Jump to content

Photo

Vanredni izbori 12 Decembra

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

Poll: Ko ce pobediti? (32 member(s) have cast votes)

Glavne partije

1. LDK (Isa Mustafa) aka "Boris Johnson" (2 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

2. PDK ( Hashim Thaci) Zmija (2 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

3. AAK (Ramush Hajredinaj) Rambo (1 votes [5.56%])

Percentage of vote: 5.56%

4. AKR (Bexhet Pacolli) Biznismen (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. FER (Ilir Deda& Shpend Ahmetaj) Bronhi (7 votes [38.89%])

Percentage of vote: 38.89%

6. Vetvendosja ( Albin Kurti) Che Gevara (6 votes [33.33%])

Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#1 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 27 November 2010 - 12:35

Izbori su veoma blizu, pa bih hteo da vidim vase misljenje ko ce pobediti. Moje misljenje je da nove partije FER i Vetvendosje ce pokvariti balans drugih partija, ali samo sa nadom da ce narod izaci na izbore u velikom broju. LDK je bila kaznjena prosli put, i verujem da ce biti ista sudbina za PDK za dostignuca (citaj nedostatak) proslih tri godina.

Edited by Prishtinasi, 27 November 2010 - 12:39.

#2 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 27 November 2010 - 14:14

Izbori su veoma blizu, pa bih hteo da vidim vase misljenje ko ce pobediti. Moje misljenje je da nove partije FER i Vetvendosje ce pokvariti balans drugih partija, ali samo sa nadom da ce narod izaci na izbore u velikom broju. LDK je bila kaznjena prosli put, i verujem da ce biti ista sudbina za PDK za dostignuca (citaj nedostatak) proslih tri godina.

Naravno dao glas partiji Fryme e Re.

Prvih par nosalica liste FeR-a ima više škole neg skoro cela lista PDK zajedno.Nadam se da će pomrsiti mnogima račune.LDK je sa Isa Mustafom dosta dobio.Mislim da će mu i pokušaj puča Bujara Bukoshija imati kontraefekat.Bukoshiju je po mome mišljenju bio očajnički potez uvođenja Uke Rugove u politiku.Pokušava(ju) da profitiraju na ostavini IBrahima:Bukoshije je pre desetak dana Adem Demaqi nazvao lopovom a njegova reč nije bez posledica. Slušao Uku na Klan Kosova i odao je veoma bled utisak.Njihova je najavljena koalicija sa AAK samo pucanj u prazno.Ne da Rambo tek tako pozicije.
PDK će po mom mišljenju biti gubinik ovih izbora jer sa njima neće nijedna veća partija.Pored LDK koji je odbacio svaki vid koalicije sa PDK, to su zvanično najavli i par čelnika iz AAK(Blerim Shala i Melihate Trmkolli), AKR takođe ne misli na nikakvu koaliciju sa njima jer je Pacolliju jasno da bi bi samo koalicioni partner i ništa više.Pacolli oodavno puca da bude premijer.LDD Nexhata Dacija inače odcepljeno krilo LDK je puno bliže LDK, mada ni oni nemaju neku snagu.
Vetvendosje ima pretežno mlade glasače , ali će nedavna poruka USA ambasadora da neće posetiti Kurtija puno negativno uticati na biračko telo.

Edited by Pristevac, 27 November 2010 - 14:15.

#3 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 27 November 2010 - 15:25

gde su srpske stranke?

#4 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 27 November 2010 - 15:55

gde su srpske stranke?

Pa ove "stare" su se nedavno oglasile da će ići ukoaliciju sa PDK, dok ove nove ćute.Još uvek ćute.Mada će bez obzira ko pobedi opet imati barem dva ministarska mesta.Rada je lukava i može lako biti gospođa ministarka.

#5 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 27 November 2010 - 16:27

zasto ih nema ovde da mogu da glasam za neku od njih?

#6 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 27 November 2010 - 16:52

Zato što si se trebao prijaviti da ćeš glasati van Kosovo, odnosno poštom. No kako je rok za prijavu prošao moraćeš da apstiniraš.

EVo ti link( u gornjem desnom uglu klikni na koji jezik hoćeš).Možeš ih kontaktirati i telefonom za bliže informacije.

http://www.kqz-ks.or...B/sr/index.html

#7 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 27 November 2010 - 17:50

Zato sto je pitanje "Ko ce pobediti", pa je autor zeleo da te spreci da napravis gresku :lol+:):)

bibi

#8 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 27 November 2010 - 17:52

Zato sto je pitanje "Ko ce pobediti", pa je autor zeleo da te spreci da napravis gresku :lol+:):)

bibi

onda glasam za starog prijatelja Albina!
zasluzio je da jednom i on bude na vlasti

#9 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 27 November 2010 - 23:27

onda glasam za starog prijatelja Albina!
zasluzio je da jednom i on bude na vlasti

Koja je to duhovna reinkarnacija, od Kosmeticara, koljevke Srbije da se ide sa Ujedinjenjem sa Albanijom. Izdajico seperatisticka. :lol+: :) :D

#10 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 27 November 2010 - 23:47

Naravno dao glas partiji Fryme e Re.

Prvih par nosalica liste FeR-a ima više škole neg skoro cela lista PDK zajedno.Nadam se da će pomrsiti mnogima račune.LDK je sa Isa Mustafom dosta dobio.Mislim da će mu i pokušaj puča Bujara Bukoshija imati kontraefekat.Bukoshiju je po mome mišljenju bio očajnički potez uvođenja Uke Rugove u politiku.Pokušava(ju) da profitiraju na ostavini IBrahima:Bukoshije je pre desetak dana Adem Demaqi nazvao lopovom a njegova reč nije bez posledica. Slušao Uku na Klan Kosova i odao je veoma bled utisak.Njihova je najavljena koalicija sa AAK samo pucanj u prazno.Ne da Rambo tek tako pozicije.
PDK će po mom mišljenju biti gubinik ovih izbora jer sa njima neće nijedna veća partija.Pored LDK koji je odbacio svaki vid koalicije sa PDK, to su zvanično najavli i par čelnika iz AAK(Blerim Shala i Melihate Trmkolli), AKR takođe ne misli na nikakvu koaliciju sa njima jer je Pacolliju jasno da bi bi samo koalicioni partner i ništa više.Pacolli oodavno puca da bude premijer.LDD Nexhata Dacija inače odcepljeno krilo LDK je puno bliže LDK, mada ni oni nemaju neku snagu.
Vetvendosje ima pretežno mlade glasače , ali će nedavna poruka USA ambasadora da neće posetiti Kurtija puno negativno uticati na biračko telo.

Sa dolazkom FER-a i Vetvendosje, definitivno ima nervoze u strani drugih partija, i vec su pocele prljave igre defamacije, etiketiranja itd. Mene brinu dve stvari:
1. Tokom izbora bice iregularnosti i pokusaja kradje.
2. Apatija naroda da glasa.

Jel si gledao konvenciju PDK i govor Zmije? Imao sam utisak ko da gledam govor Zmije Jong Il u nekom Severno Korejskom tv kanalu. A aranzman cveca je dao utisak ko da je neka komemoracija smrti ali bez kovcega. :lol+:

AAK bez Rambo-a bice slabija, zato su poceli glasine da su spremni za koaliciju PDK-om.

#11 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 November 2010 - 12:24

Sa dolazkom FER-a i Vetvendosje, definitivno ima nervoze u strani drugih partija, i vec su pocele prljave igre defamacije, etiketiranja itd. Mene brinu dve stvari:
1. Tokom izbora bice iregularnosti i pokusaja kradje.
2. Apatija naroda da glasa.

Jel si gledao konvenciju PDK i govor Zmije? Imao sam utisak ko da gledam govor Zmije Jong Il u nekom Severno Korejskom tv kanalu. A aranzman cveca je dao utisak ko da je neka komemoracija smrti ali bez kovcega. :)

AAK bez Rambo-a bice slabija, zato su poceli glasine da su spremni za koaliciju PDK-om.

Ma pratim baš živo čitav ovaj cirkus. Sudeći po par odgledanih promocija jedino se FER bavi pravim problemima i ne pljuje na nikog. Ilir Deda me je zaista oduševio u jednom sučeljavanju jednoj Live emisiji.A pe desetak dana sam slušao njegov intervju dat B92. Govori srpski tako dobro da se uopšte ne seća da mu srpski nije materni jezik.
Mislim da AAK nije slabija. Baš izbori u Orahovcu za gradonaelnika mogu poslužiti ka neki barometar. U drugi krug idu kadnidati LDK i AAK sa razlikom od samo 30-ak glasova. A svi su očekivali da će kandidat PDK ići u drugi krug.
Evo baš gledam ovog "specadjiju" Jakupa Krasniqija gde je današnu svečanost pretvorio u tribinu PDK :lol+:

#12 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 28 November 2010 - 18:58

Ma pratim baš živo čitav ovaj cirkus. Sudeći po par odgledanih promocija jedino se FER bavi pravim problemima i ne pljuje na nikog. Ilir Deda me je zaista oduševio u jednom sučeljavanju jednoj Live emisiji.A pe desetak dana sam slušao njegov intervju dat B92. Govori srpski tako dobro da se uopšte ne seća da mu srpski nije materni jezik.
Mislim da AAK nije slabija. Baš izbori u Orahovcu za gradonaelnika mogu poslužiti ka neki barometar. U drugi krug idu kadnidati LDK i AAK sa razlikom od samo 30-ak glasova. A svi su očekivali da će kandidat PDK ići u drugi krug.
Evo baš gledam ovog "specadjiju" Jakupa Krasniqija gde je današnu svečanost pretvorio u tribinu PDK :lol+:

Iliru srpski jeste maternji jezik :).

bibi

#13 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 November 2010 - 19:10

Iliru srpski jeste maternji jezik :lol+:.

bibi

Ovo nisam znao. I pored toga zaista odaje dobar utisak i jednostavno pleni svojom pojavom, svojom neposrednošću, vokabular mu je uvek usklađen onima kojima se obraća, a što je najvažnije zna šta hoće.
Moj lični skromni utisak da on nije ušao u politiku iz nekih ličnih pobuda, već što zaista želi da nešto promeni.
Go FER go!!!!!

#14 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 November 2010 - 19:19

slusao sam danas Sheholija koji je sad politicki analiticar i on navija za FER ali me razocaro sa podrskom "nojkicima"
kaze da je Vlada Hashima Zmije unazadila Kosovo za ove dve godine od proglasenja samostalnosti

#15 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 28 November 2010 - 19:19

Sandmane koje misljenje imas za izbore?