Jump to content


Photo
- - - - -

Zašto ste na forumu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
282 replies to this topic

#1 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 October 2010 - 21:47

Upitah se sta radim ovde. I zasto se, na poziv dobronamernog coveka, prihvatih moderisanja.

Elem. Priroda posla mi je takva da provodim deo vremena na netu. Radim u zdravstvu, u hitnoj. Treba nas, 24/7. Kad je "frka," radimo ko sumanuti. Kad nije, cackamo po netu.

Citam vesti, gledam video itd. Zgodno. Sudelujem na nekoliko foruma, a par i moderisem. Medjutim, to su veoma specificni forumi, bave se jasnim i definisanim interesom, dok je FB92 opsti, generalni forum.

Kad vec pitam druge, red je i da sam odgovorim. Na forumu sudelujem jer sam drustveno bice. Volim druge ljude. Nasao sam, zahvaljujuci forumasima, mnoge informacije koje mi nisu bile poznate. Cak sam o nekim stvarima promenio misljenje, zahvaljujuci ljudima koji o konkretnom subjektu znaju vise. Jos bolje, kroz forum sam uspostavio neke direktne kontakte koje bih se usudio nazvati prijateljstvima. Sa jednim forumasem i njegovom zenom sam bio i na veceri, u pristojnom restoranu.

Uzgred, kao iseljeniku, ovo mi je i nacin da odrzavam kontakt sa domovinom, sta god to znacilo - vasa i moja interpretacija ne mora da bude ista.




Dakle, pitam, zasto sudelejute na forumu? Sta vas motivise?

Edited by zoran59, 28 October 2010 - 21:49.


#2 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 28 October 2010 - 22:02

Dakle, pitam, zasto sudelejute na forumu? Sta vas motivise?


duna :)

#3 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 28 October 2010 - 22:04

Da saznam sta ljudi misle o nekim pojavama, radoznalost :)

#4 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 28 October 2010 - 22:11

kontakt sa ljudima sa kojima delim neko zajednicko iskustvo (rodjeni i odrasli u istoj zemlji, uglavnom prosli kroz raspad i bar deo problema u istoj, iskustvo imigracije) i koji govore mojim maternjim jezikom (toga mi u okolini bas manjka). takodje imala sam prilike da pitam i saznam dosta korisnih informacija, od viza i kojekakvih propisa sa kojima se manje vise susrecu svi imigranti pa do preporuka vezanih za putovanja :)

uglavnom sam tu na poslu ili dok radim od kuce, posto neretko imam neka pretrazivanja na cije rezultate cekam (evo bas sada -_-)

#5 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 28 October 2010 - 22:19

Sudelujem na nekoliko foruma, a par i moderisem. Medjutim, to su veoma specificni forumi, bave se jasnim i definisanim interesom, dok je FB92 opsti, generalni forum.

:twak: E nek si nam vala Zoka ovo reko', preksutra ce biti dva dana kako nisi pomenuo da si moderator na vise foruma, pa i na ovom. De nam otkri i ko je dobri covjek koji te pozvao da moderises. :twak:
Moze li onaj SFRJ pocetak? Dobar dan svima! Poticem iz jedne radnicke porodice. Otac vozac, a majka domacica. Kad dodje babo s posla svi moramo biti tihi, da babo malo otkunja. Dok je babo kunjao mi smo shaptali. Tad je starija, a lukavija sestra znala da me bocne sestarom, a ja nisam smio vrisnuti. To vrijeme smo najcesce koristili da uchimo i chitamo. Internet i kompjuter nismo imali jer su babo i majka morali da mijenjaju namjestaj, razne zavjese, itd da ne nabrajam......i eto da ne duljim nakon dolaska na zapad sam se dokopao kompjutera i interneta, ali sta? Ali nisam imao bas puno drugova. Kad god sam izlazio van svi su mi palili cvrge. I ja sam prestao izlaziti. I onda otkrovenje. Woooow! Pronadjem forum b92. I skontam, ovo je to! Tu noc nisam mogao spavati od uzbudjenja. Napokon sam nashao drugove koji mi ne mogu (a i ne zele -_- ) paliti cvrge i s kojima se lijepo druzim. A s nekima se i dopisujem na pm i pricam na skajp. I onaj....eto to bi bilo ukratko to od mene, mozda se sjetim jos ponecega, pa se opet javim.
Srdacno Vas

Rotterdamac :)

#6 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 28 October 2010 - 22:31

Pošto me posao vezuje za internet, dolazim i na forum iz više razloga:

- da bih razmenio mišljenja sa ostalim forumašima, što mi u poslednje vreme zbog obaveza ne ide od ruke
- da bih pročitao šta drugi kažu o zanimljivim pitanjima koja i mene zanimaju, razmenio iskustva, tražio/dobio/dao savete o onome šta mu zanima
- da bih nešto naučio ili saznao
- da bih proveo vreme na zanimljiv način

I ja sam imao prilike da se upoznam sa nekim forumašima, a svi koje sam upoznao su zanimljive osobe. Da nema ovog foruma, mislim da bih bio uskraćen za poznanstva ili bar virtuelno druženje sa osobama koje najverovatnije ne bih upoznao u RL. Sa onima koji žive u BG ili negde u blizini ponekad odem na kafu, a sa nekima koji su daleko u kontaktu sam zahvaljujući sokoćalu za kojim sedim.

Vrlo rado bih upoznao mnoge forumaše, u koje spadaju čak i neki sa kojima sam razmenio samo jednu ili dve replike tokom više godina.

Sa jednom osobom na ovom topicu sam se već dogovorio za druženje u BG, samo da spakuje kofere i dođe :) Večerinka i piće se, nadam se, približavaju.

Nadam se da kolega već pali motor i sprema se za posetu BG -_- Dogovor ćemo nastaviti privatnim porukama ;-)

#7 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 October 2010 - 22:34

Zato sto bi bilo jako problematicno kuckati na laptopu dok setam... :)

Sticajem okolnosti, zato sto sam na netu ionako 24/7 pa dok radim procitam nesto interesantno, zato sto ima dosta ljudi s kojima uzivam razumnu raspravu, ima tema koje me interesuju pa ko u virtuelnoj 'kafani' cujem pametna misljenja a cujem i pijanca iz coska, neki put saznam nesto novo, nekad nekome kazem nesto novo, ili upotpunim misljenje ili ga promenim, nekad me prosto opusta caskanje...svasta pomalo.

Kad setam nisam na forumu.

#8 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 28 October 2010 - 22:37

Na forumu sudelujem jer sam drustveno bice.
...
vasa i moja interpretacija ne mora da bude ista.


Tačno, ne mora. Ja sam na forumu jer sam asocijalno biće. :)

#9 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 October 2010 - 22:41

Razlog mog dolaska na forum se poklapa sa Interests Henry- a Chinaskog.

#10 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 28 October 2010 - 22:55

Da bih razmenjivao stavove i misljenja.
Ranije sam,priznajem, bio iz istog razloga kao i Kit Louch...

#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 October 2010 - 22:59

Au.Ja misli da si tu da bi neupucenima objasnio svu mudrost BT

#12 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 28 October 2010 - 23:01

Au.Ja misli da si tu da bi neupucenima objasnio svu mudrost BT

Ja,za razliku od partijskih vojnika, ovde iznosim samo svoje stavove.
Kome se ne svidja-qao,zdravo,nek ne cita.... :)

#13 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 October 2010 - 23:03

Ne razmenjuješ ni stavove ni mišljenja, Ukice.
Pikaš loptu u zid u vreme odmora, pa dok te komšije ne oteraju, dobro je.

#14 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 October 2010 - 23:16

Samo da dodam: dolazim na forum i zbog Filma.
Šteta što u današnje vreme nema više kvalitetnijih naslova pa da se razvije diskusija. Ovako, dosta se priča o nekakvim filmovima za "jednokratnu upotrebu". :)

Edited by melankolic, 28 October 2010 - 23:18.


#15 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 28 October 2010 - 23:21

uroš i melankolic - nastavite na pm ili dobijate zajednički topik na pb.