Jump to content


Photo
- - - - -

Studiranje u inostranstvu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
103 replies to this topic

#46 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 05 December 2011 - 21:39

Ne pejstujem ga Aleksandri, vec Blek Flagu, zar to nije prilicno ocigledno, ako se uzme u obzir na ciji post odgovaram?


Sorry, ja izmesala postove :blush:

#47 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 05 December 2011 - 21:40

Kakve veze ima taj posao sa fakultetom bezbednosti?



Pec. :)

#48 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 05 December 2011 - 21:44

Sto se tice bezbednosti, itekako ima posla za njih! Znam da u Nisu postoji Fakultet zastite na radu, poznajem licno ljude koji su ga zavrsili pa nisu mogli da se zaposle u Srbiji, ali su poslove pronasli u prekookeanskim zemljama!


Definitivno si pobrkao loncice - Fakultet zastite na radu i Fakultet bezbednosti su fakulteti koji se bave sasvim razlicitim oblastima. Fakultet zastite na radu spada u tehnicke fakultete i bavi se npr. protivpozarnom zastitom i slicnim delatnostima. Fakultet bezbednosti spada u grupaciju drustvenih fakulteta i bavi se medjunarodnom politikom, teorijom (oruzanih) konfilkata i slicnim temama.

#49 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 05 December 2011 - 21:58

Kakve veze ima taj posao sa fakultetom bezbednosti? Nista od onog sto se trazi u tom oglasu se ne uci na fakultetu bezbednosti. Nemaju ni elementarna znanja koja se traze u oglasu:



Ne uci te svemu fakultet, to je tacno, Ali fakulet treba da te nauci osnovama onog cime se bavis. Objasni mi kako ce se neko od sa fakulteta bezbednosti baviti konkretnim poslom iz oglasa koji si naveo kada npr. nema bas nikakvog pojma o bezbednosti u rudarstvu, a jos me zanima kako ce "analizirati statistiku" neko ko je zavrsio fakultet u kome nema ni jednog jedinog matematickog predmeta?


Opet se ponavljas: ja sam ti rekao da ne moze sve da nauci na fakultetu, a ti si se uhvatio za rudarstvo... zamisli da ako se na oglas javi neko ko je zavrsio Pravni,Astrofiziku i ona - pre ce njoj ponuditi posao jer je to sto je ona zavrsila mnogo blize onome sto se trazi! Statisticke analize moze da nauci sama, nije to bauk toliki kakvim vi predstavljate i ne treba njoj statistika ne znam koliko!

Sasvim je drugo pitanje da li to sto ih uce na faxu - ih i zaista uce kako treba i kog obima su ti ispiti koje polazu! I kako se polazu ispiti.

Mnoge kompanije koje posluju u Severnoj Africi i Bliskom istoku imaju propise o zaposljavanju Safety Officier-a, u odnosu na obim posla (npr.velicinu gradilista, ili naftnog polja) se odredjuje broj ljudi u toj struci, to su specificni propisi koji zaposleni uce kroz obuku , ja sam naveo samo taj jedan primer da bi mogla i tu da se zaposli , ne da joj je to primarno, ali bi mogla da se priuci i tu. Zato sto ne postoje specificni fakulteti za tako nesto, pa verujem da bi mogla i to da radi!

A sto se tice njenog primarnog posla - da, to su agencije i kompanije za bezbednost, pretpostavljam da i one imaju upravu,sekretarice,raznorazne "Strucnjake" za bezbednost, i da tu moze da se trazi, najpre kao pocetnik,dok ne vidi u kom smeru zeli dalje da se usavrsava...

Edited by Black Flag, 05 December 2011 - 21:59.


#50 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 05 December 2011 - 22:04

Definitivno si pobrkao loncice - Fakultet zastite na radu i Fakultet bezbednosti su fakulteti koji se bave sasvim razlicitim oblastima. Fakultet zastite na radu spada u tehnicke fakultete i bavi se npr. protivpozarnom zastitom i slicnim delatnostima. Fakultet bezbednosti spada u grupaciju drustvenih fakulteta i bavi se medjunarodnom politikom, teorijom (oruzanih) konfilkata i slicnim temama.



Ne nisam pobrkao loncice tacno znam sta pricam , zato sto sam radio upravo u Severnoj Africi, pa su nam klijenti bile neke naftne kompanije, i tacno znam koji su obrazovni profili radili te poslove Safety-a.

Zato joj i kazem da bi komotno mogla tu da se trazi takodje - dakle kao Safety Officier. Naravno da je bolje da zavrsi Master, vezano za zastitu na radu ako zeli bas to, s ovim spiskom ispita bez dodatnih vestina i znanja - tesko ce naci dobar posao.

Edited by Black Flag, 05 December 2011 - 22:05.


#51 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 05 December 2011 - 22:13

Opet se ponavljas: ja sam ti rekao da ne moze sve da nauci na fakultetu, a ti si se uhvatio za rudarstvo... zamisli da ako se na oglas javi neko ko je zavrsio Pravni,Astrofiziku i ona - pre ce njoj ponuditi posao jer je to sto je ona zavrsila mnogo blize onome sto se trazi! Statisticke analize moze da nauci sama, nije to bauk toliki kakvim vi predstavljate i ne treba njoj statistika ne znam koliko!

Sasvim je drugo pitanje da li to sto ih uce na faxu - ih i zaista uce kako treba i kog obima su ti ispiti koje polazu! I kako se polazu ispiti.

Mnoge kompanije koje posluju u Severnoj Africi i Bliskom istoku imaju propise o zaposljavanju Safety Officier-a, u odnosu na obim posla (npr.velicinu gradilista, ili naftnog polja) se odredjuje broj ljudi u toj struci, to su specificni propisi koji zaposleni uce kroz obuku , ja sam naveo samo taj jedan primer da bi mogla i tu da se zaposli , ne da joj je to primarno, ali bi mogla da se priuci i tu. Zato sto ne postoje specificni fakulteti za tako nesto, pa verujem da bi mogla i to da radi!

A sto se tice njenog primarnog posla - da, to su agencije i kompanije za bezbednost, pretpostavljam da i one imaju upravu,sekretarice,raznorazne "Strucnjake" za bezbednost, i da tu moze da se trazi, najpre kao pocetnik,dok ne vidi u kom smeru zeli dalje da se usavrsava...


A neko ko je zavrsio pravni ili astrofiziku je bas lud da se prijavljuje za takve poslove... Nije svuda Srbija, pa da bilo ko moze da radi bilo sta, u skladu sa okolnostima. Da ne pominjem da safety officers treba da poseduju i odgovarajuce licence, odnosno da budu upoznati sa protokolima. Sve moze da nauci sama, ali ako je tako, sta ce joj fakultet? Ovaj svakako ne sluzi svojoj svrsi... Kao sto rekoh, kad ga je vec odabrala "zbog misterioznosti", morace debelo da se pomuci da proda svoje znanje.

#52 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 05 December 2011 - 22:26

A neko ko je zavrsio pravni ili astrofiziku je bas lud da se prijavljuje za takve poslove... Nije svuda Srbija, pa da bilo ko moze da radi bilo sta, u skladu sa okolnostima. Da ne pominjem da safety officers treba da poseduju i odgovarajuce licence, odnosno da budu upoznati sa protokolima. Sve moze da nauci sama, ali ako je tako, sta ce joj fakultet? Ovaj svakako ne sluzi svojoj svrsi... Kao sto rekoh, kad ga je vec odabrala "zbog misterioznosti", morace debelo da se pomuci da proda svoje znanje.


Bold 1: Debelo gresis. Dacu ti samo jedan primer iz sopstvenog iskustva - covek koji je radio za jednu italijansku naftnu kompaniju u Sahari je zavrsio psihologiju u Engleskoj, ostao bez posla, prosao covek dodatne kurseve prekvalifikacije, i poceo da radi - kao Safety Officier!

Bold 2: Sa ovim se slazem, i mislim da ce u EU tesko naci posao kakav zeli. Ali u Africi,Aziji,Middle East regionu - tu bi mogla da se nadje, upravo zato sto nece svako da ide Overseas da radi, pa joj je tu sansa da radi u sektoru "bezbednosti" ako bas zeli.

Edited by Black Flag, 05 December 2011 - 22:26.


#53 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 05 December 2011 - 22:28

Definitivno si pobrkao loncice - Fakultet zastite na radu i Fakultet bezbednosti su fakulteti koji se bave sasvim razlicitim oblastima. Fakultet zastite na radu spada u tehnicke fakultete i bavi se npr. protivpozarnom zastitom i slicnim delatnostima. Fakultet bezbednosti spada u grupaciju drustvenih fakulteta i bavi se medjunarodnom politikom, teorijom (oruzanih) konfilkata i slicnim temama.


Ja pogledala ovaj program i tek sad mi nije jasno sta bi se to prakticno radilo s tim fakultetom? Analiticar konflikta? Medjunarodno pravo? Ja sam mislila da postoji fakultet za to - pravni.
Kada je upisala fakultet da li je Aleksandra znala sta ce raditi sa tom diplomom?

#54 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 05 December 2011 - 22:32

Ne nisam pobrkao loncice tacno znam sta pricam , zato sto sam radio upravo u Severnoj Africi, pa su nam klijenti bile neke naftne kompanije, i tacno znam koji su obrazovni profili radili te poslove Safety-a.

Zato joj i kazem da bi komotno mogla tu da se trazi takodje - dakle kao Safety Officier. Naravno da je bolje da zavrsi Master, vezano za zastitu na radu ako zeli bas to, s ovim spiskom ispita bez dodatnih vestina i znanja - tesko ce naci dobar posao.



Ipak si pobrkao loncice. Jako. To su dva sveta.

Jedno je bezbednost na radu (OHS), a drugo obezbedjivanje radnih objekata.

(Ni po jada sto je jedno Juzna Afrika, drzava sa jednim od najjacih OHS sistema na svetu--a nesto sasvim drugo, je l', sever Afrike.)

Oglas koji si naveo je iz Juzne Afrike-- i ne odnosi se na obezbedjivanje radnih objekata--vec na veoma striktnu OHS praksu u tamosnjim rudnicima.

#55 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 05 December 2011 - 22:35

Ja pogledala ovaj program i tek sad mi nije jasno sta bi se to prakticno radilo s tim fakultetom? Analiticar konflikta? Medjunarodno pravo? Ja sam mislila da postoji fakultet za to - pravni.
Kada je upisala fakultet da li je Aleksandra znala sta ce raditi sa tom diplomom?


Najverovatnije nije. Fakulteti poput "fakulteta" bezbednosti prodaju sarenu lazu svojim studentima. Obecavaju mnogo toga, sto iskombinuju sa relativno nezahtevnim studijama, i nadje se lako potrebna kvota upisanih studenata.

#56 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 05 December 2011 - 22:41

Ne nisam pobrkao loncice tacno znam sta pricam , zato sto sam radio upravo u Severnoj Africi, pa su nam klijenti bile neke naftne kompanije, i tacno znam koji su obrazovni profili radili te poslove Safety-a.

Prosvetli nas. Koji su profili radili poslove "safety-ja". Btw. znas li ti razliku izmedju "safety" i "security"?
Kad smo vec kod toga koje si ti poslove radio tamo i sa kojim kvalifikacijama.

Zato joj i kazem da bi komotno mogla tu da se trazi takodje - dakle kao Safety Officier. Naravno da je bolje da zavrsi Master, vezano za zastitu na radu ako zeli bas to, s ovim spiskom ispita bez dodatnih vestina i znanja - tesko ce naci dobar posao.


A sada jos da objasnis kako ce se sa fakulteta bezbednosti da upise master zastite na radu. Dajes joj otprilike savet tipa "a sada posto si zavrsila etnologiju i nisi nasla posao a ima posla u telekomunikacijama, ti upisi master na elektrotehnici na smeru za telekomunikacije". Da ponovim jos jednom fakultet bezbednosti i fakultet zastite na radu su sasvim razlicite stvari.

Edited by tomas.hokenberi, 05 December 2011 - 22:49.


#57 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 05 December 2011 - 22:42

Bold 1: Debelo gresis. Dacu ti samo jedan primer iz sopstvenog iskustva - covek koji je radio za jednu italijansku naftnu kompaniju u Sahari je zavrsio psihologiju u Engleskoj, ostao bez posla, prosao covek dodatne kurseve prekvalifikacije, i poceo da radi - kao Safety Officier!

Safety officer i nije posao za nekog sa fakultetskim obrazovanjem. Tako da i nije bitno koji je fakultet zavrsio.

#58 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 December 2011 - 22:43

Bilo kako bilo, sad je gotova stvar. Moguce je da ce morati da uradi neke diff ispite, da bi upisala master, ili cak i da joj nostrifikuju diplomu. Ja bih se, Alex fokusirao na nalazenju posla, a za tako nesto ti treba da prodjes intervju. Prema tome proveravaj oglase za zaposlenje i spremaj jezik i znanje za posao koji bi htela da radis.

Da li je fax ovakav, ili onakav, to u ovom slucaju nema nikakvu tezinu.

#59 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 05 December 2011 - 22:47

Ipak si pobrkao loncice. Jako. To su dva sveta.

Jedno je bezbednost na radu (OHS), a drugo obezbedjivanje radnih objekata.

(Ni po jada sto je jedno Juzna Afrika, drzava sa jednim od najjacih OHS sistema na svetu--a nesto sasvim drugo, je l', sever Afrike.)

Oglas koji si naveo je iz Juzne Afrike-- i ne odnosi se na obezbedjivanje radnih objekata--vec na veoma striktnu OHS praksu u tamosnjim rudnicima.


Oglas koji sam naveo kao sto sam napisao nasao sam nakon 20sec traganja na netu! Verovatno si ti u pravu za konkretan posao u rudarstvu u Juznoj Africi - ne moze svako da radi!

Ali u Zemljama Severne Afrike i Bliskog istoka, tamo gde se gradi infrastruktura - projekti u naftnoj industriji, gradjevinarstvo (visokogradnja, putevi) - tu bi mogla da se trazi kao Safety. Firme koje zaposljavaju te profile razmisljaju "duplo" dakle kad safety ode na odmor, mora da bude neko ko ga menja!Ako Safety Department ima potrebu za 10 safety officer-a na svojim poslovima, - zaposlice njih 15-16, da bi imali uvek da pokriju kad je neko na odmoru. Kad rade "overseas" poslove, kod zaposlenih odmori su cesti, nakon 3,4,5 meseci, u nekim kompanijama cak i cesce!

Ovo pisem iz licnog iskustva, dakle znam kakve sam profile zaposlenih Safety-a upoznao, i zato sam i napisao da joj je to jedna od mogucnosti ukoliko zeli da ode iz Srbije. Naravno uz dodatne vestine koje treba da usavrsi.

Edited by Black Flag, 05 December 2011 - 22:49.


#60 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 05 December 2011 - 22:47

Opet se ponavljas: ja sam ti rekao da ne moze sve da nauci na fakultetu, a ti si se uhvatio za rudarstvo... zamisli da ako se na oglas javi neko ko je zavrsio Pravni,Astrofiziku i ona - pre ce njoj ponuditi posao jer je to sto je ona zavrsila mnogo blize onome sto se trazi! Statisticke analize moze da nauci sama, nije to bauk toliki kakvim vi predstavljate i ne treba njoj statistika ne znam koliko!


Da li si ti uopste procitao oglas koji si postavio? Tamo se trazi poznavanje procedura bezbednosti na radu (ne obezbedjenja objekata, tipa cuvanja straze) vezanih za rudarstvo, daklem tehnickih znanja. Na fakultetu bezbednosti je jedini, uslovno tehnicki predmet, Informatika. Ne uci se nista ni blizu toga. Diplomci rudarstva, geologije ili zastite na radu su kvalifikovani za takve poslove. Analiticari medjunarodne bezbednosne politike nisu.