Jump to content


Photo
- - - - -

Rehabilitacija Dragoljuba M. Mihailovića


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4282 replies to this topic

Poll: Rehabilitacija Dragoljuba M. Mihailovića (449 member(s) have cast votes)

Da li je Dragoljub Mihajlovic bio ratni zlocinac?

  1. da, bio je ratni zlocinac (189 votes [47.61%])

    Percentage of vote: 47.61%

  2. ne, nije bio ratni zlocinac (208 votes [52.39%])

    Percentage of vote: 52.39%

Da li je Dragoljub Mihajlovic bio kolaboracionista?

  1. da, bio je kolaboracionista (201 votes [50.63%])

    Percentage of vote: 50.63%

  2. ne, nije bio kolaboracionista (196 votes [49.37%])

    Percentage of vote: 49.37%

Vote Guests cannot vote

#16 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 20 September 2010 - 21:38

da metem moga omiljenog nosonju giorgia gabera
Youtube Video ->Original Video
Ratings for this video (368 total):

:) 352
-_- 16

i komentar jednog posjetioca na anketu (dok je ovih "dislajkova" bilo 8):
Vorrei sapere chi sono quegli 8 testa di cazzo che hanno messo "non mi piace"!
/volio bih znati ko su ovi "8 testa di cazzo" :twak: koji su stavili "ne svidja mi se"!/

#17 Bosnac73

Bosnac73
  • Members
  • 102 posts

Posted 20 September 2010 - 21:51

B92, Ratni zločini
Sud o rehabilitaciji Mihailovića
16. septembar 2010. | 15:50 -> 19:26 | Izvor: B92

"Beograd -- Pred Višim sudom u Beogradu počeo je postupak za rehabilitaciju Dragoljuba Draže Mihailovića." link

Pokretanje ovakvog postupka protivno svim istorijskim dokazima za vojnu saradnju sa okupatorom i ratne zlocine koji su pocinjeni nad civilnim stanovnistvom (koji su predstavljali ideoloski cilj samog pokreta - etnicko i ideolosko ciscenje) je kulminacija istorijske revizije koja u Srbiji traje vec 20 godina. Da li se slazete sa njom?

Super! Evo jos jedna Srpska junacina ce se i oficijalno pridruziti clubu Velikih Srpskih sinova sa Mladicem, Karadzicem i ostalim. Onaj sud je bio samo jos jedan Hag, sud koji je napravljen da napravi stetu Srpskom narodu.

Sta je sledece? Promjena zastave? Mozda bi ova Drazina i bolje stojala Srbiji!

#18 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 20 September 2010 - 21:56

Glasao za da i da.

Nema velike filozofije oko njegove priče - ko hoće Srbiji dobro, nek se mani Draža čiče.

#19 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 20 September 2010 - 22:00

Da
Da

Čovek čiji su koljačko-gibaničarski odredi klali, silovali po Srbiji, Bosni i Hrvatskoj.
Svakome predlažem da pročita knjigu Noć kame od Dragoljuba Pantića. U toj knjizi je lepo opisano o kakvoj je gamadi reč.
Pravično suđenje. :) Njegove žrtve su imali pravično suđenje između reda klanja i silovanja?
Jedino su se protiv partizana borili, izuzev onog kratkog perioda na početku rata kada se nije znalo ko pije, a ko plaća, pa su se neke četničke jedinice malo "tukle" sa Nemcima i ustašama.
Još jedna bruka, ali od ove stoke drugo nismo ni očekivali.

Edited by teoNS, 20 September 2010 - 22:00.


#20 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 20 September 2010 - 22:11

Ispada da je lakše razrešiti zločine od pre 65 godina nego od pre 10. :) Možda zato što su počinioci prvih mrtvi i zaboravljeni a drugih na političkoj sceni/u vladi? Čitava ova čičomanija s arheologijom je morbidna koliko i mirna penzija genocid-babe dok u susedstvu još iskopavaju njen minuli rad..

Inače sudija koji će odlučiti dal je suđenje čiči bilo pošteno je isti onaj koji ide na bolovanje i godišnji odmor kad treba da izrekne presudu Andriji Draškoviću.... Ne sumnjam u njegove moralne, ljudske i profesionalne kvalitete.

Edited by nevidljivi, 20 September 2010 - 22:31.


#21 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 September 2010 - 23:07

Pa, ako cemo se mi "nasi" gloziti oko ovakve notorne gluposti, da vidimo sto kazu drugi...

Mihailovic and the Chetniks were the military arm of Greater Serb nationalism.

izvor: The Independent, iz osmrtnice Fitzoroyu MacLeanu.


Through Deakin, Churchill had heard that Mihailovic's forces had attacked the Partisans in the rear when they were fighting the Germans.

izvor: knjiga "Tito, Mihailović, and the allies, 1941-1945," Walter R. Roberts

Still hoping for maximum resistance, SOE(London) also reiteraded willingness to aid Mihailovic, but only if he ceased collaboration with the enemy and came to operational agreement with the Partisans.

bold moj, izvor: knjiga "War in the Shadows: The Guerrilla in History," Robert B. Asprey


Nema se sto razgovarati, Mihailovic je bio ratni zlocinac i kolaboracionist. Ovi citati su samo za vas mlade koji ste zbunjeni. Ja jos uvijek imam par zivih staraca u familiji (a u mladosti sam ih imao vise) koji su bili svjedoci cetnickih zlocina i njihove suradnje s nacistima.

#22 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 September 2010 - 23:21

Ako ovaj procenat sa forumskog glasanja bude priblizan nekom eventualnom glasanju u Srbiji, onda nama je ko bog.
Pitanje za upucenije od mene: sta bi lakse proslo? Drazina rehabilitacija ili rezolucija o Srebrenici?

Edited by Rotterdamac, 20 September 2010 - 23:24.


#23 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 September 2010 - 23:24

... uostalom, da nije bilo kolaboracije, sto bi radili cetnici s Nijemcima:

Posted Image

... ili sa ustasama?:

Posted Image
Posted Image

Edited by zoran59, 20 September 2010 - 23:26.


#24 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 September 2010 - 23:25

Pa, ako cemo se mi "nasi" gloziti oko ovakve notorne gluposti, da vidimo sto kazu drugi...

izvor: The Independent, iz osmrtnice Fitzoroyu MacLeanu.


izvor: knjiga "Tito, Mihailović, and the allies, 1941-1945," Walter R. Roberts

bold moj, izvor: knjiga "War in the Shadows: The Guerrilla in History," Robert B. Asprey


Nema se sto razgovarati, Mihailovic je bio ratni zlocinac i kolaboracionist. Ovi citati su samo za vas mlade koji ste zbunjeni. Ja jos uvijek imam par zivih staraca u familiji (a u mladosti sam ih imao vise) koji su bili svjedoci cetnickih zlocina i njihove suradnje s nacistima.


Da li sada u ovom trenutku treba kopati po ovome, ili bilo sta iz te istorije rasvetljavati bez sposobnosti da se misli hladnom glavom. Kazu da istoriju ne treba pisati pre 50 godina od dogadjaja, kako bi cinjenice izasle na videlo. U ovom konkretnom slucaju, treba sacekati jos minimum 50 godina dok se strasti ne smire, ociste emotivni invalidi i dovede do nekog kako tako smirenog i racionalnog drustva.

#25 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 September 2010 - 23:37

Da li sada u ovom trenutku treba kopati po ovome, ili bilo sta iz te istorije rasvetljavati bez sposobnosti da se misli hladnom glavom. Kazu da istoriju ne treba pisati pre 50 godina od dogadjaja, kako bi cinjenice izasle na videlo. U ovom konkretnom slucaju, treba sacekati jos minimum 50 godina dok se strasti ne smire, ociste emotivni invalidi i dovede do nekog kako tako smirenog i racionalnog drustva.

Mrde, tvoje pitanje treba biti upuceno sesljevcima koji bi "kopali." Normalnima ne treba, sve je vec iskopano i jasno. Ja samo priznajem da mi se digne pritisak kad vidim da za nekoga ovo jos postoji kao pitanje - jer, unuk sam covjeka ciju sestru su zaklali cetnici.

#26 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 September 2010 - 00:18

Mrde, tvoje pitanje treba biti upuceno sesljevcima koji bi "kopali." Normalnima ne treba, sve je vec iskopano i jasno. Ja samo priznajem da mi se digne pritisak kad vidim da za nekoga ovo jos postoji kao pitanje - jer, unuk sam covjeka ciju sestru su zaklali cetnici.


Slazem se s'tobom, jedino sto se meni digne pritisak kad god se u ime politickih poena vuku proracunati potezi koji doprinose samo vecem nivou gneva i polarizacije drustva. Zachapaj pa vladaj. U konkretnom slucaju srbija ce se politicki ukopati u blato koje, generacije nece oprati.

#27 Bosnac73

Bosnac73
  • Members
  • 102 posts

Posted 21 September 2010 - 08:33

... uostalom, da nije bilo kolaboracije, sto bi radili cetnici s Nijemcima:

Posted Image

... ili sa ustasama?:

Posted Image
Posted Image


Ma ovo je fotomontaza. Ah ta tehnologija! :)

#28 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 21 September 2010 - 08:59

Na malo većem nivou:

Attached Files



#29 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 21 September 2010 - 09:21

Na malo većem nivou:

Pda, najbolje je stavljati slike Kneza Pavla sa Hitlerom, coveka koji se svojski trudio da rat i klanica zaobidju teritorije tadasnje Kraljevine Jugoslavije.

Sta li ces sledece da postujes? Slike Cemberlena koji se u ekstazi grli i ljubi sa Hitlerom posle uspesno obavljenog posla komadanja Cehoslovacke? Kao dokaz o potpunoj predanosti Hitlerovim idejama, nacisoidnosti i kolaboraciji Velike Britanije?

edit:

zaboravih odgovor na poll:


da

da

Edited by aleksandars, 21 September 2010 - 09:35.


#30 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 21 September 2010 - 10:21

Kad bi se dokazalo da je Draži teško povređeno pravo na odbranu (kao što su svi izgledi da jeste tako bilo), onda bi se postupak sa pravom poništio i on bi sa pravom bio rehabilitovan. I tu nema mesta za histeriju ni politiku, jednostavno je tako u svakom demokratskom sistemu koji teži vladavini prava i pravnoj državi. Shvatam da su ovi koncepti bili nepoznati komunističkom režimu i njegovim izdancima.

edit: šteta što u poll-u ne postoji opcija 'ne znam', mislim da bi se potvrdilo kako svi sve ZNAJU, niko nema ni najmanju dilemu oko događaja koji su se dogodili pre njihovog rođenja, a o kojima postoje oprečne informacije. I ovako je indikativno. :)

Edited by pospanko, 21 September 2010 - 10:24.