Jump to content


Photo
- - - - -

Dobronamerno O Srbiji u Svetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 gorbat

gorbat
  • Members
  • 112 posts

Posted 01 October 2010 - 20:01

Hey Hi, volela bih da mi neko kaze neke autore i knjige koje su dobronamerno pisale o Srbiji u skorijoj istoriji - zadnjem gradjansko -religioznom (ja ga tako karakterisem) ratu 91-95.- na engleskom

Edited by gorbat, 01 October 2010 - 20:02.


#2 Nezajaz

Nezajaz
  • Members
  • 25 posts

Posted 01 October 2010 - 23:44

Hey Hi, volela bih da mi neko kaze neke autore i knjige koje su dobronamerno pisale o Srbiji u skorijoj istoriji - zadnjem gradjansko -religioznom (ja ga tako karakterisem) ratu 91-95.- na engleskom


Možda ne na engleskom u originalu, ali svakako nekoliko najpopularnijih. "Dobronamerne" verovatno znači "u pozitivnom svetlu", je l' da? Evo tipujem na Handkea (Putopis "Pravda za Srbiju") i Limonova*. I Žila Verna.

*Limonovljeva "Sveta čudovišta" su portreti pedeset i kusur ličnosti u kojima on u isti red stavlja Edit Pjaf, Staljina, a i između ostalog i poetu Rašu Dabića. Ta notorna budala (ja ga tako karakterišem) će, između ostalog, napisati da je Bulgakov malograđanski pisac, za Nabokova (koga takođe proglašava za drugorazrednog pisca) da je "pre 'Lolite napisao 9 knjiga, koje mogu biti okarakterisani kao obični disidentski romani", za Majakovskog da "его жизнь кончилась в 37 лет, а моя литературная слава в этом возрасте только началась (sic!)" itd itd. Tu možeš naći i njegove poglede na Slobinu "Bitku za Srbiju" i stvari tome slične. 

Voici, voir les imbeciles.... :)