Jump to content

Photo
- - - - -

Paypal Srbija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#1 Clear apple

Clear apple
  • Members
  • 23 posts

Posted 09 March 2011 - 15:06

Zna li neko uopste dokle se doslo do uvodjenja Paypal-a u Srbiji i da li je to uopste moguce na neki nacin sad izvesti preko neke banke ili vec.

Ako se pogledaju vesti na b92 http://www.b92.net/s...rl=www.b92.net/

te docice 2010 , pa 2011, pa samo sto nije , evo ga tu je ....

Da li neko zna nesto tancije, da li se ceka neki specijalna zakon ? koje ministarstvo je zaduzeno za to ?

#2 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 09 March 2011 - 16:17

Zna li neko uopste dokle se doslo do uvodjenja Paypal-a u Srbiji i da li je to uopste moguce na neki nacin sad izvesti preko neke banke ili vec.

Ako se pogledaju vesti na b92 http://www.b92.net/s...rl=www.b92.net/

te docice 2010 , pa 2011, pa samo sto nije , evo ga tu je ....

Da li neko zna nesto tancije, da li se ceka neki specijalna zakon ? koje ministarstvo je zaduzeno za to ?

bila je zaduzena smenjena ministarka za telekomunikacije i informaciono drustvo Jasna Matic.
tesko da ce od toga nesto biti,posebno jer je potrebno uskladiti nekoliko zakona.
za trgovinu preko neta mozes koristiti moneybookers

#3 Clear apple

Clear apple
  • Members
  • 23 posts

Posted 09 March 2011 - 21:43

Nemam iskustva sa datim sajtom ali sam poprilicno siguran da necu moci da kupim na amazonu ili nekom slicnom sajtu

#4 Clear apple

Clear apple
  • Members
  • 23 posts

Posted 10 March 2011 - 11:04

Inace napisah pismo paypal-u i oni mi na brzinu odgovorise :

Thank you for contacting PayPal regarding opening an account. I am
pleased to assist you today.

We'd like nothing more than to have you as a PayPal customer.
Unfortunately, we don't currently offer services in Serbia and this is
the reason why you were unable to find your country on the list.

When we offer our service to a country, we need to ensure that we are
compliant with both local and international laws before we can offer our
full service.

Due to the challenges and complexities associated with the worldwide
financial network, we cannot offer a firm date or timetable for
expansion of our services to other countries. We can promise you that we
are working hard to do so as soon as possible.

I regret any inconvenience this might have caused and thank you for your
time.

Yours sincerely,
Sandra
PayPal

Izgleda da su propisi problem :(

#5 anaca34

anaca34
  • Members
  • 6 posts

Posted 07 April 2011 - 19:51

Upravo tako treba da se skinu limiti na ulaz i izlaz novca to je najveci problem jos uvek.

Inace napisah pismo paypal-u i oni mi na brzinu odgovorise :

Thank you for contacting PayPal regarding opening an account. I am
pleased to assist you today.

We'd like nothing more than to have you as a PayPal customer.
Unfortunately, we don't currently offer services in Serbia and this is
the reason why you were unable to find your country on the list.

When we offer our service to a country, we need to ensure that we are
compliant with both local and international laws before we can offer our
full service.

Due to the challenges and complexities associated with the worldwide
financial network, we cannot offer a firm date or timetable for
expansion of our services to other countries. We can promise you that we
are working hard to do so as soon as possible.

I regret any inconvenience this might have caused and thank you for your
time.

Yours sincerely,
Sandra
PayPal

Izgleda da su propisi problem :(

#6 MickoBGD

MickoBGD
  • Members
  • 4 posts

Posted 10 April 2011 - 05:10

Ja radim online biznise uveliko i to je svakako problem. Koristim moneybookers da prevlacim pare na svoj bankovni racun a paypal koristim koji sam otvorio na rodjaka iz slovenije za trange frange ekonomiju. Tj. preko paypala samo radim online poslove a posle muljam sa ljudima. Ja njima posaljem pare na paypal a oni meni na moneybookers da mogu posle i da ih opipam :).

Naravno, u svim tim transakcijama izgubim i po 20% ali situacija je takva. 90% klijenata za koje radim te online poslove imaju samo paypal i tek neke standardne mogu da ubedim ili da otvaraju moneybookers ili direktno na racun da mi salju.

Sto se tih tema oko paypala u srbiji tice... Jos od 2003. na forumu elitesecurity se svake godina otvara nova tema: 2002. najave "od 2003. paypal u srbiji"... onda 2003. nova tema "od 2004. paypal u srbiji"... i sve tako... paypal ce doci onda kad nas budu naterali da uskladimo zakone sa evropom... 5 miliona indijaca koristi paypal da radi online, sto bi se paypal zajebevao sa korupcijskim srpskim zakonima zbog 1000 srba koji ce da pazare 100 evra godisnje ? Ukratko, ako mi to ne poguramo nece ni oni.

#7 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 05 May 2011 - 13:48

Da li neko ima iskustva sa otvaranjem Paypal naloga izvan Srbije (mislim na one s prebivalištem u Srbiji)? Čuo sam da se ljudi dovijaju na razne načine, odnosno otvaraju naloge u Mađarskoj, Hrvatskoj ili Bosni, ali ne znam nikog lično da bih ga pitao koji je postupak.

Imam nekih veza sa Slovenijom pa bih rado pokušao nešto tamo i bio bih zahvalan za svaku informaciju (može i na PM).

Ovo je već deseti mesec kako sam bez posla i odavno mi je jasno da mi je jedina šansa samozapošljavanje. Koliko mogu da vidim, na Internetu postoji priličan broj mogućnosti za freelance programere, ali problem je plaćanje. Svi ti poslovi se naplaćuju preko Paypala, a pošto se od parazita i buzdovana koji kao "upravljaju" ovom tugom od države očigledno ne može očekivati ništa pametno i korisno za njene građane, legalni Paypal sigurno nećemo dočekati u Srbiji u dogledno vreme.

#8 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • 23 posts

Posted 11 May 2011 - 08:38

Ja sam prošle godine otvorio nalog jednostavno tako što sam uneo tačne podatke u polja za adresu (ulica i broj, Beograd, Srbija), a za zemlju iz njihove padajuće liste izabrao Hrvatsku. Verifikacija Visa Gold debitne kartice domaće banke nije prošla, ali je zato Master revolving kreditna kartica iste banke prošla glatko. Koristim Pay Pal bez ikakvih problema. Dakle zvanično ne može, ali Pay Pal toleriše one koji uspeju da se snađu.

Edited by Bluealek, 11 May 2011 - 08:47.

#9 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 12 May 2011 - 10:42

Ja sam prošle godine otvorio nalog jednostavno tako što sam uneo tačne podatke u polja za adresu (ulica i broj, Beograd, Srbija), a za zemlju iz njihove padajuće liste izabrao Hrvatsku. Verifikacija Visa Gold debitne kartice domaće banke nije prošla, ali je zato Master revolving kreditna kartica iste banke prošla glatko. Koristim Pay Pal bez ikakvih problema. Dakle zvanično ne može, ali Pay Pal toleriše one koji uspeju da se snađu.

Hehehehe, izgleda šašavo, ali radi! ;) U stvari, tek sad ne razumem zašto PayPal zvanično ne posluje sa Srbijom?

Znam da plaćanje prema inostranstvu nije pouzdano jer ima nekih problema s karticama (neke naše ne važe, odnosno ne prihvataju ih izvan Srbije, što bi objasnilo tvoje iskustvo s Visa Gold debitnom karticom). Navodno, drugi problem i uzrok su naši imbecilni propisi i ograničenja po pitanju iznošenja novca. Ali ne znam šta je tačno u pitanju.

Ja nemam kreditnu karticu i PayPal nalog bih koristio samo za uplate iz inostranstva. Eh, da, ja sam jedan od poslednjih Mohikanaca koji i dalje voli isključivo keš, a nervira ga kada ga banke muzu na sitno, tipa "članarina za ovo", "nadoknada za ono" ili za "održavanje" nečega. (A i sad kao nezaposlenom, teško da bi mi koja banka izdala karticu.)

Međutim, ako na PayPalu ne može da se otvori nalog samo za uplate i obavezna je i neka debitna kartica, izgleda da ću morati da menjam navike.

#10 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • 23 posts

Posted 18 May 2011 - 23:43

Znam da plaćanje prema inostranstvu nije pouzdano jer ima nekih problema s karticama (neke naše ne važe, odnosno ne prihvataju ih izvan Srbije, što bi objasnilo tvoje iskustvo s Visa Gold debitnom karticom).

Mislim da nije takav problem posredi, pošto je to prva kartica sa kojom apsolutno nikada nigde nisam imao problem plaćanja u inostranstvu (bilo uživo ili preko interneta, čak i na američkim sajtovima). Nisam ekonomista i ne razumem se u bankarstvo, ali pretpostavljam da problem leži u tome što za neke kartice Pay Pal može automatski da ustanovi zemlju porekla, a za neke ne (ili je prosto mehanizam provere porekla kreditnih i debitnih kartica drugačji). Iskreno rečeno, više bih voleo da mogu Pay Pal transakcije da obavljam debitnom nego kreditnom karticom, ali bolje i ovako nego nikako.

Ja nemam kreditnu karticu i PayPal nalog bih koristio samo za uplate iz inostranstva. Eh, da, ja sam jedan od poslednjih Mohikanaca koji i dalje voli isključivo keš, a nervira ga kada ga banke muzu na sitno, tipa "članarina za ovo", "nadoknada za ono" ili za "održavanje" nečega. (A i sad kao nezaposlenom, teško da bi mi koja banka izdala karticu.)

Potpuno razumem tvoj otpor. I ja često dobijam poriv da izađem iz "sistema", jer prihvatanje pravila igre i konvencija globalizovanog sveta često stvara osećaj da ti se sve više steže omča oko vrata i da, zapravo, uopšte nisi slobodan, koliko god prividno raspolagao nekom količinom novca koja ti omogućava da živiš nešto bolje od proseka u Srbiji. Gledam svoje drugare koji su uspeli da prevale taj korak, da se svesno odreknu koječega, da ponovo postanu slobodni i svoji, naučili da žive sa nešto manje para i moram reći da im pomalo zavidim. U svakom slučaju, strogo se klonim podizanja bilo kakvih dugoročnih kredita, svestan da bih time definitivno raspolaganju sopstvenim životom i samostalnom donošenju odluka o njemu potpisao smrtnu presudu - ipak se daleko lakše živi kada si u poziciji da u svakom trenutku svom poslodavcu možeš da saopštiš da više NE ŽELIŠ da radiš za njega, i da tako nešto zaista možeš sebi da priuštiš bez da ti se sruši celokupna finansijska konstrukcija Posted Image . Ali...

Međutim, ako na PayPalu ne može da se otvori nalog samo za uplate i obavezna je i neka debitna kartica, izgleda da ću morati da menjam navike.

...taj globalizovani mehanizam tokova novca (čiji je i PayPal deo) ima i svojih dobrih strana i može zaista da ti pomogne da fleksibilnije raspolažeš i razvlačiš svoje finansije, pod uslovom da poseduješ dovoljno samodiscipline i da se obavezuješ samo do one granice gde je za tebe još uvek veća korist nego gubitak. Koliko god to apsurdno delovalo, posedovanje kreditne kartice ti, recimo, omogućava da daš otkaz u firmi u kojoj radiš i da odvojiš po 2-3 meseca za neke svoje lične planove, a da u tom periodu ne ostaneš bez novca (samo tajming davanja otkaza treba uskladiti sa periodom na koji se izdaju kartice, odnosno vrši kontrola tvog statusa od strane kreditnog biroa). Bitno je samo da imaš pouzdan plan šta posle, tj. da imaš u šteku nekoliko rezervnih opcija gde ćeš da se zaposliš (bilo radeći za druge, ili pokrenuvši neki svoj privatan projekat koji sigurno donosi novac). Nekima od nas to ide, nekima ne.

#11 Nebojsha

Nebojsha
  • Members
  • 2 posts

Posted 29 May 2011 - 10:53

Zanima me da li za pay pal može obična internet debitna kartica neke banke ili mora visa,master...?

#12 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 29 May 2011 - 13:08

Zanima me da li za pay pal može obična internet debitna kartica neke banke ili mora visa,master...?

Prelistaj par postova unazad, videces da ne moze debitna nego mora kreditna.

#13 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 May 2011 - 13:28

Prelistaj par postova unazad, videces da ne moze debitna nego mora kreditna.

To mozda u Srbiji ..... inache PayPal mnogo vishe voli da placash debitnom nego kreditnom karticom, kao i svaki drugi prodavac. Debitna kartica je kesh kinta, nema lazi - nema prevare, lova se skida momentalno.

#14 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 29 May 2011 - 14:09

To mozda u Srbiji ..... inache PayPal mnogo vishe voli da placash debitnom nego kreditnom karticom, kao i svaki drugi prodavac. Debitna kartica je kesh kinta, nema lazi - nema prevare, lova se skida momentalno.

Jbg, tema i jeste u vezi Srbije. Dovijaj se kako znas i umes. Ja licno bih im najradije, da moze, uplatio neki kes na racun, pa kako kupujem oni skidaju dok ne potrosim. Pa kad potrosim opet ulplatim i tako u krug. Da ne mislim ni o kartici, ni o bezbednosti.

#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 May 2011 - 15:41

Jbg, tema i jeste u vezi Srbije. Dovijaj se kako znas i umes. Ja licno bih im najradije, da moze, uplatio neki kes na racun, pa kako kupujem oni skidaju dok ne potrosim. Pa kad potrosim opet ulplatim i tako u krug. Da ne mislim ni o kartici, ni o bezbednosti.

Verovatno je problem u dinaru, inache kazem - generalno debit kartica je za PayPal najpozeljnije sredstvo placanja, kad god zelish da platish karticom oni ti preporuche da platish debit karticom a ne kreditnom, kao bolje je, ustvari bolje je za njih jer su shanse da izvise za tu kintu ravne nuli, to je kao solarno placanje (lova na sunce), tebi je svejedno.

Sasvim je moguce da uplatish lovu na PayPal rachun i da polako skidash po potrebi, mada to niko ne radi - zashto bi, ali opet ......... u Srbiji je to izgleda nemoguce.

Mogu da zamislim koliko je nekim patrijotama stalo da PayPal nikada ne proradi.