Jump to content


Photo
- - - - -

Pomoc molim


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 pbrs1989

pbrs1989
  • Members
  • 3 posts

Posted 19 October 2010 - 02:42

Imam problem ljudi, sa ucitavanjem stranica, neke stranice, se bez problema ucitaju dok kod nekih moram po 10 puta da osvezavam, da bi usao. A postoje i one koje nikako ne mogu da otvorim. Menjao sam sve moguce browsere, uradio sistem 2 puta, menjao OS, radio diagnostiku interneta, ali sve to bezuspesno. Da li neko ima predlog, savet bilo sta?!

#2 tex

tex
  • Members
  • 587 posts

Posted 21 October 2010 - 13:02

Mozda bi trebalo promeniti firewall ili antivirus program...

#3 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 21 October 2010 - 16:21

Ja bi se pre fokusirao na DNS, pogotovo ako je Telekom provajder, sa svih strana se čuje da opet imaju probleme sa DNS-om, a kako su pojedine stranice u pitanju sasvim je verovatno.
U svakom slučaju predlažem da pređeš na Open DNS pa vidiš jel se problem rešio.

@tex pozdrav, odavno se nismo dopisivali.

#4 todorovic

todorovic
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 08 July 2012 - 22:49

Da ne otvaram novutemu bez razloga
Ima li neko iskustva sa mrezama? Imam problem sa konektovanjem na wireless mrezu sa jednog laptopa, dok sa druga dva sasvim normlano radi. U jednom trenutku je proradila, a da sam prakticno pre toga samo uradio diskonekt i konekt i sad ponovo ne radi. Inace radi se o telekomovom modemu sa wirelelesom.

#5 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 October 2012 - 06:01

Da li neko zna da mi preporuci, neko jeftino resenje da kontrolisem internet pristup na 'n' izabranih kompjutera? Interesuje me mogucnost da ukljucim i iskljucim internet po potrebi, ali da mi intranet radi.
thx

#6 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 11 October 2012 - 22:02

Kupis switch. Tih n racunara vezes na switch, a Wan port switcha na ruter ili drugo sokocalo koje ti obezbedjuje vezu sa internetom. Kad oces da im ukines internet izvuces WAN kabl ;-)

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 October 2012 - 02:03

Kupis switch. Tih n racunara vezes na switch, a Wan port switcha na ruter ili drugo sokocalo koje ti obezbedjuje vezu sa internetom. Kad oces da im ukines internet izvuces WAN kabl ;-)

Problem je sto mi network administratorka obstrujira dodatke hardware-a. Ima 36 masina sa statickom IP adressom. Medjutim, njoj se ne svidja da tu ja preterano petljam, posto ce se ispostaviti, da onda nije bas neophodna. Postoji li neka aplikacija, koja bi mogla da blokira IP-ove i da ih deblokira, po potrebi, a da ne mora neki hardware da se dodaje?

#8 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 October 2012 - 09:00

Problem je sto mi network administratorka obstrujira dodatke hardware-a. Ima 36 masina sa statickom IP adressom. Medjutim, njoj se ne svidja da tu ja preterano petljam, posto ce se ispostaviti, da onda nije bas neophodna. Postoji li neka aplikacija, koja bi mogla da blokira IP-ove i da ih deblokira, po potrebi, a da ne mora neki hardware da se dodaje?


Ima naravno, ali resenje zavisi od toga kako je trenutno organizovana mreza, odnosno kako izlaze na net tih 36 racunara. Npr. ako izlaze preko WiFi rutera, mnogi od njih u administracionom softveru imaju mogucnst zabrane odredjenim MAC adresama da pristupaju WAN-u. Slicno se moze konfigurisati i na "ozicenim" ruterima.

Ako se kao ruter/proksi koristi neki Linux ili Windows server onda su mogucnosti za razlicite konfiguracije zabrana prakticno neogranicene (sto bi doticna administratorka trebala da zna).

Edited by tomas.hokenberi, 12 October 2012 - 09:01.


#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 October 2012 - 01:02

Ima naravno, ali resenje zavisi od toga kako je trenutno organizovana mreza, odnosno kako izlaze na net tih 36 racunara. Npr. ako izlaze preko WiFi rutera, mnogi od njih u administracionom softveru imaju mogucnst zabrane odredjenim MAC adresama da pristupaju WAN-u. Slicno se moze konfigurisati i na "ozicenim" ruterima.

Ako se kao ruter/proksi koristi neki Linux ili Windows server onda su mogucnosti za razlicite konfiguracije zabrana prakticno neogranicene (sto bi doticna administratorka trebala da zna).

Hvala ti, to je bilo i moje misljenje. Opet cu morati da se bacim na citanje i da prostudiram ceo koncept. Meni je bilo totalno normalno da mogu po ip broju da ih blokiram, ali nisam imao konkretne podatke.
Thx.