Jump to content


Photo

Presipanje iz šupljeg u prazno... sa tri prsta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
219 replies to this topic

#31 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 14 September 2010 - 23:47

neko ko se razume u kosarku ce shvatiti da ta tri prsta znache-trojka,tri prsta koje svaki sudija na kosharkashkoj utakmici digne bar 30 puta..i ne..to ne rade samo srbi..

...a u tenisu to znaci "dobicu te u tri seta". :)

#32 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 14 September 2010 - 23:51

...a u tenisu to znaci "dobicu te u tri seta". :)


zamolicu te da ispratish pochetak priche i izjavu potkrepljenu slikom

#33 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 15 September 2010 - 00:02

zamolicu te da ispratish pochetak priche i izjavu potkrepljenu slikom

ma sve ja to znam...
nego zasto zasraste "bisere" kosarkaskim i inim troprstasenjem?

#34 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 15 September 2010 - 00:05

neko ko se razume u kosarku ce shvatiti da ta tri prsta znache-trojka,tri prsta koje svaki sudija na kosharkashkoj utakmici digne bar 30 puta..i ne..to ne rade samo srbi..


ne govorim o kosarci nego uopste...kao sto rekoh, znamo valjda svi sta znaci tri prsta u komsiluku. jbg mozda se radi o predrasudama ali svaki put kada neki srbin podize tri prsta ja to razumem ko - jebo vam mater svim nesrbima u komsiluku

#35 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 15 September 2010 - 00:06

Šta znače?

pa tricu...evo ti lijepo covjek gore objasnio.

zbogom "biseri".

#36 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 15 September 2010 - 00:06

ma sve ja to znam...
nego zasto zasraste "bisere" kosarkaskim i inim troprstasenjem?


mislim da je to samo biser koji je ponukao neke malo jache reakcije,nishta strashno,proci ce...

#37 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 15 September 2010 - 00:11

kvotovanje sebe mi nije omiljena disciplina ali :

ne govorim o kosarci nego uopste...kao sto rekoh, znamo valjda svi sta znaci tri prsta u komsiluku. jbg mozda se radi o predrasudama ali svaki put kada neki srbin podize tri prsta ja to razumem ko - jebo vam mater svim nesrbima u komsiluku



zamolicu te da ispratish pochetak priche i izjavu potkrepljenu slikom


...naravno niko ne spori da imash pravo na uopshtenu spiku o tome ali to je vec za neku drugu temu..kao sto muras kaze..

#38 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 15 September 2010 - 00:16

Šta znače?


ne znam, meni deluje ko...

jebo vam mater svim nesrbima u komsiluku



zato daj objasni sta znace, ako moze bez kosarke, recimo da prihvatamo tu teoriju o tri prsta=tri poena*





*da je to tacno, trebali bi naci puno slika jordana i millera sa tri prsta, cak i djordjevica (svi oni su imali trojke koje odlucivale vazne utakmice)...ali kao sto rekoh, recimo da je ta teorija o trojkama istinita

#39 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 15 September 2010 - 00:17

moze neki split topika, da ne trolujemo i dalje ovaj plemeniti topik

#40 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 15 September 2010 - 00:28

ne govorim o kosarci nego uopste...kao sto rekoh, znamo valjda svi sta znaci tri prsta u komsiluku. jbg mozda se radi o predrasudama ali svaki put kada neki srbin podize tri prsta ja to razumem ko - jebo vam mater svim nesrbima u komsiluku



moze neki split topika, da ne trolujemo i dalje ovaj plemeniti topik


Dok ne bude split da ti odgovorim ovde. Ne znam zasto to dozivljavas na ovaj nacin. Ja kad vidim srpskog sportistu (kosarkasa) sa podignuta 3 prsta ne pomislim ni na sta slicno. Naravno ne pomislim ni da pokazuje da daje trojku, to je isto smesno. Ali jbm li ga, valjda je to sto ti kazes stvar licnog dozivljaja i nekih predrasuda od ranije. Ja koliko znam to potice od pokazivanja da se Srbi krste sa tri prsta, neka me ispravi neko ako gresim. Znaci to je ranije predstavljalo neku vrstu nacionalne indentifikacije, pokazivanje pripadnosti. Ne nipodostavanje ostalih. Ja sada isto koristim tri prsta, iako nisam vernik. To mi je postalo neki nacionalni simbol, bez bilo kakve lose namere prema susedima ili bilo kome drugom.

Edited by djnemanja, 15 September 2010 - 00:30.


#41 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 15 September 2010 - 00:29

OK, tebi deluje tako, meni ne, to je subjektivna percepcija.
(Ne verujem da kada Djoković pobedi nekog Uzbekistanca i podigne 3 prsta, misli ovo što si ti napisao)

Inače, nemam pojma šta znače 3 prsta, znam samo da je taj pozdrav popularizovao Vuk Drašković '91 na mitinzima protiv Miloševića, a kasnije je postao opšte prihvaćen kod Srba.


ako govorimo o vremenu kada draskovic (koji sada glumi nekog liberalca) bio daleko ekstremniji od milosevica kada se radi o nesrbima onda i nije tesko svatiti sta su znacila ta tri prsta

#42 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 15 September 2010 - 00:33

tri prsta koje srbi dizhu i krste se njima predstavlja sveto trojstvo..oca,sina i svetoga duha/koliko znam :) ...i sezhe mnogo dalje od VD-a..

#43 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 15 September 2010 - 00:43

mrzi me da kopam po netu, ali budite sigurni da svaku sliku koju budem pronasao gde se srpski vojnici ili paramilitarci posle neke osvojene teritorije u bosnu, kosovu ili hrvatsku, ili sliku gde ispod cizme srpsko vojnika ili paramilitarca imas mrtvog hrvata, alabanca ili bosanaca - obavezno u tim slikama ti "junaci" imaju podignuta tri prsta. valjda nije toliko tesko razumeti taj animozitet nesrba protiv tri prsta

#44 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 15 September 2010 - 00:50

Tri prsta znače samo jedno - a to je srBovanje na bilo kom planu.

---

Ode topik u tri mile prsterine.

#45 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 15 September 2010 - 00:55

mrzi me da kopam po netu, ali budite sigurni da svaku sliku koju budem pronasao gde se srpski vojnici ili paramilitarci posle neke osvojene teritorije u bosnu, kosovu ili hrvatsku, ili sliku gde ispod cizme srpsko vojnika ili paramilitarca imas mrtvog hrvata, alabanca ili bosanaca - obavezno u tim slikama ti "junaci" imaju podignuta tri prsta. valjda nije toliko tesko razumeti taj animozitet nesrba protiv tri prsta


generalizujesh,vec ti rekoh da to dodje kao verski pozdrav,shto naravno ne brani i debilima koje si ti video da ga koriste...chemu sledi tvoje vidjenje tri prsta kao da je svastika... :)