Jump to content


Photo
- - - - -

Zlostavljanje životinja


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#361 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 21 November 2013 - 09:12

Ubili ga jer je voleo ljude: Tužna priča o druželjubivom losu VideoI. H. | 20. 11. 2013. - 20:02h | Komentara: 157 .Snimak losa koji je u nacionalnom parku "Great Smoky Mountains" prišao fotografu i "čuknuo" ga glavom, viđen je više od dva miliona puta za samo osam dana. Kako prenose strani mediji, nasrtljivi los je morao da bude uspavan zbog toga što je počeo sve češće da prilazi ljudima.


Los nije povredio fotografa, ali se rendžeri plaše da bi nekome mogao da naudiFotograf Džejms Jork sedeo je pored puta, kada mu se približio los i počeo da ga njuška. Iako je nekoliko puta glavom ćušnuo Jorka, čini se da ipak nije želeo da ga povredi, već samo da se upoznaju.


Snimak je postao hit na "Jutjubu", a na njemu se vidi kako je fotograf pognuo glavu nadajući se da će los otići. U jednom trenutku Jork beži u automobil, a kasnije se vraća po svoju opremu.


Kako prenosi "Dejli mejl", rendžeri tvrde su posle incidenta morali da uspavaju losa, jer je bilo nemoguće navići ga da se ponovo plaši ljudi. Portparolka nacionalnog parka Moli Šrojer rekla je da se los stalno vraćao na isto mesto zbog ljudi koji su ga ranije hranili. Zato je navikao da im prilazi i prestao je da ih se plaši.

Fotograf je izjavio da ova odluka nema nikakve veze s njim i da mu je žao zbog smrti životinje.


- Volim i poštujem sve životinje i zato ih samo fotografišem, a ne lovim. Žalim zbog gubitka predivnog stvorenja sa kojim sam se povezao - rekao je Jork.



Ne radi mi qoute, te sam ovako morao da postujem.

Moje pitanje: Kada će početi da uspavljuju pomahnitale ljudske zveri???


  • 7

#362 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 04 December 2015 - 00:08

I Attached File  dete.jpg   137.77KB   2 downloads moze da vidi da nesto ne stima u velikoj kineskoj kulturi.

 

Ipak, moj naklon za ono bockanje iglicama (u glavu) i otkrice da je i Attached File  zarazan smeh.jpg   62.13KB   3 downloads jedna mocna alternativna medicina.

 

https://www.change.o...eating-festival


  • 0

#363 DespotS

DespotS
  • Banned
  • 5 posts

Posted 14 December 2015 - 11:08

Bilo koja vrsta zlostavljanja životinja je neprihvatljiva i nehumana.. Sve životinje su živa bića i prema njima se treba ponašati tako, a ne liječiti svoju agresivnost i frustracije na životinjama..


  • 0

#364 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 10 December 2017 - 19:14

Parasportske igre za osobe sa mentolnim hendikepima.

 

rs

 

http://www.youtube.c...h?v=1UWMYe2lbvs

 

http://www.youtube.c...h?v=LrmHY_Ib-uo

 

hr

 

http://www.youtube.c...h?v=pykEkVmMEeA

 

ba

 

http://www.youtube.c...h?v=Dr4FGFLySiQ


  • 0

#365 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 December 2017 - 19:41

...

 

... parasportske igre za osobe sa mentolnim hendikepima ... 

 

???

 

Nesto iz opusa onog degenerika P. Singera?

:ajme:

 

'Mentolno' su hendikepirani oni koji ne razumeju razliku izmedju Coveka i Zivotinje.

Bice da su blizi ovim drugima.

:lol+:

 

...


  • 1

#366 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 11 December 2017 - 10:25

... 'Mentolno' su hendikepirani oni koji ne razumeju razliku izmedju Coveka i Zivotinje.

Bice da su blizi ovim drugima...

 

Slazem se da postoje i prelazni oblici, ali izmedju Coveka i Balvana. 


  • 0

#367 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 December 2017 - 12:14

...

 

... postoje i prelazni oblici, ali izmedju Coveka i Balvana ... 

 

Nja, nja, nja ...
:puke:
 
Daj jos nesto zastitarsko, 'inteligentno'.
:whistle:
 
Da bi se o necemu govorilo, pre svega treba razumeti neke stvari / pojmove / pojave.
To ne moze svako. A 'zastitari' to, mostly mase u ogromnom procentu.
 
Zato sto se plase da spoznaju svoju istinsku ljudsku sustinu - da su zver na vrhu lanca ishrane, a ne neki plisani teddy bear, koga vlasnik uzme da place ispod jorgana.
:P
 
Ti volovi i konji sa slike - to su vucne zivotinje kojima je to svrha postojanja. Oni su posebno birani, trenirani i hranjeni za takmicenje. Obicni radni primerci tih volova / konja - retko dostizu tu velicinu / tezinu (nekad oko 1.000 pa i vise kg) zivotni vek im je kraci, i posle letnjeg / jesenskog rada dobro se podgoje i idu ... u prsutu, kobaje i druge djakonije. Ja sam u planini vidjao takve primerke gde izvlace bukove balvane, i to na kosini da se prestravis. Mislim da je bilo i nekoliko TV emisija oko tog zanata / delatnosti, gde su likovi / vlasnici govorili vise nego razumno i ispoljavali vise emocija prema tim svojim cetvoronogim pomagacima, nego zastitarski 'dvonosci', ocigledno zaglavljeni u nekoj licnoj supljoj fantaziji / odbojnosti prema coveku. 
 
Ne znam zasto bi se neko zgrazavao oko 'vucne stoke' osim ako se ne radi i elementarnom pomodarstvu, hipokriziji i debelim lazima.
 
No ima i nekih koji se hobiraju takmicenjem sa tim 'vucnim zivotinjama'.
 
Attached File  ervin katona.jpg   78.31KB   1 downloads
 
Njihovo pravo.
:lol+:
 
Ono oko 'prelaznih oblika' mada je trebalo da zvuci uvredljivo, samo pokazuje ogromnu kolicinu neznanja i umisljenosti. Jer, ocigledno je da su se neki, u svom evolutivnom razvoju od primata do Coveka, zaglavili na nekoj medjustanici, pa im je empatija prema Coveku manja od empatiji prema zivotinji, sto im ne smeta da izigravaju 'moralne gromade'
:ajme:
 
Da ne govorim o losim djacima / quasi-novinarima wannabe 'zastitarima' koji ocigledno nisu savladali osnove pismenosti / znanja, pa dozvoljavaju sebi da sirupasti-njanjavo ucitavaju zivotinjama nesto sto se moze primeniti samo u odnosu na Coveka.
 
Drljaviti oko 'prava zivotinja' u ovoj sVrBiji koja je na 137 mestu CAF World Giving Index 
 
>> ... The aim of the CAF World Giving Index is to provide insight into the scope and nature of giving around the world. In order to ensure that giving is understood in its various forms, the report looks at three aspects of giving behaviour. The questions that lie at the heart of the report are:
 
- helped a stranger, or someone you didn’t know who needed help?
- donated money to a charity?
- volunteered your time to an organisation?
 
Fieldwork is conducted by the market research firm, Gallup,1 as part of its World Poll initiative2. ... <<
 
u svom nakaznom odnosu prema coveku / ljudima je vise nego licimurstvo - to je elementarno budalasenje.
 
...

  • 1