Jump to content

Photo
* * * * - 4 votes

Kuda ide ova Srbija?

• Please log in to reply
36597 replies to this topic

#36556 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 April 2019 - 12:03

...

... sto si brisao? Neka svako pokaže svoje pravo lice...
... vidi sa adminom kako može da se arhiva onih prvih desetak godina sačuva za neke buduće generacije ...
... tu je bilo i kulture i ljudskosti ...

Tesko da bih po 4umskom pisaniju sudio o necijem 'pravom licu'.

:huh:

Tio mi je neinteresantno.

Drugo, a zar nisi sam arhivirao?

Ja sam radio ovako: za temu koja me intresuje (na raznim 4umima) otvorim folder, pa onda 'ctrl+S' i to snimim.

Kada se toga nakupi, da mi ne smeta tokom snimanja - otvorio bih folder 'staro', a generalno na forumu 'neaktivno'.

(mislim da toga ima preko 10 Gb, plus 'starih 'zutih' foruma oko 5 Gb)

Teme koje me nisu interesovale sam zaobilazio.

Zasto bih se oslanjao na Admina kad mogu sam.

A polazim i od toga da je FB92 i kompletan sadrzaj necije vlasnistvo i tesko da ce biti arhiviran i podeljen svima koji hoce.

B-)

@ Dok

Nisi napisao, no, skoro da si rekao - 'pa cak i Kinik ...'

;)

Hvala, ali preskocio bih sve te kafe.

Zivotno iskustvo me naucilo da nema nista od toga.

Odseceno parce hleba se vise ne moze prilepiti.

...

• 0

#36557 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 24 April 2019 - 15:12

Pa gde ti je ta pijaca i šta prodaješ? Ako se dobro sećam, u pitanju je Pančevo, a svakako da nije preko sveta. Možda jednog dana kupim nešto od tebe, a da ni ne znam da je to forumski kolega. Mislim da sam video na nekom forumu koji se bavi hi-fi pričom neke tvoje postove, premda sam to video sasvim slučajno jer nisam uoućen u temu. Možda je nebitno za javnost, ali ipak sam pomenuo.

. Da Pancevo je u pitanju. Trenutno je u pitanju roba iz Madjarske i malo akcizna roba... Da sto sr tice Hifi foruma tamo sam bio ranije aktivan. Bilo je jos nekih sa tog foruma ovde..
  • 0

#36558 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 24 April 2019 - 18:22

...

Tesko da bih po 4umskom pisaniju sudio o necijem 'pravom licu'.

:huh:

Tio mi je neinteresantno.

Drugo, a zar nisi sam arhivirao?

Ja sam radio ovako: za temu koja me intresuje (na raznim 4umima) otvorim folder, pa onda 'ctrl+S' i to snimim.

Kada se toga nakupi, da mi ne smeta tokom snimanja - otvorio bih folder 'staro', a generalno na forumu 'neaktivno'.

(mislim da toga ima preko 10 Gb, plus 'starih 'zutih' foruma oko 5 Gb)

Teme koje me nisu interesovale sam zaobilazio.

Zasto bih se oslanjao na Admina kad mogu sam.

A polazim i od toga da je FB92 i kompletan sadrzaj necije vlasnistvo i tesko da ce biti arhiviran i podeljen svima koji hoce.

B-)

@ Dok

Nisi napisao, no, skoro da si rekao - 'pa cak i Kinik ...'

;)

Hvala, ali preskocio bih sve te kafe.

Zivotno iskustvo me naucilo da nema nista od toga.

Odseceno parce hleba se vise ne moze prilepiti.

...

ne , nisam ni mislio tako...  ti i ja smo imali duge prepirke, ali , ako se secas , pre dok sam koristio nik Zoltan, smo imali slicne stavove , a i kasnije, oko nacista fasista itd....

oko stavova oko AVa smo se krvili, bile su tu i teze reci i optuzbe sa obe strane... ti si mene "spustao" sa pijacarenjem, cesto si me i prozivao i za neko "srbovanje" , a da ti kazem da ja cak nisam ni Srbin po nacionalnosti...  pre neki post sam napisao da imam i EU pasos...

a sa druge strane ja  sam tebe prozivao za botovanje... uglavnom zbog tvoje revnosnosti oko odbrane lika i dela doticnog

no ja i dalje smatram da je to sve samo u zaru "borbe"...  nema tu odsecenih parcadi hleba i slomljenih casa... samo nekad malo vatrenijih diskusija i to je to  tako da , sto se moje strane tice imas izvinjenje za neke teze reci ( sem ukoliko zaista nisi bot :P ) tako da sto se mene tice moze kafa i normalna zdrava diskusija...  ako ne o politici onda o npr HIFI-ju ( nasli me na tamosnjem forumu ) ili o pecanju itd....

Edited by Doc Holliday, 24 April 2019 - 18:24.

• 0

#36559 Plavi Golub

Plavi Golub
  • Members
  • 136 posts

Posted 24 April 2019 - 23:22

Znaci, vaspitna! Sloba da se pravi od blata.

Nista narode, srecno gde god da jeste ili cete biti.
  • 0

#36560 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 25 April 2019 - 04:00

Umro Dejan Anastasijevic :(
  • 0

#36561 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 25 April 2019 - 14:46

58381255_1099304730254892_49743760822213

• 2

#36562 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2019 - 15:16

...

Koraksic je egzemplarni primer degradacije licnosti i senilnosti koja je uzela maha.

On vise ne crtka karikature, on se samoparodira - to je totalni raspad jedne umetnicke karijere.
To sto on crtka nije ni ironija, ni sarkazam, ni kritika, to su njegove licne more, u stilu - sto je babi milo to joj se i snilo.

Za jednog umetnika nema nista gore, nego kad se potrosi.
Te nazovi karikature - to je na nivou najjadnijeg komunjarskog agitpropa, sto se moglo videti i u sovjetskoj karikaturi, a bogami i u nacistickoj. 

Praviti od AV firera - pa to samo moze alzhajmerovski / spuzvasti um.
Dok je bio ziv Stojan Cerovic, pa ga fino vodio / usmeravao - to je jos i licilo na nesto. 
Sada - pa to ga samo drugi vode na vulgarno pisanje.

Da se covek sazali.

Ovaj posenilio, onaj Petricic se bacio u agresiju, postao 'jurisnik' sa 'nacionalnom peMzijom'.
:ss:  
No, dobro, u ovoj vukojebini nikada nije falilo dobrovoljnih pajaca. 
To je bila vecita trka sa preprekama - za prazan pasulj / satljik rakije i ... peMzijicu.
:s_w:

Posebno u poslednjih tridesetak godina.

...

• 0

#36563 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 25 April 2019 - 16:02

Praviti od AV firera -

znas koja je razlika izmedju Hitlera i Nemaca 20ih  i SMrada, Seselja i njegovog gajbicanosca , to jest Srba 90ih ????

Nisu Slobo-Seseljo- Srbi imali tu vojno-industrijsku  moc kao sto su to imali Nemci i Hitler.... inace bi bilo ono "Srbija do Tokija"  Kolko su srazmerno bili  manji, tolko su srazmerno bili manji zlocini...  u sustini nikakva razlika..

• 1

#36564 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2019 - 16:14

...

Znam koja je razlika.

Razlika je u tome sto su ovde mnogi prerano otpali sa motike, pa umesto da rade oni se bacili u 'komercijalu / trejdovanje i sverc-komerc'.

I onda im je posle svega kriv 'soboslikar'.

Tuzna je cinjenica da samo lokalni 'adolfici' svuda vide 'firera'.

Sta bi oni bez njega?

:angry:

Doduse, kao u onom samoupravnom witzu koji se krisom prepricavao: ostvario se adolfov san - balkanci rmbace u nemackoj, a nemci leskare na Jadranu.

:lol:

...

• 0

#36565 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 April 2019 - 16:15

znas koja je razlika izmedju Hitlera i Nemaca 20ih i SMrada, Seselja i njegovog gajbicanosca , to jest Srba 90ih ????

Nisu Slobo-Seseljo- Srbi imali tu vojno-industrijsku moc kao sto su to imali Nemci i Hitler.... inace bi bilo ono "Srbija do Tokija" Kolko su srazmerno bili manji, tolko su srazmerno bili manji zlocini... u sustini nikakva razlika..

Je li to tvoj lichni stav ili govorish u ime ljoticevske tzv. SrBske opozicije?
  • 0

#36566 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 25 April 2019 - 16:42

...

Znam koja je razlika.

Razlika je u tome sto su ovde mnogi prerano otpali sa motike, pa umesto da rade oni se bacili u 'komercijalu / trejdovanje i sverc-komerc'.

I onda im je posle svega kriv 'soboslikar'.

Tuzna je cinjenica da samo lokalni 'adolfici' svuda vide 'firera'.

Sta bi oni bez njega?

:angry:

Doduse, kao u onom samoupravnom witzu koji se krisom prepricavao: ostvario se adolfov san - balkanci rmbace u nemackoj, a nemci leskare na Jadranu.

:lol:

...

ti ocigledno ne mozes a da ne prozivas....  to govori samo o tebi...

sto se tice svercera....  oni nisu uzrok Slobizma nego posledica..... to su ljudi koji nece da sede u redu za mleko , secer, ulje i brasno...  to su ljudi koji ne cekaju milostinju od 5 maraka  i ako su dobri dobiju i neku polutku ...

dobra vecina tih svercera 90ih, ukljucujuci i mene   su promenom vlasti 2000  pokusali da svoje "poslovanje" prebace u neke legalne tokove , otvarajuci male STR-SZR-SUR ako nista ono zbog "pemZije"...   no to su jedva sacekali ovi iz vlasti....  Dinkicevci...  gde su raznorazne inspekcije zatvarale i kaznjavale za najmanju gresku... cesto i za manjak u kasi od 50 dinara.. sledila je kazna od 50000 ( tad je to bilo 700-800e ) i 15-30 dana trake na vratima...  da ne pominjem haracke namete , gde osim redovnih dadzbina drzava bukvalno svaki mesec smisli nesto novo da bi odralo tog sitnog  privatnika....

U takvim uslovima jednostavno ti ljudi nisu imali izbora nego da se vrate tamo gde su i bili - na crno...

• 0

#36567 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 25 April 2019 - 16:47

ti ocigledno ne mozes a da ne prozivas.... to govori samo o tebi...

sto se tice svercera.... oni nisu uzrok Slobizma nego posledica..... to su ljudi koji nece da sede u redu za mleko , secer, ulje i brasno... to su ljudi koji ne cekaju milostinju od 5 maraka i ako su dobri dobiju i neku polutku ...

dobra vecina tih svercera 90ih, ukljucujuci i mene su promenom vlasti 2000 pokusali da svoje "poslovanje" prebace u neke legalne tokove , otvarajuci male STR-SZR-SUR ako nista ono zbog "pemZije"... no to su jedva sacekali ovi iz vlasti.... Dinkicevci... gde su raznorazne inspekcije zatvarale i kaznjavale za najmanju gresku... cesto i za manjak u kasi od 50 dinara.. sledila je kazna od 50000 ( tad je to bilo 700-800e ) i 15-30 dana trake na vratima... da ne pominjem haracke namete , gde osim redovnih dadzbina drzava bukvalno svaki mesec smisli nesto novo da bi odralo tog sitnog privatnika....
U takvim uslovima jednostavno ti ljudi nisu imali izbora nego da se vrate tamo gde su i bili - na crno...

U kojoj je to civilizovanoj zemlji, kojima tezimo da budemo kao oni, rad na crno nesto pozitivno?!
Neprestano te zalbe, i kuka i dreka i bacakanje na pod jer mora da se placa porez?
  • 0

#36568 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 25 April 2019 - 16:47

Je li to tvoj lichni stav ili govorish u ime ljoticevske tzv. SrBske opozicije?

vidi....  za sad iza politike Boska Obradovica nema leseva...  iza Jeremica i DJilasa svakako da i nije bilo....

dok iza Vojislava Seselja ( pravno osudjenog ratnog zlocinca u Hagu )  i njegovog gajbonosca  ima na stotine hiljada....

edit....  sto je najgore.... taj isti pravno dokazani ratni zlocinac i dalje sedi u parlamentu i radi ono sto je radio i 90ih....   otidji u Hrtkovce i vidi onu njegovu "kucu"

Edited by Doc Holliday, 25 April 2019 - 16:49.

• 0

#36569 James Delaney

James Delaney
  • Members
  • 161 posts

Posted 25 April 2019 - 17:37

Neprestano te zalbe, i kuka i dreka i bacakanje na pod jer mora da se placa porez?

U normalnim zemljama borba za manji porez je nesto sasvim normalno,jer je davno dokazano ( a i ne treba biti neki veliki ekonomski ekspert da bi se shvatilo ) - manji porez = bolja ekonomija .

Druga stvar sto se u sVrbiji ne placa " porez " vec na desetine raznih debilnih nameta sto drzavi,sto pokrajini ( ako si u Vojvodini ),pa opstini,agencijama,inspekcijama i kome sve ne .

Ta kolicina haraca gusi male privrednike i sasvim je normalno da su isti protiv njega .

Edited by James Delaney, 25 April 2019 - 17:39.

• 0

#36570 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 25 April 2019 - 17:50

http://www.novosti.r...vUTLGZKYBmYqd8s

zasto me ova kupovina naoruzanja od Kine podseca na Albaniju tamo dalekih 60-70ih kad se samoizolovala i od Amera i od Rusa...

pustili ga niz vodu i jedni i drugi

• 0