Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#31 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 July 2013 - 21:34

Pa sta da ti kazem? Ako ti mislis da je vredno ovolikog kvotovanja i navlacenja, samo da bi dokazala da si pametnija od mene, onda dobro. Neka ti bude, ako ti je vec toliko vazno.

A onda tri strane gusto kucana temper tantrum :lol+:

 

Licno mislim da mi koji zivimo ovde i prosli smo to nesto sto se drugi tek spremaju da prodju, mozemo da im pomognemo. Zasto onda to da ne uradimo? Zasto ti krijes sve to tvoje ogromno iskustvo od sveta? Sta, neces da ih navedes na pogresan trag? Neces da se na tebe ljute ako zalutaju i ne bude onako kako si im ti rekla? Bas strasno!

Ti nikako da shvatis da ti nisi advokat, nisi ovlascena da dajes pravne savete ni tumacenja. Cyber ljude upucuje na zvanicne procedure kako i treba a ti na tvoje zivotno iskustvo, kao da je tvoje zivotno iskustvo univerzalno.


  • 0

#32 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 23 July 2013 - 23:24

vu si i veoma je ruzno kada komentarises stvari o kojima nemas pojma. Ponasas se kao stari vojnik koji je poceo da maltertira gustera koji je tek dosao u vojsku. Malo spusti loptu i prestani sa lazes i pravis se kao da nesto znas. Nije posteno prema ljudima koji pitaju i treba im savet, da ih lazes kako bi ispala pametnija. Ruzno, jako ruzno i neodgovorno.

 

 

A onda tri strane gusto kucana temper tantrum :lol+:

 

Ti nikako da shvatis da ti nisi advokat, nisi ovlascena da dajes pravne savete ni tumacenja. Cyber ljude upucuje na zvanicne procedure kako i treba a ti na tvoje zivotno iskustvo, kao da je tvoje zivotno iskustvo univerzalno.

 

Ne vredi, vas dvoje gore. Previse je ocigledno da vas dobar zivot u americi neko drugi placa, a da ga ne zaradjujete sami. Bas kao i Cyber, koja nam je svojevremeno kacila ovde slike jahti i camaca i pricala o meserkama, a sad vise nema. A sto se ne plati mostu, plati se na cupriji, to svi znamo.

I sta sad, vi znate bolje od mene o svedskim boravisnim dozvolama? Pa neka i vama bude, kad vas vec toliko veseli :) .

Mozda primetite u nekom trenutku da je ovaj forum pukao kao zvecka, da ga niti neko cita niti na njemu pise. Pa mozda i shvatite da je vreme kad ste mogli sami sebi da izgledate pametni i uspesni proslo.

To sto sam ja jos uvek tu je samo vasa srecna okolnost. Da odem ja, i vi cete opet biti jadni kao sto ste i bili. Obicni bednici pogublljeni u ovolikom svetu, a utripovali da su bolji od drugih. Budaltine neopavane..


  • 0

#33 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 July 2013 - 23:34

... pravne savete ni tumacenja.


Ja sam jos juce na onom drugom topiku objasnila kako se pisu informacije (a i zakoni). Tako je vazda bilo a ja sam to silom prilika i petljavina odavno naucila. Zato nije uvek given da je lako protumaciti. Ali zato je kod nas uvek lako pitati i dobiti odgovor.

 

Izdvajam ova dva jer nema potrebe za harangama (na onom drugom topiku sam vec citirala odgovor EU info-biroa):



Svedska EU informaciona sluzba preko Nordijskog ministarskog saveta odgovara na pitanje da li deca (EU drzavljani) nezaposlenog EU drzavljanina koji je u Svedskoj i trazi posao imaju pravo da idu u svedsku skolu:

”Deca koja su EU drzavljani imaju pravo na skolovanje na isti nacin kao deca nastanjena u Svedskoj. Roditelji [EU drzavljani] ne moraju imati zaposlenje. Deca se kao EU drzavljani ne smeju diskriminisati na osnovu svoje nacionalnosti. Jedina razlika je to da deca koja imaju pravo na skolovanje prema EU pravu nisu obuhvacena obaveznim skolovanjem. To je regulisano zakonom …”

Imigracioni zavod na pitanje da li se ona odluka koju sam ovde pomenula pre neki dan, odnosi samo na decu izbeglica bez papira (odgovor je vrlo dugacak ali ovo je najvaznije jer potvrdjuje da se odnosi na svu decu):


”Vlada je preporucila da ne bude ogranicenja na neku odredjenu grupu dece. Vlada smatra da deca koja u zemlji borave krace vreme sa velikom verovatnocom nemaju potrebu za skolovanjem i/li da ce u vrlo malom obimu imati potrebe za tim. Problemi koji bi nastali ogranicavanjem na odredjenu grupu dece pretegli su u odnosu na eventualne prednosti koje bi to ogranicavanje donelo. (prop. 2012/13:58 Obrazovanje dece koja u zemlji borave bez dozvole). ”

 

 



 
 

 

Attached Files


  • 0

#34 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 July 2013 - 23:40

...


Manje bi ti vremena uzelo da si se pazljivo raspitala o nekim stvarima pre nego sto bombardujes svojim proizvoljnim tumacenjima nego sto stancujes ove harange.
 

Spoiler


  • 0

#35 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 July 2013 - 23:44

Ne vredi, vas dvoje gore. Previse je ocigledno da vas dobar zivot u americi neko drugi placa, a da ga ne zaradjujete sami. Bas kao i Cyber, koja nam je svojevremeno kacila ovde slike jahti i camaca i pricala o meserkama, a sad vise nema. A sto se ne plati mostu, plati se na cupriji, to svi znamo.

I sta sad, vi znate bolje od mene o svedskim boravisnim dozvolama? Pa neka i vama bude, kad vas vec toliko veseli :) .

Mozda primetite u nekom trenutku da je ovaj forum pukao kao zvecka, da ga niti neko cita niti na njemu pise. Pa mozda i shvatite da je vreme kad ste mogli sami sebi da izgledate pametni i uspesni proslo.

To sto sam ja jos uvek tu je samo vasa srecna okolnost. Da odem ja, i vi cete opet biti jadni kao sto ste i bili. Obicni bednici pogublljeni u ovolikom svetu, a utripovali da su bolji od drugih. Budaltine neopavane..

:lol+: Dama u potpunosti. Nemoj Vili banovacete pa sta cemo mi onda - ko ce nas zabavljati zongliranjem cinjenica. Nego ko to drugi placa nas dobar zivot u Americi? Radnicka klasa verovatno.... posto sigurno nisi ti.

 

A da je dobar jeste, moram ti priznam, bas u subotu nakon masaze (a maserka domaca) protegnem se i kazem, ma zivot je lep. Probaj ponekad, nemas pojma kako dobijes novu perspektivu...

 


Ja sam jos juce na onom drugom topiku objasnila kako se pisu informacije (a i zakoni). Tako je vazda bilo a ja sam to silom prilika i petljavina odavno naucila. Zato nije uvek given da je lako protumaciti. Ali zato je kod nas uvek lako pitati i dobiti odgovor.

Ma naravno, zakone neko treba da zna da cita, posto ih pisu pravnici ;)


  • 0

#36 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 July 2013 - 00:08

Ne vredi, vas dvoje gore. Previse je ocigledno da vas dobar zivot u americi neko drugi placa, a da ga ne zaradjujete sami. Bas kao i Cyber, koja nam je svojevremeno kacila ovde slike jahti i camaca i pricala o meserkama, a sad vise nema. A sto se ne plati mostu, plati se na cupriji, to svi znamo.

I sta sad, vi znate bolje od mene o svedskim boravisnim dozvolama? Pa neka i vama bude, kad vas vec toliko veseli :) .

Mozda primetite u nekom trenutku da je ovaj forum pukao kao zvecka, da ga niti neko cita niti na njemu pise. Pa mozda i shvatite da je vreme kad ste mogli sami sebi da izgledate pametni i uspesni proslo.

To sto sam ja jos uvek tu je samo vasa srecna okolnost. Da odem ja, i vi cete opet biti jadni kao sto ste i bili. Obicni bednici pogublljeni u ovolikom svetu, a utripovali da su bolji od drugih. Budaltine neopavane..

 

Bolje bi ti bilo da manje vredjas, a vise prenosis cinjenice. Ono sto ti mislis i zelis, da drugima crkne krava je samo tvoja opsesija. Prenosi cinjenice i zakone onako kako pisu, a ne kako ih ti razumes. Cini se da ih bas i ne razumes najbolje.


  • 0

#37 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 July 2013 - 00:14

@Cyber: A zasto onda u tvom i mom gradu crkva i nevladine organizacije organizuju nastavu za romsku decu iz Rumunije. Zasto ne drzava, kad vec imaju pravo? To ti meni odgovori, pa me banuj zauvek. Znam da izgaras od zelje.

 

Nordijski ministarski savet? Haha, Halllå Norden :D , sajt samo takav. Smesna si.

 

I prikaci neki sliku camca i mora. Nisi vec dve godine, a svi znamo da imjas jahtu, pa nam nedostaje....

Hajde, nemoj samo da Angie masiraju Tajlandjanke, nije red..


  • 0

#38 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 July 2013 - 00:18


  • 0

#39 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 July 2013 - 00:18



Svedska EU informaciona sluzba preko Nordijskog ministarskog saveta odgovara na pitanje da li deca (EU drzavljani) nezaposlenog EU drzavljanina koji je u Svedskoj i trazi posao imaju pravo da idu u svedsku skolu:

”Deca koja su EU drzavljani imaju pravo na skolovanje na isti nacin kao deca nastanjena u Svedskoj. Roditelji [EU drzavljani] ne moraju imati zaposlenje. Deca se kao EU drzavljani ne smeju diskriminisati na osnovu svoje nacionalnosti. Jedina razlika je to da deca koja imaju pravo na skolovanje prema EU pravu nisu obuhvacena obaveznim skolovanjem. To je regulisano zakonom …”

 

O yeah. Samo ti roditelji moraju imati naknadu za nezaposlene iz maticne drzave koja je dovoljna za izdrazavanje porodice. Ako nemaju, tj ako im je drzava govnjiva,  zalimo slucaj. Mogu da se prijave kod one tvoje crkve.

 

'

Edit: Ali ne moraju, posto "svi znamo" da cigani ne vole da idu u skolu. Oni vise vole u crkvu, a najradije ni to. Prema tebi, oni najvise vole da prose.

 

Edit 2: Sta je to svedska EU informaciona sluzba? Ja nikad cula.

 

Edit 3: Boze, na sta si svela ovu diskusiju. Na otimacinu za mrvicu, ocajnicki pokusaj da budes u pravu i da nekog ubedis da svaki vlasnik rumunskog, bugarskog ili hrvatskog pasosa moze svoju decu ovde da upise u skolu, samo ako je dovoljno pamaten. Ko im je kriv sto nisu.


Edited by vilhelmina, 24 July 2013 - 00:28.

  • 0

#40 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 July 2013 - 00:24

Spoiler

 Ja nikad cula.

Upravo tako, cula si da se konji kuju, pa si i ti digla nogu.


  • 0

#41 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 July 2013 - 00:43


Hajde, nemoj samo da Angie masiraju Tajlandjanke, nije red..

Aaa ne, ja idem kod amerikanke - nema ovde tajlandjanki.

 


Edit: Ali ne moraju, posto "svi znamo" da cigani ne vole da idu u skolu. Oni vise vole u crkvu, a najradije ni to. Prema tebi, oni najvise vole da prose.

Hmmm ajde da budem ljubazna, trebala bi da pripazis kako se izrazavas, znam ja da je to tebi tesko ali racunam ipak da imas neko osnovno kucno vaspitanje, samo da se setis.

 

PS jadno Vili izuzetno jadno i prosto, citav ovaj opus na zadnje dve strane, prosto.


Edited by angelia, 24 July 2013 - 06:01.

  • 0

#42 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 July 2013 - 08:57

 

PS jadno Vili izuzetno jadno i prosto, citav ovaj opus na zadnje dve strane, prosto.

 

Zato sto ocigledno vise nema nikakvog smisla normalno razgovarati s vama gore prisutnima, a ostale ste rasterali (mada to izgleda ne primecujete), pa zato ni ne moze biti drugacije.

Najzanimljivije je sto su mojih zadnjih nekoliko postova u dlaku isti kao svaki tvoj u kojem se obracas meni. Mrdove ipak ne mogu da dostignem. Ta kolicina nitkovluka je ipak neponovljiva. Zbog cega bi moje pominjanje necijih maserki, camaca i besposlicenja bilo nesto drugacije od hiljadu puta ponovljenih insinuacija o mom navodnom lagodnom zivotu na grbaci sirotih svedskih poreskih obveznika?

A ti uopste ne kapiras da je to potpuno isto. Ili mislis da je to normalno. E vidis, nije.

Ili mozda i jeste, ali samo na forumu na kojem se ozbiljnom smatra tvrdnja da svaki vlasnik hrvatskog pasosa moze da dodje u bilo koju zemlju EU, i upise svoje dete od prvog dana u skolu. To nije samo laz i dezinformacija, nego neopevana glupost. I ocajnicki, nategnuti pokusaj da se demantuje nesto sto jasno i glasno pise na sajtu ovdasnjeg zavoda za migracije i u odluci Evropskog parlamenta, a to je:

 

Ne mogu gradjani EU legalno boraviti na teritoriji druge Eu drzave, koja nije njihova maticna, duze od tri meseca ako ne mogu da dokazu da imaju redovne prihode s kojima se mogu izdrzavati. Obavezni su da nakon tog roka registruju svoj boravak, a ako to ne ucine krse zakon. Krsenje zakona jeste razlog zbog kojeg se i EU gradjanina moze proterati iz zemlje ciji drzavljanin nije. U tom slucaju on moze da se sakrije i postane ilegalni imigrant. I tek onda ce za njega vaziti sve ovo cime cyber pokusava da zamajava narod (samo nema vise koga).

Jos jednom: Bez posla ili drugih prihoda ne moze se boraviti u bilo kojoj zemlji EU i pored posedovanja pasosa unije. Znaci, moze se biti nezaposlen i traziti posao, ali se tada mora imati naknada za nezaposlene iz maticne zemlje u iznosu dovoljnom za izdrzavanje. Sve drugo je ordinarna laz i dezinformacija.


  • 0

#43 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 July 2013 - 16:25

Zato sto ocigledno vise nema nikakvog smisla normalno razgovarati s vama gore prisutnima, a ostale ste rasterali (mada to izgleda ne primecujete), pa zato ni ne moze biti drugacije.

Najzanimljivije je sto su mojih zadnjih nekoliko postova u dlaku isti kao svaki tvoj u kojem se obracas meni. Mrdove ipak ne mogu da dostignem. Ta kolicina nitkovluka je ipak neponovljiva. Zbog cega bi moje pominjanje necijih maserki, camaca i besposlicenja bilo nesto drugacije od hiljadu puta ponovljenih insinuacija o mom navodnom lagodnom zivotu na grbaci sirotih svedskih poreskih obveznika?

A ti uopste ne kapiras da je to potpuno isto. Ili mislis da je to normalno. E vidis, nije.

Iznenadjujuce kako meni (koji su to MI, ja sebi nikad ne persiram) uspeva da normalno razgovaram sa mnogima ovde, sa razlicitim misljenjem. Jednostavno onako ljubazno i kulturno. Nemoj molim te da poredis moje postove s tvojim, ja se nikad ne bih tako izrazavala. Mene su ucili da je lepota govora u lepom izrazavanju, a da je koriscenje izraza kao sto su budaletine, bednici, cigani, govnjiva.... izraz nedostatka licnog vaspitanja i kulture kao i siromastvo vokabulara.

 

A tebi skoro svaki post sadrzi nesto slicno. Uz konstantno spekulisanje na racun tudjih licnih zivota, cisto sam se zapitala da nisi latentni voajer. Ti ne vidis razliku izmedju izjave da uzivas beneficije Svedskog drustva i toga da kazes da moj zivot neko drugi placa?!? Kad sam ja tebi rekla da ti ne radis za zivot? A kod mene si potpuno u pravu, neko placa za moj lep zivot u US :D Nemas pojma koje je to zadovoljstvo i genijalnost doci do tog stadijuma, sto bi rekli u Crnoj Gori za zmiju "lezi a ide". A tako i ja, besposlicim po forumu, a lova samo kaplje, US sta da ti kazem.

 

Nemoj se brines, nisam se ja uvredila pa da mi se posle izvinjavas ko pre, mislim meni ovo bilo smesno - hoces da ti ja postavim sliku sa jedrenja da se ne brines da mi lose ide? :D Nisam znala da se prati postavljanje slika, evo sad cu nadjem neku da me ne pitas posle gde su mi koze...


Edited by angelia, 24 July 2013 - 20:41.

  • 0

#44 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 July 2013 - 16:52

:)


  • 0

#45 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 July 2013 - 20:34

:)

 

Progutao mi software par recenica, inace je blizu :lol+: sad cu da popravim...


  • 0