Jump to content


Photo
- - - - -

Koliko vredi vecera, da li bacamo pare?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
410 replies to this topic

#16 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 September 2010 - 05:36

pa zar trolovanje nije calling card emigracije :)
Ne znam kolika je to plata u Japanu, znam da je u UK doobra, recimo dobri hirurzi imaju 100K+ funti (znaci $150K+), ovde kod mene je dobra nije extra ali dobra recimo neki menadzer prodaje u jacoj firmi bi imao 120K+ dolara i neke bonuse, na Menhetnu je naravno sica ako nije 250+ - sve zavisi...u CT jedan CEO firme od oko 40 mill ima platu 250K. Naravno pitanje je i za koga...
Ali znam ljude koji ovde sa 70K+ idu par puta godisnje na vecere od $200 i zaradjuju 'za porodice' -_- ono godisnjice i rodjendani.
Naravno da je skupo za hranu ali nije bre 8 svetsko cudo.


To mora da im firma placa veceru, 200 baka je velika para. Mozes da kupis 2 galona Patrona i miran si 2 nedelje. Dobro dodas jos par litara vina, ali sve u svemu, tih 200 baka i nije neka para. Ali to nije k'o u Dzapanu kad ti firma tipla za veceru, ali nista baksis.
Youtube Video ->Original Video


#17 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 25 September 2010 - 07:08

To mora da im firma placa veceru, 200 baka je velika para. Mozes da kupis 2 galona Patrona i miran si 2 nedelje. Dobro dodas jos par litara vina, ali sve u svemu, tih 200 baka i nije neka para. Ali to nije k'o u Dzapanu kad ti firma tipla za veceru, ali nista baksis.


Procitao si mi misli :) htela sam da napisem umesto 'stipsa' Shojic al reko 'tesna koza' i te, specificno te 80te mi nikad nisu bile specijalnost pa da ne ispadnem glupa u drustvu...


Nego da pitam ovaj skup foto emigracije jer neko bio na jednom od onih krstarenja karibi, bahami iz Majamija ... razmisljam da odem ove zime na par dana neki mi ljudi preporucili pa reko da vodim 'familiju' u poseti. Ne haiti i dominikana - nego ono Aruba i sl...

Ako neko ima iskustva feel free da podelite ustiske na PM

#18 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 25 September 2010 - 11:59

Znas uvek me iznenadi kako ljudi kad predju neki prag zarade sve vise postaju sitnicavi da ne kazem stipse. Po tebi oni koji idu na veceru od 200$ ne rade za svoje porodice - nije ti ni na kraj pameti da moze da se lepo zivi i zaradi za porodicu, da zivot ne mora da bude samo zarada i brojanje svakog dolara - taj klasican gastarbajterski/balkanski mentalitet sam odavno zbacila ko zmija kozicu.



Pa to (taj gastos mentatlite) izbija bas iz ovog posta u kome kazes da si ga se otarasila.


... volim sto ti uvek znas kako je ko dobio posao iako ljude nikad nisi video, ali ionako me vise to od tebe ne iznenadjuje.
Podsecas me na mene u 20+ kad sam prvu put u Uk imala sastanak sa jednim Lordom - i nasmejala se onako arogantno beogradski 'aha imamo mi takvih lordova...' mos misliti moje sramote kad me je covek pitao da li sam dan provela u shoppingu u 'off sloan st', samo ti si kao neki svetski putnik i 'uspesan' covek a ja sam bila tek prvi put u Londonu... Danas se sebi smejem kad se setim tih dogadjaja - uz svo duzno postovanje za tvoje godine.


Eto da smo bolji ortaci pa da me proporucis, da mi covek kaze sta da radim, da mi pomogne, da i meni sine sunce.

Edited by yoyogi, 25 September 2010 - 12:21.


#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 September 2010 - 12:40

Ovo je zalosno. Shoderisanje.

Zasto je to zalosno? Samo ti imas jurisdikciju na fotografisanje?

A mirijade tvojih fotki koje preplavljuju forum i tvoje raspojasano, neotesano, razmetljivo, mitomansko razmetanje nisu shoderisanje?

Sto se neodgovorenog pitanja tice, nisam videla pitanje a posto si ovako neotesan i umisljeno mislis da svako cita svaki tvoj post nisi ni zavredeo da ti se odgovori na pitanje.

#20 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 25 September 2010 - 16:45

taj klasican gastarbajterski/balkanski mentalitet sam odavno zbacila ko zmija kozicu.

No offense, ali tvoji postovi govore suprotno. Mislim prepuni su patkometrije, tako klasicno za balkanski mentalitet. Kao i ovo pitanje ispod...

Da ja pitam, a jel to $150k velika plata?

Sta je zapravo pisac htio da kaze, jer svi znamo da je $150k velika plata.

#21 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 September 2010 - 16:51

Sta je zapravo pisac htio da kaze, jer svi znamo da je $150k velika plata.

Mozda tebi. :)

#22 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 25 September 2010 - 17:01

Mozda tebi. :)


mrd, tvoj me smisao za humor ponekad baci u neznanje a nekad razveseli. Razveseli, kao ovaj put.

#23 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 25 September 2010 - 17:02

Mozda tebi. :)


Plate u Kaliforniji...

http://www.bls.gov/o...rent/oes_ca.htm

#24 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 25 September 2010 - 17:04

Mozda tebi. :)

Bogami je itekako velika mrde. Moja sestra u LA ima cca 20 000 godisnje i stize sve platiti, a salje i u Bosnu svaki mjesec. Doduse kcerka zivi s njom koja isto radi. I obje zajedno nemaju toliku platu. Samo apartman u kojem zive kosta oko milje dolara.

#25 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 25 September 2010 - 17:13

Bogami je itekako velika mrde. Moja sestra u LA ima cca 20 000 godisnje i stize sve platiti, a salje i u Bosnu svaki mjesec. Doduse kcerka zivi s njom koja isto radi. I obje zajedno nemaju toliku platu. Samo apartman u kojem zive kosta oko milje dolara.


Zna to mrd, samo se zeza (mislim).

#26 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 September 2010 - 17:15

Bogami je itekako velika mrde. Moja sestra u LA ima cca 20 000 godisnje i stize sve platiti, a salje i u Bosnu svaki mjesec. Doduse kcerka zivi s njom koja isto radi. I obje zajedno nemaju toliku platu. Samo apartman u kojem zive kosta oko milje dolara.


Ajde rott, glupo pitanje pametan odgovor. Sta da ti kazem.

#27 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 25 September 2010 - 17:36

Plate u Kaliforniji...


Ima plata svugde po svetu.

Foto iz dijaspore.

Mozda me pamcenje izdaje, ne secam se skorasnjeg foto priloga od tebe.

Udari neki. :)

#28 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 25 September 2010 - 22:53

taj klasican gastarbajterski/balkanski mentalitet sam odavno zbacila ko zmija kozicu.


Lepo je sto priznajes da si (bar) nekad i ti bila "klasicni predstavnik" tog mentaliteta. On, inace, nije obavezan za ljude rodjene na Balkanu. Neki provedu ceo zivot bez tog teskog tereta. A o tome da li si ga zbacila kao kozicu ili nisi, trebalo bi da sude drugi, a ne ti.
Mada, cesto se desi da zbacivanjem kozice dobijemo to isto, samo pokondireno, a to je tezi slucaj jer nema vise kozica za zbacivanje. Ostaje to sto jeste i nema vise cime da se sakrije.

#29 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 26 September 2010 - 00:23

Znas uvek me iznenadi kako ljudi kad predju neki prag zarade sve vise postaju sitnicavi da ne kazem stipse. Po tebi oni koji idu na veceru od 200$ ne rade za svoje porodice - nije ti ni na kraj pameti da moze da se lepo zivi i zaradi za porodicu, da zivot ne mora da bude samo zarada i brojanje svakog dolara - taj klasican gastarbajterski/balkanski mentalitet sam odavno zbacila ko zmija kozicu.



Pa sad Andjo dotakla si se samo jednog dela klasicnog gastro mentaliteta,onog manje problematicnog.Zato sto oni koji broje svaki dolar uglavom ne gledaju koliko imaju i broje oni drugi.

Najgore je s onima sto uvek druge pitaju kako da rade, pa se s njima mere, pa se onda najcesce ubedace, a i inace ne broje pare niti u zadovoljstvu provode dane-ma kako malo para imali- nego gledaju kad ce komsija da izadje u novim kolima i nadaju se da ce da mu pukne guma... -_-

inace verujem da covek ako moze treba da sebi priusti i takav" luskuz" :) da potrosi dvesta dolara na veceru,ako niko zbog toga nece ostati gladan.Jednom se zivi, mada ljudi razne stvari nazivaju zivotom...

#30 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 26 September 2010 - 03:17

No offense, ali tvoji postovi govore suprotno. Mislim prepuni su patkometrije, tako klasicno za balkanski mentalitet. Kao i ovo pitanje ispod...

Ti ionako citas svacije postove kako ti odgovara.

Lepo je sto priznajes da si (bar) nekad i ti bila "klasicni predstavnik" tog mentaliteta. On, inace, nije obavezan za ljude rodjene na Balkanu. Neki provedu ceo zivot bez tog teskog tereta. A o tome da li si ga zbacila kao kozicu ili nisi, trebalo bi da sude drugi, a ne ti.
Mada, cesto se desi da zbacivanjem kozice dobijemo to isto, samo pokondireno, a to je tezi slucaj jer nema vise kozica za zbacivanje. Ostaje to sto jeste i nema vise cime da se sakrije.

Nisi me shvatila ja sam od tog razmisljanja pobegla - nikad ga nisam nesto mirisala, tako da naravno da cu ja da sudim, opet moj neuki srpski sta da ti kazem, pardoniraj. Mozda nije mentalitet klasican za balkan ali ja ga nisam vidjala ovde i jako mi drago. Svako zivi zivot kako mu odgovara.
Ti inace sad zvucis ono kao klinci 'e dobro je da priznajes...'

Pa sad Andjo dotakla si se samo jednog dela klasicnog gastro mentaliteta,onog manje problematicnog.Zato sto oni koji broje svaki dolar uglavom ne gledaju koliko imaju i broje oni drugi.

Potpuno si u pravu, oni koji moraju da broje dolare obicno nemaju razloga da se uporedjuju s drugima.
Meni je samo smesno kakva je muka to kad neko sedi i pokusava da smisli kako da ispadne veliki frajer na forumu, znas gde sam bio i sta sam radio, a tek da znas s kim. Naravno kad je neuspesno onda zauzme kao neki high moral ground da bi ispao samo jos jedan gastos.

inace verujem da covek ako moze treba da sebi priusti i takav" luskuz" :) da potrosi dvesta dolara na veceru,ako niko zbog toga nece ostati gladan.Jednom se zivi, mada ljudi razne stvari nazivaju zivotom...


Ma naravno, nisam ja rekla svako moze da priusti ili treba da plati pa sutra nema za kiriju, ali neko sa 150K$ godisnje slika veceru..... -_- Neko ode na tu veceru, neko ode u banju a neko kupi cipele od 200$ - koja je razlika u tim zadovoljstvima?