Jump to content


Photo

Vanredni izbori 12 Decembra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

Poll: Ko ce pobediti? (32 member(s) have cast votes)

Glavne partije

  1. LDK (Isa Mustafa) aka "Boris Johnson" (2 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  2. PDK ( Hashim Thaci) Zmija (2 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  3. AAK (Ramush Hajredinaj) Rambo (1 votes [5.56%])

    Percentage of vote: 5.56%

  4. AKR (Bexhet Pacolli) Biznismen (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. FER (Ilir Deda& Shpend Ahmetaj) Bronhi (7 votes [38.89%])

    Percentage of vote: 38.89%

  6. Vetvendosja ( Albin Kurti) Che Gevara (6 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#61 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 13 December 2010 - 19:46

Ja sam Albulena...


Hvala puno na ovom, nama govornicima srpskog jezika, nedostupnom svedočenju (da ga tako nazovem). Informacije koje smo iz medija dobili o tom događaju, me podsetiše na informacije koje smo svojevremeno dobili od HTV-a, a povodom srpskih demonstracija u Vukovaru, u predvečerje rata. Na stranu to koji su bili motivi tadašnjih protesta (inače, nasilno su razbijeni), HTV je prikazao idiličnu sliku ljudi koji šetaju gradom, uživajući u sunčanom danu (a padala je kiša!), svakako, demonstracije nisu ni pomenute. Tada je naša poznanica telefonirala HTV-u (dobila uredništvo!), a odgovor koji je dobila sveo se otprilike na ovo - to je politika naše kuće, u skladu s politikom našeg rukovodstva. The rest is history...

Zašto povezujem ova dva događaja?

Zato što ni tada, kao ni sada, vlast nije prepoznala značaj protesta. Medijska kuća koja je prenela ovu vest (B92) je uradila to profesionalnije nego tada HTV, ali razlozi su ostali tajnoviti. Ustvari, kada mi govornici srpskog jezika čujemo da država svojim građanima ne priznaje diplome iz Prištine, kažemo - pa da, to je "odmetnuti" univerzitet, odmetnute pokrajine, logično je da ga ne priznaju. A kada to kaže izvesna Albulena, čiji su roditelji (verovatno) od usta odvajali za njene studije, koje sada "njena" država ne priznaje (studije na albanskom? - pa jedva srpsko-albanski rečnik pronađoh u zemlji Srbiji!), to daje sasvim drugi "šmek" celom događaju. Dalje, eventualno zaposlenje nakon studija je naučna fantastika, uopšte, integracija onih koji su prisustvovali protestima mi deluje kao - horor. Ne za "nas", već za "njih".
Možda beznačajnu, ali imaju moju podršku.

Inače, Srbi u Vukovaru su se pobunili protiv prefiksa "hrvatski" u imenu Radio Vukovara...

Troll off...


Što se tiče izbora, drago mi je da su Srbi izašli na izbore, što su glasali za stranku s centralom na Kosovu. Iskreno, ne znam ko su ljudi koji vode SLS, no čini mi se da su bolji od ovih iz Beograda (što ne može biti teško), uključujući i onog picopevca O.Ivanovića i DSS kamarilu sa Severa.
Što se tiče većinskih stranaka, osećam nelagodu zbog pobede ratnog lidera pod nadimkom Zmija, o DSK ne znam mnogo, osim da je stranka pokojnog Rugove (samim tim mi deluje kao bolja opcija), Kurtijevo Samoopredeljenje i uspeh koji je postigao, vidim kao izneverena očekivanja od nezavisnosti, odnosno od saznanja da se ista "ne sipa u traktor", mada i ta partija ima itekako potencijala za "proneveru očekivanja" (ujedinjenje s Albanijom, hik!). Ramuševa Alijansa se, čini mi se, ograničila na "krug poznanika", dok o Pacoliju opet - ne znam ništa.
Žao mi je što Ilir Deda nije prešao cenzus (za njega sam glasao na pollu), toliko dobro govori srpski (a i lep je brate), samo da je malo stariji, u vremenu Miloševićevog aparthejda verovatno bi bio - "pošteni Albanac".

#62 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 13 December 2010 - 20:49

Sad su dosli preliminarlni rezultati i nazalost ovako stoji momentalno:

Izaslo na glasanje oko 712.000 glasaca odnosno 47.5% u 2230 glasackim centrima minus 10 u Pristini i 13 u drugim opstinama koje nisu jos dodate, i finalni rezultat ce biti obavljen posle tri dana, zbog toga sto su podnosene 170 zalbe u vezi izbora koje moraju da se procesuiraju:

1. PDK 33.5%
2. LDK 23.6%
3. Vetevendosja 12.2%
4. AAK 10.8%
5. AKR 7.1%
6. FER 2.2%

Edited by Prishtinasi, 13 December 2010 - 20:49.


#63 kosovari

kosovari
  • Members
  • 161 posts

Posted 13 December 2010 - 21:51

Sad su dosli preliminarlni rezultati i nazalost ovako stoji momentalno:

Izaslo na glasanje oko 712.000 glasaca odnosno 47.5% u 2230 glasackim centrima minus 10 u Pristini i 13 u drugim opstinama koje nisu jos dodate, i finalni rezultat ce biti obavljen posle tri dana, zbog toga sto su podnosene 170 zalbe u vezi izbora koje moraju da se procesuiraju:

1. PDK 33.5%
2. LDK 23.6%
3. Vetevendosja 12.2%
4. AAK 10.8%
5. AKR 7.1%
6. FER 2.2%



Inace, moram reci da sam jako razocaran kvalitetom informacija datih od strane Centralne Komisije. Posle skoro 24 sata nisu bili u stanju da daju procente izlaznosti po opstinama, ili bilo koje druge informacije osim gore navedenih (i ukupnog broja biraca). O neprihvatanju odgovornosti oko brohnih tehnickih problema tokom glasanja da i ne govorimo.

Sve u svemu SRAMOTA za KQZ!

PS. Celo vreme pratm njihov sajt, ali uzalud, jer tu nema bas nicega.

#64 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 December 2010 - 23:59

Ups. Novi samari za Olivera Ivanovica i drustvo.
Srbi ce izgleda biti garant Tacijeve politike nezavisnog Kosova.

+
Jel se kaze Fryma e re ili Fumare? Slabo divanim italijanski.

#65 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 December 2010 - 08:21

Ups. Novi samari za Olivera Ivanovica i drustvo.
Srbi ce izgleda biti garant Tacijeve politike nezavisnog Kosova.

+
Jel se kaze Fryma e re ili Fumare? Slabo divanim italijanski.


ne sekiraj se ti za Olivera iako nije on pobedio tu je njegov kum :lol+:

#66 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 14 December 2010 - 09:53

Što se tiče izbora, drago mi je da su Srbi izašli na izbore, što su glasali za stranku s centralom na Kosovu. Iskreno, ne znam ko su ljudi koji vode SLS, no čini mi se da su bolji od ovih iz Beograda (što ne može biti teško), uključujući i onog picopevca O.Ivanovića i DSS kamarilu sa Severa.
Što se tiče većinskih stranaka, osećam nelagodu zbog pobede ratnog lidera pod nadimkom Zmija, o DSK ne znam mnogo, osim da je stranka pokojnog Rugove (samim tim mi deluje kao bolja opcija), Kurtijevo Samoopredeljenje i uspeh koji je postigao, vidim kao izneverena očekivanja od nezavisnosti, odnosno od saznanja da se ista "ne sipa u traktor", mada i ta partija ima itekako potencijala za "proneveru očekivanja" (ujedinjenje s Albanijom, hik!). Ramuševa Alijansa se, čini mi se, ograničila na "krug poznanika", dok o Pacoliju opet - ne znam ništa.
Žao mi je što Ilir Deda nije prešao cenzus (za njega sam glasao na pollu), toliko dobro govori srpski (a i lep je brate), samo da je malo stariji, u vremenu Miloševićevog aparthejda verovatno bi bio - "pošteni Albanac".

Sto se Thacija tice, covek je postao veoma pragmatican pa tako ce izgleda stvarati vladu sa zaejdnicama a pre svega Srbima. Kao takav on je dobio veliko poverenje u MZ.

Demokratski savez nije dobio izbore jer nije uspeo da se konsoliduje posle Rugovine smrti. Cini se da uspeh Rugove da drzi tu stranku ujedinjenu bio jedan od najvecih uspeha Ibrahima Rugove. U politici usao Rugovin sin ali sa katastrofalnim rezultatom i to verovatno sto je presao u stranku Haradinaja a predstavio se kao clan Demokratskog Saveza Kosova.

Albin Kurti je dobijao glasove izneverenih ali jasno je bilo da on i njegovi drugovi jednostavno nemaju kapacitet da vode drzavu. Kurti je bio veoma kritican po pitanju organizaovanog kriminala i korupcije sto se pozdravilo ali bio veoma konfuzan po pitanju vodjenja ekonomije i odnosa sa medjunarodnim faktorom. U takvim situacijama mora da vlada pragmatizam a ne emocije.

Stranka Haradinaja nije uspela jer nema kadrove koji bi zagarantovali uspeh u borbi protiv kriminala i korupcije. Biraci na Kosovo ipak vise glasali za Thacijevu DPK bez obzira na velike kritike po pitanju korupcije.

Pacolli nije uspeo da ima vise glasova jer nikada nije uspeo da konsoliduje svoju stranku. Njegovi poslanici u skupstini Kosova su stalno bezali od njega. Imao dobar program ali jos uvek nije stekao poverenje glasaca. I propaganda protiv njega kao "ruskog coveka" utice da on ne dobija puno glasova. Druga kritika za njeg jeste da je previse blizak sa Thacijem.

Stranka koja je definitivno zasluzila da bude u Skupstini Kosova (FER) nije uspela da to cini. To naravno treba da bude objekt vece analize. No da kazem da Ilir prica dobro srpski jer mu je to maternji jezik posto mu je majka srpkinja.

--

Bio sam clan komisije u jedno biracko mesto u Prizrenu i voleo bi da kazem da je sve bilo OK. Sat vremena pre zatvaranja birackog mesta pa sve do rezultata glasanja i pakovanja bili su osim posmatraca politickih stranaka i posmatraci Evrope - ENEMO. Od 610 vazecih listica DPK Thacija je dobio najvise sa 38%, DSK dobio 25%, AAK Haradinaja 14%, Samoopredeljenje 17%, AKR Pacolija 4% i ostali malo glasova. FER je dobio jedva 5 glasova.

#67 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 December 2010 - 09:56

izlaznost u Srbici je stvarno sumnjiva pogotovo ako se pokaže da su većinom svi glasali za Thaqijevu stranku
malo iznenađuje i neažurnost u prebrojavanju glasova jer nije kosovo toliko veliko i nema previše glasača da se to ne završi za 24 sata

Edited by perkos, 14 December 2010 - 09:58.


#68 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 14 December 2010 - 10:38

Sto se Thacija tice, covek je postao veoma pragmatican pa tako ce izgleda stvarati vladu sa zaejdnicama a pre svega Srbima. Kao takav on je dobio veliko poverenje u MZ.

Demokratski savez nije dobio izbore jer nije uspeo da se konsoliduje posle Rugovine smrti. Cini se da uspeh Rugove da drzi tu stranku ujedinjenu bio jedan od najvecih uspeha Ibrahima Rugove. U politici usao Rugovin sin ali sa katastrofalnim rezultatom i to verovatno sto je presao u stranku Haradinaja a predstavio se kao clan Demokratskog Saveza Kosova.

Albin Kurti je dobijao glasove izneverenih ali jasno je bilo da on i njegovi drugovi jednostavno nemaju kapacitet da vode drzavu. Kurti je bio veoma kritican po pitanju organizaovanog kriminala i korupcije sto se pozdravilo ali bio veoma konfuzan po pitanju vodjenja ekonomije i odnosa sa medjunarodnim faktorom. U takvim situacijama mora da vlada pragmatizam a ne emocije.

Stranka Haradinaja nije uspela jer nema kadrove koji bi zagarantovali uspeh u borbi protiv kriminala i korupcije. Biraci na Kosovo ipak vise glasali za Thacijevu DPK bez obzira na velike kritike po pitanju korupcije.

Pacolli nije uspeo da ima vise glasova jer nikada nije uspeo da konsoliduje svoju stranku. Njegovi poslanici u skupstini Kosova su stalno bezali od njega. Imao dobar program ali jos uvek nije stekao poverenje glasaca. I propaganda protiv njega kao "ruskog coveka" utice da on ne dobija puno glasova. Druga kritika za njeg jeste da je previse blizak sa Thacijem.

Stranka koja je definitivno zasluzila da bude u Skupstini Kosova (FER) nije uspela da to cini. To naravno treba da bude objekt vece analize. No da kazem da Ilir prica dobro srpski jer mu je to maternji jezik posto mu je majka srpkinja.

--

Bio sam clan komisije u jedno biracko mesto u Prizrenu i voleo bi da kazem da je sve bilo OK. Sat vremena pre zatvaranja birackog mesta pa sve do rezultata glasanja i pakovanja bili su osim posmatraca politickih stranaka i posmatraci Evrope - ENEMO. Od 610 vazecih listica DPK Thacija je dobio najvise sa 38%, DSK dobio 25%, AAK Haradinaja 14%, Samoopredeljenje 17%, AKR Pacolija 4% i ostali malo glasova. FER je dobio jedva 5 glasova.


A ja cuo i citam konstantno da u Prizrenu, TIPEX, je bio veoma "BUSY"., osim u tvom birackom mestu, normalno :lol+:.

A sto se tice Tacija i njegove "pragmaticnosti", on i nema nekog drugog izbora da opstane na vlast, osim da ponudi koaliciju sa strankama manjina, zbog eksplicitnog odbijanja velikih stranaka. P
Nece on tako lako da se izvuce iz ovoga, da vidimo sta se desava posle tri dana, jer Vetevendosje i FER vec su deklarisale da ne prihvataju rezultate ovih izbora.

#69 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 December 2010 - 10:58

ako bude imao političke mudrosti Boban Petrović iz SLS-a bi mogao dobro da profitita od ovih izbora

#70 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 December 2010 - 10:58

Zabrinutost zbog nepravilnosti

Priština -- Dve evropske misije posmatrača, koje su pratile vanredne izbore na Kosovu, izrazile su zabrinutost zbog nepravilnosti tokom glasanja. BIRN objavio i snimke.

Američki ambasador u Prištini Kristofer Del rekao je da u Drenici "listići u kutiji prevazilaze broj potpisa u knjizi birača".

Snimke su napravili BIRN-ovi posmatrači, a na jednom od njih napravljenom u selu Lajša u opštini Srbica, se vidi kako jedan izborni zvaničnik upisuje imena glasača u knjigu gde se zavode oni koji su glasali, verovatno kako bi uskladio broj glasačkih listića i glasača koji su glasali na tom izbornom mestu.

Imena su dodavana na spisak glasača koji su se pojavili na izbornom mestu od četiri do sedam sati posle podne, dodaje BIRN.

Drugi video snimak je napravljen na istom izbornom mestu i prikazuje izborne zvaničnike kako menjaju glasačke listiće tokom prebrojavanja, upisujući imena "omiljenih kandidata".
http://www.b92.net/i...p;nav_id=479108

Ništa čudno....tako nekako beše SM dobijao isti % glasova na (skoro) istom mestu... :lol+:

#71 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 December 2010 - 11:06

poznato je bilo da je za milutinovića glasalo 95% stanovnika Junika

#72 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 December 2010 - 11:54

U selu Envera Hoxhaja inače ex ministra obrazovanja (MONT) je bila 100%-na izlaznost na izborima. I sve glasove dobila PDK.

#73 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 December 2010 - 11:58

zanima me da li su druge partije imale svoje kontrolore po selima u Drenici ili se koristio već oprobani "miloševićev"metod da samo vladajući imaju kontrolore

Edited by perkos, 14 December 2010 - 13:16.


#74 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 December 2010 - 12:24

SLS je izišao sa izjavom da će prihvatiti poziv PDK da učestvuju u vasti. PDK pokušava da nagovori Pacollija i Qekua da uđu u koaliciju.Ukoliko i AKR odbije da suparticipira u vlasti veoma je izvesa kriza vlade zbog odbijanja svih partija da učestvuju u koaliciji sa PDK. LDK, AAK, i Vetvendosje su odbili bilo kakvu mogućnost ulaska u koaliciju.

#75 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 14 December 2010 - 13:30

Žao mi je što Ilir Deda nije prešao cenzus (za njega sam glasao na pollu), toliko dobro govori srpski


naravno, to mu je maternji jezik :lol+: (njegova majka je srpkinja).