Jump to content


Photo
- - - - -

Nova verzija IPB-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
302 replies to this topic

#1 B92.net

B92.net
  • Root Admin
  • 69 posts

Posted 03 January 2011 - 16:41

Tokom redovnog održavanja Forum je nadograđen na najnoviju verziju softvera IPBoard - 3.1.4.

Proces ažuriranja je još uvek u toku i zbog toga još uvek nisu dostupne sve funkcionalnosti sistema. Pre svega, tu su privatne poruke čije prebacivanje u format nove verzije predstavlja dugotrajnu operaciju koja će verovatno trajati nekoliko dana. U međuvremenu, sistem privatnih poruka bi trebalo da funkcioniše normalno kada su u pitanju nove poruke.

Takođe, dok traje konverzija u novi format stari postovi će verovatno izgledati neobično: bez sistema kvotiranja, razni posebni formati se neće videti, itd. I ovaj proces će trajati nekoliko dana dok svi postovi ne budu prebačeni u novi format. Kao i kod privatnih poruka, novi postovi će funkcionisati potpuno normalno. Tokom trajanja konverzije, forum će verovatno raditi sporije nego obično, a mogući su i kratki prekidi - unapred se izvinjavamo zbog ovih problema koji su, nažalost neizbežni.

Nova verzija foruma donosi i novi izgled; izabrali smo standardnu CleanCut temu koja podseća na tradicionalnu "plavu" temu Foruma B92. Dostupna je - kao opcija - i osnovna IPB tema za verzije 3.1. Specijalitet ove verzije je podrška za mobilne telefone i prenosne uređaje koji rade na iOS i Android operativnim sistemima - kada otvorite forum iz mobilnog browsera sačekaće vas savremeni "touch" interfejs.

Nova verzija donosi i brojne druge novitete, koje ćete, verujemo vrlo brzo sami otkriti. Molimo vas da ovde iznesete sve probleme koje primetite a koji su izazvani prelaskom na novu verziju, kao i druge vrste bagova i problema na koje naiđete. Očekivano je da ovako veliki prelaz ne može da prođe bezbolno, te da smo prilikom prelaska na ovu verziju napravili dosta propusta, pa vas molimo da nam ovde ukažete na njih, kako bismo ih što pre otklonili.

Nadamo se da ćete uživati u novoj verziji IPB softvera, novom izgledu foruma i svim novim mogućnostima koje su ove promene donele forumu.

#2 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 03 January 2011 - 16:58

E kad se sad nisam šlogiir´o.

Meni se nimalo nesvidja,Skroz sam zbunjen. :lol+:

#3 LaskeGrobar

LaskeGrobar
  • Members
  • 182 posts

Posted 03 January 2011 - 17:02

Svaka Vam cast. Mnogo je bolje i lepse. Pozdrav

#4 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 03 January 2011 - 17:07

Trebaće nam malo vremena da se priviknemo. Izgleda lepše, modernije, a ovako na prvi pogled, imam jednu primedbu. Naime, ne vidi se razlika između teksta u postu i quotea. Možda nešto treba sam da podesim.
Nije ni neka primedba, eto samo da probam, da napišem nešto. :lol+:

#5 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 03 January 2011 - 17:16

Ovo mora da se zalije

Treba da častite i da skinete bar 20% warn statusa..

Edited by monahan, 03 January 2011 - 17:17.


#6 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 03 January 2011 - 17:32

Malo je bledunjavo, [licni utisak ] i sporo radi, ali takvi su valjda pocetnicki sati... :lol+:

#7 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 03 January 2011 - 17:34

Ovo je još gore od facebook-a.Meni je stvarno muka :lol+: Ne snalazim se. I vremena postova u američkom stilu AM i PM. :)

#8 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 03 January 2011 - 18:22

Trebaće nam malo vremena da se priviknemo. Izgleda lepše, modernije, a ovako na prvi pogled, imam jednu primedbu. Naime, ne vidi se razlika između teksta u postu i quotea. Možda nešto treba sam da podesim.
Nije ni neka primedba, eto samo da probam, da napišem nešto. :)


Takođe, dok traje konverzija u novi format stari postovi će verovatno izgledati neobično: bez sistema kvotiranja, razni posebni formati se neće videti, itd. I ovaj proces će trajati nekoliko dana dok svi postovi ne budu prebačeni u novi format. Kao i kod privatnih poruka, novi postovi će funkcionisati potpuno normalno. Tokom trajanja konverzije, forum će verovatno raditi sporije nego obično, a mogući su i kratki prekidi - unapred se izvinjavamo zbog ovih problema koji su, nažalost neizbežni.

:lol+:

Edited by nlavrnja, 03 January 2011 - 18:22.


#9 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 January 2011 - 18:23

ne mogu da se snadjem a i ne mogu da otvorim stranu uglavnom

#10 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 03 January 2011 - 18:26

:lol+:



Nisam ni sumnjao.
Dodajte ono dugme, levo dole u postu, Back to top, u protivnom ću vas zatrpati Reportima. :)

edit: Stvarno se lepo vidi Qute.

Edited by Div, 03 January 2011 - 18:27.


#11 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 03 January 2011 - 18:38

Dodajte ono dugme, levo dole u postu, Back to top, u protivnom ću vas zatrpati Reportima. :)

Podrzavam Posted Image A ni sivi skin ne bi skodio :lol+:

#12 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 03 January 2011 - 19:45

A šta ovo znači...:lol+:!?

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 334881 bytes) in /var/www/forum.b92.net/admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 2468


... ono javi mi ovu grešku već nekoliko puta ?

#13 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 January 2011 - 19:52

Al' sam se pogubio... al' ajd' tek da napisem nesto

#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 January 2011 - 20:19

...


Sa srecom!

No nova verzija IPB-a vam je turobna kao

Edited by Kinik, 03 January 2011 - 20:26.


#15 harmonija

harmonija
  • Members
  • 1,086 posts

Posted 03 January 2011 - 21:03

Odlično! Samo napred!

Normalno da se mnogima ne sviđa, jer navika je čudo.
Sva sreća što će za par dana da je zameni nova navika -- i svi srećni :lol+: