Jump to content


Photo
- - - - -

Zlostavljanje životinja


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#316 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 30 November 2012 - 13:44

Grad preduzima mere onoliko koliko je u mogucnosti da preduzme. Sto ce reci, jako malo. Ipak, skoro su uspeli da izgrade jos jedan azil u Zemunu pored postojeca dva u Ovci i Rakovici. Da napomenem jos i to da je Ovca renovirana u potpunosti i da vise nije leglo zaraze kako je to bio slucaj ranije. Rakovica je, bar po onome sto sam imala prilike da vidim kada sam isla, pristojan azil takodje. Ne uzimajuci u obzir moj licni stav (koji po mnogima moze biti pogresan) da su azili ipak ˝zatvori˝ i da se vec nekoliko puta trudim i uspevam da iz njih izvucem svoje ulicne sticenike, ja ipak ne mogu da kazem neistinu da su ti azili najgora grozota za zivotinje. Bilo bi nekorektno. Medju zastitarima zivotinja kola prica da se ipak pojedini psi u azilima uspavljuju (da ne kazem ubijaju). Narocito po azilima u provinciji... ne znam sta da mislim o tome...

Najveci problem je smestaj tj. azil za stence. Ne postoji. Tacnije, u novootvorenom azilu u Zemunu ima mesta samo za 40 stenaca, dok u preostala dva ne primaju stenad. A, upravo su stenad i najvise izlozena ovakvom neljudskom cinu i besomucnom izivljavanju jer su bespomocni.

Dosta novaca za zastitu zivotinja je stiglo kao donacija iz inostranstva raznim drustvima za zastitu zivotinja. Veliko je pitanje koliko je od tih donacija zaista utroseno na same zivotinje, a koliko po dzepovima raznih ˝zastitara˝. Ono sto je dobro to je da postoje mnogobrojna drustva za zastitu zivotinja koja se finansiraju sama, tacnije iz dzepova samih clanova drustva i donacijama gradjana koji su spremni da odvoje koju stotinu dinara za bolesne, mucene i napustene zivotinje. Objave uglavnom idu preko drustvenih mreza tipa FB...

Entizijazam je veliki, posla ima dosta (i sama povremeno volontiram), dosta toga se i uradi, pristojan broj pasa i macaka uspeva da nadje udomitelje najvise preko ovakvih samostalnih drustava koja istinhski brinu za dobrobit zivotinja. 

Sve u svemu, nije sjajno, ali se bar pomaklo sa tacke kada su te ulicne zivotinje uveliko ubijane i spaljivane (Ovca).

Grad je do prosle godine, po nekoj proceni imao oko 8-9 000 napustenih pasa ciji je dom bio ulica. Procenjuje se da je taj broj sada

sveden na nekih 6 000.

 

Licno, najvise bih volela kada bi sve zivotinje mogle naci svoj dom i da ih ni po azilima ne bude :) , ali to je najcistija utopija, na zalost...


Edited by Gordana_64, 30 November 2012 - 13:44.

  • 2

#317 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 30 November 2012 - 14:02

Grad preduzima mere onoliko koliko je u mogucnosti da preduzme. Sto ce reci, jako malo. Ipak, skoro su uspeli da izgrade jos jedan azil u Zemunu pored postojeca dva u Ovci i Rakovici. Da napomenem jos i to da je Ovca renovirana u potpunosti i da vise nije leglo zaraze kako je to bio slucaj ranije. Rakovica je, bar po onome sto sam imala prilike da vidim kada sam isla, pristojan azil takodje. Ne uzimajuci u obzir moj licni stav (koji po mnogima moze biti pogresan) da su azili ipak ˝zatvori˝ i da se vec nekoliko puta trudim i uspevam da iz njih izvucem svoje ulicne sticenike, ja ipak ne mogu da kazem neistinu da su ti azili najgora grozota za zivotinje. Bilo bi nekorektno. Medju zastitarima zivotinja kola prica da se ipak pojedini psi u azilima uspavljuju (da ne kazem ubijaju). Narocito po azilima u provinciji... ne znam sta da mislim o tome...

Najveci problem je smestaj tj. azil za stence. Ne postoji. Tacnije, u novootvorenom azilu u Zemunu ima mesta samo za 40 stenaca, dok u preostala dva ne primaju stenad. A, upravo su stenad i najvise izlozena ovakvom neljudskom cinu i besomucnom izivljavanju jer su bespomocni.

Dosta novaca za zastitu zivotinja je stiglo kao donacija iz inostranstva raznim drustvima za zastitu zivotinja. Veliko je pitanje koliko je od tih donacija zaista utroseno na same zivotinje, a koliko po dzepovima raznih ˝zastitara˝. Ono sto je dobro to je da postoje mnogobrojna drustva za zastitu zivotinja koja se finansiraju sama, tacnije iz dzepova samih clanova drustva i donacijama gradjana koji su spremni da odvoje koju stotinu dinara za bolesne, mucene i napustene zivotinje. Objave uglavnom idu preko drustvenih mreza tipa FB...

Entizijazam je veliki, posla ima dosta (i sama povremeno volontiram), dosta toga se i uradi, pristojan broj pasa i macaka uspeva da nadje udomitelje najvise preko ovakvih samostalnih drustava koja istinhski brinu za dobrobit zivotinja. 

Sve u svemu, nije sjajno, ali se bar pomaklo sa tacke kada su te ulicne zivotinje uveliko ubijane i spaljivane (Ovca).

Grad je do prosle godine, po nekoj proceni imao oko 8-9 000 napustenih pasa ciji je dom bio ulica. Procenjuje se da je taj broj sada

sveden na nekih 6 000.

 

Licno, najvise bih volela kada bi sve zivotinje mogle naci svoj dom i da ih ni po azilima ne bude :) , ali to je najcistija utopija, na zalost...

Primećujem da su akcije oko udomljavanja štenaca i nešto starijih pasa u poslednjih par godina pojačane, te da se dobri ljudi i ljubitelji životinja svojski trude oko istih.

Nažalost, kako si i napisala, Grad nedovoljno na tome radi, što ne znači da nema i nekih prečih problema i aktivnosti koje stoje ispred ovakvih akcija.

 

Sa druge strane, i takva borba govori o angažovanju gradskih i ostalih nevladinih struktura za boljitak života i sigurnosti stanovnika, ali i životinja koje u današnjim okolnoistima ostaju bespomoćne i laka meta onih koje i ne želim da oslovim kojim pogrdnim terminom. Zbog toga mora još jače raditi na tome!


  • 0

#318 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 01 December 2012 - 23:51

http://www.kurir-inf...a-clanak-527565

 

Sa moje terase puca pogled na red objekata, koji su sagradjeni 90ih, s privremenom dozvolom, a koji su, onako nezavrseni, svi razlčiti, ima ih od šupe do trospratnice, sad svi legalizovani. Iza tih objekata nalazi se površina od oko 10 kvadrata koja je nekim čudom ostala prazna, a koja se redovno koristi kao javni WC. Nedao Bog da neko od stanara jednom poludi kao Vujica ...


  • 0

#319 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 02 December 2012 - 00:12

Grad preduzima mere onoliko koliko je u mogucnosti da preduzme. Sto ce reci, jako malo. Ipak, skoro su uspeli da izgrade jos jedan azil u Zemunu pored postojeca dva u Ovci i Rakovici. Da napomenem jos i to da je Ovca renovirana u potpunosti i da vise nije leglo zaraze kako je to bio slucaj ranije. Rakovica je, bar po onome sto sam imala prilike da vidim kada sam isla, pristojan azil takodje. Ne uzimajuci u obzir moj licni stav (koji po mnogima moze biti pogresan) da su azili ipak ˝zatvori˝ i da se vec nekoliko puta trudim i uspevam da iz njih izvucem svoje ulicne sticenike, ja ipak ne mogu da kazem neistinu da su ti azili najgora grozota za zivotinje. Bilo bi nekorektno. Medju zastitarima zivotinja kola prica da se ipak pojedini psi u azilima uspavljuju (da ne kazem ubijaju). Narocito po azilima u provinciji... ne znam sta da mislim o tome...

Najveci problem je smestaj tj. azil za stence. Ne postoji. Tacnije, u novootvorenom azilu u Zemunu ima mesta samo za 40 stenaca, dok u preostala dva ne primaju stenad. A, upravo su stenad i najvise izlozena ovakvom neljudskom cinu i besomucnom izivljavanju jer su bespomocni.

Dosta novaca za zastitu zivotinja je stiglo kao donacija iz inostranstva raznim drustvima za zastitu zivotinja. Veliko je pitanje koliko je od tih donacija zaista utroseno na same zivotinje, a koliko po dzepovima raznih ˝zastitara˝. Ono sto je dobro to je da postoje mnogobrojna drustva za zastitu zivotinja koja se finansiraju sama, tacnije iz dzepova samih clanova drustva i donacijama gradjana koji su spremni da odvoje koju stotinu dinara za bolesne, mucene i napustene zivotinje. Objave uglavnom idu preko drustvenih mreza tipa FB...

Entizijazam je veliki, posla ima dosta (i sama povremeno volontiram), dosta toga se i uradi, pristojan broj pasa i macaka uspeva da nadje udomitelje najvise preko ovakvih samostalnih drustava koja istinhski brinu za dobrobit zivotinja. 

Sve u svemu, nije sjajno, ali se bar pomaklo sa tacke kada su te ulicne zivotinje uveliko ubijane i spaljivane (Ovca).

Grad je do prosle godine, po nekoj proceni imao oko 8-9 000 napustenih pasa ciji je dom bio ulica. Procenjuje se da je taj broj sada

sveden na nekih 6 000.

 

Licno, najvise bih volela kada bi sve zivotinje mogle naci svoj dom i da ih ni po azilima ne bude :) , ali to je najcistija utopija, na zalost...

Uf, ne znam odakle crpiš ovaj optimizam - ja, nažalost ne vidim da se išta promenilo, osim što se psi vozaju po gradu kolima Zoohogijene ne bi li se stvorio utisak da se nešto dešava. Prema mojim saznanjima, čopori iz jedne opštine se dovode u neku drugu opštinu, a psi iz te opštine se odvoze u neki drugi kraj grada, da bi tamnošnji psi bili odvedeni opet u onu prvu i tako u krug. 

 

 

Za trećinu manje pasa lutalica na ulicama

Autor: M. Babić 05.10.2012. - 00:02 Komentara (0)

Na ulicama Beograda, prema podacima „Veterine Beograd”, trenutno se nalazi 15.000 pasa lutalica, što je za trećinu manje nego prošle godine.

 

 

 

Zaista ne znam kako dolaze do ovih brojki kad su do skoro tvrdili da ih ima 4.500. Nikad im nisam verovala, a sad još manje i nemam utisak da se nešto promenilo u poslednje vreme osim Hitne pomoći za životinje koja stvarno funkcioniše, mada nema uvek garancije da će se pas posle lečenja vratiti na lokaciju s koje je uzet, a ponekad je skoro nemoguće doći do informacije šta se s povređenom životinjom desilo, da li su je lečili, uspavali, odveli ko zna gde ili šta.


  • 0

#320 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 02 December 2012 - 17:36

Спорт !?!?!?! :furious: :furious: :furious:

 

http://www.youtube.com/watch?v=oauWfQLxrYk


  • 0

#321 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 04 December 2012 - 09:17

http://www.kurir-inf...a-clanak-541307

 

ja se najvise plasim da ako zakacim rak ili neku slicnu neizlecivu bolestinu, necu poceti da proizvodim kristal met kao Volter Vajt vec cu pre sebe u vecna lovista poslati gomilu ovakvih gresaka prirode.


  • 1

#322 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 04 December 2012 - 13:07

I još ga u školi pravdaju kako je "herojski štitio" svoje đake... :ajme:


  • 0

#323 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 05 December 2012 - 17:50

Uf, ne znam odakle crpiš ovaj optimizam - ja, nažalost ne vidim da se išta promenilo, osim što se psi vozaju po gradu kolima Zoohogijene ne bi li se stvorio utisak da se nešto dešava. Prema mojim saznanjima, čopori iz jedne opštine se dovode u neku drugu opštinu, a psi iz te opštine se odvoze u neki drugi kraj grada, da bi tamnošnji psi bili odvedeni opet u onu prvu i tako u krug.  

 

Znam da nije sjajno i bajno, ali prosto moram makar malo da imam optimizma. Ipak, najvise se oslanjam na

"dobrovoljce"  koji istinski brinu o zivotinjama.

Ako se secas situacije u Ovci koliko do prosle godine... uh, ne volim se ni prisecati odlazaka tamo i utisaka koje sam ponela otuda. Pre dve godine su uhvatili kuju iz mog kraja i vratili je zarazenu stenecakom, naravno, nismo je mogli spasiti. Jedina svetla tacka je sto smo bar stence uspeli da izlecimo  (sem jednog muzjacica :()

Ne moram napominjati da su i njih hvatali i da sam u par navrata isla u Rakovicu da ih izvlacim odande, sto je ponekad bio jako mukotrpan posao. Sada su ih, nadam se, ostavili na miru. A i pogani komsiluk vise ne zove Veterinu Beograd (nadam se)... 

 

Zato sam sada makar malo optimisticnija. Moram biti :)


Edited by Gordana_64, 05 December 2012 - 17:58.

  • 2

#324 marso

marso
  • Members
  • 40 posts

Posted 20 December 2012 - 23:23

zlostavljanje zivotinja je kada komsinica na prvom spratu svoje dve macke iskljucivo drzi u kupatilu, samo se dere

i psuje na njih a o higijeni da ne pricam ceo prvi sprat bazdi na macije izlucevine i tako vec godinama ... strasno!!!


  • 0

#325 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 21 December 2012 - 14:34

zlostavljanje zivotinja je kada komsinica na prvom spratu svoje dve macke iskljucivo drzi u kupatilu, samo se dere

i psuje na njih a o higijeni da ne pricam ceo prvi sprat bazdi na macije izlucevine i tako vec godinama ... strasno!!!

 

Znam za takav slučaj, takođe je prvi sprat u pitanju, a dotična gospođa (koja pride ima više od dve mačke u stanu) sopstvenim stavom "primorala" je ostatak zgrade da mrmlja u bradu kada prolaze pored njenog stana, ali od delanja ništa.

 

Mučene mačke ne izlaze i veliko je pitanje kakav tretman imaju.


  • 0

#326 marso

marso
  • Members
  • 40 posts

Posted 21 December 2012 - 17:01

sopstvenim stavom "primorala" je ostatak zgrade da mrmlja u bradu kada prolaze pored njenog stana, 

 

pa mi kao da smo komsije iz iste zgrade ?


  • 0

#327 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 22 December 2012 - 11:09

pa mi kao da smo komsije iz iste zgrade ?

 

Ne živim ja u toj zgradi, ali sam upoznat sa problemom i u vezi "mirisa" i u vezi mučenih životinja.

Ako je Bgd u pitanju, možda i jeste ista zgrada...  :lala:


  • 0

#328 Europe_patriot

Europe_patriot
  • Members
  • 245 posts

Posted 24 December 2012 - 22:10



Ne sporim ja da je zverstvo bezrazlozno sakacenje i/ili ubijanje zivotinje, samo se ne iznenadjujem ljudskoj spsosbnosti da to ucini. Mislim da je nas osecaj da zivotinje imaju prava, poput covekovih, relativno nova stvar. 

istina, ovde u kini to nikome ne bi bilo na kraj pameti (da zivotinje imaju prava poput covekovih). doduse ni za ljude im ne bi bilo na kraj pameti da imaju neka prava.


  • 0

#329 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 27 December 2012 - 19:46

istina, ovde u kini to nikome ne bi bilo na kraj pameti (da zivotinje imaju prava poput covekovih). doduse ni za ljude im ne bi bilo na kraj pameti da imaju neka prava.

 

Stekao sam utisak – krajem 2004. godine - da je Kina tesko necivilizovana, surova, sumorna i avetinjski pusta zemlja - prenaseljena samo ljudima. Upadljivo je odsustvo slobodnih ptica u gradovima. Ni na ostrvu Hong Kong, po mnogo cemu ocaravajucem, izvan grada gde ima lepe vegetacije nisam nijednu video niti cuo mada kazu da ih ima. Sto se pasa tice, naisao sam na dva lepa steneta zatvorena u kavezu u nekoj prodavnici, dok sam u jednom ‘razvijenom’ (visemilionskom) gradu tokom nekoliko dana boravka sreo jednog jedinog psa - opet iste vrste plus veoma lepog i samosvojnog.


Attached File  Pas i tri simpaticne devojcice.jpg   53.61KB   1 downloads

 

I ukupno dve macke…

 

Attached File  Macka 1.jpg   87.1KB   1 downloads

 

Attached File  Macka 2.jpg   86.58KB   1 downloads

 

Medjutim, video sam krokodila od nekih metar i po kako ispred restorana ceka goste koji ce mu prekratiti muke. Na kavezu je bila boca s ledom, pa bi mu povremeno koja kap vode pala na glavu.

 

Attached File  Krokodil.jpg   73.64KB   1 downloads

 

I svakakve druge djakonije unutra…

 

Attached File  Specijalitet kuce - 1.jpg   45.41KB   1 downloads

 

Attached File  Specijalitet kuce - 2.jpg   78.05KB   1 downloads

 

U novije vreme iz te zemlje dolaze istovremeno prijatne i uzasavajuce vesti o spasavanju od klanja stotina pasa iz transporta smrti.

 

http://www.huffingtonpost.com/2012/04/25/dogs-rescued_n_1453930.html

 

To se zove napredak (proslo je doba nekulturne revolucije kada je i ‘posedovanje’ papagaja bilo po zivot opasan izraz burzoaske dekadencije), ali tek kada pomenute i nepomenute monstruoznosti budu van zakona, i van pameti za veliku vecinu stanovnistva, impresionirace me informacije kako je ‘Kina’ lansirala satelit ili napravila superbrzi voz.


Edited by cmix909, 27 December 2012 - 20:18.

  • 1

#330 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 10 January 2013 - 09:48

 

 

Monstruozno
Manijak trovač opet pobacao otrov u Šumicama, dva psa uginula u mukama
D. Pandurević | 10. 01. 2013.
 
Dva psa su uginula od trovanja još nepoznatom hemikalijom u vidu ljubičastih granula koju je u parku Šumice na Konjarniku nepoznati trovač rasuo po travi. Još najmanje dva psa su proteklih dana otrovana, ali su veterinari uspeli da ih spasu.

290157_psi-lutalice-kosovo-beta_f.jpg?ve

Komunalna policija juče je u parku našla sumnjive granule, kao i četiri mrtve ptice i telo mačke. Pretpostavlja se da su i one žrtve trovača.

- Izašli smo pre dva dana u rano jutro da po običaju prošetamo parkom gde sam Fiću pustio s povoca da se malo igra. Bio je miran pas, deca su se redovno igrala s njim, nikad nije lajao niti je bio agresivan. Primetio sam da njuška po lišću i jede neke roze granule za koje sam pomislio da su bombone, pa u tom trenutku nisam pomislio na najgore - ispričao je za “Blic“ Slobodan Mihailović.

 

 

 

 

 

303045_trovanje-pasa09012013ras-foto-dej
 
Još nepoznata hemikalija u parku

On je inače vlasnik trogodišnjeg nemačkog terijera, koji je samo 15 minuta nakon što je pojeo granule uginuo sa simptomima trovanja. One su, kaže Mihailović, bile rasute po celom parku, gde roditelji često dolaze sa decom.

- Ne smem ni da pomislim šta bi se desilo da je neko dete slučajno uzelo taj otrov. Fići nije bilo spasa. Čim smo se vratili u dvorište, počeo je da se trese, pa sam ga uveo u kuću da se malo zagreje. Otišao sam po mleko i kad sam se vratio, on je već bio gotov, ispovraćao je ogromnu količinu krvi i ležao ukočen - kaže vlasnik.

 

Veterinar je, inače, potvrdio da navedeni simptomi verovatno ukazuju na trovanje.

 

303047_trovanje-pasa09012013ras-foto-dej
 
Slobodan Mihailović: Slučaj sam prijavio Komunalnoj policiji

 

 

- Naša ekipa je po pozivu građana izašla na teren i u delu parka Šumice kod košarkaškog terena zatekla četiri uginule ptice i telo mačke. Ogradili smo taj deo i odmah pozvali vatrogasce koji su pregledali park i očistili ga od sumnjivih supstanci. Slučaj smo prijavili veterinarskoj inspekciji, a na policiji je da utvrdi ko je odgovoran za ovaj incident - kaže načelnik Komunalne policije Nebojša Tomić.

Hitnoj pomoći za životinje od utorka su se javila dva vlasnika pasa iz istog kraja. Utvrđeno je i da su i ti psi otrovani, ali su, srećom, kako su iz “Veterine Beograd” potvrdili za “Blic“, oni primili terapiju i oporavljaju se.

 

 

Keruša uginula u mukama
Nije prvi put da vlasnici pasa u ovom kraju imaju probleme s otrovnim materijama, ali su poslednjih meseci učestali, kaže Marijana Lilić, koja je pre dva dana u parku u Šumicama usled trovanja izgubila svoju petogodišnju ljubimicu Šanti, ženku nemačkog ovčara. “Ovo joj je bilo četvrto trovanje i, nažalost, fatalno. Bilo je strašno gledati kako umire. Zavijala je, grčila se i povraćala krv pre nego što nam je u mukama izdahnula na rukama“, kaže Marijana.

 

Ovo nije prvi put da je u ovom parku bačen otrov. Trovač je veliku količinu otrova bacio i prošle godine i tada je kod veternira završilo više od deset pasa. Ali su na svu sreću preživeli.

 

Velike količine otrova su tada uklonjene sa zelene površine ali počinioc nije pronađen. Moguće da je opet u pitanju ista osoba, a na policiji je da istraži slučaj.

 

BLIC


  • 0