Jump to content


Photo

Vanredni izbori 12 Decembra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

Poll: Ko ce pobediti? (32 member(s) have cast votes)

Glavne partije

  1. LDK (Isa Mustafa) aka "Boris Johnson" (2 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  2. PDK ( Hashim Thaci) Zmija (2 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  3. AAK (Ramush Hajredinaj) Rambo (1 votes [5.56%])

    Percentage of vote: 5.56%

  4. AKR (Bexhet Pacolli) Biznismen (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. FER (Ilir Deda& Shpend Ahmetaj) Bronhi (7 votes [38.89%])

    Percentage of vote: 38.89%

  6. Vetvendosja ( Albin Kurti) Che Gevara (6 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#46 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 11 December 2010 - 00:03

evo ja licno imam tri zastave u srcu: to je, prema tebi, amoralno a?


To je na tebi da sam sebi odgovorish...ako su ti stvarno k'srcu onda naravno da nije amoralno.

#47 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 11 December 2010 - 00:13

Slazem sve sa svim sto si napisao, osim bolda. Glasao sam za Vetvendosju, valjda se tako zove ... BTW, zasto kod FER - a stoji bronhi?


zato shto?

#48 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 11 December 2010 - 01:04

Ja sam Albulena i ja sam jedna od stotine i stotine studenata Preshevske doline koja se shkoluje na Prishtinskom Univerzitetu.Do proshle godine sam bila samo jedna medju mnogim maturantima koji ce da nastave studije na PU.
Ako se danas nishta ne promeni vec sutra cu biti medju stotinama kojoj se Diploma ne priznaje i to zbog politicke odluke Ministarstva Prosvete Srbije..zemlje u kojoj sam rodjena i u kojoj zhivim.
Ja sam Albulena i ja sam jedna od onih koja je rodjena u vremenu represivnog rezhima SM..kao i vi i ja sam se nadala da ce posle odlaska diktatora demokratija poceti i na ovim prostorima.Medjutim ova drzhava nam dane pretvara u noci i u ovome veku danas smo na hiljade koji smo se shkolovali da bi opstali i radili u nashim krajevima a mozhda vec sutra bicemo na hiljade koji ce da napuste svoje krajeve..
JA SAM JEDNA OD ONIH KOJ KOJU BEAOGRAD OPTUZHUJE DA UGROZHAVA I DOVODI U OPASNOST VIZNU LIBERALIZACIJU.....


Iz danashnjeg protesta u Preshevo pod motom.
Stop deportaciji mozga..[img]http://http://www.presheva.com/files/FotoEDites/01.jpg[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=5lQoMyB5RM0...layer_embedded#!

Edited by PRESHEVARI, 11 December 2010 - 01:08.


#49 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 12 December 2010 - 14:12

Glasao za FER-Bronhi....ovde,dole nemam pravo glasa.

#50 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 12 December 2010 - 21:01

Glasao za FER-Bronhi....ovde,dole nemam pravo glasa.

Po prvim prelininarnim rezultatima PDK ima oko 31%, LDK oko 25%. Vetvendosje preko 16%, a AAK oko 13%, AKR 6,% dok LDD i FeR za sada ne prelaze cenzus

Edited by Pristevac, 12 December 2010 - 21:03.


#51 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 12 December 2010 - 21:04

Po prvim prelininarnim rezultatima PDK ima oko 31%, LDK oko 25%. Vetvendosje preko 16%, a AAK oko 13%. LDD i FeR za sada ne prelaze cenzus

Kad oćeš nešto u "kladionicu" da odigraš...prvo pogledaš moj tiket,odigraš sve suprotno i imaš velike šanse da pogodiš nešto.... :lol+:
EDIT: Moguće koalicije????

Edited by Constantin Veliki, 12 December 2010 - 21:05.


#52 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 December 2010 - 22:41

...


Dobro, hoce li neko od 4umasa sa Kosova da postuje neke podatke / %?

Pa zar da se oslanjamo na srbijanske podatke?

...

#53 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 12 December 2010 - 23:47

...


Dobro, hoce li neko od 4umasa sa Kosova da postuje neke podatke / %?

Pa zar da se oslanjamo na srbijanske podatke?

...


Exit Poll je radjen od strane Centra "Gani Bobi". Mislim da je prilikom radjenja exit polla za izbore u Albaniji, Gani Bobi off- irao za nekih 7- 8%, pa je prema tome ovaj rezultat 31% PDK itd najverovatnije preuranjen (uzorak je takodje bio prilicno tanak- 2,000 osoba).

Ukupno je na izbore izaslo manje od 50% upisanih biraca, ali podaci iz Drenice (Srbica- 90+ %, a Glogovac slicno tome) zato deluju kao SF. Sve u svemu, cini se da je jos rano za neke konkretnije podatke. A na kraju krajeva, ne znam zasto ja odgovaram na ovaj post, kada nisam na Kosovu i nisam glasao :) :lol+:

bibi

Edited by Sandman, 12 December 2010 - 23:49.


#54 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 December 2010 - 00:05

...


U svakom slucaju - hvala ti na ljubaznosti!

...

#55 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 13 December 2010 - 00:28

Postovani Kinice, nema mogucnosti da se neki konkretni procenti daju, do sutra.Na zalost !!!
Ali ima dosta neregularnosti u vezi izbora, a hebeni Zmija vec dao govor da PDK pobedila ubedljivo :lol+: :) :D :D

#56 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 December 2010 - 08:31

ako je tačno da je u Drenici glasalo 90% onda i ne čudi da je Thaqi ponovo pobedio
na srpskoj strani pobedila je SLS a rada trajković već traži poništenje izbora

#57 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 December 2010 - 10:33

Postovani Kinice, nema mogucnosti da se neki konkretni procenti daju, do sutra.Na zalost !!!
Ali ima dosta neregularnosti u vezi izbora, a hebeni Zmija vec dao govor da PDK pobedila ubedljivo :lol+: :) :D :D

Jeste pošto je u Drenasu i Skendaraju(Drenica i Glogovac) izlaznost bila 94%. Baš tamo gde su bastioni PDK. Pa onda na pojedninim mestima "baterije su bile slabe" na ultra ljubičastim čitačima spreja sa prstiju glasača.
I ne samo u ove dve opštine.
U sinoćnjoj debati Memli Krasniqi(do juče glasnogovornik PDK)je arogantno rekao citiram: " Mi (PDK) sa manjinskim partijama( aludirajući na SLS) imamo 61 poslanika.Naravno radi se o verovatno 10 poslaničkih mesta iz manjinskih partija.
Nažalost FeR je doživeo istu sudbinu kao i ORA Vetona Surroia. Šteta što nisu prošli cenzus.
SLS je glatko dobio izbore u Štrpcu i Gračanici, gde je bilo i nekih čarki .Rada Trajković kao po običaju nezadovoljna jer je sebe već videla kao ministicu, je izjavila da su izbori pokradeni ....

#58 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 13 December 2010 - 11:01

Jeste pošto je u Drenasu i Skendaraju(Drenica i Glogovac) izlaznost bila 94%. Baš tamo gde su bastioni PDK. Pa onda na pojedninim mestima "baterije su bile slabe" na ultra ljubičastim čitačima spreja sa prstiju glasača.
I ne samo u ove dve opštine.
U sinoćnjoj debati Memli Krasniqi(do juče glasnogovornik PDK)je arogantno rekao citiram: " Mi (PDK) sa manjinskim partijama( aludirajući na SLS) imamo 61 poslanika.Naravno radi se o verovatno 10 poslaničkih mesta iz manjinskih partija.
Nažalost FeR je doživeo istu sudbinu kao i ORA Vetona Surroia. Šteta što nisu prošli cenzus.
SLS je glatko dobio izbore u Štrpcu i Gračanici, gde je bilo i nekih čarki .Rada Trajković kao po običaju nezadovoljna jer je sebe već videla kao ministicu, je izjavila da su izbori pokradeni ....


94% je nemoguc procenat da se postigne narocito, kad ima podatke da 1/5 stanovnika tih mesta zive u inostranstvo. Ne mogu da razumem kako on moze da izjavi tako kad sa 35% glasova ne moze da ima 50 poslanika.
Rezultati nisu finalni narocito kad druge stranke reaguju veoma ostro i videcemo koliko ce biti uspesni da menjanju nesto. Jer smrdi na kradju ko trula riba.

#59 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 December 2010 - 11:23

SLS ima oko 60% glasova od srpskih glasača najubedljiviji su bili u Štrpcu i Gračanici

nekad su kod Albanaca na kosovu glavnu reč vodili kadrovi iz đakovice danas izgleda primat ide u Glogovac i Srbicu

#60 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 December 2010 - 11:58

94% je nemoguc procenat da se postigne narocito, kad ima podatke da 1/5 stanovnika tih mesta zive u inostranstvo. Ne mogu da razumem kako on moze da izjavi tako kad sa 35% glasova ne moze da ima 50 poslanika.
Rezultati nisu finalni narocito kad druge stranke reaguju veoma ostro i videcemo koliko ce biti uspesni da menjanju nesto. Jer smrdi na kradju ko trula riba.

Ma što reče Sandman to je SF sa 94% glasova. Ne razumem ni ja, ali eto on se sinoć izlajao na Klan Kosova kanalu, i odmah posle toga napustio studio..
A što se tiče krađe, to je ašićare očigledno.Ne smrdi već bazdi.
Zaboravih da dodam da 1/5 stanovnika Kosova živi vani, dok je u ove dve opštine taj procenat malo veći.