klubova na svetu...

Pa mora nesto ostati i za vojsku ... :lol:

#24 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 17 April 2011 - 15:33

Nakon poraza na Banjici, Romantičari su se uzdigli u meču protiv Borca na Karaburmi i nakon tesne utakmice pobedili 2-1.
Igra ponovo nije bila na neophodnom nivou, evidentno je da postoje problemi u organizaciji isre, iako je ostvareno par dobrih rezultata u prolećnjem delu prvenstva.
Šansa za osvajanje 5. mesta i dalje postoji, mada raspored koji sledi to i ne obećava...

Edited by Manoly, 17 April 2011 - 15:33.

#25 Rajko Janjanin

Rajko Janjanin
  • Members
  • 7 posts

Posted 18 April 2011 - 12:48

Ljubisa Samardzic je OFK-ovac...izmedju ostalog i zato sto mu je brat od strica (ako se ne varam) Spasoje - Paja Samardzic, legenda kluba. Od poznatijih licnosti za OFK navijaju Aca frontmen "Orthodox Celts" i Dobrica Cosic...

#26 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 19 April 2011 - 09:12

Izveštaj sa subotnje utakmice:
http://www.ofkbeogra...report&show=254

#27 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 23 April 2011 - 14:24

Ofk zasluženo vodi nakon prvih 45 min protiv Vojvodine!i
Posed lopte, kontrola sredine terena - na strani domaćih, nisam siguran da će Voša izvući povoljan rezultat na Karaburmi.

#28 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 06 May 2011 - 07:49

Kako bi tema živnula, pitanje za kolege forumaše: Šta očekujete od subotnje tekme na Karaburmi OFK-Zvezda?

Moj lični stav je da koliko god da je prvenstvo odlučeno, Zvezda bi trebalo da dobije, mada su Romantičari kod kuće neugodan protivnik.

#29 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 06 May 2011 - 10:13

Ovo bi trebalo da bude jedna dobra utakmica. Mislim da je ovo prilika OFK-i da proveri sebe koliko moze dobro da odigra protiv jedinog kluba u nasoj ligi koji tezi i nastoji da igra lep i efikasan fudbal. Iz OFK-e tipujem na Milana Rodica i Sasu Markovica da ce odlicno ovu utakmicu odigrati.

Edited by Nikola87, 06 May 2011 - 10:13.

#30 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 06 May 2011 - 12:05

Ovo bi trebalo da bude jedna dobra utakmica. Mislim da je ovo prilika OFK-i da proveri sebe koliko moze dobro da odigra protiv jedinog kluba u nasoj ligi koji tezi i nastoji da igra lep i efikasan fudbal. Iz OFK-e tipujem na Milana Rodica i Sasu Markovica da ce odlicno ovu utakmicu odigrati.

Rodić je povređen, a očekuje se da tek početkom juna počne sa aktivnim treninzima.
Drugopomenuti momak će verovatno želeti da se pokaže protiv kluba sa kojim ga vajni srpski novinari povezuju mesecima unatrag, mada sam primetio da i navijači Zvezde o Markoviću imaju pozitivan stav, a pitanje je koliko je sve to realno.
Po meni, među Ofk-ovim igračima pažnju treba obratiti na iskusnog Simića i veznjaka Žeravicu, ako ih Švaba planira u prvih 11, do sada su bili regularni.

Zvezda će svakako pokušati da forsira ofanzivnu igru, kao i do sada, tako da se slažem da će tekma biti kvalitetna.

Edited by Manoly, 06 May 2011 - 12:05.