Jump to content

Photo

Vanredni izbori 12 Decembra

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

Poll: Ko ce pobediti? (32 member(s) have cast votes)

Glavne partije

1. LDK (Isa Mustafa) aka "Boris Johnson" (2 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

2. PDK ( Hashim Thaci) Zmija (2 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

3. AAK (Ramush Hajredinaj) Rambo (1 votes [5.56%])

Percentage of vote: 5.56%

4. AKR (Bexhet Pacolli) Biznismen (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. FER (Ilir Deda& Shpend Ahmetaj) Bronhi (7 votes [38.89%])

Percentage of vote: 38.89%

6. Vetvendosja ( Albin Kurti) Che Gevara (6 votes [33.33%])

Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#31 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 10 December 2010 - 14:08

Srbin predsednik Kosova?

Kosovski parlament ima 120 poslanika, a potencijal srpskog glasačkog tela je da imamo 30 poslanika. To praktično znači, s obzirom na trenutnu rasutost albanskih glasova, da bi neka srpska stranka mogla da bude vodeća u Skupštini Kosova i da ništa bez nje ne može da se odluči. Takođe, po tom potencijalu, sledeći predsednik Kosova bi mogao da bude Srbin - ocenjuje u razgovoru za Danas Slobodan Petrović, predsednik Samostalne liberalne stranke. SLS je pojedinačno najjača srpska stranka "južno od Ibra", koja u Vladi Kosova ima dvojicu ministara - za povratak i zajednice i za rad i socijalnu zaštitu, a obavlja vlast u novoformiranim opštinama Gračanica, Štrpce i Klokot.

Petrović ističe da su predstavnici SLS u vlasti za tri godine obezbedili posao za 2.500 Srba, izgradili oko 200 stanova za povratnike, počeli gradnju Kliničkog centra u Gračanici i uverava da će posle izbora za Skupštinu Kosova, u nedelju, 12. decembra, uraditi još više.......

http://www.danas.rs/...?news_id=205482

Ko je S.Petrović...?... :lol+:

#32 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 December 2010 - 14:27

Ko je S.Petrović...?... :lol+:

Predsednik SLS i jedini od političara koji zajedno sa svojim partijskim kolegama živi stalno na Kosovu, u jednom periodu odmah nakon 1999 bio je u Nišu ali još od vremena Nebojše Čovića uključen je u politiku,ima podršku lokalnih Srba u centralnom Kosovu i na brezovici i sigurno će dobit i najviše glasova na izborima
od srpskih lista,iz njegove stranke su gradonačelnici Gračanice i Štrpca od kojih je ovaj drugi vrlo sposoban lik

#33 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 10 December 2010 - 14:32

Predsednik SLS i jedini od političara koji zajedno sa svojim partijskim kolegama živi stalno na Kosovu, u jednom periodu odmah nakon 1999 bio je u Nišu ali još od vremena Nebojše Čovića uključen je u politiku,ima podršku lokalnih Srba u centralnom Kosovu i na brezovici i sigurno će dobit i najviše glasova na izborima
od srpskih lista,iz njegove stranke su gradonačelnici Gračanice i Štrpca od kojih je ovaj drugi vrlo sposoban lik

Nesto kao da se secam da je imao neke veze sa fudbalom i "Boro i Ramizom"-om??

#34 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 10 December 2010 - 14:33

Hvala....a ja mislio,ljut si i više nećeš da pričaš s amnom....
Kaži mi...jel ovo što On kaže ima utemeljenje u nekakvoj realnosti ili....

#35 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 December 2010 - 14:40

Hvala....a ja mislio,ljut si i više nećeš da pričaš s amnom....
Kaži mi...jel ovo što On kaže ima utemeljenje u nekakvoj realnosti ili....

gde ja da se naljutim :lol+: mada za ono "kosovari"ima da plaćaš pivo po niškim mehanama
sumnjam da će se toliko daleko ići da se Srbin promoviše u Predsednika Kosova ali sigurno da mogu dobiti barem 2-3 ministarstva i neka značajna mesta u državnim firmama po Kosovu, mogu dosta da izvuku para za lokalnu zajednicu samo treba dobro da pročisti svoje redove, on je bio OK lik pošten i vrlo tvrdoglav malo se korigovao s'godinama to je valjda to iskustvo ali mnogo mu "nojkić i trajkovići" rade o glavi,vešti su to i iskusni igrači pa se plašim da Boban neće uspeti da se odupre njihovim provokacijama jedino ako zvanična Priština stvarno želi saradnju i stane na njegovu stranu onda je sve moguće

#36 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 10 December 2010 - 14:49

gde ja da se naljutim :lol+: mada za ono "kosovari"ima da plaćaš pivo po niškim mehanama
sumnjam da će se toliko daleko ići da se Srbin promoviše u Predsednika Kosova ali sigurno da mogu dobiti barem 2-3 ministarstva i neka značajna mesta u državnim firmama po Kosovu, mogu dosta da izvuku para za lokalnu zajednicu samo treba dobro da pročisti svoje redove, on je bio OK lik pošten i vrlo tvrdoglav malo se korigovao s'godinama to je valjda to iskustvo ali mnogo mu "nojkić i trajkovići" rade o glavi,vešti su to i iskusni igrači pa se plašim da Boban neće uspeti da se odupre njihovim provokacijama jedino ako zvanična Priština stvarno želi saradnju i stane na njegovu stranu onda je sve moguće

+ za pivo

#37 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 10 December 2010 - 15:22

Koliko ja vidim vecina nas forumasha sa Kosova ustvari Albanaca je za Albina Kurtija to jest za opciju dogovora sa Srbijom o razmeni teritorija i prikljucenja Kosova Albaniji..isto i ja mislim da je ovo i najrealnije reshenje naravno uz zagarantovana prava za Boshnjacku i Tursku zajednicu jer ne verujem da ce ijedan Srbin da ostane da zhivi juzhno od Ibra ukoliko se ostvari ova ideja.
Kosovo ovakvo kakvo jeste je nefunkcionalno, slabo, cak i nemoralno.
Ako hocemo stabilan Balkan onda treba da se podelimo...kao braca, pravedno..
Isto nam, predstoji i sa Makedoncima..ukoliko se tamo Albanci i Makedonci ne dogovore o poshtenoj podeli vlasti iznutra.
Naravno CG je neshto sasvim drugo ...zbog mnogo cega znam da ce Crnogorci i Albanci uvek pronaci zajednicki jezik i dogovor kako da zhive zajedno njihovoj zajednickoj drzhavi Crnoj Gori.

#38 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 10 December 2010 - 17:44

Koliko ja vidim vecina nas forumasha sa Kosova ustvari Albanaca je za Albina Kurtija to jest za opciju dogovora sa Srbijom o razmeni teritorija i prikljucenja Kosova Albaniji..isto i ja mislim da je ovo i najrealnije reshenje naravno uz zagarantovana prava za Boshnjacku i Tursku zajednicu jer ne verujem da ce ijedan Srbin da ostane da zhivi juzhno od Ibra ukoliko se ostvari ova ideja.
Isto nam, predstoji i sa Makedoncima..ukoliko se tamo Albanci i Makedonci ne dogovore o poshtenoj podeli vlasti iznutra.
Naravno CG je neshto sasvim drugo ...zbog mnogo cega znam da ce Crnogorci i Albanci uvek pronaci zajednicki jezik i dogovor kako da zhive zajedno njihovoj zajednickoj drzhavi Crnoj Gori.

Mislim da ovo nije realno. Nikakvih razmena teritorija neće biti ni na čiju uštrb pa makar i postojao(što je nemoguće danas) neki sporazum između Srba i Albanaca. Albin Kurti se koristi populizmom i sam znajući da je ideja o spajanju Kosova i Albanije nemoguća. Granice su na Balkanu definitivn povučene, te bi svaki takav pokušaj imao domino efekat, i veoma bi bili izvesni neki novi oružani sukobi.

#39 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 December 2010 - 19:07

na Balkanu nikad nista nije definitivno

#40 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 10 December 2010 - 19:12

Mislim da ovo nije realno. Nikakvih razmena teritorija neće biti ni na čiju uštrb pa makar i postojao(što je nemoguće danas) neki sporazum između Srba i Albanaca. Albin Kurti se koristi populizmom i sam znajući da je ideja o spajanju Kosova i Albanije nemoguća. Granice su na Balkanu definitivn povučene, te bi svaki takav pokušaj imao domino efekat, i veoma bi bili izvesni neki novi oružani sukobi.

Mislim da greshish Prishtevac..mnogo shtoshta shto je izgledalo nemoguce prije jedne decenije danas se ostvarilo...ja znam da se brinesh za polozhaj Boshnjaka u jednoj takvoj buducoj drzhavi ali mislim da je briga neosnovana. Ukoliko se Albanci i Srbi dogovore oko Kosova onda je svakako moguc i dogovor Bosne sa Srbijom oko takozvane RS i Sandzaka. Slazhem se da je menjanje granica silom nemoguce ali dogovorom mislim da je moguce i cak mislim da je pravedno i legitimno. Amoralno je jedan Albanac danas mashe kosovskom zastavom a u srcu mu je albanska..a za Srbe cak i da ne pocinjem...

#41 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 10 December 2010 - 19:22

Mislim da greshish Prishtevac..mnogo shtoshta shto je izgledalo nemoguce prije jedne decenije danas se ostvarilo...ja znam da se brinesh za polozhaj Boshnjaka u jednoj takvoj buducoj drzhavi ali mislim da je briga neosnovana. Ukoliko se Albanci i Srbi dogovore oko Kosova onda je svakako moguc i dogovor Bosne sa Srbijom oko takozvane RS i Sandzaka. Slazhem se da je menjanje granica silom nemoguce ali dogovorom mislim da je moguce i cak mislim da je pravedno i legitimno. Amoralno je jedan Albanac danas mashe kosovskom zastavom a u srcu mu je albanska..a za Srbe cak i da ne pocinjem...

Slazem sve sa svim sto si napisao, osim bolda. Glasao sam za Vetvendosju, valjda se tako zove ... BTW, zasto kod FER - a stoji bronhi?

#42 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 10 December 2010 - 19:24

Amoralno je jedan Albanac danas mashe kosovskom zastavom a u srcu mu je albanska..

evo ja licno imam tri zastave u srcu: to je, prema tebi, amoralno a?

Edited by Unbeliever, 10 December 2010 - 19:25.

#43 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 10 December 2010 - 22:05

Koliko ja vidim iz njihovog politickog programa za ove izbore nigde se ne pominje opcija dogovora sa Srbijom o razmeni teritorija, nego se zalazu da se sto pre
siri suverenitet Kosova i u severnom delu, da se paralelne strukture otkinu i da Kosovska policija i carinari da se vrate u pogranickim tackama 1 i 31.
To mozes da nadjes u tacki 36 njihovog programa, a sto se tice Presevske doline imas tacku 41. http://www.vetevendo...i_i_shkurte.pdf

Nacin na koji je napisan ovaj program deluje veoma omeksan od jezika koji je bio upotrebljen pre nekoliko godina.

Razlog zasto Kosovo je ovakvo kakvo jeste, krivicu nose nasi nekompetentne dziberske lopovcine, koje nemaju pojma kako da se jedna drzava gradi i upravlja. Problem Severne Mitrovice posle 11 godina nije resena samo zbog dva razloga, nedostatak politicke volje od nase vlade i nikakve konkretne strategije.
Severna Mitrovica je veoma lak problem da se resi. Skloni 150 -200 "cuvara mosta" i slicnog olosa, placenog od strane Srbije, i kad imas paket financijskih i ekonomskih mera koje predlazes direktnim pregovorima i koordinacijama sa Briselom (a ne nekom kancelarijom koja se nalazi u Kosovu), i plus uzimajuci carinsku kontrolu granice. Za tvoju informaciju, Kosovo gubi gotovo 200 miliona Evra godisnje zbog nekontorlisanih carinarskih tacaka 1 i 31, jer direktno ili indirektno nasi politicari imaju licne trgovinske veze Pristina- Mitrovica-Beograd.

Edited by Prishtinasi, 10 December 2010 - 22:14.

#44 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 10 December 2010 - 22:10

Slazem sve sa svim sto si napisao, osim bolda. Glasao sam za Vetvendosju, valjda se tako zove ... BTW, zasto kod FER - a stoji bronhi?

Bronhi zbog reklame koje su imali u vreme Juge. --Lakse se dise, koji je malo vise isti moto za FER, Daj Novi Uzdah Kosovi !! :lol+:

#45 kosovari

kosovari
  • Members
  • 161 posts

Posted 10 December 2010 - 23:54

... ali Albin stvarno veruje u to sto prica, sto ga cini veoma opasnim po Kosovo u celini, jer ima jako veliki prcenat i moze u skoroj buducnosti da iskomplikuje mnoge procese.

Zato iskreno navijam protiv njega, ali ne po cenu da opet dobijemo Thacija na celu.

Pozdrav,