Jump to content


Photo
- - - - -

Poker


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
105 replies to this topic

Poll: Poker = sport? (59 member(s) have cast votes)

Dali je po vama poker sport?

  1. DA (31 votes [54.39%] - View)

    Percentage of vote: 54.39%

  2. NE (26 votes [45.61%] - View)

    Percentage of vote: 45.61%

Vote Guests cannot vote

#31 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 24 January 2011 - 20:34

Ja sam igrao na riva pokeru, na preporuku druga. Igrao sam freerollove i ako sam usao u prvih 10 dobijao sam automatski ulaznicu za turnire druge kategorije, gde samo prvi moze dobiti ulaznicu za turnir sledece kategorije. Tu se vec dele i pare. Gorenavedeni drug je vec izvadio oko 500eura.

#32 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 24 January 2011 - 21:14

Moje iskustvo sa texas hold Em pokerom je vezano za Zynga aplikaciju na facebook-u, za nekih 9-10 meseci sam naplatio chipove u vrednosti 25 svojih plata. Moj jako dobar prijatelj je i dalje u tome i chovek je do sada napravio preko 150k (nije hakovao ili slichno) chisto na igru,16 sati dnevno pikajuci...

#33 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 24 January 2011 - 21:58

Hoćeš da kažeš da bi stvari išle ovim redom: sport - šah > bridge > poker > druge kartaške igre - kocka. Slažem se, ali mislim da je poker ipak više na strani kocke, dok je bridge više na strani sporta.


Pa, bash ne bih to da kazhem, nego da se ne mozhe praviti ta hijerarhija izmedju sportova po tome koju 'kolichinu srece' (ovo mi je, za pochetak, potpuno mistichan izraz) neki sadrzhi, vec da postoje kockarske igre gde se sve svodi na srecu, i sportske igre gde se ne svodi sve na srecu (ako mora da se kvantifikuje, u prvima je uloga srece 100%, u drugima je 100% - n, tako da je n razlichito od nule). (mogu ovo i dalje da pojasnim, ako nije dovoljno jasno zashto tako mislim, ali bih time ushao u prilichna lingvistichko-semantichka proseravanja, koja bih izbegao trenutno).

Chak i ako postoje igre koje su na nekoj granici izmedju toga da li su igre kockarske ili ne, to svakako nije poker (pa ni egzotichne varijante kao chinese poker, ili three card brag/ niti one western kao 5-card stud i 5-card draw) vec black-jack (iskljuchivo jer ima specifichnost da se ovde metod kojim se mozhe maksimizirati dobit smatra protivnim pravilima igre, pa stvara zavrzlamu da li sreca sve odluchuje ili ne) i igre kao backgamon.



Pa i tenis bi bio igra na sreću kada bi se odigrao samo jedan poen. Zbog toga se igraju gemovi, setovi, turnir. Ma sela sezona turnira - da bi najbolji izašli na površinu na nekoj adekvatnoj listi. Zamisli koliko poena odigraju teniseri u celoj sezoni. Jesu li kockari? Nebi rekao.

Poker (većina vrsti koje se novodobno igraju) je strateška igra koja zavisi od mnogih faktora pa i od faktora "slučajnog momenta", kontrolisanog na duge staze. Poznavanje verovatnoće, težine odredjenih handova, njihovu vrednost u zavisnosti na poziciju. Imati tehničko predznanje za taktičku primenu koncepta igre, u zavisnosti od suprotnika, protiv kojih igraš i upotrebljavati psihološki momenat u prezentaciji handova, bildovanju potova, semibluffu, itd., je veština koja na dugu stazu odredjuje tvoj kvalitet.

Da danas Federer i Bozoljac odigraju jedan poen iz ruke, faktor sreće (slučajni momenat) bi verovatno presudio pobednika. Ako odigraju jedan set, onda će već Federerovo znanje (najverovatnije) uticati na to, ko će pobediti a faktor sreće će biti skoro skroz anuliran (mada će u nekim poenima biti prisutan), pogled na ATP rang listu daje ti pravo dugoročno stanje i razliku izmedju dva tenisera, koji umeju igrati tenis i oboje su profesionalci.

No kladiti se izmedju njih dvoje na samo jedan poen...jel bi ti smeo?

BTW., poker je već u rangu šaha i bridgea:

Klik.


Dobar primer, koji dosta stvari razjashnjava.

Da dodam samo da kada bi se sportovima smatralo samo one igre u kojima ne postoji element koji je nezavistan od poteza igracha, sportovi bi bili shah, go i nothin' more.


Mene zanima je l' moze nekako da se izvuce tih besplatnih koliko vec dolara posle nekog vremena, ili samo cekas dok ne propadnes? :)



Pa, ja pretpostavljam da je tu slichno kao is a bonusima koji dupliraju depozit, treba ti odredjen broj odigranih raked hands ili odredjen broj fraquent player poena pre nego shto mozhesh da skidash to shto imash od tih para.



[inache bih i ovde glasao da je poker sport, ali mi sujeta ne dozvoljava da glasam bilo kako u glasanju koje je postavljeno pitanjem u kom nije chak ni 'Da li' napisano kako treba :D]

Edited by kiju, 24 January 2011 - 22:01.


#34 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 January 2011 - 22:30

I ja sam igrao na fejsu, mislim da jos uvek imam nekih milion na racunu, imao sam deset, ali me sad mrzi da tamo opet pocinjem. Isuvise sreca igra bitnu ulogu, odem na veliki sto, cekam ruku, ulozim all in, i dobije me neki indijanac sa kentom na riveru.

#35 Keimaak

Keimaak
  • Members
  • 1,088 posts

Posted 24 January 2011 - 22:46

Зинга на фејсу је жали Боже протраћено време! Posted Image
АЛи ако желиш да зарадиш неки доларчић, ти се улогујеш на Фул тилт, или Вилијем Хил, или Парти покер, или Хај пулс, или Кејк покер, или 888покер, или Титан покер или просто одабереш сајт који се теби највише допада и уплатиш неку симболичну свотицу и онда само лагано... Posted Image

#36 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 January 2011 - 22:57

Ma meni je da krenem sa nekom simbolicnom svoticom koju ce mi dati za dzabe, pa polako :lol:

#37 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 24 January 2011 - 23:02

Зинга на фејсу је жали Боже протраћено време! Posted Image
АЛи ако желиш да зарадиш неки доларчић, ти се улогујеш на Фул тилт, или Вилијем Хил, или Парти покер, или Хај пулс, или Кејк покер, или 888покер, или Титан покер или просто одабереш сајт који се теби највише допада и уплатиш неку симболичну свотицу и онда само лагано... Posted Image


ja sam uglavnom preprodavao fejs chipove,nisam toliko igrao..cena je dostizala napolju i do 1200E za jedan B a ovde se prodavalo od 200-700 E ...
shto se igranja tiche ako znash foru ne treba da ulozhish nishta osim mnogo vremena, praktichno i nije kockanje...

#38 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 January 2011 - 23:11

ja sam uglavnom preprodavao fejs chipove,nisam toliko igrao..cena je dostizala napolju i do 1200E za jedan B a ovde se prodavalo od 200-700 E ...
shto se igranja tiche ako znash foru ne treba da ulozhish nishta osim mnogo vremena, praktichno i nije kockanje...


Kako sam ja igrao dok me nije smorilo.. trazim sto, za moje stanje na racunu u tom trenutku velikog blinda, i onda udjem i cekam dok ne dodjem na mesto da mogu odmah da foldujem a da ne izgubim nista ako su mi lose karte, ako ne uradim nista dok dodju blindovi do mene ustajem. Kad dobijem dobru ruku idem all in odmah (tipa par u ruci, ili recimo AK, AQ), i posle te ruke ustajem, i trazim drugi sto... za jedan dan sam dosao od nekih 100k do milionceta, posle sam padao, pa se dizao, pa opet padao, i onda se smorio :)

#39 Pain

Pain
  • Members
  • 3,365 posts

Posted 25 January 2011 - 02:46

Realno uzivo poker je keva,okupi se ekipa i lagano ili neki lajv turnir...Preko neta mi nije to to,mada pikam ponekad kad se smorim na fejsu jer mi se ne uplacuju pare bash za nesto ozbiljnije...Mada verovatno kao sto sad citam imaju fore sa tim free chips i slicno ali me je mrzelo da se cimam oko toga...

#40 markovexe

markovexe
  • Members
  • 16 posts

Posted 25 January 2011 - 03:38

Realno uzivo poker je keva,okupi se ekipa i lagano ili neki lajv turnir...Preko neta mi nije to to,mada pikam ponekad kad se smorim na fejsu jer mi se ne uplacuju pare bash za nesto ozbiljnije...Mada verovatno kao sto sad citam imaju fore sa tim free chips i slicno ali me je mrzelo da se cimam oko toga...


Pa ja sam zato i postavio ovaj LINK da bi ljudi mogli uzet besplatne novce i probat pravu igru. Taj poker na facebooku je totalno smeće ako ga se poredi sa pokerom na nekoj od pravih soba za igru. Besplatni početak je dobar jer možeš da vidiš odgovara li ti to ili ne, ništa ne gubiš i ako sve spiskaš. I nije neka gnjavaža dok dođeš do tih novaca jer kviz nije težak za položit.
BTW, neko je pitao za isplatu... pa dovoljno je skupit određen broj bodova koje skupljaš igrom i onda možeš napravit isplatu, a ako uplatiš svoje novce, makar 10 dolara, u tom slučaju ne moraš da čekaš da skupiš te bodove već možeš odmah da napraviš isplatu.


A što se tiče pokera i sporta dovoljan dokaz da je poker sport je to što ga se mora trenirat kao i druge sportove da bi bio uspešan igrač.

Edited by markovexe, 25 January 2011 - 03:38.


#41 kikica

kikica
  • Members
  • 16 posts

Posted 25 January 2011 - 11:41

Pa i tenis bi bio igra na sreću kada bi se odigrao samo jedan poen. Zbog toga se igraju gemovi, setovi, turnir. Ma sela sezona turnira - da bi najbolji izašli na površinu na nekoj adekvatnoj listi. Zamisli koliko poena odigraju teniseri u celoj sezoni. Jesu li kockari? Nebi rekao.

Poker (većina vrsti koje se novodobno igraju) je strateška igra koja zavisi od mnogih faktora pa i od faktora "slučajnog momenta", kontrolisanog na duge staze. Poznavanje verovatnoće, težine odredjenih handova, njihovu vrednost u zavisnosti na poziciju. Imati tehničko predznanje za taktičku primenu koncepta igre, u zavisnosti od suprotnika, protiv kojih igraš i upotrebljavati psihološki momenat u prezentaciji handova, bildovanju potova, semibluffu, itd., je veština koja na dugu stazu odredjuje tvoj kvalitet.

Da danas Federer i Bozoljac odigraju jedan poen iz ruke, faktor sreće (slučajni momenat) bi verovatno presudio pobednika. Ako odigraju jedan set, onda će već Federerovo znanje (najverovatnije) uticati na to, ko će pobediti a faktor sreće će biti skoro skroz anuliran (mada će u nekim poenima biti prisutan), pogled na ATP rang listu daje ti pravo dugoročno stanje i razliku izmedju dva tenisera, koji umeju igrati tenis i oboje su profesionalci.

No kladiti se izmedju njih dvoje na samo jedan poen...jel bi ti smeo?

BTW., poker je već u rangu šaha i bridgea:

Klik.


Poker nije sport. Porediti ga sa tenisom, rukometom, vaterpolom i sl. moglo bi se jedino ako bi se tenis, rukomet ili vaterpolo igralo na terenu na kojem duvaju jaki vetrovi promenjivog smera, pa bi onda sreća odnosno ne-ljudski faktor imala udeo koliki ima u pokeru. Veoma je jednostavno: Za tenisere, rukometaše i vaterpoliste je moguće organizovati turnir na kojem će pobediti onaj čije su akcije na terenu bile najbolje. To što će jedan poen osvojiti konačni gubitnik nije sreća već slabost konačnog pobednika u tom trenutku. Znači da gledamo samo ljudski faktor. Udio drugih faktora je zanemariv kod pravih sportova. U pokeru udio drugih faktora odnosno karata koje se izvuku na stol odnosno sreće nije zanemariv uopšte. I zato poker nije "pravi sport". Mogu da ga priznaju sportom gde hoće, to je zbog razno raznih interesa.

#42 markovexe

markovexe
  • Members
  • 16 posts

Posted 25 January 2011 - 11:56

Poker nije sport. Porediti ga sa tenisom, rukometom, vaterpolom i sl. moglo bi se jedino ako bi se tenis, rukomet ili vaterpolo igralo na terenu na kojem duvaju jaki vetrovi promenjivog smera, pa bi onda sreća odnosno ne-ljudski faktor imala udeo koliki ima u pokeru. Veoma je jednostavno: Za tenisere, rukometaše i vaterpoliste je moguće organizovati turnir na kojem će pobediti onaj čije su akcije na terenu bile najbolje. To što će jedan poen osvojiti konačni gubitnik nije sreća već slabost konačnog pobednika u tom trenutku. Znači da gledamo samo ljudski faktor. Udio drugih faktora je zanemariv kod pravih sportova. U pokeru udio drugih faktora odnosno karata koje se izvuku na stol odnosno sreće nije zanemariv uopšte. I zato poker nije "pravi sport". Mogu da ga priznaju sportom gde hoće, to je zbog razno raznih interesa.


Nisu potrebni vetrovi, dovoljan je sudac :D
U pokeru se ne može dogoditi da ti ne priznaju skalu u boji iako si je "zabio" protivniku, samo zato što sudac nije dobro video ili nije hteo da dobro vidi.

#43 kikica

kikica
  • Members
  • 16 posts

Posted 26 January 2011 - 16:14

Nisu potrebni vetrovi, dovoljan je sudac :D
U pokeru se ne može dogoditi da ti ne priznaju skalu u boji iako si je "zabio" protivniku, samo zato što sudac nije dobro video ili nije hteo da dobro vidi.


Ali to je opet ljudski faktor.

Poker nije sport nego kocka ako ga se igra profesionalno ili zabava ako ga se igra amaterski. Nemam ništa protiv pokera, i ja ga igram i koristim one besplatne novce s one stranice koju si predstavio. Tražili su me ličnu kartu pre nego su mi uplatili i nakon toga su pare odmah sele na račun. Ali ja poker igram amaterski, znači zabavljam se, uživam u tome da imam sve više i više para na računu. Da ga igram profesionalno značilo bi da sam kockar.

#44 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 26 January 2011 - 18:19

Poker nije sport. Porediti ga sa tenisom, rukometom, vaterpolom i sl. moglo bi se jedino ako bi se tenis, rukomet ili vaterpolo igralo na terenu na kojem duvaju jaki vetrovi promenjivog smera, pa bi onda sreća odnosno ne-ljudski faktor imala udeo koliki ima u pokeru.

Ja ne tvrdim da je sport, već strateška igra u kojoj dugorčno momenat slučajnosti može da se nadmaši znanjem.

Kažeš vetrovi? Eto, golf ti je sport sa kojim ću opet povući paralelu. Imaš mnoštvo pojedinaca, koji igraju svako za sebe i protiv drugih. Ne odigraju samo jedan swing već na jednom turniru odigraju 18 rupa i to u par serija. Da bi bio u pitanju samo jedan swing, Tiger Woods verovatno nebi bio to što jeste?! U golfu celo vreme duvaju vetrovi i utiću na kvalitet udarca. Ali, ti vetrovi se "studiraju" i pravilnim inkorporiranjem u udarac, dobiješ približno polje u koje će loptica pasti. Isto tako u pokeru, ako znaš, koliko ti je karata dobrih na flopu za najbolju kombinaciju, možeš sa matematičnom preciznošću ustanoviti, kakve su ti šanse da se do rivera izboljšaš.


Ali to je opet ljudski faktor.

Još uvek možeš u pokeru baciti ruku ako nemaš realnih šansi. Da li je to ljudski faktor?!

Da ga igram profesionalno značilo bi da sam kockar.

I tenis, golf i fudbal i svaki drugi sport možeš igrati za zabavu, kao amater. Ipak postoji i profesionalni nivo u svakom od tih sportova, koji nema suštinske veze sa samom strukturom igre već jedino i isključivo sa time, koliko se igri posvetiš, kakve predispozicije/talenat imaš, koliko znanja i veštine si spreman ulagati u sebe, pa i od toga dali si spreman žrtvovati sve ostale aspekte svog života da bi kao profesionalac uspeo.

Tako je i u pokeru. Znači, profesionalni nivo nema veze sa kockom.

Kockar je čovek, koji nema znanja za neku stratešku igru ili pak za igru, u kojoj nikakvim znanjem ne možeš pobediti taj momenat slučajnosti na dugu stazu, pa se svejedno kladi, računajući pretežno na faktor sreće. I uvećini gubi. Ako je tebi do sada uspelo izvući neke parice takvim "sistemom" i u pokeru, savetujem ti da staneš, pre nego što opasno zaglibiš.

No, ne izvodi nekih ranih zaključaka o materiji, u koju se nisi produbio na adekvatan način.

Edited by Dhx77, 26 January 2011 - 18:20.


#45 kikica

kikica
  • Members
  • 16 posts

Posted 26 January 2011 - 19:44

Ja ne tvrdim da je sport, već strateška igra u kojoj dugorčno momenat slučajnosti može da se nadmaši znanjem.

Pa o tome i ja govorim celo vreme.
- poker nije sport
- dugoročno udeo sreće opada u korist veštine igranja
- strateška igra? - dakako, i yamb i monopoly su isto tako strateške igre kod kojih znanje i iskustvo može da nadmaši manjak sreće. Volim da igram i yamb i monopoly mada mi je poker, pogotovo poker u prave novce, mnogo zanimljiviji i uzbudljiviji. Ali svejedno ako mi neko kaže da su yamb, monopoly i poker sportovi samo ću da se slatko nasmejem.

Kažeš vetrovi? Eto, golf ti je sport sa kojim ću opet povući paralelu. Imaš mnoštvo pojedinaca, koji igraju svako za sebe i protiv drugih. Ne odigraju samo jedan swing već na jednom turniru odigraju 18 rupa i to u par serija. Da bi bio u pitanju samo jedan swing, Tiger Woods verovatno nebi bio to što jeste?! U golfu celo vreme duvaju vetrovi i utiću na kvalitet udarca. Ali, ti vetrovi se "studiraju" i pravilnim inkorporiranjem u udarac, dobiješ približno polje u koje će loptica pasti. Isto tako u pokeru, ako znaš, koliko ti je karata dobrih na flopu za najbolju kombinaciju, možeš sa matematičnom preciznošću ustanoviti, kakve su ti šanse da se do rivera izboljšaš.

...

I tenis, golf i fudbal i svaki drugi sport možeš igrati za zabavu, kao amater. Ipak postoji i profesionalni nivo u svakom od tih sportova, koji nema suštinske veze sa samom strukturom igre već jedino i isključivo sa time, koliko se igri posvetiš, kakve predispozicije/talenat imaš, koliko znanja i veštine si spreman ulagati u sebe, pa i od toga dali si spreman žrtvovati sve ostale aspekte svog života da bi kao profesionalac uspeo.

Tako je i u pokeru. Znači, profesionalni nivo nema veze sa kockom.

Kockar je čovek, koji nema znanja za neku stratešku igru ili pak za igru, u kojoj nikakvim znanjem ne možeš pobediti taj momenat slučajnosti na dugu stazu, pa se svejedno kladi, računajući pretežno na faktor sreće. I uvećini gubi.


Pa ko reče da ne postoje profesionalni kockari koji mogu da zarađuju za život kockom. No to ih ne čini sportašima. Doyle = Woods, hm, ne baš.

Ako je tebi do sada uspelo izvući neke parice takvim "sistemom" i u pokeru, savetujem ti da staneš, pre nego što opasno zaglibiš. No, ne izvodi nekih ranih zaključaka o materiji, u koju se nisi produbio na adekvatan način.


Znam ja o pokeru više nego misliš. Kad igram poker ne igram kao da igram bingo i razumem i matematiku pokera i umem da čitam druge igrače. Nastojim da napredujem u taktici, učim od boljih, i članci i saveti sa ranije spomenute stranice, a i drugih, su mi do sada veoma koristili. Ne brini se za mene, ja ću skoro da deo osvojenih para izvučem na karticu.

Edited by kikica, 26 January 2011 - 20:23.