Jump to content


Photo
- - - - -

Šta čitate?


  • Please log in to reply
5005 replies to this topic

#16 al bundy

al bundy
  • Members
  • 570 posts

Posted 11 June 2003 - 21:55

cek malo...netko rece Adams?

...neki dan zavrsio s uzivanjem u noveli "starship titanic" (the ship that cannot posibly go wrong).....knjiga D.Adamsa koju je napisao Terry Jones (M.Py naravno)...navodno Adams nije imao vremena za pisanje pa je zamolio Jonesa koji je to rado odradio pod jednim uvjetom - da ju napise gol...brzo su se dogovorili, a ostalo je povijest...knjiga je zdrava za*ebancija sasvim primjerena ovim vrucim danima.....

iz uvoda:

...i said "you wanna write a novel?"
and terry said "yeah, all right. provided" he added, "i can write it in the nude"...
tery is one of the most famous people in the known universe, and his bottom is only slightly less well known than his face. it has, of course, been displayed when strictly necessary on artistic grounds...

ovako je to izgledalo !

Edited by al bundy, 12 June 2003 - 07:15.

  • 0

#17 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 14 June 2003 - 10:59

Evo jos jedne preporuke: Toni Morison/JAZZ, (izdanje na srpsko-hrvatskom: Plato).
Knjiga je opasna, jazzerska, magicna...
  • 0

#18 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 June 2003 - 03:38

bash zavrshih Pekicevo Besnilo
fenomenalna knjiga
  • 1

#19 darky

darky
  • Members
  • 66 posts

Posted 16 June 2003 - 04:55

Evo jos jednog predloga: "Midnight in the Garden of Good and Evil", autora John Berendt-a.
Prica je ludilo, sto je najbolje, nije izmisljena!

Nije losha knjiga uopste. Ono sto me je "osvojilo" je opis Savane i kroz nju odraz (cudnog, opaljenog pa i lepljivog) americkog juga.

Od te knjige Savanah je mesto koje zelim da posetim... jednog lepog dana...
  • 0

#20 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 16 June 2003 - 16:07

Evo jos jednog predloga: "Midnight in the Garden of Good and Evil", autora John Berendt-a.
Prica je ludilo, sto je najbolje, nije izmisljena!

Nije losha knjiga uopste. Ono sto me je "osvojilo" je opis Savane i kroz nju odraz (cudnog, opaljenog pa i lepljivog) americkog juga.

Od te knjige Savanah je mesto koje zelim da posetim... jednog lepog dana...

Da, Savannah je opisana stvarno majstorski; opis i kod mene budi zelju da sto pre odem i uverim se je li to mesto zaista toliko neobicno.
  • 0

#21 darky

darky
  • Members
  • 66 posts

Posted 17 June 2003 - 04:55

Evo jos jednog predloga: "Midnight in the Garden of Good and Evil", autora John Berendt-a.
Prica je ludilo, sto je najbolje, nije izmisljena!

Nije losha knjiga uopste. Ono sto me je "osvojilo" je opis Savane i kroz nju odraz (cudnog, opaljenog pa i lepljivog) americkog juga.

Od te knjige Savanah je mesto koje zelim da posetim... jednog lepog dana...

Da, Savannah je opisana stvarno majstorski; opis i kod mene budi zelju da sto pre odem i uverim se je li to mesto zaista toliko neobicno.

[Savannah ]


Drago mi je da neko od nas dve zna pravi spelling! :lol:

(Sta ti je lenjost!)


:lol:
  • 0

#22 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 17 June 2003 - 11:18

Evo jos jednog predloga: "Midnight in the Garden of Good and Evil", autora John Berendt-a.
Prica je ludilo, sto je najbolje, nije izmisljena!

Nije losha knjiga uopste. Ono sto me je "osvojilo" je opis Savane i kroz nju odraz (cudnog, opaljenog pa i lepljivog) americkog juga.

Od te knjige Savanah je mesto koje zelim da posetim... jednog lepog dana...

Da, Savannah je opisana stvarno majstorski; opis i kod mene budi zelju da sto pre odem i uverim se je li to mesto zaista toliko neobicno.

E, h, m...
Upravo zavrshavam chitanje "City"-ja Alesandra Barika, a to mi je i poslednja knjizica na srpskom :lol: koju sam u onom ludilu pred put uspela da na brzinu kupim u Platou (i josh da uguram u GOMILU stvari , kofera... - ionako smo imali kojih 20 kg vishka..).
Te tako, sada mi nishta ne preostaje nego da se bachim na ove preporuchene romane, a prvo cu potraziti zasigurno - josh od prvog momenta me privukla i nemam pojma zashto- tu knjigu "Midnight in the Garden of..."
:lol:

P.S. & drago mi je shto chujem da nisam jedina kojoj se po chitanju neke knjige javi zelja da odem TAMO i da vidim jel "TO stvarno sve bash tako"...
Hm, ipak smo mi josh deca, negde... :lol:
B)
  • 0

#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 June 2003 - 13:53

bash zavrshih Pekicevo Besnilo
fenomenalna knjiga

Eto vidis tu se slazemo 100%. Preporucujem i Kako upokojiti vampira, Zlatno Runo, Uspon i pad Igora Gubelkijana (jel' tako bese prezime?) i uostalom sve sto je potpisao B. Pekic.

mislim da pre preporuchivanja Pekica treba upozoriti na njegov stil pisanja koji zna da bude dosta naporan.
ja opet, preporuchujem Atlantidu

i da
prezime si pogodio ali ime nije Igor vec Ikar :lol: Uspenje i sunovrat Ikara Gubelkijana
  • 0

#24 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 17 June 2003 - 15:51

mislim da pre preporuchivanja Pekica treba upozoriti na njegov stil pisanja koji zna da bude dosta naporan.
ja opet, preporuchujem Atlantidu

Ne slažem se nikako da je njegov stil pisanja naporan.
Od Pekića mi se svidela i Sentimentalna istorija britanskog carstva.
  • 0

#25 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 23 June 2003 - 14:18

meni je naporan dok se ne naviknem.

postoje pisci kroz chije knjige prodjesh kao kroz puter, pri chemu mislim na sam stil.

mene muchi ako slozena rechenica zauzima ceo pasus sa gomilom zavisnih rechenica unutar sebe, gde na kraju zaboravim shta je bilo na pochetku.

Edited by DUNADAN, 23 June 2003 - 14:22.

  • 0

#26 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 24 June 2003 - 22:20

mislim da pre preporuchivanja Pekica treba upozoriti na njegov stil pisanja koji zna da bude dosta naporan.
ja opet, preporuchujem Atlantidu

Ne slažem se nikako da je njegov stil pisanja naporan.
Od Pekića mi se svidela i Sentimentalna istorija britanskog carstva.

knjiga se, ako se ne varam, zove "sentimentalna povest britanskog carstva" :lol:
inace, moj nik je zapravo po pekicevom istoimenom junaku a ne po mitskom letacu kako mnogi misle.
pekic mi je omiljeni pisac. zlatno runo sam procitao za 11 dana koristeci se akumulatorom na koji su bili prikaceni sijalica od 5 vati i kasetofon na kojem se do iznemoglosti vrteo where you been od dinosaur jr (rat u bosni je moje ex prebivaliste ostavio bez struje). ipak, omiljena knjiga mi je atlantida. preporucujem svima: citati po 5+ puta.
od knjiga koje sam skoro procitao, predlazem bilo sta od hanifa kurejsija i pola ostera. prvi ce vas "nabesiti", drugi neosetno uvesti u prijatnu melanholiju.
  • 0

#27 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 24 June 2003 - 23:29

knjiga se, ako se ne varam, zove "sentimentalna povest britanskog carstva"  :lol:

definitivno nisam u formi ovih dana :lol: :lol: :lol:

Edited by Gandalf, 24 June 2003 - 23:30.

  • 0

#28 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 25 June 2003 - 16:41

Chitao neko Enigmu?
  • 0

#29 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 29 June 2003 - 17:30

Lektira za leto:
Marks i Šerlok Holms, laki duhoviti roman za poslepodne
Nevolje sa Modiljanijem, krimić za dva popodneva
Laterna Magica uspomene Bergmana
Bajate knjige za tople dane, ali takva je (pop)kultura. I Vorhol i Patinir u istoj kanti.
:lol:
  • 0

#30 fiju_briju

fiju_briju
  • Members
  • 94 posts

Posted 30 June 2003 - 01:27

Provincija definitivno nije geografski vec kulturoloski pojam te neznam hocu li zvucati zastarelo ako predlozim "Zagonetne varijacije-Erik Emanuel Shmit".Mislim da sam negde procitao da se predstava vec neko duze vreme igra u Narodnom pozoristu.
  • 0