Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije LIVE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1448 replies to this topic

#1441 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 September 2010 - 22:21

Ja moram ovo da ponovim. Jer zaista mislim da mozemo da se ponosimo ovim momcima. Bez obzira na mesto koje su osvojili, oni su za mene pravi i istinski sampioni.

Tek ce se cuti za njih......


Youtube Video ->Original Video


#1442 feanorlfc

feanorlfc
  • Members
  • 9,648 posts

Posted 12 September 2010 - 22:24

da ... toliko retko da je rasic koliko 18h kasnije to ponovio ... :)
teo nam je dosta doneo ... i preskupo nas kostao. dalje je samo pitanje licnog hedonizma.


Vec ti je odgovoreno, ali stvarno je smesno porediti uopste pozornost koju protivnici obracaju na Tea i na Rasica. Ovaj drugi se u dve najbitnije utakmice skroz pogubio, sto i nije neocekivano za njega. Uostalom, Teo je i izabran za najboljeg pleja prvenstva(tacnije izabran u prvu petorku). Tesko je reci da li nas je je Teo kostao, kada je on imao veliki udeo u citanju i razbijanju odbrane Turaka tokom citave utakmice. Koliko je samo puta potpuno otvorio odbranu Turske i omogucavao ili zicere ili otvorene suteve svojim saigracima.

#1443 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 12 September 2010 - 22:58

Zaista 2 utakmice za poredjenje. Jedna na krv i noz gde su Tea tukli ceo mec, a druga laksi suterski trening sa malo istrcavanja.
Teo je jedini bek kojeg smo mi imali u napadu na ovom prvenstvu (I Rasic na nekim mecevima)
Teo je jedini igrac koji nije ni na trenutak ostao sam u nasoj ekipi ni na jednom mecu. Rasic je recimo vecinu trojki dao dok je bio sam.
Juce je protiv Turaka odigrao skoro pa savrsenu partiju (imao je onaj ishitreni sut, pa zato skoro).

Vec ti je odgovoreno, ali stvarno je smesno porediti uopste pozornost koju protivnici obracaju na Tea i na Rasica. Ovaj drugi se u dve najbitnije utakmice skroz pogubio, sto i nije neocekivano za njega. Uostalom, Teo je i izabran za najboljeg pleja prvenstva(tacnije izabran u prvu petorku). Tesko je reci da li nas je je Teo kostao, kada je on imao veliki udeo u citanju i razbijanju odbrane Turaka tokom citave utakmice. Koliko je samo puta potpuno otvorio odbranu Turske i omogucavao ili zicere ili otvorene suteve svojim saigracima.

alo, bukvalci ... :)

b1 - uh, uh, uh ... ono nije bilo ni blizu savrsene partije. ne pljujem decka (daleko od toga), ali malo realnosti nije na odmet.
b2 - salom sam odreagovao na:

dvocifren broj asistencija je velika retkost za ovakva takmicenja.

... sto je vrlo jasna i konkretna izjava, tako da batali sada pricu o nemogucnosti poredjenja situacija, igraca, odbrana na njima, pozornosti, itd. uostalom, nije rasic zabio danas u nekoj prijateljskoj protiv treceligaskog tima ... vec protiv maksimalno naspanovanih litvanaca u borbi za bronzanu medalju na svetskom prvenstvu. litvanci su danasnji mec shvatili sve sem s kurca.
b3 - kostao nas je i te kako u nekim situacijama. ali to je cena njegovog prisustva u timu i dodeljene mu uloge, koju nekada nosi maestralno (kreativnost, lucidnost, sportska drskost, itd.), nekada jako lose (nervoza, ego, silovanja, prerani sutevi, stajanje na parketu kad izgubi loptu, itd.) ... za sada - lutrija.

Edited by Plikuscht, 12 September 2010 - 23:00.


#1444 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 12 September 2010 - 23:15

Nije na odmet da se informises pre nego sto napises. U drugoj fazi turnira Teodosic i Rasic su jedini igraci sa dvocifrenim brojem asistencija, a Teov broj je rekord turnira.

Tako da to jeste prava retkost, narocito jer Teove asistencije nisu isto sto i asistencije drugih. Recimo Pridjoni u proseku ima vise asistencija, a vecina tih asistencija je ustvari dobacivanje Skoli koji na neverovatne nacine postize koseve.

Teo u svakom slucaju ima najveci broj asistencija u kojima je njegova zasluga za kos barem 50%

Najbolji plej EL, EP i SP (sve zvanicno), a nama je takav igrac lutrija :)

Edited by medobrundo, 12 September 2010 - 23:17.


#1445 cele iz fotelje

cele iz fotelje
  • Members
  • 964 posts

Posted 12 September 2010 - 23:29

Nije na odmet da se informises pre nego sto napises. U drugoj fazi turnira Teodosic i Rasic su jedini igraci sa dvocifrenim brojem asistencija, a Teov broj je rekord turnira.

Tako da to jeste prava retkost, narocito jer Teove asistencije nisu isto sto i asistencije drugih. Recimo Pridjoni u proseku ima vise asistencija, a vecina tih asistencija je ustvari dobacivanje Skoli koji na neverovatne nacine postize koseve.

Teo u svakom slucaju ima najveci broj asistencija u kojima je njegova zasluga za kos barem 50%

Najbolji plej EL, EP i SP (sve zvanicno), a nama je takav igrac lutrija :)

A bez ikakvog respekta kod sudija.
Užas. Tužno.

#1446 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 12 September 2010 - 23:30

Nije na odmet da se informises pre nego sto napises. U drugoj fazi turnira Teodosic i Rasic su jedini igraci sa dvocifrenim brojem asistencija, a Teov broj je rekord turnira.

Tako da to jeste prava retkost, narocito jer Teove asistencije nisu isto sto i asistencije drugih. Recimo Pridjoni u proseku ima vise asistencija, a vecina tih asistencija je ustvari dobacivanje Skoli koji na neverovatne nacine postize koseve.

Teo u svakom slucaju ima najveci broj asistencija u kojima je njegova zasluga za kos barem 50%

Najbolji plej EL, EP i SP (sve zvanicno), a nama je takav igrac lutrija :)

ja sam napisao:

to je cena njegovog prisustva u timu i dodeljene mu uloge, koju nekada nosi maestralno (kreativnost, lucidnost, sportska drskost, itd.), nekada jako lose (nervoza, ego, silovanja, prerani sutevi, stajanje na parketu kad izgubi loptu, itd.)

sta je tu netacno?

mada, sve jasno k'o dan ... rasica i ostale kad im se desi je usralo (jer to niko ne moze sem tea), teu zapravo racunati sve duplo (i poene jer je uvek udvojen i pod faulom, i asistencije iz istog razloga, i skokove jer je najnizi na terenu, itd.), pridjoniju i slicnima deliti sa dva ... i tu smo negde sa realnoscu.
teo nikada nema ups & downs bilo koje vrste, sve je jedna velika konstanta i tacno se zna unapred kako ce igrati.
-_-

#1447 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 12 September 2010 - 23:36

Nije uvek konstantan, ali je najbolji plejmejker na svim velikim takmicenjima odrzanim u prethodnih godinu dana (SP,EP, EL)


Sto ce reci da je mnogo vise UPS, nego DOWNS.. Sto ipak nije lutrija, kako si ti predstavio. Ako je neko od nasih bekova konstanta, onda je to on. Svi drugi su varijable i nepoznate (ustvari Markovic, Paunic i Tepic su na ovom prvenstvu bili prilicno konstantni, ali to i nije za neku pohvalu)

No nebitno, rasprava sa tobom na kraju moze otici samo u gramatcko-lingvisticke i psiholoske vode, tako da cu je ovde i zavrsiti.


@cele

Niko iz naseg tima nije imao respekt kod sudija. Cak ni Krle, jedino u prvim mecevima donekle. Promenice se to koliko vec sledece godine.

Edited by medobrundo, 12 September 2010 - 23:38.


#1448 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 12 September 2010 - 23:46

Nije uvek konstantan, ali je najbolji plejmejker na svim velikim takmicenjima odrzanim u prethodnih godinu dana (SP,EP, EL)

Sto ce reci da je mnogo vise UPS, nego DOWNS.. Sto ipak nije lutrija, kako si ti predstavio. Ako je neko od nasih bekova konstanta, onda je to on. Svi drugi su varijable i nepoznate (ustvari Markovic, Paunic i Tepic su na ovom prvenstvu bili prilicno konstantni, ali to i nije za neku pohvalu)

No nebitno, rasprava sa tobom na kraju moze otici samo u gramatcko-lingvisticke i psiholoske vode, tako da cu je ovde i zavrsiti.

nisam nigde rekao da nije najbolji plej kojeg imamo, pa nema potrebe to da pises
rekao sam da ima ups&downs - sto si i sam upravo potvrdio

skocio si na prvu cim je neko napisao nesto sto nije iskljuciva hvala teodosica vec su spomenute i neke mane uz puno uvazavanje njegovog znacaja u ovom timu. ne izvrci moje reci, nemoj davati neki drugi smisao.

#1449 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 13 September 2010 - 09:58

Ljudi, kad sam vidio lica naših igrača dok je svirana naša himna bilo mi je jasno da jučerašnja utakmica može da se završi samo onako kako se završila (čak smo na kraju smanjili na 11, tako da ne izgleda baš kao debakl, što nisam vjerovao da ćemo biti u stanju). Momci su bili potpuno ubijeni u pojam, vidi se da ih je većina preplakala prethodnu noć... kad sam to vidio i meni je bilo došlo da plačem, i prije nego što je utakmica počela.

Jesam se bio malo ponadao zato što smo dobro otvorili, ali je to bilo to...

Nema svrhe analizirati sinićnu utakmicu i bilo koga kritikovati.

Neki smatraju da je ovo stvar lošeg mentaliteta... meni su ovi momci nekako još draži zbog tog pukovnik il' pokojnik rezona. Nema velikih ekipa koje su srećne posle poraza u polufinalu, to su jaja koja ćemo da lomimo u budućim velikim utakmicama.