Jump to content


Photo
- - - - -

Japanska Jabuka


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 coolzeroo

coolzeroo
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 January 2011 - 05:44

Zanima me zna li neko gde ima u Beogradu da se kupe Japanske jabuke ? :rolleyes:
  • 0

#2 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 17 January 2011 - 21:39

Posted Image


Ne znam za Beograd. Kod mene u Pn nema Posted Image Imao sam prilike jednom da vidim drvo japanske jabuke Posted Image Retka je to vocna vrsta kod nas. Mogu da uspevaju kod nas.
  • 0

#3 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 January 2011 - 01:58

imao sam 2 drveta u dvorištu. divno & dekorativno ali govno od ploda, s oproštenjem. :D ne sumnjam da ima svoju namenu ali ništa odvratnije nisam pojeo. lažem, mušmule su još gadnije.
  • 0

#4 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 20 January 2011 - 01:07

imao sam 2 drveta u dvorištu. divno & dekorativno ali govno od ploda, s oproštenjem. :D ne sumnjam da ima svoju namenu ali ništa odvratnije nisam pojeo. lažem, mušmule su još gadnije.


Ima crveno lisce u jesen. Ako se dobro secam? Posted Image Treba bese ko musmula da se plod tretira? Ma dobre su musmule. Nema voca koje nije lepo. A najbolje je zabranjeno voce Posted Image Kako je nase vocarstvo podrzano od strane drzave. Tako ce i da jedemo nase voce. Ali samo na slikama Posted Image



  • 0

#5 coolzeroo

coolzeroo
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 January 2011 - 03:04

Dobro bre ljudi ja sam pitao jel ih ima u BGD. :lol::lol: A inace ja ih obozavam...Ja sam dobijao iz Crne Gore kao dete i secam se da je to prelepo voce...unutra je kao med...bar se ja tako secam...:lala: A ima i te kako lekovita dejstva...Evo mozete pogledati ovde http://vegan.editboa...japanska-jabuka
  • 0

#6 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 21 January 2011 - 01:57

Dobro bre ljudi ja sam pitao jel ih ima u BGD. :lol::lol: A inace ja ih obozavam...Ja sam dobijao iz Crne Gore kao dete i secam se da je to prelepo voce...unutra je kao med...bar se ja tako secam...:lala: A ima i te kako lekovita dejstva...Evo mozete pogledati ovde http://vegan.editboa...japanska-jabuka


ima ih po CG ali ih više drže dekora radi.... gledao po pijaci u Baru, prodavali kilo za evro, što je ovde jeftino za egzotične vocke. kažem, odvratnog je ukusa (ok, stvar afiniteta) a znam da ima namenu....

@acinic: list,list, ali cvet... :wub: mi se nikad nismo bavili plodovima jer niko u kuci nije voleo da ih jede. znamo što znaju svi - jedu se kad su meke na dodir, koštica je kao kod manga (treba voditi računa), ukoliko se jede tvrda usta se skupe kao kokošje dupe. :D
  • 0

#7 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 02 February 2011 - 13:58

ima ih po CG ali ih više drže dekora radi.... gledao po pijaci u Baru, prodavali kilo za evro, što je ovde jeftino za egzotične vocke. kažem, odvratnog je ukusa (ok, stvar afiniteta) a znam da ima namenu....

@acinic: list,list, ali cvet... :wub: mi se nikad nismo bavili plodovima jer niko u kuci nije voleo da ih jede. znamo što znaju svi - jedu se kad su meke na dodir, koštica je kao kod manga (treba voditi računa), ukoliko se jede tvrda usta se skupe kao kokošje dupe. :D



To voce se u lokalu zove "kaki" i odlicnog je ukusa.

Ima (grubo, najmanje) dve verzije - ukrasna i jestiva. Oni koji tvrde da je odvratnog ukusa su u pravu - iz pogresnog razloga. Jeli su nejestivu varijantu. Dobro da i priznaju da su jeli - to ni ptice nece da pipnu. Cak ni u planinskim delovima Japana (85% drzave) kada zaveje i nema nista drugo, ptice im ne prilaze. Stoje na ogolelim granama dok ne opadnu.

Blaze receno, to je kao ovo: "Vidim peku kestenje po pecenjarnicama pa i ja namlatim malo sa drvoreda. Ispecem ih i koja odvratnost, kako to neko moze da jede?". Potpuno druga vrsta kestena je za jelo, kao i druga vrsta kakija.
  • 0

#8 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 02 February 2011 - 18:51

meni je kaki super, nesto izmedju jabuke i kruske.
  • 0

#9 misoo83

misoo83
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 May 2016 - 19:29

Ja imam kaki koji je rodio sa 2 godine starosti i evo jedan video pa mozete videti koliko malo drvo a koliko puno plodova na njemu ;) .

 


  • 0