Jump to content


Photo
- - - - -

odlazak u USA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
371 replies to this topic

#361 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 July 2011 - 05:43

Meni je bilo oko 3 meseca 97. Cini mi se da sam iz neke skorasnje price saznao da je to danas lakse, ako je posao opravdan.


Moze da bude i godinu dana, ne bi trebalo vise od toga ako nema komplikacija.

#362 Kler Turner

Kler Turner
  • Members
  • 166 posts

Posted 22 July 2011 - 14:51

Ako nije tajna, koje si struke?


Americki PhD, iz Srbije dipl ing i magistar. Radim na faksu ne u industriji.

#363 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 22 July 2011 - 21:23

Americki PhD, iz Srbije dipl ing i magistar. Radim na faksu ne u industriji.


Ti si sa obrazovne ustanove, za tebe ne vaze kvote i rokovi, tako da ne moras nesto preterano da se brines. Na mom univerzitetu svi PhD studenti koje znam su dobili H1B pre svih non-academic peticija.

#364 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 23 July 2011 - 12:05

Mozda je neko vec napisao ranije, ali se ne secam; koliko u proseku traje procedura od trenutka kad firma odluci da te zaposli do odobravanja H1B vize? Na koliko to moze da se razvuce? :unsure:


mozes da platis dodatnih 1,000 dolara (toliko je bilo kad sam ja bila, sad je mozda poskupelo), pa ti garantuju obradu zahteva u roku od 2 nedelje.

#365 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 23 April 2013 - 19:23

Da li postoje sanse za legalan sezonski rad EU drzavljana u USA i Kanadi ili je razlika u odnosu na srpski pasos jedino to sto nema vize za boravak do 6 meseci ali ni prava rada.  Ne racunam work and travel program ovde koji je namenjen za studente....



#366 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 April 2013 - 20:37

^

Svi moraju da imaju radnu dozvolu. Za neke je lakse, ali svi moraju da imaju.

 

edit:

Mnogi rade bez dozvole i nikada ih ne uhvate.


Edited by mrd, 23 April 2013 - 20:37.


#367 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 April 2013 - 21:04


Mnogi rade bez dozvole i nikada ih ne uhvate.

 

Par miliona Chicanos.



#368 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 April 2013 - 21:08

Par miliona Chicanos.

ima par miliona ostalih takodje.

 

Ima i ona viza za sezonske poslove, videla sam to negde .... ali mislim da to uglavnom dobijaju ovi sa juga.



#369 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 April 2013 - 21:41

^

To je samo za nafta convention. Canada, US, and Mexico.

 

Postoje neke vize na 6 meseci, ali nisam siguran da se mnogo koriste.

 

edit:

u centralnoj kaliforniji, ne smes u kafanu da udjes, odmah proradi Alan Ford sindrom. Cim neko kaze trazi se svi pobegnu iz kafane. :P


Edited by mrd, 23 April 2013 - 21:42.


#370 Fikusinho

Fikusinho
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 April 2015 - 19:13

Pozdrav forumasi, zanima me da mi kazete, kakve su mi sanse po vasem misljenju, za dobijanje turisticke vize za ameriku. Tacnije da li imam dovoljno "cvrste" veze sa Srbijom.

Imam 25godina, student trece godine vise strukovne skole (ostao 1 ispit i diplomski), imam stan na moje ime, imam pravo na nasledstvo za kucu (ovo kontam da mi ne znaci nista), nemam nikog u USA od rodjaka (verovatno je prednost), svi moju su ovde. Naravno uz pricu da zelim da se zaposlim u maticnoj zemlji, osnujem porodicu bla bla (ako mi prodje dokumentacija). Svaki odgovor dobrodosao. ;)

 



#371 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 23 April 2015 - 09:47

Pozdrav forumasi, zanima me da mi kazete, kakve su mi sanse po vasem misljenju, za dobijanje turisticke vize za ameriku. Tacnije da li imam dovoljno "cvrste" veze sa Srbijom.

Imam 25godina, student trece godine vise strukovne skole (ostao 1 ispit i diplomski), imam stan na moje ime, imam pravo na nasledstvo za kucu (ovo kontam da mi ne znaci nista), nemam nikog u USA od rodjaka (verovatno je prednost), svi moju su ovde. Naravno uz pricu da zelim da se zaposlim u maticnoj zemlji, osnujem porodicu bla bla (ako mi prodje dokumentacija). Svaki odgovor dobrodosao. ;)

 

Skoro pa da nema pravila! Zavisi od onog u ambasadi ko te bude "procenjivao".

 

Pre nekoliko godina pozovem svoje dve prijateljice u posetu, posaljem obema isto pozivno pismo i desi se sledece:

 

Prijateljica #1: neudata, radi u privatnoj firmi 15 godina i ima svoj stan - odbijena

Prijateljica #2: neudata, radi u skoli 10 godina, nema nikakvu nekretninu/pokretninu - dobije vizu (na 10 god)

 

Sve tri smo bile ubedjenje da ce, ako i dobije neka od njih, to biti #1, jer ima svoj stan, posto im je "ostalo" bilo isto (obe neudate, obe rade) 

 

So, kad podneses - videces!

 

Srecno!


Edited by Sunshine State, 23 April 2015 - 09:48.


#372 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 20 May 2015 - 04:29

Pozdrav forumasi, zanima me da mi kazete, kakve su mi sanse po vasem misljenju, za dobijanje turisticke vize za ameriku. Tacnije da li imam dovoljno "cvrste" veze sa Srbijom.

Imam 25godina, student trece godine vise strukovne skole (ostao 1 ispit i diplomski), imam stan na moje ime, imam pravo na nasledstvo za kucu (ovo kontam da mi ne znaci nista), nemam nikog u USA od rodjaka (verovatno je prednost), svi moju su ovde. Naravno uz pricu da zelim da se zaposlim u maticnoj zemlji, osnujem porodicu bla bla (ako mi prodje dokumentacija). Svaki odgovor dobrodosao. ;)

Dzabe to o procenama sansi ovde preko foruma. Ako ispunjavas sve formalne uslove, onda dodjes na intervju sa konzularnim sluzbenikom. Generalno, sloboda koju imaju nije ogranicena nicim posebno - cak i sa ispunjenim formalnim uslovima, ukoliko sluzbenik proceni u razgovoru da postoji imigracioni, ili nedajboze sigurnosni rizik, njegovo diskreciono pravo je da odbije vizu. E sad, na takvu odluku je maltene nemoguce se zaliti u samoj ambasadi - ne postoji formalni put za zalbe; ali, neformalno je moguce svasta. Od zalbi generalnom konzulu ili ambasadoru preko neformalnih kanala, do zalbi americkog taxpayera svom kongresmenu ili senatoru. Znam za nekoliko takvih slucajeva. Dosta konzularnih sluzbenika (a posebno u zemljama koje su tako malo egzoticnije kao sto je Srbija) nisu u profesionalnoj sluzbi pri Dept of State, vec su u pitanju studenti recimo medjunarodnih odnosa koji dobiju trening od nedelju dana i onda rade na vizama kao praksu od 10 nedelja. I normalno je da ce onda da se oslanjaju na pravlinik u kome pise u sitna crevca "ako se stranka znoji na razgovoru predstavlja sigurnosni rizik" i slicno....

 

Nego, sad su B1 vize na 10 godina za Srbiju, a mislim da kostaju $150, kad pomislis, investicija i nije tolika, cak i da ti ne odobre jednu, drugu mozes da trazis cim se nesto promeni u statusu. 


Edited by Nimrod, 20 May 2015 - 04:32.