Jump to content

Photo
- - - - -

Zlostavljanje životinja

• Please log in to reply
366 replies to this topic

#331 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 11 January 2013 - 09:14

Zaista strašno...  

Monstruozno: Novosađani našli pečenu mačku (UPOZORENJE: UZNEMIRUJUĆI PRIZOR)
S. Aničić / 24 sata | 11. 01. 2013. - 09:02h | Foto: N. Mihajlović | Komentara: 1

Pečenu mačku pronašli su juče Novosađani ispred zgrade u Ulici Maksima Gorkog 1. Beživotno telo mačke nalazilo se na zelenoj poršini i bilo je bez krzna. Zadnji deo tela životinje je delimično ugljenisan.

303506_ispecenamackamucenjezivotinjafoto
Uznemiravajuća fotografija: Novosađani pronašli pečenu mačku

Violeta Grebenar koja je prolazeći ulicom uočila beživotno telo mačke, kaže da nikada u životu nije videla nešto slično tome, piše list "24 sata"

- Telo životinje izgleda kao da je ispečeno u rerni. To mora da je uradio neko iz obližnjih zgrada. Nakon mučenja nisu je sklonili ili bacilli u kontejner, već su je ostavili na prolazno mesto da je svi vidimo. Mislim da je to neki bolesni um uradio. Zaprepašćena sam. Ne mogu da verujem da je neko sposoban da uradi ovako nešto - priča Grebenar.

• 0

#332 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 11 January 2013 - 23:37

TWO teenagers have been banned from keeping pets after they posted 'shocking footage' on Facebook of them violently throwing a kitten in the air.

On Monday the 15-year-old and 16-year-old from the Isle of Sheppey admitted causing unnecessary suffering to a eight-week kitten at Maidstone Youth Court.
The teenagers were given a nine month referral order and disqualified from keeping all animals for a year.

They were taken to court by the RSPCA after it was alerted by police about the footage, which showed the tortoiseshell kitten hitting the ceiling and appearing to be knocked unconscious.

A vet said the length and severity of the attack meant the kitten would have suffered fear and distress, and it was miraculous that she had not suffered severe physical injuries.

RSPCA chief inspector Steve Dockery said: "This was shocking footage of young girls violently throwing an eight-week-old kitten around. The girls' commentary on the video shows that they found their actions to be hilariously funny which is worrying.

The 16-year-old girl who filmed the attack pleaded not guilty and is scheduled to appear for trial later in the year. They were both ordered to pay £85 court costs.

• 0

#333 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 01 February 2013 - 11:20

Vesti | četvrtak 31.01.2013

Pas osuđen na smrt zato što je gej Izvor: Daily Mail

Pas će biti pogubljen u Tenesiju nakon što ga se njegov vlasnik odrekao zato što je gej.

1167787603510ac1842fd4f122367593_orig.jp

Facebook

Pas se trentuno nalazi u prenatrpanom skloništu za životinje ali će1. februara biti uspavan ukoliko se u poslednjem trenutku ne pojavi neko ko bi želeo da ga usvoji.

Sudeći po rečima vlasnika skloništa, gazda psa primetio je kako se „nagnuo nad drugim psom“, što ga je navelo na zaključak da je gej.

Iako je poznato da psi sa vremena na vreme umeju da ispolje homoseksualno ponašanje, stručnjaci kažu da „naginjanje psa nad drugim psom“ nije pokazatelj seksualne orijentacije već znak dominantnosti.

Sudbina ovog psa uzbunila je mnoge ljubitelje životinja koji pokušavaju da mu pronađu vlasnika pre nego što bude prekasno, a na Facebooku je postavljena i posebna stranica sa ovim apelom.

Kakvih (ne)ljudi ima na ovom svetu.

• 0

#334 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 01 February 2013 - 12:14

Sumanuto. Jadna zivotinja. Zivotinje su divne kakvih ljudi ima.
  • 0

#335 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 01 February 2013 - 12:24

Sumanuto. Jadna zivotinja. Zivotinje su divne kakvih ljudi ima.

Loše ljude porede sa zverima, ne uzimajući u obzir da zver nikad neće počiniti zločin kakav čovek čini.

• 2

#336 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 01 February 2013 - 13:48

Cekaj, Tenesi, SAD ?

• 0

#337 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 01 February 2013 - 13:49

Cekaj, Tenesi, SAD ?

Očigledno ni preko bare stvari po određenim pitanjima ne funkcionišu "vrhunski".

• 0

#338 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 01 February 2013 - 13:51

Ma to je neka sprdacina.

• 0

#339 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 06 February 2013 - 16:33

Nastavljeno ubijanje pasa u Novom Sadu, pronađena tri tela

Novosađanka Dušanka Crvenkov pronašla je juče u Limanskom parku beživotno telo još jednog psa, dok su na Keju pored Filozofskog fakulteta pronađena dva tela.

Dušanka navodi da je mrtvog psa videla dok je šetala svog ljubimca, a sigurna je da je pas umro od posledica trovanja, budući da je ista životinja dan pre toga slobodno šetala tim delom parka.

"Šetala sam psa u delu oko Mosta slobode, i nedaleko od autobuske stanice videla sam mrtvog psa, koga sam inače svakodnevno viđala u tom delu. Bio je zdrav i veseo dan pre toga, tako da mogu samo da pretpostavim da je u pitanju još jedan slučaj trovanja", kaže Dušanka za Novosadski informativni portal.

U šumici pored Filozofskog fakulteta pronađena su dva mrtva psa, kao i dva koja su bila jedva živa, kaže za 021 Novosađanka Marina Velimirović. Prema njenim rečima, pored njihovih tela, pronađen je i sumnjivi žutosmeđi prah. "To je nekiš šest-sedam gomilica nečega što podseća na kukuruzno brašno, ali još uvek nismo sigurni da je u pitanju otrov", kaže ona.

Oba slučaja prijavljena su komunalnoj policiji i veterinarskoj inspekciji, a obaveštena su i društva za zaštitu životinja.

Opet  :(

Edited by Gordana_64, 06 February 2013 - 16:34.

• 0

#340 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 13 April 2013 - 11:48

ja sam imala jednu divnu macu milicu. lepo smo se slagale,ja nju pazila a i ona mene...medjutim u svojoj 14. godini ona pocne da povraca i da ne duzim pricu,odvedem je kod lekara i presuda je bila smrt.imala je rak. namerno kazem smrt. oni to kazu uspavljivanje. ostavila sam je onda kod lekara<,medjutim strasan ali jeziv urlik me je oborio s nogu. to je bio urlik moje mice.ja sam je ostavila da je uspavaju a sta je veterinarka uradila? ona je ubola u srce i ispustila neku tecnost.
ja sam bila uzasnuta . da li ovo moze da spaDne u zlostavljanje ?lazno ih uspavljuju.oni oh strasno uspavljuju,najkstrasnije.trebalo je cuti taj urlik.

Edited by neko, 13 April 2013 - 12:48.

• 0

#341 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 13 April 2013 - 14:55

Injekcija za ‘uspavljivanje’ kosta. Daje se u nogu.

Ona za (prethodno) uspavljivanje naplacuje se posebno.

Na eutanaziju se ne daje tek tako - na prvu dijagnozu i prognozu.

S ‘kucnim ljubimcem‘ ostaje se do kraja.

(Ako ima drugih mogucnosti, ne ostavlja se za spaljivanje kao otpad organskog porekla.)  

• 0

#342 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 April 2013 - 15:39

Spoiler

(Ako ima drugih mogucnosti, ne ostavlja se za spaljivanje kao otpad organskog porekla.)  

Da li bi bio ljubazan pa objasnio ovo?
  • 0

#343 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 13 April 2013 - 20:09

Injekcija za ‘uspavljivanje’ kosta. Daje se u nogu.
Ona za (prethodno) uspavljivanje naplacuje se posebno.

Na eutanaziju se ne daje tek tako - na prvu dijagnozu i prognozu.
S ‘kucnim ljubimcem‘ ostaje se do kraja.

mi smo platili ono sto je veterinarka rekla ,dakle uspavljivanje,ona nam nije rekla da postoje ikakve opcije, inace bi mi to platili.milica je imala bolove,povracala, nije mogla da jede ,jedino sto je pila vodu. bila je u gadnom stanju. nikad necu zaboraviti taj vrisak. milica je pre dobijala razne inekcije, ali nijednom nije ni mjauknula,kamoli tako strasno vrisnula. da sam znala da ce tako to uspavljivanje izgledati, ne bih je dala. to je bilo jednostavno strasno.mojoj mami je posle pozlilo ,pa sam morala i hitnu pomoc da zovem , a ja sam bila dobro samo zahvaljujuci pilulama za smirenje.

Edited by neko, 13 April 2013 - 20:18.

• 0

#344 milicailic213

milicailic213
  • Banned
  • 97 posts

Posted 31 May 2013 - 13:21

Nikada mi nece biti jasno kako neko moze da muci divne zivotinje.  :-1:

• 0

#345 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 03 July 2013 - 12:21

Dokle vise, aman  :( ?

Nema pravde za štene ostavljeno da umre: Srećko se od muke bacio sa terase!Srećko je bio veselo štene bigla koje je volelo ljude, a onda su ga vlasnici toliko izmučili da je siroto biće pokušalo samoubistvo! Upozoravamo čitaoce da neke slike mogu biti uznemirujuće."Iako je bio živ, crvi su mu šetali po telu, a anus mu je bio prepun larvi muva. Gazda ga je ostavio na terasi i otišao. Posle nekoliko dana Srećko je skočio s terase i prvo smo mislili da je mrtav" ispričala je svojevremeno medijima Tijana Mihaljević sa Bojanom Nedićem pronašla mučeno štene.Oni su Srećka odveli veterinaru gde im je rečeno da ima samo 10 odsto šanse da prežiivi
577588-srecko-1.jpg
Bio je dehidriran, hipotermičan i nije mogao da stoji na nogama. U veterinarskoj ambulanti “Dr Maja Ilić” su veterinari učinili sve što su mogli, ali je Srećko nakon tri dana uginuo. Sve do smrti, Srećko se radovao pažnji ljudi koji su brinuli o njemu i pokušavao da maše repom, ali nije imao snage da ustane.Udruženje Ljudi za životinje podnelo je Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu krivičnu prijavu za zlostavljanje psa sa smrtnim ishodom protiv vlasnika psa Srećka koji je preminuo usled dugotrajnog mučenja
577624-srecko-2.jpg

"Bigl star oko godinu i po dana pronađen je 29. maja 2011. godine u veoma teškom stanju, ispred zgrade u kojoj je živeo. 

Dve godine kasnije, Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu obavestilo nas je da je donelo “odluku da nema osnove za dalje postupanje javnog tužioca, jer je u konkretnom slučaju nastupila zastarelost krivičnog gonjenja navedenog krivičnog dela, shodno čl.103. st.1. tač. 7. Krivičnog zakonika Republike Srbije. Zastarelost je nastupila dve godine od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora do jedne godine ili novčana kazna – jer poziv nije mogao da bude uručen okrivljenom!

577636-srecko-3.jpg

"Nezvanično smo saznali da su protiv Srećkovog “vlasnika” podnete krivične prijave za izvršenje različitih krivičnih dela" kažu iz Udruženja i upozoravaju da je čovek koji je ovo učinio Srećku i dalje na slobodi.

Vreme je da se postavi pitanje u vezi sa posledicama koje će trpeti naše društvo ako se država odlučno ne obračuna sa nasiljem, bez obzira na to kojoj kategoriji žrtve pripadaju. Istraživanja u oblasti psihologije i kriminologije dokazuju da je nasilno ponašanje prema životinjama prvi znak patološkog nasilja koje neminovno vodi i do ljudskih žrtava. Onaj ko smatra da je život životinje bezvredan, u jednom trenutku shvatiće da ni ljudski život nema vrednost", naglašavaju oni.

Stanari zgrade u kojoj je Srećko živeo, u beogradskom naselju Zvezdara, tvrde da je pas ceo svoj život proveo na terasi i da nije imao ni osnovne uslove!
Izmučenog Srećka vlasnik je na kraju napustio i ostavio da umre. I niko od svedoka dugotrajnog zlostavljanja nije reagovao dok nije bilo kasno!
Stručnjaci upozoravaju da se agresivnost pojedinaca ispoljava pre svega prema životinjama zbog blage kaznene politike i pogrešnog uverenja građana da je mučenje i ubijanje životinja dozvoljeno.

Iz Udruženja navode i da građani sve češće prijavljuju neodgovorne vlasnike, kao i da ulogu u tome imaju mediji koji blagovremeno javnost upoznaju sa ovako monstruoznim propustima.

U međuvremenu, ljudi polako zaboravljaju na Srećka, a njegov vlasnik je i dalje na slobodi.

Edited by GordanaZ, 03 July 2013 - 12:25.

• 0