Jump to content


Photo
- - - - -

Wikileaks


  • Please log in to reply
1340 replies to this topic

#1246 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 26 August 2012 - 00:27

Da li iko osim tebe tvrdi da se on ubio zbog wikiliksa?


Ne, ja ne tvrdim da je samo i iskljucivo zbog toga, ali svakako da se ne moze ni iskljuciti, posebno u kontekstu izlaska ljudi na ulice. Ukoliko smatras da se moze iskljuciti, zali se BBCiju i Amnestiju.

To sto mi ti to podmeces nije moj problem, vec tvoj.
  • 1

#1247 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 August 2012 - 00:32

@smoris-Prvo, ne tvrdi da se ubio zbog Wikileaksa, nego da je Wikileaks objavio da je vlast bahanalisala dok su ljudi bili gladni.
I objavio je sta je vlast sve radila.
Drugo, veliki udeo, mozda cak i vecinski, u Arapskom prolecu, ima Wikileaks, to su jasno rekli i BBC i AI.
To, pak, ne znaci da se Arapsko prolece dogodilo (samo) zbog Wikileaks-a.
Kad moram da crtam, da nacrtam do kraja.
Trece, u Atreidovo ime ne mogu da govorim, ali ja idola nemam-to sto ti, melankolic i vasa ekipa na forumu verujete u drzave i nacije, a ne u vrednosti, i sto USA i Zapad smatrate mamama a Obamu tatom, plus Rusiju krivite za sve lose u Srbiji (sto je isto kao krivljenje Zapada od strane nacosa, krivljenje bilo koga drugog do sebe za svoje neuspehe je najgori oblik narcizma na individualnom nivou, a na kolektivnom najgori oblik nacionalizma, pa, da kazem, i fasizma), ne znaci da je meni Assange idol. Sorry, verujem u vrednosti i pojedince koji ih promovisu, a ne u drzave i nacije, em nisam kolektivista, em nisam etatista, em nisam bolesnik kome u 30 i nekoj treba mama da ga podoji, oralna faza se prevazilazi sa 3 godine zivota, rekao bih da ste svi vi, kao i nacosi koji Rusiju smatraju kevom, jos uvek u oralnoj fazi, niste je, brate, prevazisli...Zapad ne voli one koji se ne oslanjaju na svoje snage, takve odstranjuje od sebe, bojim se da biste vrlo pobegli odande kada biste tamo otisli...
A Assangea podrzavam, da, i to iz sve snage, zato sto smatram da je to pitanje ljudskih prava i buducnosti Planete.
Kao sto cu podrzati bilo koju individuu na ovom svetu koja se usudi da udari u licemerje i dvostruke standarde, dolazila ona sa Zapada ili iz Rusije...

Edited by Empire_V, 26 August 2012 - 00:32.

  • 1

#1248 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 August 2012 - 00:33

Možda ako i hiljaditi put ponoviš šta kažu BBC i AI to sa Wikileaksom i revolucijama bude istina.
  • 0

#1249 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 August 2012 - 00:34

Možda ako i hiljaditi put ponoviš šta kažu BBC i AI to sa Wikileaksom i revolucijama bude istina.

Nekima mora da se ponavlja i crta.
Nego, nisi mi odgovorio ono za Wikileaks i Ruleaks od pre 1-2 strane.:D

Edited by Empire_V, 26 August 2012 - 00:38.

  • 0

#1250 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 August 2012 - 00:53

Nekima mora da se ponavlja i crta.
Nego, nisi mi odgovorio ono za Wikileaks i Ruleaks od pre 1-2 strane. :D


Za Pirate? Ma to je glupost, kao i pričati o tome da Wikileaks može da zapali čoveka.
Ali dobro, ima onih koji veruju u sve i svašta pa ih ništa ne može razuveriti.

Btw, ono za 1000 puta ponovljenu stvar- odnosilo se na Atreida, ne na tebe. Ti si suviše ozbiljan sagovornik. Tebi se to nikada ne bi desilo.

Edited by melankolic, 26 August 2012 - 00:58.

  • 1

#1251 Innerparty

Innerparty
  • Banned
  • 45 posts

Posted 26 August 2012 - 00:56

Nisu odgovorili ni zasto je Britanija odbila izrucenje Pinocea, zlocinca na mnogo vecem nivou, pa me zanima cemu dvostruki arsini u ovom slucaju?

U svakom slucaju odlican tekst zasto je Wikileaks vredan odbrane:

http://gigaom.com/20...l-of-its-flaws/
  • 1

#1252 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 August 2012 - 00:56

Za Pirate? Ma to je glupost, kao i pričati o tome da Wikileaks može da zapali čoveka.
Ali dobro, ima onih koji veruju u sve i svašta pa ih ništa ne može razuveriti.

Aha, sa sve slikama kucerine u Sociju...
Kao dokazima.To bas ume da navede na pogresnu stranu.:rolleyes:

Btw, ono za 1000 puta ponovljenu stvar- mislio sam na Atreida, ne na tebe. Ti si suviše ozbiljan sagovornik. Tebi se to nikada ne bi desilo.

Atreid, za razliku od tebe, vrlo argumentovano komunicira...Steta sto barem ovde nisi to poprimio od njega.
  • 0

#1253 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 26 August 2012 - 08:20

Ricardo Patino: Ecuador 'acts on principles'

Ecuador's foreign minister explains why his country decided to grant Julian Assange asylum.

http://www.aljazeera...6129648419.html

Edited by Atreid, 26 August 2012 - 08:28.

  • 1

#1254 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 August 2012 - 09:42

Koje bajke za malu decu.
Nije u pitanju guz'ca ekvadorskog diktatora nego stvar principa. Ovaj žubori kao Jeremić o "principijelnosti" prema kosovskom pitanju.
Nego, šta kaže RT na to? Malo još tih nezavisnih medija nije na odmet.

  • 2

#1255 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 August 2012 - 10:24

Koje bajke za malu decu.
Nije u pitanju guz'ca ekvadorskog diktatora nego stvar principa. Ovaj žubori kao Jeremić o "principijelnosti" prema kosovskom pitanju.
Nego, šta kaže RT na to? Malo još tih nezavisnih medija nije na odmet.

RT je glede Assangea potpuno OK.
Kao i glede mnogo drugih stvari, onih koje se ne odnose na Rusiju, naravno...Cujes i drugu stranu, nije na odmet.
I ma koliko mi ponekad bilo mucno da ga gledam, vise volim da gledam Euronews, RT i TV5 Monde nego CNN, u svakom slucaju...
Btw, nema neke direktne veze sa Assangeom, ali pogledaj: http://pescanik.net/...d-svih-svetova/

Edited by Empire_V, 26 August 2012 - 10:25.

  • 0

#1256 tegapa

tegapa
  • Members
  • 726 posts

Posted 26 August 2012 - 11:10

Mi imamo 'right to know'. Covek ima pravo slobode misljenja i izrazavanja.
Drzava ima pravo da stiti svoje vojne i diplomatske tajne (izvestan vremenski period).
Svako ima odgovornost.

Vreme je da se sistem menja-gradjani moraju znati za sta daju novac od svojih poreza, doprinosa i racuna.
Te diplomate nisu placene svojim novcem nego novcem tih istih gradjana-i zato, gradjani imaju pravo da znaju, sorry.


IdiJot koji izbacuje parole.
User-pay demokratija, sta li. U islamu i nema income tax. Oni znaci nemaju pravo da znaju. Ako se Assange dokopa ekvadorske tropikane nece placati income tax. Znaci ni on nema prava da zna.
Sustina moga posta je na odgovornosti.

nezavisno od toga koliko je asanž lično i vikiliks nekom prihvatljiv mislim da se slažemo da na "zapadu" niko ne treba da bude progonjen ako ne postoji optužnica.


Definisi ‘progonjen’, ali, nezavisno od definicije, tu se svi slazemo.
Assange se isporucuje Svedskoj na osnovu European Arrest Warrant. Osamnaest meseci je njegov legal team isao kroz sve zakonske procedure i nije uspeo da pokaze nezakonist toga.
Argumenat da ce biti deportovan iz Svedske u Sjedinjene Drzave lakse nego iz GB je bullshit. Krajnju odluku o deportaciji bi u oba slucaja morao da donese Home Security u Dji Biju.
Odluka da se podvrgne asilumu je njegova I ok je. Njegov aktivizam, njegova odluka. Ali to ga u isto vreme cini I pajacom njegovih ‘zastitnika’.

http://www.news.com.au/world-old/julian-assange-wears-v-for-vendetta-mask-in-what-may-be-last-public-appearance/story-e6frfkyi-1226366780319#
  • 1

#1257 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 26 August 2012 - 11:35

Dobar interview John Pilgera: http://www.facebook....151232554478465
  • 0

#1258 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 August 2012 - 11:47

IdiJot koji izbacuje parole.
User-pay demokratija, sta li. U islamu i nema income tax. Oni znaci nemaju pravo da znaju. Ako se Assange dokopa ekvadorske tropikane nece placati income tax. Znaci ni on nema prava da zna.
Sustina moga posta je na odgovornosti.

Ne, nego gradjanke i gradjani svih zemalja na Planeti moraju znati za sta se daje njihov novac i sta se radi u njihovo ime.
  • 0

#1259 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 26 August 2012 - 12:02

zašto mislim da je asanž progonjen od strane us vlade:

-pretnje iz američke administracije.
-tretman bredlija meninga.
-medijska kampanja u delu zapadne štampe gde je praktično već osuđen kao silovatelj što je za većinu ljudi mnogo gore krivično delo od vikiliksa.
-britanske nervozne reakcije od ulaska u ambasadu uz pretnju izazivanja diplomatskog skandala zbog tog švedskog zahteva za razgovorom. da je serijski ubica pa da i razumem ali da nekom padne napamet da policijom ulazi u stranu ambasadu samo zbog švedskih dešavanja ne verujem.

u australiji izgleda nema dileme da će usa tražiti asanža: http://www.smh.com.a...0817-24e1l.html. ipak, optužnice i dalje nema ili se krije.

deportacija u švedsku, suđenje i moguća osuda daju vremena da se prašina slegne i da se na vikiliks zaboravi. ako ga budu izručivali posle, recimo, pet godina to će izazvati mnogo manju medijsku pažnju nego da ga britanci sada spakuju u avion za usa. da ne govorim o vrlo poželjnom efektu (sa stanovišta us i većine svetskih vlada) da bi u tom slučaju bio osuđeni seksualni kriminalac. u tom slučaju malo ko bi još pamtio da su obe žrtve silovanja izjavile da se nisu osećale ugrožene, da je ana ardin i posle navodnog silovanja tvitovala svoje oduševljenje asanžom, da je izbrisala svoj članak o osveti muškarcima koji povređuju žene, o sprezi mariana naj-klas borgstrom i ostalim sitnicama.

osuđeni silovatelj i doživotni zatvorenik u usa gde su određeni oblici torture u zatvoru legalni, sasvim dovoljna opomena svima koji pomisle da bi neke stvari javnost trebala da sazna. asanž kao pojedinac tu više i nije mnogo bitan.

Edited by eoten, 26 August 2012 - 12:03.

  • 1

#1260 Tarmi

Tarmi
  • Members
  • 1,399 posts

Posted 26 August 2012 - 12:06

Vidim Asanž smeta što je nakvarcovan? Ako, ako...

I treba da se kvarcuje - on je svoje obavio: objavio je ono što niko nije smeo, a za one koji ne znaju, to se zove žurnalizam.

Na sledećoj konferenciji ko hefner neka izađe sa dve barbike u bade mantilu.


Posted Image

Edited by Tarmi, 26 August 2012 - 12:11.

  • 2