Jump to content


Photo
- - - - -

Katastrofalni zemljotres u Japanu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
242 replies to this topic

#16 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 12 March 2011 - 15:39

More than 300,000 people have now been evacuated from homes in northern Japan and that number will rise as the government increases the exclusion zone around the Fukushima nuclear power plant,
Kyodo reports

#17 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 March 2011 - 15:55



#18 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 12 March 2011 - 15:58

Malo Yoyogizama:

Uvek, a pogotovo sada, cela nacija je jedna porodica a lideri su njene glave, kao u nekoj patrijarhalnoj porodici iz doba Koshtane i Bore Stankovica. Tu nema zajebavanja, nema lazi i prikrivanja kada sva deca gledaju na gore, u lidere.

Opet, ovako jak zemljotres nije pogodio nekoga nespremnog kao jadni Haiti (250 hiljada mrvih, 7 rihtera) i meni je, osim neizbeznog (sam zemljotres i tsunami)krivo da ta nuklearka nije bila bolje obezbedjena i da Japan stoji kao shalabajzer i pod lupom za nesto sto je, posle svega, ipak manja stvar od same nepogode. Gde svako samo to gleda, pa i neka gleda pa i zaboravi sta je u stvari bilo i sta bi bilo da je bilo negde drugde i sta bi oni radili.

PPPatologija

Edited by Black Dog, 12 March 2011 - 15:59.


#19 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 12 March 2011 - 16:03

Lud snimak!
Kako je ljudima u zgradi?Verovatno je ovo Tokio koji je dosta udaljen od epicentra.

Da Tokio je u pitanju, ali interesantno je da i u priobalnim naseljima zemljotres nije napravio shtetu na kucama vec cunami. Prilichno fascinantno uzimajuci u obzir jachinu potresa, chak i znajuci njihov nachin gradnje.
Jedan moj blizak prijatelj u Tokiu kazhe da se treslo dobrih 20 minuta ali nije bilo velike shtete. Najveci problem im je transport jer su vozovi odmah stali a mnogo ljudi prevaljuje i po 60km na putu od posla do kuce. On zhivi van Tokia i trebalo mu je vishe od devet sati da dodje do kuce juche.
Malopre na BBCju pushtaju snimak Minamisanriku pre i posle. Kao da je neko gumicom obrisao grad ostavljajuci samo dve tri zgrade na mestu.

Sad prichaju da ce da potapaju Fukushimu morskom vodom... Kao vid hladjenja valjda. Izgleda da u svom ovom haosu ne iznose istinu o stanju u nuklearci u javnost

At least three residents evacuated from a town near quake-hit Fukushima No. 1 plant have been exposed to radiation, both Kyodo and NHK report



#20 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 March 2011 - 16:14

...
Malopre na BBCju pushtaju snimak Minamisanriku pre i posle. Kao da je neko gumicom obrisao grad ostavljajuci samo dve tri zgrade na mestu.
...

...taj snimak je dva posta iznad.

#21 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 March 2011 - 16:24

...
At the No. 1 plant, the amount of radiation reached around 1,000 times normal inside the control room of the reactor, and 70 times normal near its main gate.

It was the first time an external radioactive leak had been confirmed since the disaster.

Earlier reports said the U.S. Air Force was helping to deliver coolant to the damaged plant, which Secretary of State Hillary Clinton was believed to have confirmed Friday in the U.S.


http://search.japant...20110313a1.html

#22 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 March 2011 - 16:45

strava kako taj cunami izgleda...



#23 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 March 2011 - 17:18

Sad prichaju da ce da potapaju Fukushimu morskom vodom... Kao vid hladjenja valjda. Izgleda da u svom ovom haosu ne iznose istinu o stanju u nuklearci u javnost


na BBC nuklearni fizičar objašnjava, ako sam dobro shvatila, da to i nije naročito dobra ideja.

#24 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 March 2011 - 17:49

Lud snimak!
Kako je ljudima u zgradi?Verovatno je ovo Tokio koji je dosta udaljen od epicentra.


Strasno, ne zelim da znam kako je izgledalo na zadnjem spratu

Malo Yoyogizama:


<_< Malo radioaktivnosti im uteklo, malo se urusili zidovi reaktora i malo su evakuisali 20 km okolo a Yoyogi o njegovoj kancelariji.

na BBC nuklearni fizičar objašnjava, ako sam dobro shvatila, da to i nije naročito dobra ideja.

Vec pustaju vodu - CNN kaze trajace dva dana. Znam da su ameri nestoi poslali za hladjenje ali ne mogu da nadjem gde je text od juce, verovatno da osposobe taj generator.

#25 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 12 March 2011 - 17:53

Citam na BBC News da je Japan od Rusije zatrazio vece isporuke uglja i prirodnog gasa kako bi poboljsao stanje sa energetikom.Ko zna koliko nuklearki u Japanu u ovom trenutku ne radi?

#26 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 12 March 2011 - 18:46

Sjajan tekst
http://www.bbc.co.uk.../world-12723092

#27 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 March 2011 - 23:23

Koliko covek treba da ima ukusa da dozvoli da se veceras na RTS1 emituje film Pearl Harbor....Dno. dna :ajme:

#28 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 13 March 2011 - 00:01

Citam na BBC News da je Japan od Rusije zatrazio vece isporuke uglja i prirodnog gasa kako bi poboljsao stanje sa energetikom.Ko zna koliko nuklearki u Japanu u ovom trenutku ne radi?

Pa ne radi valjda nijedna. Svi reaktori su podesheni da se ugase kod prvog potresa, a obzorom da oni josh traju ne bi ni smeli da ih ukljuche.
edit: sorry, sad sam skontla da ti mislish na ceo Japan....Kasno je :)

Inache, i na reaktoru 3 u Fukushima No. 1 ne radi hladjenje, spremaju se da puste paru. Eksplozija je jutros bila na reaktoru 1 u Fukushima No. 1.

Kog interesuje, BBC live strana je dobar izvor informacija, video ide sa stalnim updejtima i text pored.

Edited by Liv, 13 March 2011 - 00:03.


#29 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 13 March 2011 - 01:36

Kog interesuje, BBC live strana je dobar izvor informacija, video ide sa stalnim updejtima i text pored.


Ja pratim preko Guardian-a, samo treba kliknuti ON (This page will update automatically every minute: On | Off). Vrlo su azurni.

#30 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 March 2011 - 02:31

6 miliona japanskih domaćinstava je trenutno bez struje (više od 10% zemlje), dugi redovi za hranu i benzin.

po cnn-u, informacije o situaciji u fukušimi su vrlo kontroverzne.