Jump to content

Photo
- - - - -

Studiranje u inostranstvu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
103 replies to this topic

#16 dryada

dryada
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 March 2011 - 16:01

Hej drugari, ja razmisljam o masteru u inostranstvu, a uzgred pokušavam i da izreklamiram nekakvu agenciju. Dosta mi je bilo naseg obrazovanja, jer posle četiri razreda osnovne škole sam se zaista umorila učeći da čitam, piše, pa čak i tablicu množenja. Ali džaba kad znam samo ono sto pise u knjizi, a od inostranstva sam videla grcke plaze i malo pijaca po Turskoj dok sam išla tamo da švercujem :)
Hocu da kažem da nisam bas samostalna za neka istraživanja po internetu i avanture, jer moj IQ je ograničen, pa me zanima sta mislite o agencijama za skolovanje u inostranstvu ovde kod nas koje bezuspešno pokušavam da izreklamiram? Ovi mamlazi koje reklamiram se svuda pojavljuju i sajt im je ok, premda su spali na mene da ih reklamiram. I imaju jeftine fakultete u 3 PM.
Ali necu da ih zovem dok ne dobijem iskrenu informaciju od nekoga da li su te varijante sa agencijama ok. Razmišljam o agencijama za poslovnu pratnju, jer to je jedino što umem da radim.

Pa hvala drugari :)

Edited by DJ_Vasa, 10 March 2011 - 16:21.
Zezamo spamerku

#17 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 07 July 2011 - 07:15

Primljeno k znanju. Pretpostavljao sam da su sanse male, jer ipak je i njima cilj da na svoj racun skoluju svoje drzavljane, ali bolje da pitam nego posle da se kajem. Sto se tice toga koji bih fakultet upisao, jos uvek ne znam jer pokusavam da nadjem opciju studiranja u inostranstvu po razumnoj ceni (a tamo bih upisao skoro bilo sta). Nisam takodje rekao da imam i slovenacko drzavljansvo, tako da mi dobijanje vize ne bi predstavljao problem. No razmisljao sam i o tome koji su mi prioriteti prilikom upisa, a to bi bilo nesto iz oblasti politike, diplomatije, mozda i istorije. Zanima me i koliko je tamo (USA) skolarina, tj da li je moguce i tamo studirati po nekoj razumnoj ceni? Isto pitanje i za neke razvijene zemlje u Evropi. (sve informacije su dobrodosle)

Evo ti informacije sa jednog drzavnog fakulteta. Imas jako puno izbora za majors, vreme je prelepo, kampus je veliki i mozda ces se uplasiti od broja studenata, ali ne brini - lako ces se uklopiti. Tu su ti i informacije o "financial guarantee" (znam, zvuci kao mnogo) i scholarships. Obrati paznju na deadlines. Ti si treca godina, sto znaci da moras predati sve potrebne obrasce za upis jesen (Fall) 2012 pre 1. aprila 2012. Neka ti je sa srecom.
http://global.asu.edu/future/undergrad

Edited by ControlFreak, 07 July 2011 - 07:37.

#18 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 07 July 2011 - 10:15

Da li neko zna nesto vise o studiranju u Austriji ( Bec, Grac). Kkakvi su uslovi za 4 godinu ili master, koje znanje nemackog je potrebno, i koliko kosta godina. Studije ekonomije

#19 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 08 July 2011 - 11:08

Da li neko zna nesto vise o studiranju u Austriji ( Bec, Grac). Kkakvi su uslovi za 4 godinu ili master, koje znanje nemackog je potrebno, i koliko kosta godina. Studije ekonomije

Za Bec imas sve informacije (na njemackom i engleskom) do najmanjeg detalja na homepage od WU: http://wu.ac.at/

#20 Kler Turner

Kler Turner
  • Members
  • 166 posts

Posted 22 July 2011 - 15:10

Treci sam razred Gimnazije. Zelja mi je da nakon zavrsene srednje upisem fakultet u inostranstvu, ako je moguce u Americi. Iz skole cu nositi nekih 35 poena(od 40), i zeleo bih da znam da li sa takvim uspehom mogu upisati nesto preko bare. Engleski znam jako dobro, imam polozen FCE sa ocenom A, planiram i polaganje CAE-a, ali koliko sam skapirao iz nekih prica to i ne pomaze bas mnogo jer tamo gledaju TOEFL; ukoliko je on neophodan polozio bih i njega. Takodje me zanima da li postoji neka mogucnost stipendiranja, i koji su uslovi? Bio bih zahvalan na svim mogucim informacijama jer mi ovo mnogo znaci, ukoliko nemate informacije o SAD-u i neke evropske zemlje dolaze u obzir. Unapred hvala.

Da bi upisao fax u SAD osim rezultata i akademskih kvalifikacija treba ti kesh $$$. Dosta kesha. Zasto ne probas da zavrsis tu dodiplomske a dodjes u SAD na master studije koje moze fakultet da ti finansira?

#21 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 22 July 2011 - 17:31

Da bi upisao fax u SAD osim rezultata i akademskih kvalifikacija treba ti kesh $. Dosta kesha. Zasto ne probas da zavrsis tu dodiplomske a dodjes u SAD na master studije koje moze fakultet da ti finansira?

Ovo mene zanima. Zavrsavam ekonomiju u Srbiji, pocetkom sledece godine bih otisao u USA zbog usavrsavanja jezika, pa bih kad polozim TOEFL konkurisao za master tamo. Je l imas neki konkretan savet za mene, jer sam tek poceo da istrazujem i da se raspitujem? Inace, prosek mi je oko 9.2, ali nemam neke dodatne aktivnosti koje bih stavio u cv, sem dobijenih nekih stipendija

Edited by djnemanja, 22 July 2011 - 17:34.

#22 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 22 July 2011 - 19:46

Ovo mene zanima. Zavrsavam ekonomiju u Srbiji, pocetkom sledece godine bih otisao u USA zbog usavrsavanja jezika, pa bih kad polozim TOEFL konkurisao za master tamo. Je l imas neki konkretan savet za mene, jer sam tek poceo da istrazujem i da se raspitujem? Inace, prosek mi je oko 9.2, ali nemam neke dodatne aktivnosti koje bih stavio u cv, sem dobijenih nekih stipendija

Pa savet je da pocnes da se spremas za GRE i TOEFL testove. Ako ti rezultati budu dobri, naci ces neki univerzitet koji ce te primiti uz stipendiju (ima tih vise vrsta, neke npr. podrazumevaju da radis kao "asistent u nastavi" i svejednonajcesce nece biti 100% dovoljne za prezivljavanje u SAD). Medjutim ako imas novca da sam sebi platis skolarinu, ne treba da se brines previse oko CV-a.

P.S. Nadam se da nisi mislio da se polaze samo TOEFL? TOEFL je test koji je namenjen studentima van engleskog govornog podrucja kojim se "dokazuje" da poseduju neophodni nivo znanja engleskog potreban za pracenje nastave. GRE su testovi koje polazu svi i na osnovu njih se rangiraju kandidati. GRE su opsti testovi koji su isti za sve univerzitete i smerove. Postoje i specijalizovani GRE testovi po oblastima koje takodje mozes polagati i "istaci" se u toj oblasti.

Edited by tomas.hokenberi, 22 July 2011 - 19:54.

#23 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 23 July 2011 - 12:02

Pa savet je da pocnes da se spremas za GRE i TOEFL testove. Ako ti rezultati budu dobri, naci ces neki univerzitet koji ce te primiti uz stipendiju (ima tih vise vrsta, neke npr. podrazumevaju da radis kao "asistent u nastavi" i svejednonajcesce nece biti 100% dovoljne za prezivljavanje u SAD). Medjutim ako imas novca da sam sebi platis skolarinu, ne treba da se brines previse oko CV-a.

P.S. Nadam se da nisi mislio da se polaze samo TOEFL? TOEFL je test koji je namenjen studentima van engleskog govornog podrucja kojim se "dokazuje" da poseduju neophodni nivo znanja engleskog potreban za pracenje nastave. GRE su testovi koje polazu svi i na osnovu njih se rangiraju kandidati. GRE su opsti testovi koji su isti za sve univerzitete i smerove. Postoje i specijalizovani GRE testovi po oblastima koje takodje mozes polagati i "istaci" se u toj oblasti.

samo da dodam, za kurseve iz poslovnih studija se najcesce ne polaze GRE nego GMAT, pa vidi koja od ta dva da spremas, u zavisnosti od toga na koju vrstu studija bi da ides.

#24 Kler Turner

Kler Turner
  • Members
  • 166 posts

Posted 23 July 2011 - 18:10

Moj savet: zaskoci nekog profu, surfuj, pisi mailove. I moze da te neko pozove. Moras da imas neku optimisticnu zvaku da se neko primi da te dovuce.

#25 aleksandra90

aleksandra90
  • Members
  • 18 posts

Posted 24 November 2011 - 16:53

Pozzz! ;-)
Ima li neko iskustva u vezi doskolavanja u Belgiji? kurs, master studije...

Na trecoj (zavrsnoj) sam godini studija fakulteta bezbednosti( menadzment u poslovno-civilnoj bezbednosti), odnosi se na sektor privatne i drzavne bezbednosti, nakon toga dobijam zvanje bachelor, fakultet ima akreditaciju.
Imam mogucnost dobijanja Belgijskog drzavljanstva (po osnovi krvnog srodstva), pa me zanima kakve su mi sanse sto se tice zaposlenja u struci, ili eventualnog nastavljanja skolovanja tamo (cene skolovanja...). Znanje francuskog bas i nemam, imam neku osnovu.
ako neko zna nesto, MOLIM za pomoc, svaka informacija mi je jako vredna!
HVALA U NAPRED!

#26 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 28 November 2011 - 02:24

Pozzz! ;-)
Ima li neko iskustva u vezi doskolavanja u Belgiji? kurs, master studije...

Na trecoj (zavrsnoj) sam godini studija fakulteta bezbednosti( menadzment u poslovno-civilnoj bezbednosti), odnosi se na sektor privatne i drzavne bezbednosti, nakon toga dobijam zvanje bachelor, fakultet ima akreditaciju.
Imam mogucnost dobijanja Belgijskog drzavljanstva (po osnovi krvnog srodstva), pa me zanima kakve su mi sanse sto se tice zaposlenja u struci, ili eventualnog nastavljanja skolovanja tamo (cene skolovanja...). Znanje francuskog bas i nemam, imam neku osnovu.
ako neko zna nesto, MOLIM za pomoc, svaka informacija mi je jako vredna!
HVALA U NAPRED!

Ja sam se ranije raspitivao za postdiplomske u Belgiji, Briselu. Koliko se secam predavanja na ovom univerzitetu ima i na engleskom jeziku http://www.vub.ac.be/english/index.php

Za strance je bilo potrebno da im pokazes da mozes finansijski da izdrzis godinu dana u Belgiji ( valjda bese da imas 10.000 E na deviznom racunu). Ako ti mozes da izvadis Belgijsko drzavljanstvo ne bi trebalo da postoji taj uslov za tebe, najbolje da ih licno kontaktiras i raspitas se. Cene skolovanja su smesne, npr. izmedju 500-1000 eura po godini, mozda i manje, zavisi sta ces da studiras! Naravno postoji i mogucnost da dobijes studentski dom za smestaj...

Pored Brisela veci univerziteti su u Gentu i Antwerpenu. Mislim da ti je engleski dovoljan (ako ga znas) u pocetku ako ces da studiras.

#27 aleksandra90

aleksandra90
  • Members
  • 18 posts

Posted 30 November 2011 - 23:26

A da li znas nesto o fakultetima kriminalistike, civilne bezbednosti...jer bi upravo iz tih oblasti upisivala master tamo? Osnovne studije iz te oblasti ovde zavrsavam, i diploma mi je tamo priznata, to sam se raspitala.
Znas li mozda kakva je mogucnost zaposlenja tamo bez radnog iskustva predhodno? Koji su uslovi za dobijanje doma, stipendija?
HVALA PUNO!

Edited by aleksandra90, 30 November 2011 - 23:32.

#28 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 02 December 2011 - 22:06

Mali off-topic. Uvek me je zanimalo kako se ljudi odluce upisu fakultete poput pomenutog "fakulteta bezbednostI". Sta ih privuce? Razumem kada neko upise vojnu ili policijsku akademiju, ali nije mi sasvim jasno sta ocekuju diplomci tih fakulteta, u cemu ce im se sastojati buduca karijera? Nekada, kada su se zvali "fakultet za ONO i DSZ", se znalo sta ceka diplomce. To je bio ili posao nastavnika ONO i DSZ u srednjim skolama, ili posao referenta za ONO i DSZ u opstinama, ili referent za ONO i DSZ u firmama ili vec nesto slicno.

Edited by tomas.hokenberi, 02 December 2011 - 22:06.

#29 aleksandra90

aleksandra90
  • Members
  • 18 posts

Posted 02 December 2011 - 22:25

Pa, ono sto je mene privuklo, jeste tajanstvenost tog posla, a fakultet koji sam htela bila je Policijska akademia, u tom trenutku sam zakasnila pri konkursu, tu treba jaka veza, moze da je upise i neko ko ne moze da prodje test fizicke spremnosti, a i ja sam imala dosta nesuglasica sa roditeljima zbog toga. Sebe vidim u tome... Smer na mom fakultetu je orjentisan ka poslovima bezbednosti, ali se konkretno odnosi na policiju, vojsku biu... Sustina svega-ovaj fakultet sam upisala s namerom da se na drugoj godini prebacim na akademiju, imam dva ispita razlike, ali to nisam uradila jer mi je ovde bilo dobro, i posle ovoga nisam ''duzna'' da radim za nasu drzavu. A zvanje koje dobijam jeste Rukovodilac bezbednosti.

#30 northSails

northSails
  • Members
  • 9 posts

Posted 02 December 2011 - 22:59

Mislim da je za neki master iz kriminalistike ili sistema bezbednosti neophodan bachelor u pravu.