Jump to content


Photo
- - - - -

Visina u srednjoj školi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#46 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 18 October 2010 - 16:49

kako svi uvek dramaticno porastu bas preko letnjeg raspusta? :)

#47 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 18 October 2010 - 17:06

kako svi uvek dramaticno porastu bas preko letnjeg raspusta? :)


- tokom godine, ali sam se tu merio, pa se secam -_-

#48 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 18 October 2010 - 18:04

ali ako nas postavljac topika jos cita neka predlozi sinu malo vise kosarke ili odbojke svakako ce ga izvuci za po koji centimetar sto mu moze popraviti samopouzdanje ako je u tome jedini problem

Bavljenje sportom u svakom slucaju nece skoditi. Cak i ako ne poveca svoju visinu, okretnost i dobra kondicija ce mu sigurno koristiti.

#49 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 18 October 2010 - 18:40

Ja sam jedno vreme bila duboko ubeđena da sam ostala mala, jerbo sam dostigla svega 168-170.

#50 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 October 2010 - 18:43

kako svi uvek dramaticno porastu bas preko letnjeg raspusta? :)

Pa valjda to roditelji primete, a najlakse primetis kad ne vidis decu neko vreme. Sto je leti najcesci slucaj. -_-

#51 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 October 2010 - 12:17

Bavljenje sportom u svakom slucaju nece skoditi. Cak i ako ne poveca svoju visinu, okretnost i dobra kondicija ce mu sigurno koristiti.

To da. Ali da ce porasti od bavljenja kosarkom vise od maksimalno 2 cm nema da bude. Taman kad bi dzilipo cijeli dan. A niti tegovi bas sabiju dizace. Ja sam se bavio dizanjem tegova sa recimo nepunih 16 god. I narastao na otprilike (ko zna kad sam se zadnji put mjerio) 186cm. A brat kosarku skroz malo igrao pa izdzikljao na 194. Niti je ''sta jeo, niti sta pio'' od savjetovanih jela i pica. Ono da prerano i preforsironano treniranje ''teskih sportova'' malo uspori rast, to stoji. To je zato sto jaki i ''uvecani'' misici malo usporavaju rast. Ali se opet radi o maksimalno 2-3 cm. Pa jbg npr dzokeji se radjaju, ne prave se, isto kao i kosarkasi. E sad posto djeca u mnogo slucajeva nikad nisu zadovoljna visinom, tako i moj stariji sin, a evo ga i mladji kopira, nije htio nikako da naraste preko 188. Jbt hoce pobudaliti kad ja kazem nekom od svoje raje kad dodje u goste kod nas: reci mu da ce izaci na 2m :). Sreca te nije, pa je ostao poprilicno na zeljenoj visini. Iz nekog svog, meni nejasnog razloga nije htio da bude visociji od mene. Poenta je da se svi oni kad sazriju ''naviknu'' na svoju visinu.

#52 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 20 October 2010 - 12:59

kako svi uvek dramaticno porastu bas preko letnjeg raspusta? :)

Verovatno zato sto su sistematski pregledi obicno na pocetku skolske godine, pa ih vise nema do iduce godine. Pa se uvek zacude kako je neko "porastao preko raspusta".

#53 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 20 October 2010 - 14:47

Ne mora da znači. U nekim periodima deca jako brzo rastu.
Ja sam na kraju 4. razreda imao "devojku" koja je bila malo niža od mene. Preko raspusta se nešto nismo viđali i kada se pojavila na početku 5. bila je upadljivo viša od mene.

#54 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 20 October 2010 - 16:36

Ne mora da znači. U nekim periodima deca jako brzo rastu.
Ja sam na kraju 4. razreda imao "devojku" koja je bila malo niža od mene. Preko raspusta se nešto nismo viđali i kada se pojavila na početku 5. bila je upadljivo viša od mene.

jel to onda ubilo "ljubav"? :)

znam da nije cool, ali meni ovi dvoje da umres od smeha

Posted Image

#55 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 20 October 2010 - 16:42

Ne mora da znači. U nekim periodima deca jako brzo rastu.
Ja sam na kraju 4. razreda imao "devojku" koja je bila malo niža od mene. Preko raspusta se nešto nismo viđali i kada se pojavila na početku 5. bila je upadljivo viša od mene.


Upravo tako, devojčice taj nagli rast dožive ne[to ranije 11-12 godina, dečaci 15-16. Naravno u proseku, ima slučajeva ranijeg ulaska u pubertet a i kašnjenja.
Drug iz osnovne, za glavu viši od skoro svih, brijao se u sedmom razredu, izgledao stariji bar pet godina, ostao na visini iz sedmog, možda još cm do dva, mi drugi izrasli još po 15-20, ostao među najnižima kasnije.

A, ti, jesi li stigao tu devojku. Mislim sa visinom.

#56 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 October 2010 - 16:44

jel to onda ubilo "ljubav"? :)

znam da nije cool, ali meni ovi dvoje da umres od smeha

Posted Image


To je zato sto ona nosi stikle.

#57 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 20 October 2010 - 16:50

To je zato sto ona nosi stikle.

vislja je od njega 30 cm, tako da nema tih stikli koje on moze da stavi, a da mu ne izgleda kao mama ili uciteljica :)

Posted Image

Edited by Lift Going Up.., 20 October 2010 - 16:52.


#58 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 20 October 2010 - 18:46

Jos je i starija  :)

#59 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 20 October 2010 - 19:00

jel to onda ubilo "ljubav"? :)

Nije, ljubomora -_-

...
A, ti, jesi li stigao tu devojku. Mislim sa visinom.

Stig'o i prestig'o.
Ali u OŠ nisam bio nešto visok, sasvim prosečno, a sada sam preko 190cm (poslednji put sam se merio sa 20 godina, 193cm).

#60 Kokk

Kokk
  • Members
  • 1 posts

Posted 28 October 2010 - 13:31

Nije, ljubomora :)


Stig'o i prestig'o.
Ali u OŠ nisam bio nešto visok, sasvim prosečno, a sada sam preko 190cm (poslednji put sam se merio sa 20 godina, 193cm).

Ja imam 15 godina, visok sam 156cm, vec pola godine ne primecujem nikakvu promenu ... sta da radim???? ??