Jump to content


Photo
- - - - -

Nasi zaboravljeni glumci - gde su sta rade


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#16 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 26 March 2012 - 19:18

moram ovo da metim dok me neko nije preduhitrio..... Gala Videnovic - Valera, riba br. 1 naše generacije; pretpostavljam da ima šta da se nađe o njoj danas mimo vikipedale :D

edit: Valera

Attached Files


Edited by barracuda, 26 March 2012 - 19:19.


#17 bilmaise

bilmaise
  • Members
  • 791 posts

Posted 28 March 2012 - 12:41

Dara calenic - dara zikina zena iz ludih godina

Posted Image


Dabo, ovo nije Dara Čalenić, već čini mi se Nada Vojnović.


Ovo je Dara:

Posted Image

Edited by bilmaise, 28 March 2012 - 12:42.


#18 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 March 2012 - 13:05

moram ovo da metim dok me neko nije preduhitrio..... Gala Videnovic - Valera, riba br. 1 naše generacije; pretpostavljam da ima šta da se nađe o njoj danas mimo vikipedale :D

edit: Valera



Kada malo proguglas, nadjes ovo(malo novije)
http://www.mondo.rs/..._kao_Ester.html


mada mozda ima i nekih drugih intervjua, mrzi me da trazim. ;)

#19 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 28 March 2012 - 14:15

Kada malo proguglas, nadjes ovo(malo novije)
http://www.mondo.rs/..._kao_Ester.html


mada mozda ima i nekih drugih intervjua, mrzi me da trazim. ;)


eeej, hvala za trud. i ja sam nešto bio lenj da tražim kad sam postovao. :)

#20 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 March 2012 - 17:32

eeej, hvala za trud. i ja sam nešto bio lenj da tražim kad sam postovao. :)

Nema na cemu.Kao sto mozes da vidis, nije se mnogo promenila. :) Za Galu je zaista steta, nije bila bez talenta uopste, ali se valjda mlada udala i karijeru nije ni pocela da gradi...ovako joj ostaje samo da se seca kultnog filma (moram da kazem da ga cak i ovde gde zivim mogu iznajmiti iz medjunarodnog video-kluba a to je ipak preko okeana) sa nostalgijom.

#21 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 03 April 2012 - 08:20

Nema na cemu.Kao sto mozes da vidis, nije se mnogo promenila. :) Za Galu je zaista steta, nije bila bez talenta uopste, ali se valjda mlada udala i karijeru nije ni pocela da gradi...ovako joj ostaje samo da se seca kultnog filma (moram da kazem da ga cak i ovde gde zivim mogu iznajmiti iz medjunarodnog video-kluba a to je ipak preko okeana) sa nostalgijom.


Izvinjavam se zbog moje neobaviještenosti, koji kultni film?

#22 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 03 April 2012 - 09:55

Izvinjavam se zbog moje neobaviještenosti, koji kultni film?


˝Bal na vodi˝

http://www.youtube.com/watch?v=AxDDspGr6_E


Mozda jest kultni, ali ja nikada nisam pozelela da ga odgledam ponovo, iako je bilo nebrojeno repriza...
Primera radi, ˝Varljivo leto ´68˝ sam gledala svaki puta kada bih ga ˝navatala˝ na TV-u Posted Image... i jos par drugih, ali to je vec druga tema.

Edited by Gordana_64, 03 April 2012 - 09:59.


#23 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 07 April 2012 - 14:53

Izvinjavam se zbog moje neobaviještenosti, koji kultni film?

Neće ti se svideti iz više razloga :)

http://www.youtube.com/watch?v=RGC83plrl7s

#24 pantelia24

pantelia24
  • Members
  • 1,151 posts

Posted 25 June 2012 - 19:21

Slika sa obelezavanja 30 godina od pocetka snimanja serije "Vojnici". Na slici je nekoliko glumaca koje nisam imao prilike cesto da vidim u poslednje vreme, a predstavicu ih sve:

1. Vladan Zivkovic - drugi s leva - jedan od najpoznatijih srpskih epizodista. Muz Seke Sabljic u "Razvod na odredjeno vreme", kapetan vojske u "Vise od igre"... Ma znate ga svi :)
2. Ruzica Sokic - do njega - nju necu ni predstavljati.
3. Voja Miric - do Ruze, covek o kome dugo nista cuo nisam. Jedan od najvece gospode medju nasim glumcima. Ahmet Nurudin iz "Dervis i smrt", doktor iz filma "Neka druga zena"...
4. Dragomir Cumic - Cuma, omiljeni glumac Purise Djordjevica. Takodje veliki broj uloga, najcesce epizodnih.
5. Dejan Djurovic - covek poznat po tome sto vodi emisiju o klasicnoj muzici na RTS 2, kao i po sinhronizaciji emisije Opstanak. Verovatno najbitnija filmska uloga u filmu "Subotom uvece", omnibusu Vladimira Pogacica, iz 1958 :D
6. Ziza Stojanovic - Cana Fontana, prposna seljanka iz Otpisanih koju Prle pokusava da obali ali ne uspeva :lol+:
7. Aleksandar Sasa Gruden, poznat malo kao glumac, vise kao muz bivse gradonacelnice Beograda Slobodanke Gruden. Vece uloge su mu u Kraj Dinastije Obrenovic (Veljkovic), Polocajac sa Petlovog Brda (Arapin, muz Dare Dzokic koji hoce da joj otme decu) i u ekranizaciji Nusicevog Pokojnika(Adolf Svarc, covek koji daje svoja dokumenta zarad konacne prevare).
8. Dusko Vojinovic, poslednji s desna. Uz Voju Mirica o njemu sam najmanje cuo poslednjih godina. Drugarcine (glavna uloga), Uca u pomenutim Vojnicima, slikar iz Seste brzine... Poslednja uloga mu je bila u Trecoj sreci gde flumi onog Rusa krimosa.Posted Image

#25 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 26 June 2012 - 23:38

3. Voja Miric - do Ruze, covek o kome dugo nista cuo nisam. Jedan od najvece gospode medju nasim glumcima. Ahmet Nurudin iz "Dervis i smrt", doktor iz filma "Neka druga zena"...

A doktor Borić iz Otpisanih... skok kroz prozor! Glumičina. A i gospodin, nema šta, rame uz rame sa Milanom Puzićem.

#26 pantelia24

pantelia24
  • Members
  • 1,151 posts

Posted 03 July 2012 - 13:38

Posted Image

Milena, Bata, Spela Rozin, Miha Baloh, Beba Loncar.

#27 kamiondzije

kamiondzije
  • Members
  • 8 posts

Posted 05 July 2012 - 21:33

A doktor Borić iz Otpisanih... skok kroz prozor! Glumičina. A i gospodin, nema šta, rame uz rame sa Milanom Puzićem.

Isto tako i doktor iz radionice, kome je Zivota stare dijelove bacio.

#28 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 12 July 2012 - 21:51

Isto tako i doktor iz radionice, kome je Zivota stare dijelove bacio.

Pa doktor Simić u filmu ''Neka druga žena'' a bogami i doktor Homer... voli čovek da glumi doktora :)

#29 Vladimir83

Vladimir83
  • Members
  • 2 posts

Posted 12 August 2012 - 14:10

Miroljub Leso zivi na Novoj Karaburmi kod poste.Cesto svraca u jednu malu kafanicu "Bagrem" - to je ona birtija iza "Inkotehne".Vidjao sam ga tamo,a nesto smo razgovarali kad sam sa mojim kolegama sedeo bas do njegovog stola u toj birtiji...i tako.Vozio je tada neku svetlo-zelenu peglicu iz 1920-e :lol+:

#30 Vladimir83

Vladimir83
  • Members
  • 2 posts

Posted 12 August 2012 - 14:30

Sta je sa onim klincima iz filma "Suncokreti" 1988?