Jump to content


Photo
- - - - -

Davis Cup


  • Please log in to reply
6806 replies to this topic

#1 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 07 December 2010 - 17:19

Nasi su sampioni,svaka cast , malo ce se pricati o tome narednih dana i onda to vec postaje proslost, pa da se okrenemo sledecoj godini.
2008 smo imali veliku nesrecu da nam budu bolesni najbolji igraci Djokovic i Tipsarevic koji su igrali svoj najbolji tenis u 2008oj godini i verovatno bi dosli daleko da su bili zdravi i fino odigrali. Ovako, igrali nam jos uvek neafirmisani Troicki koji se odlicno predstavio i Ziki, koji u singlu nije ni u 500. Velika steta i nesreca za tu godinu. 2009 takodje smo imali jaku ekipu , ali Spanci na sljaci, nemoguca misija...
-2010 G se sve skockalo... I naplatili smo za poraze ove 2 godine. Da bi opstali u svetskoj grupi pobedili bi 2008 Slovacku, a 2009 ekipu Uzbekistana.

2011 G nemamo teskog protivnika na startu i gotovo smo izvesno obezbedili opstanak.

Srbija vs Indija - dobijamo bez problema u Spensu, Tipsarevic ce oljustiti Devarmana a Troicki Bopanu, a dubl Bozoljac-Zimonjic mislim da ce konacno zabeleziti pobedu protiv Paesa i Bupatija. Onda ce verovatno igrati Troicki i Bozoljac Singlove. 4-1 ili 5-0 , lagano bez Djokovica koji ce moci na miru da gleda pored svog TV-a kad bude ispao u drugom kolu Majamija :lol+:

Rusija vs Svedska - Soderling ne moze sam da pobedi Ruse. I da dobije Juznog i Davidenka , drugi igrac Svedske Vicingera je 'rekreativac' i nema sanse da naudi Rusima, plus Rusi imaju uigraniji dubl Kunjicin/Tursunov ili Andrejev od ove dvojice. Maksimalno 5-0 za Ruse, a minimalno 3-2.

Ceska-Kazahstan - Ovde je Ceska samo blagi favorit, kad se malo bolje analizira situacija, vrlo lako Rusi koji nastupaju za Kazahstan mogu da odnesu pobedu. Mali Kukuskin je neverovatno napredovao, i uz Golubeva on bi trebao da bude izbor u Singlu. Korolev moze da odigra dubl sa nekim tamo cetvrtim igracem , i da dodju do pobede. Pitanje je u kakvoj ce formi biti Berdih, dal' ce moci da upise 2 pobede protiv nimalo naivnih Golubeva i KUkuskina. Jedini spas Cesi treba da traze u Dluhiju, koji bi igrao dubl sa Stepanekom i tako da ne forsiraju Berdiha. Stepanek ce tesko dobiti nekoga od ove dvojice. Prognoziram 3-2 za Cehe, mada nije iskljuceno ni 2-3

Argentina-Rumunija - Apsolutni favorit je svakako Argentina. Pogotovu ako je tacno da se Hanesku penzionisao. Krivoi,Tekau,Ungur ne mogu nista Monaku i Nalbavom. E sad , nadajmo se da necemo igrati sa Argentinom u polufinalu, jer ako Del Potro bude bio spreman , uz Nalbandiana , Monaka i Zeballosa sve je moguce...

CHILE-USA - Igra se u CIleu, nabice im neku sljaku najsporiju mogucu, ali opet su Amerikanci veliki favoriti, u kom god sastavu da dodju. Verovatno ce njihov najbolji sljakas Fish resiti posao protiv Masua i Kapdevila,imaju i jak dubl, proci ce oni to. A kasnije, jos ako se Roddick pridruzi, bice opasni. Svaka cast Isneru i Querrey-u, ali tim Roddick-Fish-Brajans je najjaci na svetu.

Belgija-Spanija - Ovde ne treba ni da trosim reci, Spanci lagano resavaju

Nemacka-Hrvatska - Ovo moze biti izuzetno zanimljiv mec. Nemci imaju dosta igraca podjednakog kvaliteta, ali nijednog vrhunskog kao Hrvati Ljubicu ili Cilica. Pitanje je kako ce tada igrati Ljubicic. Nemcima ce verovatno igrati Koli i Majer, ali videcemo. Dosta nezahvalan mec za prognoze, bice jasnije kad se odrede igraci. U svakom slucaju 60-40 za Hrvate, ali Nemci imaju dobre sanse da iznenade.

Austrija-Francuska- Jirgen Melcer je kljucni covek ovog meca. Ako dobije 2 singla, sto ce biti opasno tesko ako se vrati Conga, u dublu imaju sansu on i Knowle. Ipak ne verujem da sastav Conga-Monf-Beneto-Lodra Austrija moze zaustaviti, pa njih vidim vec i u polufinalu.

QF :

Srbija-Rusija
Ceska-Argentina
USA-Spain
Hrvatska-Francuska

Srbija-Rusija

-Veoma zanimljivo ce da bude. Protiv Rusa svakako da imamo vece sanse. DUBL ovog puta moze biti presudan. Pretpostavimo da Djokovic dobija obe, sto hoce u Areni, i Juznog i Davidenka. Davidenko mozda dodje raspadnut . U svakom slucaju, Tipsarevic moze da dobije Juznog a u nekom petom mecu Troicki ili Tipsa mogu ubiti raspalog Kolju. DUBL smo jaci Tipsa/ZIkica ili Troicki/Zikica protiv Kunjicina/Tursunova/Andrejeva/Gabe, jaci smo. Da sam selektor stavio bi Tipsu sa Juznim jer moze da dobije njega, stavio bi ga u dublu, a u eventualnom petom mecu sacuvao bi Vicu. Videcemo, ja prognoziram 3-2 za nas.

Ceska-Argentina

- Ovde gostujemo kako god bude. Navijamo za bracu Cehe u svakom slucaju, daj Boze da HMDP ne udje u neki jak ritam, jer bi bila nemoguca misija ako bi igrali u Argentini protiv jakog Del Potra i Nalbavog. Mada, moze i to da se dobije, ako Djokica odradi dve, ne treba govoriti ko je favorit u dublu,koji nam je mozda i kljucan sledece sezone. Opet imamo Janka kao faktor iznenadjenja, mada ja bih pre stavio Troickog prvog dana, a Janka bi sacuvao za dubl i peti mec.

USA-Spain

- OVO CE BITI JAKO , JAKO ZANIMLJIVO POLUFINALE. Ako budu igrali Roddick i Fish, a pretpostavljam da hoce u svojoj zemlji, na nekoj ultra-brzoj-podlozi ili tepihu, mogu da nabiju Spance. Rafa i Verdasko/Lopez/ko god bude drugi reket, ne pitaju se toliko mnogo. Rodik bez problema moze da dobije Rafu na brzoj podlozi, Fish malo teze, ali su veliki favoriti protiv druge table Spanije. Dubl Brajani je svakako jaci od Verdasko-Felisijano,tako da spanska armada moze lako biti eliminisana. A igraju u Americi, to se zna, jer je u SF 08 igrano na sporoj spanskoj sljaci. Doslo je vreme da se racuni poravnaju, i ocekujem pobedu USA. Prognoziram 3-2 za USA. Posatiri ih Rodjo legendo, sve ih posatiri

Francuska-Hrvatska

- Francuzi su veliki favoriti gde god se igra, i na kojoj god podlozi se igra. Dubl je gotovo sigurno njihov, a od ove ostale 4 dobice 2 poena sigurno. Monfis - Cilic moze biti iscrpljujuci mec, ali Conga ne bi trebao da ima problema sa Hrvatskim teniserima, sve zavisi od zdravlja Karla i Ljube, ali ja verujem da Francuzi ovo lagano dobijaju.

POLUFINALA :

SRBIJA VS Ceska/Argentina
USA-FRANCE

Srbija-Ceska

- Navijajmo za Cesku svim srcem i da dodje do ovog meca. Veliki smo favoriti iako cemo gostovati tamo, gostujemo u svakom slucaju u narednim mecevima. Berdiha mogu da dobiju Tipsarevic i Djokovic, dubl takodje je fifti-fifti, a ocekujem rutinske pobede nad Ceskom drugom tablom-Radekom ili Hajekom.
4-1 ili 3-2 za nas

Srbija-Argentina

- Ovog meca se plasim, i nadam se da ce Argentina ispasti pre SF. Puno toga zavisi od Potra, od njegovog oporavka, dal ce igrati ovde, dal ce igrati pre ovoga... Ali i da igra i vrati se u koliko-toliko dobru formu, idemo prostom racunicom da nam je DUBL daleko jaci od njihovog, pa cak i da igraju Potro i jos jedan, i Djokovic ce sigurno omlatiti Davida, a moze i Potra bez problema. Takodje postoji mogucnost pobede Janka Tipsarevica nad Nalbavim i Troickog nad Potrom, tako da smo ipak favoriti. Ovo je daleka buducnost, ali treba se baviti analizama. 3-2 za nas najrealnije

France-USA

- Da se igra u Americi, oni bi bili favoriti, a ovako su Francuzi. Ali samo blagi. Puno zavisi od spiska igraca. Francuzima je s jedne strane dobro da igraju na Clayu zbog Monfe koji bi onda dobio singlove, a sa druge strane lose zbog Conge, koji bi mogao da pukne oba singla. DUBL je Americki sigurno i taj poen je jedini siguran u ovom dvoboju. A opet Fish je solidan ShljakaSh i moze sa Gaelom, a sad je pitanje u kakvoj ce formi biti CongiC i Rodjkulence. Ipak, blaga prednost Francuzima, da se igra u Americi,verovatno bi prisustvovali Tipsinom dranju ROdje broj 3 u 3 seta, ovako je nekako najrealnija repriza finala. U finalu je sve moguce i ovoga puta su Francuzi favoriti pred svojom publikom, sa Congom,Monfom i jakim dublom.

Idemo turnir po turnir, ali eto ja sam malo se pozabavio i analizirao Dejvis Kup 2011 g na koji cu sigurno biti dosta skoncentrisan, kao verujem i Janko i ostali nasi igraci. IDEMO SRBIJA
  • 1

#2 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 07 December 2010 - 17:28

Лепо си то све проанализирао али предалеко је то све. Можда можемо да говоримо о првом колу али и тада је питање у каквом ће стању бити играчи... А искрено ако Типсаревић настави са оваквим непрофесионалзмом, аматеризмом и незаинтересованошћу неће бити, а и не треба, озбиљно разматрартан за сингл док се меч не реши. Мислим лепо је све ово, другарство, заједноштво и што је најбитније ми смо постали прваци па смо сада срећни али мене је Јанко дебело разочарао.
  • 0

#3 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 12 December 2010 - 14:20

Ima više veze sa ovom temom pa ovde

Pilić: Moja trenerska misija je završena


Trofej Dejvis kupa po prvi put u istoriji krasi sportske vitrine Srbije, a kao jedan od najzaslužnijih za veliki uspeh belog sporta kod nas je Nikola Pilić. Ipak, šjor Niko je najavio povlačenje sa mesta savetnika reprezentacije jer je, kako kaže, umoran posle pola veka bavljenja trenerskim pozivom.

Petostruki osvajač “salatare” je najavio povlačenje sa mesta savetnika selektora Dejvis kup tima Srbije.

- Tu odluku doneo sam ranije. Veoma sam ponosan na ovu titulu, jer smo prošli dug i naporan put. Zadovoljan sam i ulogom koju sam imao i smatram da sam je odradio na najbolji mogući način. Radio sam sa sjajnim ljudima, a ne samo igračima. Lep je osećaj kada vas cene i u drugim zemljama. Pa, mene i u Srbiji mnogi zovu šjor Niko - izjavio je Pilić u intervjuu za zagrebački “Totalsport”.

Iako je izvestan odlazak iz naše reprezentacije, Pilić kaže da veze neće biti prekinute.

- Mojim odlaskom se ne završava saradnja sa Teniskim savezom Srbije, jer će pojedini talentovani igrači dolaziti u moju akademiju u Minhenu. Ona trenutno ne radi iz tehničkih razloga, ali će sve biti po starom u januaru. U ovom poslu sam pola veka i dosta mi je više aviona i hotela. To ne znači da sam se umorio od tenisa. Naprotiv, ja i danas igram tenis pet sati, a kada to ne budem više mogao, prestaću. Ali, neku ulogu trenera ili selektora neću preuzimati. Trijumf nad Francuskom je poslednje ispunjenje moje trenerske ambicije - kategoričan je Pilić.

On je uveren da selektorsko mesto ostaje u pravim rukama.

- Selektor Bogdan Obradović je veoma fin čovek, intelektualac, ali je ipak malo stariji od Nenada Zimonjića. Zato mu je bilo neophodno da ga neko iskusniji posavetuje u mečevima kakvi su bili protiv Francuske. On, generalno, odlično radi svoj posao.

Teniska i ljudska veličina kakva je Nikola Pilić nije propustio da pomene da su mu mnogi čestitali poslednji trofej u Dejvis kupu.

- Drago mi je da su me nazvali i čestitali moji igrači iz Hrvatske, Goran Ivanišević, Ivan Ljubičić. Moj uspeh sa Srbijom prošao je vrlo zapaženo i ovde u Nemačkoj - zaključio je Pilić, koji je do uspeha sa Srbijom godinama bio u svađi sa Ivaniševićem.

link
  • 0

#4 sanguinic

sanguinic
  • Members
  • 4,162 posts

Posted 16 December 2010 - 13:55

Evo i zvanične potvrde o odigravanju sledećeg meča DC u Novom Sadu :lol+:
ITF potvrdio mečeve u SPENSu
  • 0

#5 sanguinic

sanguinic
  • Members
  • 4,162 posts

Posted 16 December 2010 - 15:13

sangu , see ya :)

:lol+: :D
  • 0

#6 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 16 December 2010 - 19:38

Samo ću reći-dogodine, u Novom Sadu :) .

Kad će da smene tog francuskog pajaca :lol+: ...
  • 0

#7 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 16 December 2010 - 19:49

Mislim da je ovo odličan potez da se DC malo izmesti iz Beograda. Novi Sad je prvo i najlogičnije rešenje...
  • 0

#8 Lineker

Lineker
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 21 February 2011 - 22:56

Htedoh da kupim karte za meč (za dubl) u Novom Sadu, i to da izvedem i majku, koja, otkad je u penziji, prati tenis bez prestanka, kad imam šta da vidim:

- karte za sada prodaju samo u paketu (sva tri dana)
- ...elektronski vaučer se menja za paket numerisanih fizičkih ulaznica (3 ulaznice, svaka za po jedan dan), prvom donosiocu vaučera koji se pojavi na blagajni SPC Vojvodina, pri čemu kupac nema pravo izbora sedišta...

Ne znam da li je ovako bilo i za FED CUP, ali ovo je sramota. Nemam pravo da biram sedište?! :huh: <_< :angry: :yucky: :blink:

Pa nema šanse da na ovakav način kupujem kartu, kad nemam pojma gde će me staviti da sedim.

Razočaran!!!
  • 0

#9 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 21 February 2011 - 23:01

I mi smo bili razočarani za finale DC-a, kad su karte podeljene šakom i kapom-vipovcima i novinarima, sve u roku od dva sata. Tako da- nije da nismo mogli da biramo sedišta, već nije ostalo da se probere apsolutno ništa.

Edited by M.S.25., 21 February 2011 - 23:02.

  • 0

#10 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 21 February 2011 - 23:04

Eto, izgleda da će i u Novom Sadu da nađu načina da ponove brljotine sa prodajom karata... :rolleyes:

Btw, ovo me podseti na današnji članak u Novostima:

I Novak napada Indiju
  • 0

#11 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 21 February 2011 - 23:06

Koliko god sam bila iznervirana za finale DC, to sam i ocekivala i donekle mogla da shvatim, ali da prave haos sa ulaznicama za 1. kolo koje igramo protiv Indije :krsta:
  • 0

#12 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 21 February 2011 - 23:19

Mene od TSS-a ništa ne može da iznenadi Posted Image
  • 1

#13 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 22 February 2011 - 10:31

Apsolutno je bezveze da Novak igra... Tipsa i Troicki ce lagano da ih rastave... Novak nam je kljucni za Ruse
  • 0

#14 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 22 February 2011 - 10:40

ne razumem koji je djavo novaku da sad igra protiv indije ... mada, u kakvoj je tipsa formi, mozda i nije tako cudno <_< .

a sto se tice karata, ma nemam reci.
uopste nemam iluziju, narocito ako bude sf protiv spanije, da nece biti nikakve sanse za obicne smrtnike da dodju do karata.
kad sam posle finala saznala ko je sve dosao do karata :blink: . uglavnom ljudi (ovi za koje sam ja saznala da su dobili karte) koji nisu u zivotu pogledali jedan teniski mec od pocetka do kraja.
eto, sad brljaju i za prvo kolo. neverovatno :ph34r:
  • 0

#15 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 22 February 2011 - 10:41

Čisto sumnjam da će on stvarno da igra. Barem ne prva dva dana. Možda uskoči u prvi meč trećeg dana ako bude gusto (ili ako bude egzibicioni na dva dobijena, zbog publike), ali u to baš i ne verujem... Doći će čovek malo da se druži, očito mu prija, plus da obraduje novosadsku publiku...

Neki ljudi koji su dobili karte bukvalno ne znaju šta je servis, forhend i bekhend.

Zar nije finale protiv Španaca (eventualno finale) ? Biće smešno kad trećina (domaće) publike bude navijala za Špance, to jest, Nadala. Naši će biti frapirani.

Edited by M.S.25., 22 February 2011 - 10:45.

  • 0