Jump to content


Photo
- - - - -

Neazurnost Policije !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 visnjasila

visnjasila
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 March 2011 - 16:37

24.07.2010 godine napravio sam prekrsaj iz razloga sto sam obisao traktor na punoj liniji.Sve je tu bilo diskutabilno,jer je puna bila jos 10m..itd. bila je pravina,nisam se kretao brzo, vec iza traktora,pa sam napravio kolonu.. i policajac me mogao ladno da me pusti uz opomenu.Al nema veze kriv sam.!!

Tu krivicu sam i priznao 08.09.2010(znaci posle cela 2 meseca sam cekao da me sud pozove).
Al dobro, tek je zakon stupio i nagomilani predmeti pa da im se oprosti.Mada sam i taj datum kod sudije izdejstvovao ranije jer sam imao ranije ugovoren sluzbeni put-opravdano.Trebao sam da se pojavim 20.09.2010.
Normalno sve sam priznao i platio kasnije novcanu kaznu.
dobio sam 6 poena i 3 meseca zabrane upravljana motornim vozilom.
citiram:
Citat:

OSUDJUJE
Na novcanu kaznu od 15000 din koju je okrivljeni duzan da plati u roku od 15 dana od dana pravosnaznosti presude sto ako ne ucini ista ce se zameniti kaznom zatvora u trajanju od 10 dana,tako sto se za svaki zapocetih 1000din odredjuje jedan dan zatvora,shodno clanu 37. Zakona o prekrsajima.
pa onda idu br. ziro racuna..
Okrivljenom se za ucinjeni prekrsaj izrice 6. kaznenih poena na osnovu clana 335.stav1.tacka 20 Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima.

OKRIVLJENO SE IZRICE ZASTITNA MERA ZABRANE UPRAVLJANJA MOTORNIM VOZILOM U TRAJANJU OD 3 MESECA,KOJU CE POSLE PRAVOSNAZNOSTI PRESUDE IZVRSITI NADLEZNA TERITORIJANA JEDINICA MUPA-a R.SRBIJE NA OSNOVU CLANA 338 CTAV 1 TACKA 13 ZAKONA O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA


Ja sam tada sudiju pitao kako i na koji nacin cu ostati bez dozole.U to vreme nije bio donet "model" na osnovu novog zakona.Gde ce se to primenjivati,dal ce se upisivati(sad kada su plasticne) ili ces ti licno doneti..blabla..
tek ja mislim 11.novembra su doneli uredbu da se evidentira u njihov registar bez oduzimanja dozvole..Pa u roku od 15 dana ako ti na neki nacin ne oduzmu ili posalju poziv kasnije nema retro aktivno.Tj. kad oni donesu njihov model.Pod kojim ce to da rade.

Mislim sve je to ok ja 5meseci lepo vozim auto,dobijem danas 3.3.2011 sopstenje koje je pisano 07.02.2011.znaci u toku mesec dana ja sam opet vozio auto,a njima toliko trebalo da mi dostave na kucnu adresu.A udaljen sam od policiske uprave 200m.znaci jos 1mesec je prosao vise po mene.
U istom se navodi da stupanje na snagu zabrane tece od datuma prijema ovog saopstenja.Tj. od danas 03.03.2011.
Ajd sto njima treba da urade ovo saopstenje 5meseci,nego dostava im traje 1 mesec.
Da nepricamo o ljudima kojima su vozacka i auto sastavni deo posla(mislim da je takvih 95%).I ladno posle presude cekaju pola godine da dobiju saopstenje o zabrani upravljana kada oni to oduce.Neko moze da promeni posao,krene da se bavi npr. taxi-ranjem.Transportom i sl.
Mislim ne moze niko da ceka kada ce oni zbog obima posla da tebi dostave saopstenje
.A trebali su po isteku 15dana od datuma pravosnazne presude.
I kad pogledate sve ove boldirane datume ja do juna meseca nesmen da upravljam vozilom.To je samo 1mesec od "godisnjice" kada sam napravio prekrsaj.
Tj.ponavljam oni mogu kada hoce zbog prebukiranih prekrsaja da vam odrede kada hoce(ili mogu) tu zabranu.Korektno bi bilo posle stupanja presude.Mogu misliti sta je sa vecim gradovima..

Dal imam kakve sanse da se zalim.Jedno znam ovo cu dostaviti nekom organu-evropskom.
I nije cudo sto ih svaki put cimaju..
O azurnosti !!!

Edited by visnjasila, 03 March 2011 - 16:42.