Jump to content


Photo
- - - - -

Nasi zaboravljeni glumci - gde su sta rade


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 22 January 2011 - 22:45

Evo nekih glumaca iz 70- tih i 80 -tih godina koji sto kao deca sto kao vec odrasliglumili u dosta filmova i onda ih nigde nema kao da su u zemlju propali
Ja cu postaviti za par glumaca filmografije i slike a vi ako nesto vise znate o njima i ako se setite jos takvih glumaca postavite ovde.
Red je da se otrgnu od zaborava i da se svi zajedno setimo njih i njihovih uloga.

1.Nenad Nenadovic
Glumio u Bosko Buhi,Daleko nebo,Orkestar jedne mladosti,Sesta Brzina segrta Micu,Povratak Otpisanih -moljac.
Odavno ga nisam video ni u jednom novom domacem filmu tacnije negde od sredine 80-tih.

2.Miroljub Leso
Igrao u mnostvu partizanskih filmova,otpisanima,tv serijama dugo godina ga takodje nije bilo i onda se pojavio cini mi se u seriji kosarkasi.

3.Dusan Vojnovic

Mnogi ga se secaju iz filma i serije Vojnici,drugarcine,Pejzazi u magli,Moj tata na odredjeno vreme,Otpisani.
Takodje negde od 80 tih godina mu se gubi svaki trag

Attached Files



#2 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 January 2011 - 22:09

Evo nekih glumaca iz 70- tih i 80 -tih godina koji sto kao deca sto kao vec odrasliglumili u dosta filmova i onda ih nigde nema kao da su u zemlju propali
Ja cu postaviti za par glumaca filmografije i slike a vi ako nesto vise znate o njima i ako se setite jos takvih glumaca postavite ovde.
Red je da se otrgnu od zaborava i da se svi zajedno setimo njih i njihovih uloga.

1.Nenad Nenadovic
Glumio u Bosko Buhi,Daleko nebo,Orkestar jedne mladosti,Sesta Brzina segrta Micu,Povratak Otpisanih -moljac.
Odavno ga nisam video ni u jednom novom domacem filmu tacnije negde od sredine 80-tih.

Nenadovic je aktivan u pozoristu Bosko Buha.
Pojavljivao se i na televiyiji u nekom od decijih kvizova.
Problem je sto je on pretezno deciji glumac, a domaca produkcija u toj oblasti gotovo da ne postoji. Zato ga verovatno i nema toliko na televiziji.

#3 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 24 January 2011 - 00:24

Hvala ti za tu informaciju nisam znao zato i postoji ovaj topik da bi ljudi koji nesto vise znaju podelili te informacije sa drugima.
A isti tako da i ostali stave ovde imena i fotografije glumaca kojih odavno nema bna velikom platnu a jedan period domaceg filma su obelezili.
Ja cu za dan dva postaviti za jos neke glumce neki nazalost vise nisu medju zivima ali kao sto sam i rekao u uvodnom delu da se otrgno od zaborava.
Ako su ih reziseri zaboravili ili su zbog politicke ili bilo kakve zabrane bili skrajnuti ne moramo mi da zaboravimo na njih.
Na zalost ima ih dosta.

#4 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 24 January 2011 - 11:50

Nenadovic je aktivan u pozoristu Bosko Buha.
Pojavljivao se i na televiyiji u nekom od decijih kvizova.
Problem je sto je on pretezno deciji glumac, a domaca produkcija u toj oblasti gotovo da ne postoji. Zato ga verovatno i nema toliko na televiziji.


ima ga i u Beloj Ladji :lol:
Posted Image


#5 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 January 2011 - 12:21

2.Miroljub Leso
Igrao u mnostvu partizanskih filmova,otpisanima,tv serijama dugo godina ga takodje nije bilo i onda se pojavio cini mi se u seriji kosarkasi.


2007. je igrao u "vratiće se rode". :)

duško vojnović nije snimao od 1995. i, nažalost, čak ni gugl ne daje nikakve novije informacije o njemu.

#6 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 24 January 2011 - 13:23

Evo jos nekih nasih malo zaboravljenih glumaca i glumica.
Kao sto sam rekao na zalost neki od njih nisu vise medju zivima ali je red da se pomenu i otmu od zaborava.
Neki su zbog nesretnih ratova morali prekinuti karijeru,neki zbog rezima koji je harao 90-tih a neki iz njima samo znanih razloga.

1.Tatjana Vencelovski
Prvo smo je upoznali u seriji dome slatki dome,da bi veci proboj i bolju ulogu ostvarila u seriji Zaboravljeni kao i u filmu pocetni udarac.
Zadnje sto znam igrala je u jednoj epizodi Jelena.

2.Jovan Milicevic

Rodjen u Srajevu 1923 godine a umro u Krusevcu 1992 godine.
Starijim forumasima pa i meni poznat po mnogim posleratnim filmovima kao sto su Poslednji kolosek,Hanka,Te noci, most,Sava Mala,seriji Vuk Karadzic.Mnogi ga pamte u otpisanima kao Besevica.
Na zalost nemam podataka da li je u Krusevcu gde je i umro dosao kao izbeglica zbog rata u Bosni ili je tamo vec odranije radio.
Uglavnom jako zapazen lik koji je godinama polako bio zaboravljan 80 tih i 90 tih godina.

3.Slobodan Dimitrijevic

Rodjen 1941 godine u Nisu umro 1999 godine u Zagrebu.

Poznat po mnogim ulogama ali ga svi pamte kao vernu senu Valtera (bate zivojinovica) u filmu Valter brani sarajevo.
Igrao jos i u filmovima Nikoletina Bursac,sb zatvara krug,Vrhovi Zelengore,Most,stici pre svitanja,opasni trag.

4.Vladimir Petrovic i Rialda Kadric
Najpoznatiji par iz serijala Lude godine poznatiji kao Boba i Marija.
Sto se Rialde tice po mojim zadnjim saznanjima je u Americi i radila je kao novinar u glasu Amerike za ovo podrucje.
Vladimir Petrovic je jos glumio Majstor i Sampiti.
Nista vise nisam saznao o njemu.

5.Aleksandar Todorovic

Inace poznat kao sin Mite Pantica u filmuu tesna koza.
Glumio je jos i u Laf u srcu,Moljac,Cao inspektore,Zaboravljeni,
na zalost za njega sliku nisam nigde uspeo da nadjem.

6.Nada Vojinovic

Poznata po ulogama Dvoboj za juznu prugu,Radio vihor zove Andjeliju,Lov u mutnom Laf u srcu,Halo taksi,serijalu ludih godina kao misinu uciteljicu,Moj tata na odredjeno vreme a verovatno je svima poznata iz Tesne koze kao sojiceva sekretarica.
Jedinu sliki koju sma nasao je ova pored Radosa Bajica iz filma radio vihor zove Andjeliju.

Attached Files


Edited by daba 67, 24 January 2011 - 13:24.


#7 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 24 January 2011 - 14:16

Evo jos par glumacaca i glumica kojih cete se sigurno setiti kad budete videli o kome je rec.


1.Predrag Panic

Nemanja fudbaler iz kultne serije Vise od igre(,klinac koji se vtro oko Becica a kasnije i sma ostvario zavidnu fudbalsku karijeru.)
Meni poznat i u decijem serijalu Kolaricu Panicu, a igrao je jos i u Otpisanima,Kraljevski voz,Price iz Radionice,Sedam sekretara skoja,volim i ja nerandze no trpim tv serija.

2.Velimir Zivotic glumac meni jako ostao u secanju takodje iz serije Vise od Igre gde glumi inzinjera i vlasnika prve hidrocentrale.
Glumio je takodje u Diplomcima kultnoj tv seriji,Stici pre svitanja,U seriji povratak otprisanih (epizoda dvokrilac),Radio vihor zove Andjeliju,Variola vera,Veliki transport i posle neke pauze od 20 tak godina imali smo priliku da ga vidimo u seriji Vratice se rode kao advokata .

3.Slobodan Djuric
Sjajn glumac na zalost poginuo u saobracajnoj nesreci u svojoj 33 godini i tako prekinuo sjajnu glumacku karijeru koja je bila tek pred njime.
Poznat kao kostolomac u Vise od igre,takodje i u kultnoj tv drami Izvinjavamo se mnogo se izvinjavamo sa Milenom Dravic.
Glumio jos u pozotistu u kuci,Bokseri idu u raj.

4.Ljiljana Lasic

Poznatija kao tina u seiji Pozoriste u kuci,znamo je jos i kao terminatorovu zenu iz serije Bolji Zivot.serije Cardak ni na nebu ni na zemlji(pretece Radvana treceg)
na putu za Katangu.Posle Boljeg Zivota nista nije snimala jedno vreme je bila politicki aktivna posle toga nemam nikakvih informacija o njoj.


5.Zeljka Cvjetan

Poznata kao Svka iz Sivog doma.
Glumila je jos i u filmu oktobar fest,seriji Zaboravljeni (gocu),portret Ilije Pevca seriji.i omnibus filmu Prokleta je Amerika.
Posle toga nemam nikakvih informacija.

Attached Files



#8 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 24 January 2011 - 14:51

4.Vladimir Petrovic i Rialda Kadric
Najpoznatiji par iz serijala Lude godine poznatiji kao Boba i Marija.
Sto se Rialde tice po mojim zadnjim saznanjima je u Americi i radila je kao novinar u glasu Amerike za ovo podrucje.
Vladimir Petrovic je jos glumio Majstor i Sampiti.
Nista vise nisam saznao o njemu.


I dalje me zovu Boba!
U ispovesti za Press Vladimir Petrović tvrdi da ga mnogi još uvek pamte po ulozi u hit serijalu „Lude godine", napominje da je još pre dve decenije zalupio vrata domaćeg glumišta i da se sada bavi marketingom

Posted ImageVladimir Petrović, koji se proslavio kao Boba - sin Žike Pavlovića (Gidra Bojanić) u devet nastavaka legendarnog serijala „Lude godine", potpuno se povukao iz glume i danas se bavi marketingom. U ispovesti za Press 55-godišnji Vladimir kaže da ga publika nije zaboravila jer se „Lude godine" često repriziraju.

- Mnogo sam se promenio, pa me ljudi mahom prepoznaju po glasu. Ponekad me dugo gledaju dok se ne sete odakle me znaju. Oni koji me poznaju i dalje me zovu Boba - kaže Petrović.

Vladimir je glumom počeo da se bavi u dramskoj sekciji Radio Beograda, zajedno sa Buletom Goncićem, Oliverom Ježinom, Sonjom Savić i Zoranom Cvijanovićem.

Komercijala ubila kvalitet

- Debitovao sam sa četrnaest godina pored legendarnog Mije Aleksića u komadu „Ričard Treći" u Narodnom pozorištu. Ubrzo posle toga reditelj Zoran Čalić me je angažovao za lik Bobe. Zanimljivo je da je Sonja Savić trebalo da igra ulogu Marije umesto Rialde Kadrić, koja je „uletela" u ekipu nekoliko nedelja pred snimanje, iako sam se sa Sonjom dugo pripremao za tu ulogu.

Film „Lude godine", snimljen 1978. godine, postigao je veliki uspeh, pa su producenti insistirali na nastavcima. Petrović je zadovoljan kako su urađena prva tri nastavka.

- Ostalih šest nastavka su čista komercijala i nisam srećan što je to baš tako ispalo. Ipak, uloga Bobe mi je donela enormnu popularnost i slavu. Sećam se kad su mi u producentskoj kući pokazali jednu sobu koja je bila puna pisama za Rialdu i mene. Poštar, koji me zna odmalena, ređao je pisma po hodniku zgrade jer više nisu mogla da stanu u moje sanduče. Slava je imala i drugu stranu medalje - nisam mogao da upišem Fakultet dramskih umetnosti, što sam veoma želeo, jer tokom prve dve godine studija nije dozvoljeno da se snimaju filmovi - kaže Boba.

U pauzi između snimanja popularnog serijala Vladimir se bavio hobijima, pre svega muzikom. Osnovao je prvu privatnu radio-stanicu Pingvin i režirao je „Indeksovo radio pozorište".

- Veoma sam voleo muziku, svirao sam bubnjeve. Jedno vreme svirao sam u bendu Olivera Mandića. Početkom '80-ih počeo sam da režiram čuveno „Indeksovo radio pozorište". Radeći sa prvobitnom ekipom - sa Mićkom Ljubičićem, Petrućijem, Bićkom, Zvonimirom Šimunecom i Kanjevcem stekao sam iskustvo koje ni sa čim ne mogu da uporedim. Uglavnom sam snimao i režirao emisije, a povremeno bih „odglumio" glas nekog beogradskog mangupa. Kada je kasnije došao Raka Đokić, koje se brinuo o finansijama, nisam više želeo da učestvujem u „Indeksovom pozorištu", jer mi je sve to više ličilo na estradnu predstavu, a ne na kritiku Miloševića.

Supruga piše hit knjige

Zbog takvog stava Petrović je devedesetih dao otkaz u Radio Beogradu, jer nije želeo da bude upotrebljen u službi rata.

Posted Image- Ko se seća tih godina, zna da je takav potez bio sulud. Svi smo robovali poslovima za stalno. Naročito moji roditelji, jer sam veoma teško našao i taj posao. Međutim, nisam se plašio, već sam se otisnuo u privatnike i osnovao marketinšku agenciju pod imenom „Reklamna agencija". Trenutno radim na brojnim reklamnim kampanjama i promocijama.

Popularni Boba oženjen je Jasminkom i ima sina Igora (26) i ćerku Anu (20).

- Suprugu sam upoznao u dramskoj grupi Radio Beograda, oko koje se sve u mom životu vrtelo. Moja supruga je inače napisala desetak veoma uspešnih knjiga: „Seks za početnike", koja je prevedena na više od dvadeset jezika, „Kaži teti dobar dan", „Bonton", „Škola bez dlake na jeziku" i trenutno je naš najtiražniji pisac za decu i dobitnik mnogobrojnih nagrada. Piše i radi za Kreativni centar i, naravno, za našu agenciju. Ćerka Ana je završila školu za grafički dizajn, sada je student druge godine na Fakultetu primenjenih umetnosti i autor je knjige „Da pukneš od mede". Sin Igor je diplomirani grafički dizajner, svira bubnjeve i gitaru i jedan je od prvih profesionalnih skejt vozača u Srbiji - ponosan je Petrović

.







Edited by estranged, 24 January 2011 - 14:55.


#9 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 24 January 2011 - 15:06

Hvala ti brate Estranged :+1:

#10 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 24 March 2012 - 07:20

Posted Image


Vesna Malohodzic glumila u serijama Vise od igre,Bolji Zivot, Vruc vetae,od 1995 godine nema zapisa da je negde glumila u filmovima ili tv serijjama.


Dara calenic - dara zikina zena iz ludih godina

Posted Image

#11 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 24 March 2012 - 08:17

4.Ljiljana Lasic

Poznatija kao tina u seiji Pozoriste u kuci,znamo je jos i kao terminatorovu zenu iz serije Bolji Zivot.serije Cardak ni na nebu ni na zemlji(pretece Radvana treceg)
na putu za Katangu.Posle Boljeg Zivota nista nije snimala jedno vreme je bila politicki aktivna posle toga nemam nikakvih informacija o njoj.



Poslednjih godina je aktivna u pozoristu na Slaviji i to i kao autor i kao glumica.

#12 darkon

darkon
  • Banned
  • 38 posts

Posted 24 March 2012 - 13:57

Sećate li se Nebojše Bakočevića, zaista velikog talenta i šmekera. Šteta što ga je droga uzela pod svoje. Jedna od njegovih devojaka je bila i balerina Ašhen Ataljanc.

Evo teksta iz 2004.

"Baletski spektakl "San zimske noći" u kojem je, posle tri godine odsustva, u Beogradu nastupila Ašhen Ataljanc napunio je nedavno dvoranu Sava centra. Interesovanje domaćih medija bilo je veliko, nesrazmerno interesovanju domaćih kulturnih institucija da na bilo koji način pomognu dolazak naše čuvene balerine i njenih gostiju. Međutim, tek nakon njenog odlaska na videlo je izbio incident koji će Ašhen pamtiti duže nego predstavu.

Nebojša Bakočević, nekada jedan od najtalentovanijih mladih glumačkih lavova i bivši dečko Ašhen Ataljanc, u javnosti poznat po dugoj istoriji incidenata, potrudio se da Ašhen ovo gostovanje ne upamti po dobru...

(Ne)pozvan gost

Naime, nakon nastupa na sceni Sava centra, Ašhen se sa kolegama igračima vratila u hotel "Hajat", gde su bili smešteni, da večerom i internim partijem proslave uspešno veče. Igrači su seli da večeraju, a onda se pojavio Bakočević.

Njega je na večeru pozvao pilot Nenad Lalović, prijatelj Ašhen Ataljanc i čovek koji je organizovao i finansirao "San zimske noći". On je te večeri pozvao veliki broj prijatelja naše primabalerine sa željom da njeno gostovanje nakon dugo vremena protekne u što lepšem ambijentu. Znajući da su se Bakočević i Ašhen prošlog leta slučajno sreli i da se tom prilikom Nebojša ponašao korektno i normalno, Lalović je pozvao i njega.

Bakoč se na večeri pojavio sa dvojicom prijatelja koji nisu bili pozvani, ali je, i pored toga što Ašhen nije želela da razgovara s njim, večera protekla u najboljem redu. Incident se dogodio tek oko dva sata noću, kad se društvo već uveliko razišlo. Ašhen, koja se već bila povukla u hotelsku sobu, ponovo je odbila da razgovara sa glumcem, nadajući se da će to biti dovoljno da Bakočević ode kući. Međutim, Nebojša je podivljao i počeo da preti da će pozvati policiju. Nakon što je Ašhen prekinula vezu, on je to stvarno i učinio. Dežurnoj službi MUP-a Bakočević je prijavio da mu je Ašhen uzela 100 evra (?!).

Policija odvela Bakoča

Policijski inspektori koji su se u "Hajatu" pojavili desetak minuta kasnije, posle saslušanja usplahirenog Bakočevića, utvrdili su da cela priča nema osnova. Balerinu nisu ni obavestili o Bakočevićevoj prijavi, a njega su ispratili napolje. Za celu ujdurmu Ašhen je saznala tek kasnije. Iako veliki uspeh njenog gostovanja ovim svakako nije pomućen, ona je otputovala iz Beograda s gorkim ukusom u ustima. Upitana da prokomentariše sve što se dogodilo, za Kurir je izjavila:

- Meni je Nebojše najiskrenije žao. On i ja se znamo jedanaest godina, i u vreme kad smo se zabavljali, Bakoč je bio sasvim drugačiji čovek. Nije mi drago što se piše o tome, ali ne mogu da ga mrzim, jer znam da nije bio svestan svojih postupaka. Možda sam, jedino, pogrešila što sam bila previše fina. Znam da on više nema prijatelja, da mu je teško. Mada znam da se i dalje drogira, ipak me nije bilo sramota da se nađem u njegovom društvu. Sada mi je to vratio na veoma ružan način - tužno je konstatovala Ašhen Ataljanc."

Poslednji put smo imali prilike da ga vidimo u " Rodama"

#13 pantelia24

pantelia24
  • Members
  • 1,151 posts

Posted 25 March 2012 - 20:12

Miroljub Leso
Igrao u mnostvu partizanskih filmova,otpisanima,tv serijama dugo godina ga takodje nije bilo i onda se pojavio cini mi se u seriji kosarkasi.


Vidjao ga cesto u autobusu br 47/48 oko Kanarevog brda. Suv i potpuno sed, sa sedom bradom, lako prepoznatljiv :)

Dusan Vojnovic

Mnogi ga se secaju iz filma i serije Vojnici,drugarcine,Pejzazi u magli,Moj tata na odredjeno vreme,Otpisani.
Takodje negde od 80 tih godina mu se gubi svaki trag


Zivi u kraju oko Strahinjica Bana, nema vise nikakve veze s glumom (logicno, jel)

Tatjana Vencelovski
Prvo smo je upoznali u seriji dome slatki dome,da bi veci proboj i bolju ulogu ostvarila u seriji Zaboravljeni kao i u filmu pocetni udarac.
Zadnje sto znam igrala je u jednoj epizodi Jelena.



TATJANA VENCELOVSKI,rodjena je u Sremskoj Mitrovici 8.5.1965.u detinjstvu je puno citala,pisala,bila djak generacije.Mesec dana pre prijemnog odlucila se za FDU I odmah primljena.Studirala je u klasi sa Vesnom Trivalic,Srdjanom Todorovic,Vesnom Stanojevic.Kao student odigrala je prvu pozorisnu ulogu u predstavi Arsenik I stare cipke,kada je zamenila Tanju Boskovic.Uloga po kojoj je pamtimo jeste lik Vere u tv seriji Zaboravljeni.Nekoliko fodina kasnije (iz licnih razloga)napustila je glumu ne misleci da ce to biti na duze vreme.Ubrzo je pocela d radi kao novinar i voditelj na privatnoj tv Panonija a zatim i na Apolu u Novom Sadu.Od 2005.radi u Naftnoj industriji Srbije u Centru za korporativne komunikacije.Zivi sama I ponovo pise pesme.Objavila je I zbirku poezije Tamo u zivotu.

FB link, ko zeli: http://www.facebook....p?id=1269787245

Jovan Milicevic

Rodjen u Srajevu 1923 godine a umro u Krusevcu 1992 godine.
Starijim forumasima pa i meni poznat po mnogim posleratnim filmovima kao sto su Poslednji kolosek,Hanka,Te noci, most,Sava Mala,seriji Vuk Karadzic.Mnogi ga pamte u otpisanima kao Besevica.
Na zalost nemam podataka da li je u Krusevcu gde je i umro dosao kao izbeglica zbog rata u Bosni ili je tamo vec odranije radio.
Uglavnom jako zapazen lik koji je godinama polako bio zaboravljan 80 tih i 90 tih godina.



Umro tokom filmskog festivala u Krusevcu, na rukama svog kolege Voje mirica, jos jednog iz plejade zaboravljenih

Nada Vojinovic

Poznata po ulogama Dvoboj za juznu prugu,Radio vihor zove Andjeliju,Lov u mutnom Laf u srcu,Halo taksi,serijalu ludih godina kao misinu uciteljicu,Moj tata na odredjeno vreme a verovatno je svima poznata iz Tesne koze kao sojiceva sekretarica.


Ovde ima nesto o njoj, ali je link star 13 godina :(. Inace vrh su objasnjene njene uloge na IMDB :D

Velimir Zivotic glumac meni jako ostao u secanju takodje iz serije Vise od Igre gde glumi inzinjera i vlasnika prve hidrocentrale.
Glumio je takodje u Diplomcima kultnoj tv seriji,Stici pre svitanja,U seriji povratak otprisanih (epizoda dvokrilac),Radio vihor zove Andjeliju,Variola vera,Veliki transport i posle neke pauze od 20 tak godina imali smo priliku da ga vidimo u seriji Vratice se rode kao advokata .


Umro je skoro...

Zeljka Cvjetan

Poznata kao Svka iz Sivog doma.
Glumila je jos i u filmu oktobar fest,seriji Zaboravljeni (gocu),portret Ilije Pevca seriji.i omnibus filmu Prokleta je Amerika.
Posle toga nemam nikakvih informacija.



ZELJKA CVJETAN,ako se secate ljubavne price izmedju Savke I Matica(Dubravko Jovanovic)u kultnoj seriji Sivi dom,Savku je igrala Zeljka Cvjetan kojoj je to bila i najznacajnija uloga u karijeri. 03.07.1991.godine otisla je ,,samo”na odmor u Ameriku.Danas zivi u Los Andjelesu.Zaposlena je u Univerzal studiju u Holivudu na postprodukciji filmova.U Americi je krenula od pocetka ,radial je kao kelnerica ali je kasnije nastavila skolovanje i magistrirala na Univerzitetu za pozoriste.Radila je na Americkoj glumackoj akademiji.bila asistent ucitelja,prevodilac,prof.srpskog jezika.Vec 23 godine udata je za Borisa Gotinskog I ima cerku Ninu I sina Marka.Igrala je u filmovima Igmanski mars, Oktobarfest,Kolubarska bitka,Prokleta je Amerika,a u Americi u seriji Juding Emy I filmovima War of the Angels,Robbery Homicile Division. Rodjena je 05.06.1963.u Beogradu.FDU zavrsila je u klasi prof.Arsenija Jovanovica zajedno sa Dubravkom Jovanovicem,Vladanom Savicem,Majom Lalevic,Borom Kandicem.

Dara calenic - dara zikina zena iz ludih godina


http://arhiva.gloria...orodicna_prica/




Jos nesto o pojedinim zaboravljenim glumcima na ovom linku:

http://forum.krstari...kadasnji-glumci

#14 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 26 March 2012 - 18:29

@Pantelia24
Svaka cast majstore,zaista ima mnogo glumaca koji su odjednom da kazemo nestali,neki nazalost vise nisu medju nama a neki da li zbog nekih politickih ideologija bili u nemilosti rezimima ili zbog porodica ili neceg drugog nema na nasu veliku zalost.
Tu i tamo se pojavi po neko ili ga neki reziser izvadi iz naftalina ali zaista mislim da smo uskraceni ,takvim potezima.

Edited by daba 67, 26 March 2012 - 18:32.


#15 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 26 March 2012 - 19:02

Marinko Sebez 1946 -1989
Posted Image

Dugo sam se pitao sta je sa ovim glumcem koga sam znao iz mnogih partizanskih filmova ali nisam znao njegovo tacno ime.
Sve do danas dok nisam otisao prvo da vidim u Sutjesci kako mu je filmsko ime pa onda na IMDB.
Glumio u mnogim poznatim filmovima i serijama
Sutjeska
bombasi
partizani
kapelski kresovi
tigar
slom tv serija
osma ofanziva tv serija
partizanska eskadrila
baza na dunavu tv serija
jos ovaj put
sekula i njegove zene
vuk karadzic tv serija
portret ilije pevca tv serija
a zadnje sto je radio je bio tv film leto

zaista steta sto nas je napustio tako rano,bio je jedan od plejade tadasnjih glumaca koji je trebao jos vise da nam pruzi odlicnih uloga.

Edited by daba 67, 26 March 2012 - 19:03.