Jump to content

Photo

pepsi cola ili coca cola ?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 Moca

Moca
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 10 May 2003 - 01:16

Fora sa Koka-kolom je u tome da ne pijete uopste onu iz plasticnih fboca jer kokakola kao gazirano pice nagriza plastiku te im je rok upotrebe 6 meseci. A kako u prodavnici kad stigne nova tura staru izvbace napred da se brze proda te je konstantno budjava u opticaju. Doik u flasi traje godinu dana i mnooooogo kasnije gubi ukus. A moj izbor je Always Coca-Cola!!!

#32 EarthCry

EarthCry
  • Members
  • 1 posts

Posted 16 May 2003 - 10:17

Naravno Pepsi.

#33 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 17 May 2003 - 17:41

Guarana

#34 dincha

dincha
  • Members
  • 47 posts

Posted 09 June 2003 - 11:00

Coke je otprilike bila uvek kao Mickosoft! E, najjaci udarac je Pepsi zavuko Coke sa reklamom kad klinac redja prazne konzerve Coke sve dok nije naprevio "stolicu" toliko visoku da bi dohvatio flasicu Pepsi-ja! Uvek sam bio uz Pepsi!

#35 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 10 June 2003 - 23:29

Ma znam joj ukus, pio sam je BAS u Madjarskoj, ali je kod nas nema nigde. A da je ima, samo bi nju pio.

Ima da se nadje po bolje snabdevenim trafikama i dragstorima. Poslednji put sam je kupio u onoj trafici ispred Platoa.

#36 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 10 June 2003 - 23:34

Razmisljao sam o tome. Drago mi je sto se jos neko setio. Glas dajem Pepsiju.
Coca-colu ne pijem vec duze vreme. Znam da su i jedna i druga tecnost podjednako nezdrave ali Colu bojkotujem iz principa. Znate vec, globalizacija, zavera multinacionalnih kompanija i slicno, a Coca Cola i McDonalds su simboli svega toga. Medjutim Sprite i Fantu pijem, iako ih proizvodi ista kompanija. Dakle moj bojkot je simbolican gest. I nekako mi je Pepsi manje komercijalna i nije nametljiva toliko kao Coca cola. To mu dodje nesto kao alternativa ;) iako razliku u samom ukusu ne pravim.
I reklame za Coca colu su grozne, sve mi je nesto ljigavo kad ih vidim. Kao ova najnovija "Chivava...". Bljutavo! Iste su i za Fantu, ova nova u bazenu, onda ona sa podrigivanjem, "share the fun"... bez veze. Kao sto rekoh - ljigavo. Jedino Sprite po nekad ima simpaticne spotove. Secate li se one "Kad Grent Hil popije Sprite... nije vise zedan" :lol: . I ova sa Stojakovicem nije losa, mada su je toliko izvrteli da je postala dosadna.
Sa druge strane Pepsi ima odlicne reklamne spotove. Npr. sa fudbalerima Man Utd i Reala na divljem zapadu. Ipak najjace im je ona sa Shaqom od pre par godina.

Dakle:

:) PEPSI
:( COCA COLA

Mozda kod nas.

------------------

I nekako mi je Pepsi manje komercijalna i nije nametljiva toliko kao Coca cola. To mu dodje nesto kao alternativa ;)

E, sto volim vas koji ste u fazonu da sve sto je alternativno je do jaja. Uzas.

#37 kontra

kontra
  • Banned
  • 225 posts

Posted 11 June 2003 - 12:37

Meni je omiljeno pice Cola light,ima najbolji ukus!Dosta je bitno iz koje zemlje dolazi Pepsi,na primer Banjalucka Fruktona puni Pepsi i mnogo je losiji od Srbijanskog,dok je Cola svuda ista.Coca Cola je mnogo uspesnija firma, u to nema sumnje...... :lol:

#38 Gabriel

Gabriel
  • Members
  • 64 posts

Posted 01 July 2003 - 20:51

Освежителни напиток от растителни екстракти.
Пепси.
Кока је пишањак. B) :lol:

#39 dincha

dincha
  • Members
  • 47 posts

Posted 02 July 2003 - 07:24

Молим да се термини Србијански, Србијанци и слично не употребљавају на форумима! По чему смо ми рођени у Србији Србијанци, а ви из пичке материне у БиХ или Црне Горе, Срби? Е, па господо неће моћи! (мислим да ћу поставити нову тему)!

Пијте сокове ваших бака и мајки! Барем знате састав!

#40 dincha

dincha
  • Members
  • 47 posts

Posted 02 July 2003 - 07:25

Молим да се термини Србијански, Србијанци и слично не употребљавају на форумима! По чему смо ми рођени у Србији Србијанци, а ви из пичке материне у БиХ или Црне Горе, Срби? Е, па господо неће моћи! (мислим да ћу поставити нову тему)! :lol:

Пијте сокове ваших бака и мајки! Барем знате састав! :lol:

#41 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 03 July 2003 - 01:38

Молим да се термини Србијански, Србијанци и слично не употребљавају на форумима! По чему смо ми рођени у Србији Србијанци, а ви из пичке материне у БиХ или Црне Горе, Срби? Е, па господо неће моћи! (мислим да ћу поставити нову тему)! :lol:

Пијте сокове ваших бака и мајки! Барем знате састав! :lol:

Srbija = Srbijanci
Kosovo i M = Kosovci
C.Gora = Crnogorci
Bosna i H = Hercegovci,Krajisnici i ost..

= S R B I

Radi lakseg lociranja...zato ne ljuti se... :lol:

#42 dincha

dincha
  • Members
  • 47 posts

Posted 03 July 2003 - 10:14

Па земљак (ја сам Пироћанац), нисам знао да и у Ниш постоје таква размишљања! Извини молим те али ниси имао изгледа довољно додира са свим овим "Србима" које си навео! Мени је вала било доста слушања прича како је неко, ко се родио негде у камењар или шуму дге су најближе комшије и по 10 км удаљене, већи Србин него ја који и својим презименом и пореклом потичем из Србије! Е драги мој земљаче, ако то директно не утиче болно на твој Српски его онда си вероватно и ти мешанац! Нећу уопште нити да се љутим нити да слушам такве "регионалне поделе" јер вређају моје претке и моје Српско наслеђе! Толико су се пута дистанцирали од Српства кад им је то било у највећем интересу, а онда дођу у Београд, зајашу најбоље позиције и накупују станове и виле где ко и серу о њиховом патриотизму према овој земљи коју су толико пута издали, а нас оставили на милост и немилост! Само један податак - Србијанци, тј. ми смо у црној гори проглашени за националну мањину! Па ти сад види моје ставове!

И још једна ствар, једино ЈА овде пишем Ћирилицом што и говори колики сам Србин а спреман да одбраним давање атрибута типа Србијанац мојим правим и чистим суграђанима широм мајчице Србије!

Волите Ћирилицу!

#43 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 03 July 2003 - 12:18

dincha, puk'o si, brate :lol:

coca~cola rulz

Edited by Spirit, 03 July 2003 - 12:20.

#44 fiju_briju

fiju_briju
  • Members
  • 94 posts

Posted 03 July 2003 - 12:24

Па земљак (ја сам Пироћанац), нисам знао да и у Ниш постоје таква размишљања! Извини молим те али ниси имао изгледа довољно додира са свим овим "Србима" које си навео! Мени је вала било доста слушања прича како је неко, ко се родио негде у камењар или шуму дге су најближе комшије и по 10 км удаљене, већи Србин него ја који и својим презименом и пореклом потичем из Србије! Е драги мој земљаче, ако то директно не утиче болно на твој Српски его онда си вероватно и ти мешанац! Нећу уопште нити да се љутим нити да слушам такве "регионалне поделе" јер вређају моје претке и моје Српско наслеђе! Толико су се пута дистанцирали од Српства кад им је то било у највећем интересу, а онда дођу у Београд, зајашу најбоље позиције и накупују станове и виле где ко и серу о њиховом патриотизму према овој земљи коју су толико пута издали, а нас оставили на милост и немилост! Само један податак - Србијанци, тј. ми смо у црној гори проглашени за националну мањину! Па ти сад види моје ставове!

И још једна ствар, једино ЈА овде пишем Ћирилицом што и говори колики сам Србин а спреман да одбраним давање атрибута типа Србијанац мојим правим и чистим суграђанима широм мајчице Србије!

Волите Ћирилицу!

Glupost, bilo ona pisana cirilicom, bilo pisana latinicom svejedno ostaje glupost.Ako vec insistiras na cirilici potrudi se da to uradis onako kako treba.Nije to nikakav problem, bar nista sto redovna upotreba clanske karte u Gradskoj biblioteci ne moze da resi.Zato laganih nogu i otvorenog srca pravac biblioteka.

p.s. Molim te nemoj vise da me branis.

#45 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 03 July 2003 - 12:33

Па земљак (ја сам Пироћанац), нисам знао да и у Ниш постоје таква размишљања! Извини молим те али ниси имао изгледа довољно додира са свим овим "Србима" које си навео! Мени је вала било доста слушања прича како је неко,  ко се родио негде у камењар или шуму дге су најближе комшије и по 10 км удаљене, већи Србин него ја који и својим презименом и пореклом потичем из Србије! Е драги мој земљаче, ако то директно не утиче болно на твој Српски его онда си вероватно и ти мешанац! Нећу уопште нити да се љутим нити да слушам такве "регионалне поделе" јер вређају моје претке и моје Српско наслеђе! Толико су се пута дистанцирали од Српства кад им је то било у највећем интересу, а онда дођу у Београд, зајашу најбоље позиције и накупују станове и виле где ко и серу о њиховом патриотизму према овој земљи коју су толико пута издали, а нас оставили на милост и немилост! Само један податак - Србијанци, тј. ми смо у црној гори проглашени за националну мањину! Па ти сад види моје ставове!

Волите Ћирилицу!

Jok..Pirke...Ja sam Ti rodjeni Nislija...a roditelji su mi iz Toplice...okreni obrni autenticni Srbin.. :lol:

To sto smo u CG proglaseni nacionalnom manjinom i nije toliko strasno koliko je strasno sto cemo za 20-30 god to da budemo i u centralnoj Srbiji...naravno ako ne poradimo nesto po pitanju nataliteta i standarda gradjana....

Koliko se Ja razumem u Istoriju i pravopis rec Srbijanac ne znaci pogrdnu rec za Srbina...

Po mojoj proceni Ja sam za Srbiju dao mnogo vise od pisanja cirilicom pa ne masem s tim po forumu...

P.S.Ako ovako nastavis dolazim u Pirot na "pivce" i "jagnjetinu"..ce bakrotiras.. :lol: