Jump to content


Photo
- - - - -

Grupa A


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
72 replies to this topic

#61 statista

statista
  • Members
  • 1,136 posts

Posted 01 September 2010 - 23:56

Aj ne lupajte vishe sa tim drzavljanstvima. Imamo bolje igrache od sve trojice, a i da nije tako, imamo dovoljno dobrih i talentovanih. Elem, svaka chast Maricu, videlo se da mu nije svejedno...


Plej Chaos, plej nam fali (još jedna sem Tea) ja koliko sabiram nama je Nedović opcija za budučnost a znaš i sam koliko još on ima da radi i da uči i niko ne može da garantuje da će postati klasa.

Slično ti je i sa njegovim klasićem Muslijem.

#62 aca04

aca04
  • Members
  • 4,650 posts

Posted 02 September 2010 - 00:05

Ne kažem, mogao je i Jan, dečko je već jedno 50% Srbin ali vidiš kako se Kešelj danas trudio a i Bjelica će da prorpadi samo jednu sezonu da odigra kako treba. Tu smo dugoročno lepo pokriveni ali na pleju nam je rak rana, a i pod košem bi nam baš godilo malo mase.

Hm, bas suprotno mislim :) - da smo na play-u (Teo) i centru skroz ok popunjeni kako trenutno, tako i narednih godina i da tu imamo skroz dominantne igrace. Dok je pozicija 3 (uz 2) problematicna, tj. u najmanju ruku tu nemamo nikakvu prednost (by Alonzo).

#63 statista

statista
  • Members
  • 1,136 posts

Posted 02 September 2010 - 00:12

Hm, bas suprotno mislim :) - da smo na play-u (Teo) i centru skroz ok popunjeni kako trenutno, tako i narednih godina i da tu imamo skroz dominantne igrace. Dok je pozicija 3 (uz 2) problematicna, tj. u najmanju ruku tu nemamo nikakvu prednost (by Alonzo).


-_- :twak: :twak: :twak:

A kad, ne daj Bože, Teu zagnoji zanoktica nama će pleja igrati WHO?????
(uzgred posle palca bandažirao je i srednji ili domali prist kao da igra odbojku a ne košarku)

Kome posle Nemačke to nije jasno ja mu nemam šta dodatno objašnjavati.

#64 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 02 September 2010 - 00:13

Hm, bas suprotno mislim :) - da smo na play-u (Teo) i centru skroz ok popunjeni kako trenutno, tako i narednih godina i da tu imamo skroz dominantne igrace. Dok je pozicija 3 (uz 2) problematicna, tj. u najmanju ruku tu nemamo nikakvu prednost (by Alonzo).



Upravo su nam to dve najperspektivnije pozicije. Keselj od sledece godine kod Dude u Oly-u, Bjelica u Kahi. Igrace u 2 najjace lige u Evropi, kao i u Euroligi. Napredovace njih dvojica znatno, i postace dosta ozbiljniji igraci.

Nasa rak rana je pozicija beka sutera i o tome nema rasprave. Tepic je u kanalu. Tripkovic stagnira.. Rasic odlican na prvenstvu, ali pitanje je da li on takvu formu moze da odrzi duze od 4 meca.

Sto se tice dominacije, potpuno je nerealno ocekivati da na svakoj poziciji budemo dominantniji od protivnika.

Edited by medobrundo, 02 September 2010 - 00:14.


#65 statista

statista
  • Members
  • 1,136 posts

Posted 02 September 2010 - 00:21

Mi non stop kukamo na šut ali neko postova da smo valjda drugi trojkaši na turniru po procentu ili tako nešto.

Mislim da se srpks škola košarke nikada nije bazirala na šutu kao litvanska i još mnogo druge. Mi od mlađih kategorija uopštte ne posvećujemo dovoljno pažnje tom elementu i retko se rade specijalne vežbe i treninzi za šut, odnosno, ispravka, radi se ali u manjoj meri nego što to drugi rade. Međutim kad se polgedaju rezultati teško da neko može reći da je naša škola pogrešna, čak naprotiv.

Sve će se dosto promeniti sa pomeranjem trojke pa i uloga famoznog beka šutera. Ove utakmice sa po 50, 60, 70 bačenih trojki su potpuno poremetile smisao košarke.

#66 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 02 September 2010 - 00:26

Sut za 2 van reketa je potpuno iscezao.
Dovoljno je pogledati shot chart sa bilo kog meca. Nadje se po koja tackica izmedju reketa i linije za 3 poena.

-----------------

Pogledaj razliku izmedju danasnjeg meca i meca sa Nemackom. Slazem se da smo danas bili znatno jaci, medjutim, danas smo imali i igraca koji zna (a pritom i moze) da prelomi mec. Kada je Teo pocepao mrezicu onaom trojkom na 81-78, sve je bilo gotovo. Ja mislim na takav sut, u bitnom trenutku, a ne na raspucavanje protiv Angole i Jordana.

Rasic nas je sa 2 trojke vratio u mec, ali Nemce nije imao ko da dotuce. Kada bi Rasic nastavio u ovom ritmu, nama ni ta pozicija ne bi predstavljala problem.

Edited by medobrundo, 02 September 2010 - 00:28.


#67 ziDAR

ziDAR
  • Members
  • 3,481 posts

Posted 02 September 2010 - 01:02

Aj ne lupajte vishe sa tim drzavljanstvima. Imamo bolje igrache od sve trojice, a i da nije tako, imamo dovoljno dobrih i talentovanih. Elem, svaka chast Maricu, videlo se da mu nije svejedno...


slazem se da mi kao Zemlja Kosarke ne trebamo da vrbujemo strance ali se ne slazem da mi imamo toooliko bolje igrace od ove trojice..imamo Tea i Krstica,na tim pozicijama,koji su bolji..ali zamisli Boa umesto Paunica i Marica umesto Koste.. :)
Veselog da ne spominjem,s obzirom da je daleko bolji od obe nase trojke..

#68 desired login

desired login
  • Members
  • 1,944 posts

Posted 02 September 2010 - 01:14

(uzgred posle palca bandažirao je i srednji ili domali prist kao da igra odbojku a ne košarku)


Never underestimate the power of a girlfriend/wife...  :)


-_-

#69 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 02 September 2010 - 08:07

Trebali bi danas da budemo u prednosti po pitanju spremnosti i svežine. U Argentini se sve svodi na Delfina i Skolu, i dobro je što juče nisu imali lagan meč protiv Jordana, čak šta više - na nekih minut i po do kraja je bilo samo 5 razlike, tako da su Gaučosi morali maksimalno da zapnu da bi pobedili, a upravo Skola i Delfino su na terenu proveli po 38 minuta.

#70 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 02 September 2010 - 10:16

Trebali bi danas da budemo u prednosti po pitanju spremnosti i svežine. U Argentini se sve svodi na Delfina i Skolu, i dobro je što juče nisu imali lagan meč protiv Jordana, čak šta više - na nekih minut i po do kraja je bilo samo 5 razlike, tako da su Gaučosi morali maksimalno da zapnu da bi pobedili, a upravo Skola i Delfino su na terenu proveli po 38 minuta.


vraca se Oberto ..svejedno,ocekujem da ih slomimo ritmom.
nasi visoki igraci ce danas imati dosta posla..Skola,Gutierez,Oberto...
veceras ocekujem jedan zoo duel..paun vs delfin :)

#71 Lord_Slawe_

Lord_Slawe_
  • Members
  • 2,550 posts

Posted 02 September 2010 - 13:05

Treba ustopovati onog krilnog centra, Gutiereza cini mi se, opasan je suter za 3 poena. Ne sumnjam da ce Delfino imati odgovarajucu eskortazu u vidu Tepica/Paunica i Rasica i nadam se da ce ovog puta odbrana kompletne ekipe biti na visem nivou u odnosu na pocetak prvenstva. Neka nam Skola i ubaci njegovih 30 poena, nemam nista protiv, samo da mi dobijemo.

Ja uopste ne strepim od krajnjeg ishoda. Ovi momci mi jednostavno ulivaju nevidjenu sigurnost.

#72 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 02 September 2010 - 21:52

PREGLED PETOG KOLA:




ANGOLA 55 --- AUSTRALIJA 76
Attached File  ang_aus.jpg   30.69KB   6 downloads
Attached File  ang_aus1.jpg   211.79KB   8 downloads










ARGENTINA 82 --- SRBIJA 84

Attached File  arg_srb1.jpg   30.89KB   6 downloads
Attached File  arg_srb.jpg   209.14KB   14 downloads










JORDAN 73 --- NEMACKA 91
Attached File  jor_nem1.jpg   29.92KB   6 downloads
Attached File  jor_nem.jpg   206.74KB   7 downloads










KONACNA TABELA:
Attached File  tabelaA.jpg   45.65KB   5 downloads

#73 alonzo

alonzo
  • Members
  • 3,814 posts

Posted 07 September 2010 - 12:49

Sto se tice diskusije oko krila, umesto mene -> Zare Paspalj...


Paspalj je rekao i da Srbija ima mali nedostatak na poziciji krila, da Kešelj i Bjelica nisu prava krila:

''Kešelj je klasičan šuter, jako talentovan. Treba mu dati slobodu da šutira, ali ako udje u seriju promašaja staviti ga na klupu, dok Bjelica takođe nije krilo, totalno je van forme i mora se vratiti brzo jer je veliki talenat.'' kaže Paspalj.


+100

Nemamo dobro krilo. Klasicna improvizacija. I ne vidim do sledece godine klasicno krilo koje ce praviti prednost...