Jump to content

Photo
- - - - -

Zašto ste na forumu?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
282 replies to this topic

#76 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 29 October 2010 - 16:40

Kazu da ovako pocinje AAA sastanak:

My name is ______________( put your name) and I am alcoholic. :) -_- :twak:

Nema tu trte mrte, te sa posla te ovo te ono.

Lepo kaze Vjekoslav ovisnost.

Bilo bi zanimljivo videti, na primer da neko nekog izazove na dvoboj ko ce da izdrzi mesec dana bez postavljanja komentara ( jer za citanje i virenje nemamo nacina da utvrdimo da li se desava).

#77 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 29 October 2010 - 16:44

Istomisljenike zagledam znatizeljno, ponekad iznenadejn, pa i sa odredjenom simpatijom (neke).
Neistomisljenici mi samo sluze kao slagvort. Komunikacija sa njima je cist gubitak vremena.

Ma dobro to, nego reci ti nama šta se dogodi kada vidiš da neko ko nije istomišljenik kaže nešto sa čime se slažeš?

Ja jednom pokazao Vjekoslavu da je u vezi neke teme alek33 rekao skoro identičnu stvar kao i on, i komentar koji sam dobio je bio "nisi gore mogao da me uvrediš/povrediš".

Radi li sujeta na isti način i kod tebe?

#78 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 October 2010 - 17:01

...

Ma dobro to, nego reci ti nama šta se dogodi kada vidiš da neko ko nije istomišljenik kaže nešto sa čime se slažeš?
Ja jednom pokazao Vjekoslavu da je u vezi neke teme alek33 rekao skoro identičnu stvar kao i on, i komentar koji sam dobio je bio "nisi gore mogao da me uvrediš/povrediš".
Radi li sujeta na isti način i kod tebe? ...

Pa ima alek33 i dve ruke i dve noge i mozda trosi neki isti brend kao ja, - pa sto se ne bi nekada slucajno preklopili?

Bio je na 4umu neki lik koji je pisao hvalospeve Vuku D. na Deponiji, a na muzici je kacio (dok se moglo) linkove za ECM muziku, pa sam rekao iznenadjeno: vidi, vidi ...
No daleko da bih se slozio o bilo cemu u vezi sa Vukom D.

Znas, ja sam dva puta sretno razveden.

...

#79 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 29 October 2010 - 17:08

Mi

...

Pa ima alek33 i dve ruke i dve noge i mozda trosi neki isti brend kao ja, - pa sto se ne bi nekada slucajno preklopili?

Bio je na 4umu neki lik koji je pisao hvalospeve Vuku D. na Deponiji, a na muzici je kacio (dok se moglo) linkove za ECM muziku, pa sam rekao iznenadjeno: vidi, vidi ...
No daleko da bih se slozio o bilo cemu u vezi sa Vukom D.

Znas, ja sam dva puta sretno razveden.

...

Mislim da pitanje ovako moze da se formulise:

Ako se ne slazes sa nickom X oko jednog politiickog pitanja, da li bi mogao da se slozis u vezi nekog drugog pitanja?
Da li, ako postoji neka tema, na kojoj je, na primer Alek 33, napisao nesto, sto po tebi stoji, mozes da kazes: Da, slazem se ili u pravu si?

#80 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 October 2010 - 17:11

...

Noskich ...

Koji je ovaj, neki japanski Tengu?

#81 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 29 October 2010 - 17:16

...

Koji je ovaj, neki japanski Tengu?

Doktore Kadzijo, nemas pojma o cemu pricas. Pa cak si i za Noskichem posegnuo.

#82 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 29 October 2010 - 17:19

Zabava, inercija, ovisnost. Tim redom. Ali ok, ima i gorih stvari.

#83 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 29 October 2010 - 17:32

Pa tako su te i otresli iz one sljivare, ni za tamo nisi bio. Chudim se da si , kao i tvoj brat Noskich, ikada nasao posao.

Normalno da se čudiš, kada si umesto da si učio škole završavao VKV kurseve za "programatore", kao i tvoj brat blizanac alek33. Bez škole se i percepcija "tuđine" vrlo brzo menja, pa je kalup za poređenje svega "moj prijatelj, koji je od 1987. ilegalac u Americi", i "Sanjey & Patel LLC" koji daju nedelju dana godišnjeg odmora zaposlenima. Monkey see, monkey do.

Sada si, odavno najuren od stola, mozda gazda i CEO u svom "One man & wheelbarrow" enterprise.

Ja pojedem ono što ulovim. Nimalo mi ne nedostaju svakodnevne večere sa kolegama sa posla od 19-21 i kolektivni odlazak na karaoke od 21-23 - ako imam sreće da me šef izabere u povlašćenu skupinu šefovih klovnova koji se krevelje ispred mašine za karaoke. No, neko voli da bude sivi soko, neko se pak lakše identfikuje sa stadom ovaca.

#84 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 29 October 2010 - 17:35

ovisnost se vrlo lako utvrdi. apstinencija od pisanja (ili moderiranja) na forumu u periodu od, recimo, mjesec dana.

Kad je tako, trebalo bi to uzeti u obzir u slucaju banovanja. Ako si ovisnik, onda si bitno smanjeno uracunjljiv, dakle olaksavajuca okolnost. Blaze kazne za ovisnike!

Jos bolje neki program odvikavanja: kao banovan si, ali moze jedan post dnevno, cisto da te mine zelja i da ublazi apstinencijsku krizu. Hm, nije mi ovo lose... :)

Ali prvo Vesnu banovati na mesec dana, da vidi kako je -_- .

#85 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 29 October 2010 - 17:36

Ovo ljudima treba puno, puno vremena da shvate.

Ima puno gorih stvari nego složiti se u nečemu sa političkim neistomišljenikom.

#86 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 October 2010 - 17:37

mislim da je Vjekoslavljev kriterijum ovisnosti prestrog.

ih, prestrog... pa el analiziramo zasto smo na forumu ili samo caskamo? inace, nije to moj, vec kriterijum strucnjaka (psihoterapeuta) pri utvrdjivanju ovisnosti. mislim da je bitno razluciti pitanja motivacije od puke ovisnosti.

...

pazi ovog zajebanta... sram te bilo, da te bilo, ovako lagati u poodmaklim godinama. sto je sljedece - dva svjedoka? moze i jedan? ih, imam jedan dobar stos (u biti, istinita prica) na tu temu. mjesto dogadjanja - Lika, vrijeme dogadjanja - 1946. aman, tvoja intencija da me uvredis nije = uvredjen Vjekoslav. ako je do dokazivanja moje tastine, pa imas gomilu drugih primjera, ne treba ti ovaj lazni.

Ma dobro to, nego reci ti nama

daj ti bolje nama reci - a sto ti trazis na ovom regionalnom forumu? odgovor da je ovo srpski, a ne regionalni forum odbacuje se kao tendenciozan i faktografski neutemeljen. takodjer, i kao kontradiktoran za nekoga tko iz dijaspore tvrdi da se ugrozeno srpstvo devedesetih moglo spasiti knjigom, a ne agresijom.

#87 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 October 2010 - 17:48

ih, prestrog... pa el analiziramo zasto smo na forumu ili samo caskamo? inace, nije to moj, vec kriterijum strucnjaka (psihoterapeuta) pri utvrdjivanju ovisnosti. mislim da je bitno razluciti pitanja motivacije od puke ovisnosti.

...

Ma pusti stručnjake, šta oni znaju.
Čuj mesec dana odsustva, pa ko oseti potrebu... taj ovisnik. Po tome bih bio i ovisnik od posla.
Dok nema fizičkih smetnji, ono tresu se ruke, grčvi, sužen vid, štajaznam, posle 3 dana apstinencije nema tu zavisnosti.

#88 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 29 October 2010 - 18:00

daj ti bolje nama reci - a sto ti trazis na ovom regionalnom forumu?

Pa kako šta ću? Ja sam tu da od njega regionalnog napravim sveCki forum. Dream big or don't dream at all, bato.

dgovor da je ovo srpski, a ne regionalni forum odbacuje se kao tendenciozan i faktografski neutemeljen. takodjer, i kao kontradiktoran za nekoga tko iz dijaspore tvrdi da se ugrozeno srpstvo devedesetih moglo spasiti knjigom, a ne agresijom.

Evo spasi ovog ugroženog Srbina jednom regionalnom knjigom: pomozi mi da nađem Krležine "Zastave", ali ne za hiljadu i nešto kuna koliko sam video da košta po internetima nego neka malo razumnija cena. Kada sam tražio Krležu po beogradskim knjižarama gledali su me kao da su videli nečastivog. Nema SFRJ, nema 'rvackih pisaca po knjižarama.

#89 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 29 October 2010 - 18:06

Ja sam se i obrnuo (predpostavljam sta ovo znaci) na svoj opus i onda si upravo ti pocela da komentarises moje manire. U stvari i vise od toga, samo zato sto sam bio iskren. Ja tebe nisam ni pominjao, ni komentarisao, samo sam ti odgovorio. Jel tako ?

Izvini moj srpski nije tako knjizevan kao tvoj - evo ispravka 'osvrni'. Nisam ja komentarisala tvoje manire nego namere. A kad si odgovorio onda si komentarisao moje manire i to sta ja znam a sta ne znam.
Mani se Alek. Tvoj opus je pun prozivki, psovki i u zadnje vreme sexa...

Ovo ljudima treba puno, puno vremena da shvate.

Ima puno gorih stvari nego složiti se u nečemu sa političkim neistomišljenikom.

Ne vidim razlog da se ne slozim sa pametnom izjavom od ma koga dolazila. Sto i praktikujem. Isto kao sto cu se usprotiviti "istomisljeniku" (neko s kime se vecinski slazemo) ako kaze nesto s cime se ne slazem

#90 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 October 2010 - 18:09

Evo spasi ovog ugroženog Srbina jednom regionalnom knjigom: pomozi mi da nađem Krležine "Zastave", ali ne za hiljadu i nešto kuna koliko sam video da košta po internetima nego neka malo razumnija cena. Kada sam tražio Krležu po beogradskim knjižarama gledali su me kao da su videli nečastivog. Nema SFRJ, nema 'rvackih pisaca po knjižarama.

379 kn + postarina. ja mogu pregledati u kakvom su stanju, ali mislim da su okej, obzirom na iskustva iz tog antikvarijata. what say you?