Jump to content

Photo
- - - - -

Hologramska projekcija Trajanovog mosta

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 31 January 2011 - 14:48

Mikro

Odlican projekat! Bravo za SANU Posted Image Ja sam mislio da ta institucija vise ne postoji. Nekako mi se cini da retko dolaze informacije o njihovim aktivnostima. Posted Image Ali zato smo o aktivnostima SPC-e bombardovani svakog dana. Molitve su jako vazne za sveukupni napredak. Ne nauka Posted Image

Edited by acinic, 31 January 2011 - 14:49.

#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 31 January 2011 - 15:17

Mikro

Odlican projekat! Bravo za SANU Posted Image Ja sam mislio da ta institucija vise ne postoji. Nekako mi se cini da retko dolaze informacije o njihovim aktivnostima. Posted Image Ali zato smo o aktivnostima SPC-e bombardovani svakog dana. Molitve su jako vazne za sveukupni napredak. Ne nauka Posted Image

Nisam bas siguran koliko se SANU stvarno bavi naukom poslednjih 20-30 godina. Za to sto smo bombardovani aktivnostima SPC je izmedju ostalog zasluzna i SANU, odnosno "akademici" poput Matije Beckovica, Dobrice Cosica, Milorada Ekmecica i slicni.

Nego ne pise da li je onih 13 miliona evra, koliko kosta ceo projekat, kredit ili donacija.

#3 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 31 January 2011 - 21:15

Hahahahahaha, zabavno sto je neko povezao anus, pardon, sanu sa naukom... OK je malo zezanja, ali ovo ipak pocinje da biva neukusno. Najpre, u sanu imas vise zatucanih verskih fanatika nego u vrhu SPC (ipak su u ovaj potonji ljudi obicno dospevali po zelji i volji Sluzbe). Drugo, kad neko udje u sanu, to znaci da se prakticno oprostio sa ozbiljnim radom, naukom, istrazivanjem (cast izuzecima). Zatim, nije mi nikako jasno kakve uopste veze ima hologramska ekstravagancija sa naukom - od nje nauci u Srbiji, s obzirom na troskove, moze da bude samo GORE, nikako bolje. Slicno kao sa drugim megalomanskim budalasenjima, poput propalog AIT akceleratora u Vinci. Konacno, broj od 13 miliona evra je (1) verovatno fiktivan u celini, a (2) sasvim izvesno nedovoljan za takav projekat, koji bi predstavljao presedan svetskih razmera, cak je pitanje da li uopste izvodljiv kako to oni mastaju...

#4 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 31 January 2011 - 23:33

Ma kakva crna hologramska projekcija? Kada sam radio neke prevode za budale koje tamo nešto "pišu", tražili su da im tekst predam odštampan, a ne da ga pošaljem na mail, pa su maltretirali osoblje da im to unosi u kompjuter, jer ne znaju da koriste mail :krsta:. Imao sam čak i jednog pacijenta koji je dobio odštampan prevod, da bi ga neka sekretarica koja ne zna engleski unela u Word i preko sina mi poslala isti tekst sa gomilom grešaka. Mogao sam da prevod pošaljem klincu na mail, ali zbog čega jednostavno, kad može komplikovano? Nije mi jasno kako neko ko očito ima problema sa elementarnim logičkim razmišljanjem uopšte može i da napiše nešto što se (doduše, veoma uslovno) može nazvati stručnim radom.

#5 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 01 February 2011 - 03:18

Bilo bi lepo da nesto vise saznamo o tom mostu! Ipak mozda nije losa ideja ako to pomogne nasem turizmu. Mada se onda postavlja pitanje. Sta ce u toj prici SANU ? Posted Image Oni nisu turisticka organizacija. Znaci u SANU ima verskih fanatika? Ja sam mislio da je to naucna institucija. Verovatno zbog para i populizmaPosted Image Popovi su bogati i SPC! Posted Image Danas ako si vernik. Automatski si ugledan i posten covek Posted Image Mnogi zele da ostave takav utisak. Ja imam utisak da oni nista ne rade. Ne prica se mnogo u medijima o ovoj instituciji! Posted Image Ove vodene pumpe koje ce biti postavljene u dunavu. Ne ce ugroziti postojeci eko-sistem? Migraciju riba? Posted Image

http://hr.wikipedia....i/Trajanov_most

Posted Image

Edited by acinic, 01 February 2011 - 03:31.

#6 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 01 February 2011 - 08:22

Bilo bi lepo da nesto vise saznamo o tom mostu! Ipak mozda nije losa ideja ako to pomogne nasem turizmu. Mada se onda postavlja pitanje. Sta ce u toj prici SANU ? Posted Image Oni nisu turisticka organizacija. Znaci u SANU ima verskih fanatika? Ja sam mislio da je to naucna institucija. Verovatno zbog para i populizmaPosted Image Popovi su bogati i SPC! Posted Image Danas ako si vernik. Automatski si ugledan i posten covek Posted Image Mnogi zele da ostave takav utisak. Ja imam utisak da oni nista ne rade. Ne prica se mnogo u medijima o ovoj instituciji! Posted Image Ove vodene pumpe koje ce biti postavljene u dunavu. Ne ce ugroziti postojeci eko-sistem? Migraciju riba? Posted Image

Nisam siguran jel si ti to stvarno mislio da se u SANU ozbiljno bave naukom ili nas samo malo navlacis da reagujemo. Zaista postoji par institutcija u sklopu SANU, npr. matematicki institut SANU, koje bi formalno trebale da se bave naucno-istrazivackim radom. Problem je samo sto nekih rezultata tu nema. Niko ko se ozbiljno bavi naucno-istrazivackim radom (ako uopste ima takvih u Srbiji) ne uzima SANU za ozbiljno kao instituciju koja se bavi naukom.

U svakom slucaju nauka u Srbiji je, zajedno sa obrazovanjem, trinaesto prase. Aktuelni ministar nauke Djelic je gori i od onih iz doba SPS vlasti, zainteresovan iskljucivo za marketinske projekte, kao sto je postavljanje bilborda "Srbija zemlja nauke" i slicne gluposti. SANU je samo okupljaliste mrzovoljnih staraca koji svoje penzionerske dane prekracuju snovima o velikoj Srbiji, kuknjavom nad zlehudom srpskom istorijom i zlom i prljavom evropom. Cast retkim izuzecima, za koje mi nije jasno zasto nisu odbili clanstvo u takvoj SANU.

#7 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 01 February 2011 - 10:05

Ma ja sam stvarno mislio da se oni bave naukom. Znaci od druzenja sa popovima. Posted Image Nemaju vremena za nauku. Znam da su tamo samo penzosi! Posted Image Ja sam cuo za Petnicu Posted Image Znaci djelic je gori od gajbicara Posted Image Ne mogu da verujem Posted Image Ja sam mislio da je on neverovatno sposoban Posted Image

http://www.petnica.rs/ Posted Image

#8 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 01 February 2011 - 10:12

Pretpostavljam da je kljucnu ulogu u ovom planu imala nevladina organizacija Aqua et Archaelogia koja se bavi otkrivanjem i zastitom domace podvodne kulturne bastine. Pre nekoliko meseci razgovarao sam sa dvoje clanova, predsednicom i jednim roniocem. Pokazivali su mi fotografije mosta i druge proizvode visegodisnjeg rada. Koristili su i savremene tehnike - multibeam sonar i digitalnu fotogrametriju. Sad vidim da je most deo znatno sireg, vrlo interesantnog i znacajnog projekta. Ako uspeju da sve to zavrse, bice dobro. Pored ostalog, rec je o svetskoj atrakciji.

#9 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 02 February 2011 - 17:07

Ima još projekata.

Posted Image

Munje-Nikole-Tesle-obasjavace-Beograd - ako bude sreće neka će sevnuti i ovaj put zaista spaliti skupštinu.

Edited by rory, 02 February 2011 - 17:08.

#10 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 02 February 2011 - 18:35

Ima još projekata.

Munje-Nikole-Tesle-obasjavace-Beograd - ako bude sreće neka će sevnuti i ovaj put zaista spaliti skupštinu.

Kakav nam je glupak samopromocijom i marketingom opsednut ministar nauke, jos ce ministarstvo i finansirati ovu budalastinu.

Nego apropo "Srpske akademije inovacionih nauka" koja je predlagac ove gluposti:

Чланови САИН
1. Петар, барон Рајачић, председник :blink:
.
.
.

50. Милијан Стојанић, витез кулинарства :rotflmao:
51. Недељко Рајић, дипл инг. власник преко 40 патената
52. Никола Тесла (постхумно) :blink:

Кандидати за пријем
1. Милутин Поповић Захар :krsta:
2. Слобомир Павловић
3. Младен Карић

Uzimajuci u obzir ociglednu ozbiljnost te institucije ovaj ispod ima pravo prezime:

21. Проф др Димитрије И. Зезулин

#11 adeptus astartes

adeptus astartes
  • Members
  • 196 posts

Posted 03 February 2011 - 17:12

Kad može Karleuša, mogu i naši naučnjaci....

Uskoro ćemo da pošaljemo i raketu u svemir...

Posted Image