Jump to content


Photo
- - - - -

Gde na kurs nemačkog jezika?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 07 January 2011 - 01:33

,a čija bi diploma dokazala Nemcu da posedujem znanja iz te diplome? Kako najbolje početi učenje nemačkog jezika?

Pretpostavljam su to ispiti na Geteovom institutu, ali da li neke druge škole stranih jezika spremaju kandidate za taj ispit i koje su to škole?

Da li se uopšte upuštati u pohađanje tih kurseva u drugim školama?

Gde je najboljji odnos cena/kvalitet ?


Hvala svima

#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 January 2011 - 12:04

a čija bi diploma dokazala Nemcu da posedujem znanja iz te diplome?

Nemcu bi tvoje znanje nemackog najbolje dokazalo tvoje znanje a ne diploma.

Kako najbolje početi učenje nemačkog jezika?

Na to ne moze niko ozbiljan da ti sasvim odgovori.
To ces najbolje ti sam znati.

#3 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 17 January 2011 - 15:07

Pohadjanje kursa ne podrazumeva da ce se jezik nauciti, ovo govorim iz iskustva.
Zasto prvo ne probas sa ucenjem jezika preko Interneta?
Deutsche Welle nudi na svom sajtu veoma dobar kurs nemackog.

Edited by shadowplay, 17 January 2011 - 15:08.


#4 gebildet

gebildet
  • Members
  • 24 posts

Posted 18 January 2011 - 10:58

,a čija bi diploma dokazala Nemcu da posedujem znanja iz te diplome? Kako najbolje početi učenje nemačkog jezika?

Pretpostavljam su to ispiti na Geteovom institutu, ali da li neke druge škole stranih jezika spremaju kandidate za taj ispit i koje su to škole?

Da li se uopšte upuštati u pohađanje tih kurseva u drugim školama?

Gde je najboljji odnos cena/kvalitet ?


Hvala svima


http://egida.rs/Skol...inhen%20BWS.htm

Ako imas finansijskih mogucnosti, onda je ovo najbolja opcija, namerno sam izdvoijo BWS Germanlingua u Minhenu

Specijalizovani kursevi: biznis, ekonimija, turizam i hotelijerstvo, marketing, bankarstvo, pravo, medicina, muzika, tehnologija, nemački pravilan izgovor.

Takodje imas i pripreme za ispite: ZMP, ZOP, ZD, DSH.
Nije jeftino ali sve sto je doboro i kosta, investicaja u obrazovanje bar sto se tice Nemacke se itekako isplati.
Vidi, razmisli, pokusaj da odes ako imas mogucnosti.
Pozdrav

Edited by gebildet, 18 January 2011 - 14:30.


#5 AnnieCler

AnnieCler
  • Members
  • 11 posts

Posted 22 May 2011 - 19:31

Slazem se da ti diploma nece doneti i neophodno znanje. Ono sto je najvaznije kad se uci jezik je konverzacija! I to sa ljudima sa nemackog govornog podrucja. Ja sam ucila nemacki u inostranstvu i to dobrih godinu dana, svaki dan po 4-5 casova, a pocela sam da ga pricam tek onda kada sam pocela da pricam sa ljudima.

Ali posto nemas drugu mogucnost, onda bi najbolje bilo da pored kursa redovno gledas TV, nemacke kanale, da citas, citas i citas. Najbolje bi bilo dnevne novine, neke casopise, ili neku materiju koja te zanima.

Alles Gute! :)

#6 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 25 May 2011 - 22:58

,a čija bi diploma dokazala Nemcu da posedujem znanja iz te diplome? Kako najbolje početi učenje nemačkog jezika?

Pretpostavljam su to ispiti na Geteovom institutu, ali da li neke druge škole stranih jezika spremaju kandidate za taj ispit i koje su to škole?

Da li se uopšte upuštati u pohađanje tih kurseva u drugim školama?

Gde je najboljji odnos cena/kvalitet ?


Hvala svima



Nasmesila sam se na prethodne komentare, koji mozda jesu istiniti, ali nimalo prakticni... :) Naravno da ti je potrebna diploma kao potvrda, pogotovo ako se negde mislis kandidovati za posao ili ako mislis putovati za Austriju. Uskoro bez diplome o polozenom jeziku nema ni vize. Vrlo "humano" zar ne?... :) Ne znam da li je u Nemackoj tako.

Preporucila bih ti Austrijski institut u Beogradu, ako je jos u zivotu. Mozes platiti u tri rate, a i studenti imaju popust od 10%.

#7 predic

predic
  • Banned
  • 50 posts

Posted 26 June 2011 - 20:04

ja govorim engleski i nemacki, oba jezika sam krenuo sam da ucim, iz onih saljivih knjiga koje mozes naci na ulicnoj prodaj, zaboravih kako se zovu, verovatno nemacki u 100 lekcija, nakon toga sam malo ucio nemacki na kolarcu i pravnom fakultetu, ali meni nije dovoljno dva casa nedeljno, probao sam i privatno, ali bila je neka uobrazena profesorka, najvise mi je pomoglo sto sam isao na tromesecni intenzivni kurs u bazelu, ali je bilo skupo, bitno je da se uci 3-5 sati dnevno, ako imas vremena, pa da vidis kako ces za tri meseca ili najvise za pola godine da pricas kako treba.
ako si lovator, naravno da se jezik najbolje uci u domacoj zemlji, to jest Nemackoj, mozes naci kurseve preko goethe instituta a ujedno dobijas i certifikat nakon kursa pa na kraju mozes da polazes neki ispit da mozes da poturis nekom, ko ti trazi, diplomu o znanju nemackog jezika, imas tamo razne nivoe, ako stignes do onog nivoa koji ti omogucava studiranje na nemackom, to je sasvim dovoljno. ja najbolje razumem ljude iz baden wurtemberga, to ti je juzna pokrajina gde je stuttgart, severne nemce ne razumem nista, a ako hoces i lep provod, izaberi berlin. london i berlin su ti po meni glavni kulturni centru evrope, a berlin je miks socijalizma i kapitalizma, i svi studenti iz cele nemacke hrle u berlin, zapad im je dosadan a berlin pun zbivanja, tako kazu.
ako nisi lovator, kupi nemacki u 100 lekcija i uzimaj knjige za ucenje jezika u goethe institutu pa na kraju samo uplati neki ispit da ga polozis i dobijes potvrdu o znanju jezika. hm da, i kad sam ja ucio jezik na kolarcu pre dooosta godina, mislim da je njihov ispit priznat od strane goethe instituta, ali najbolje da se raspitas u institutu, pa ce oni da ti kazu cije kurseve i ispite priznaju. ali kao sto rekoh, 2 casa nedeljno je prilicno sporo.

Edited by predic, 26 June 2011 - 20:06.


#8 IGORGLIGA

IGORGLIGA
  • Members
  • 1 posts

Posted 08 July 2011 - 14:11

Ja sam bijo u Frankurat da ucim nemacki jezik, mislim da je tako najbolje i naj efikasnije da se nauci strani jezik. pricas Nemacki u skoli pa posle u stanu sa studentima i na kraju u prodavnici kaficu, gde vec. ucenje nemackog na taj nacin mnogo doprinosi, to sam primetio kad sam sl put otisao turisticki. Sve vise mladih ljudi u svetu koristi ovakav vid ucenja jezika, nadam se da ce kod nas biti popularnije u narednim godinama. poz

Usput sam pokuso da reklamiram neku skolu al su me zajebali. Nepismenost nije editovana

Edited by DJ_Vasa, 08 July 2011 - 14:18.
Spamovanje je no-no


#9 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 08 July 2011 - 14:34

Ja sam gledao da krenem da ucim nemacki, jer imam plan da palim na master u Austriju. E sad, moje znanje iz nemackog je ono naj,najosnovnije kako si, dobar dan, svako dobro, cao.... sto sam naucio kad sam par puta bio na nemackom govornom podrucju. Ali meni treba mnogo visi nivo ako hocu da slusam predavanja na nemackom, pa dajte neke skole u BG-u. S tim sto bih vec sledece godine isao na jedno mesec dana u Svicu pa bih imao priliku da tamo vezbam konverzaciju