Jump to content

Photo
- - - - -

Šta čitate?

• Please log in to reply
4995 replies to this topic

#4981 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,713 posts

Posted 31 December 2018 - 18:34

Gotovo. Top preporuka!

Počeo sam Lazarus od Larsa Keplera, vrlo obećava prvih 100 strana. Još sam dobio za Božić saso mange nekih knjiga, ima samo da ležim i čitam.. :)

Verovatno najbolji Joona Liina do sad! Čitao sam po 100 strana kad sam uzeo knjigu u ruke.
  • 1

#4982 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,265 posts

Posted 09 January 2019 - 01:08

Materijal za duge noci zimskog ferija:

lVQq0qd.jpg

• 3

#4983 McCarthy

McCarthy
  • Members
  • 231 posts

Posted 12 January 2019 - 03:17

w7cVovP.jpg

• 1

#4984 ironside

ironside
  • Members
  • 3,767 posts

Posted 16 February 2019 - 15:49

Konačno sam dočitao 462 stranice Samuel Bjørk-ove mrakane "The Owl" ("Uglen" u izvorniku), ne želim spoilirati bolesni norveški triller o mučenju djece, korupciji u policiji i političkom vrhu: pazi - Norveške.

Kao za vraga, naručio sam od brata roman od 500 strana švedsko - portugalskog bračnog para koji pišu pod pseudoninom Kepler.

Stigla mi jučer u BXL knjiga "Uhoda", "The Stalker", na hrvatskom, no refund.

Sve o skandinavskom literalnom krimi-ludilu puno više valjda zna praški kolega Ascari.

Sinoć sam s prijestolonaslednicom otišao pogledati u kino "A Star is Born" s Bradley Cooperom (moj omiljeni glumac, vojnik, školovani kuhar, govori francuski), uopće cool lik, te Lady Gaga, koja uz sjajan glas izgleda prelijepo bez šminke.

Kćer i ja smo se iz kina vratili nasmiješeni.

Shallow!

• 3

#4985 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,724 posts

Posted 21 February 2019 - 14:26

"The #1 New York Times bestselling account of a neurosurgeon's own near-death experience—for readers of 7 Lessons from Heaven."

9200000075700220.jpg

• 1

#4986 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,097 posts

Posted 22 February 2019 - 18:31

Ne bih se previse zanosio tom vrstom literature...

The 'Proof of Heaven' Author Has Now Been Thoroughly Debunked by Science

A new Esquire feature pokes large holes in Eben Alexander's book about a coma that included a trip to heaven, bringing into question the author's qualification as a neurosurgeon (which is supposed to legitimize his claim) and the accuracy of his best-selling journey.

https://www.theatlan...ebunked/313681/

Citav Esquire clanak: https://www.esquire....48/the-prophet/

Edited by zoran59, 22 February 2019 - 18:32.

• 0

#4987 ironside

ironside
  • Members
  • 3,767 posts

Posted 17 March 2019 - 14:39

Ne bih se previse zanosio tom vrstom literature...

The 'Proof of Heaven' Author Has Now Been Thoroughly Debunked by Science

A new Esquire feature pokes large holes in Eben Alexander's book about a coma that included a trip to heaven, bringing into question the author's qualification as a neurosurgeon (which is supposed to legitimize his claim) and the accuracy of his best-selling journey.

https://www.theatlan...ebunked/313681/

Citav Esquire clanak: https://www.esquire....48/the-prophet/

Liza Marklund: Prime Time

Nisam još pročitao ni 10 strana, pa ne želim prejudicirati. Ženski skandinavski krimić je jako zanimljiv: Karin Fossum, Holtica, bračni par Kepler.

'The Queen of Swedish Thriller'

Tih kraljeva i kraljica skandinavskih krimića sam se nagutao više nego valjda kolega AA.

To se po Norge, Švedskoj, Finskoj te Danskoj štanca kao po tekućoj vrpci, dočim samo nekolicina iskače: Izdvojio bih Jo Nesbø, Samuel Bjørk, Jussi Adler-Olsen, veliki i neprežaljeni Stieg Larsson (i njegov nasljednik Lagercrantz), te najveći od svih Henning Mankell i inspektor Wallander.

• 0

#4988 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 115 posts

Posted 19 March 2019 - 15:22

Američki snajperista Džim DifelisSkot MekjuenKris Kajl

americki_snajperista-kris_kajl-_skot_mek

Knjiga po kojoj je snimljen istoimeni film Klinta Istvuda.

Autobiografija najubitačnijeg snajperiste u istoriji vojske SAD.

„Ovo je zaveštanje jednog od najvećih američkih heroja.“ American Riflemen

On je najubojiti američki snajperista svih vremena. Neprijatelji koje je gonio zvali su ga Đavo, a njegova sabraća iz SEAL-a Legenda… 

Od 1999. do 2009. SEAL specijalac Kris Kajl postigao je najviše snajperskih pogodaka u istoriji vojske SAD. Pentagon je zvanično potvrdio da je Kris postigao više od sto pedeset pogodaka (prethodni američki rekord bio je stotinu devet), ali nije hteo da potvrdi neverovatan ukupan broj za ovu knjigu. Irački pobunjenici toliko su ga se plašili da su mu ucenili glavu. Kris je stekao status legende među američkim ratnicima, koje je sa smrtonosnom preciznošću štitio s krovova i skrivenih položaja. Uzbudljiva i nezaboravna, Krisova izvanredna priča o neverovatnim iskustvima sa ratišta spada među najbolje ratne memoare svih vremena. 

„Iz grupe elitnih ratnika jedan čovek se izdigao iznad svih i pokazao kao jedinstven. Taj čovek je Kris Kajl. Maestralni snajperista, Kris je video i radio stvari o kojima će budući naraštaji pričati.“ Markus Latrel, bivši pripadnik SEAL-a

„Kris Kajl je bio neverovatan, najslavniji ratni heroj našeg doba, pravi američki junak u svakom smislu te reči.“ D Magazine

„Moja knjiga godine. Američki snajperista Krisa Kajla neverovatno je podroban opis borbi u Iraku – humana, hrabra priča koja se čita sa lakoćom.“ Patriša Kornvel za New York Times Book Review

Mnogi ce pljuvati po samom cinu Kris Kajla ali; ja cu samo citirati D Magazine

Kris Kajl je bio neverovatan, najslavniji ratni heroj našeg doba, pravi američki junak u svakom smislu te reči.“ D Magazine

Edited by GoldenMich, 19 March 2019 - 15:23.

• 1

#4989 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,217 posts

Posted 20 March 2019 - 13:20

...

Ja sam u 12 godina procitao 'Rat i mir' (u originalu) ;), onaj 'Tihi Don', pod obavezno, kao neku lektiru.

Tek kasnije sam doznao da su prve dve knjige bile delo ruskog publiciste koji je umro od tifusa, a druge dve knjige - smutoljina od boljsevicke agitacije jednog minornog skribomana, tipicnog ruskog alkosa.

Da proleterski lumpenski lik, neki delovodja sa 4 razreda osnovne, u 22. godini napise 'TD', dok su geniji kao Puskin i Tolstoj, svestrano obrazovani sa znanjem stranih jezika svoja najznacajnija dela napisali u svojim 30-im godinama? Opise dogadjaje kao da je bio tamo - a rodio se 1905, kao neke ratne dogadjaje WWI i dogadjaje oko kozackog ustanka na Donu, koje je mogao znati samo neko ko je bio zivi svedok?

Imam u kuci neko posleratno izdanje, iz vremena Hruscova, iz 56. kada se TD jos uvek objavljivao prema prvom izdanju. Posle toga je menjam / pisan / brisan / sterilisan do besvesti, gde je stalno pojacavana linija 'borbe boljsevika', no nemusti plagijator nikako nije uspevao da nadvlada pravog autora.

Danas je taj propali alkos sasvim zaboravljen.

'Boljsevizam' je pandrknuo zajedno sa drzavom, a sadasnji stanovnici sa Dona - vracaju je tradiciji i preziru piskaralo (koji je bio 'inorodac' - tj. preci su mu bili doseljenici na teritoriju Dona) zato sto je zestoko manipulisao i lagao u svom bezvrednom plagijatu. On cak nije ni poznavao lokalni govor / dijalekt, a jezik u plagijatu mu je neka mesavina birokratskog, agitacije i primitivnog ruskog.

Zaista 'uzas'.

:lol+:  

...

• 3

#4990 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,052 posts

Posted 26 March 2019 - 15:37

Pokusavam da nadjem nesto od klasika, pre svega Mana i Alberta Moravije na slovenackom...

Edited by Janne240, 26 March 2019 - 15:43.

• 0

#4991 jedibojan

jedibojan
  • Members
  • 1,525 posts

Posted 28 March 2019 - 18:05

Kurt Vonegut - Klanica 5.
Iscasen polu-autobiografski roman o zatocenistvu u drugom svetskom ratu, sravnjivanju Drezdena od strane alijanse i vanzemaljcima iz cetvrte dimenzije :)
  • 1

#4992 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,217 posts

Posted 28 March 2019 - 18:39

...

Bio odavno - 70-ih film na FESTu.

A bila i knjiga, prodavala se po samoposlugama!

Attached File  Klanica-pet-fest-romani-Kert-Vonegat_slika_.jpg   88.56KB   2 downloads

:+1:

...

• 3

#4993 jedibojan

jedibojan
  • Members
  • 1,525 posts

Posted 28 March 2019 - 18:57

...

Klanica-pet-fest-romani-Kert-Vonegat_slika_.jpg

...

Nisam ni znao da postoji film. Moglo bi se pogledati :)
  • 0

#4994 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,713 posts

Posted 28 March 2019 - 19:13

...

attachicon.gifKlanica-pet-fest-romani-Kert-Vonegat_slika_.jpg

...

Gledao.

Schlachthof fünf.
  • 1

#4995 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,713 posts

Posted 29 March 2019 - 19:25

Madeleine Albright - Fašizam

Dobar početak, interesantna knjiga.

big_fasismus-varovani-XTR-390502.jpg

Edited by alberto.ascari, 29 March 2019 - 20:55.

• 0