Jump to content


Photo
- - - - -

Koliko smo svesni opasnositi oko naše dece


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#61 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 August 2010 - 17:00

Znam da postoji senzor za tezinu, kada stavim nesto na suvozacko sediste sto je teze od 10kg, beep-beep, trazi pojas da se veze.

Jos mi nije jasno da su airbags user configurable. OK, mozda u US modelima kola. Oz, Thailand, Sinapore, Japan...to je nepoznato. Nikad cuo, cak sam i mislio da je kaznjivo petljati se sa time, u smislu void insurance.



najverovatnije kada otvoris glove compartment, sa strane; tako je barem bilo na svim mojim kolima.



Danas sam sve izvadio iz glove box, nema ama bas nista unutra, sve glatko. Jos jedna manja glove box ispod same airbag, nista.

Uputstvo ima 20 strana sa slikama kako moze airbag da ti naskodi, ni natuknice o deaktiviranju.

Ako je neko video ili ima tu deaktivaciju airbag, mora da zakon i specifikacija za vozila ovde, Oz, Thai to ne dozvoljava.

Padose mi na pamet legalne implikacije toga - da vozis nekoga, svojom krivicom izazoves nesrecu, njemu se desi nesto ili cak pogine pa da vidis kako bi to po osiguranju islo kad nadju da si iskljucio airbag. Tacno bi mogli bi da te tuze za manslaughter ili pokusaj ubistva ako prezivi.



ne verujem, posto airbag nije ni obavezan, bar ne u evropi ili americi.


Na novijim modelima, senzor za tezinu regulise on/off airbag stanje, tako da ti signal kaze da li smes, ili ne smes da vozis dete u kolevci gde mu je glava unapred.

#62 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 August 2010 - 18:52

Na novijim modelima, senzor za tezinu regulise on/off airbag stanje, tako da ti signal kaze da li smes, ili ne smes da vozis dete u kolevci gde mu je glava unapred.

New Mazda 2 2007 - 2010 Airbag Cut Off Switch
Posted Image
Jos ovo i da se vratimo na temu, mozda bi ovaj deo terbao da ode na automobile.

Edited by mrd, 28 August 2010 - 18:54.


#63 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 29 August 2010 - 15:01

New Mazda 2 2007 - 2010 Airbag Cut Off Switch
Posted Image
Jos ovo i da se vratimo na temu, mozda bi ovaj deo terbao da ode na automobile.


Pa sad, sa ovim si mi zavrnuo yaya.

Pitacu sutra kolege kao to radi. Jedan je bas kupio najnoviju Mazdu, onu sto ima da se motor gasi (ili ide u "power save mode" kada stane na semaforu.) Mozda i on ima taj udesaj da iskljuci airbag.


Simptomaticno je da je Mazda japanski auto a ja sam tvrdio da to ovde, ne samo da ja ne znam i nemam, nego da nije ni moguce.

Za sada, u pravu si a moguce je da tako i ostane.

#64 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 August 2010 - 15:05

Pa sad, sa ovim si mi zavrnuo yaya.

Pitacu sutra kolege kao to radi. Jedan je bas kupio najnoviju Mazdu, onu sto ima da se motor gasi (ili ide u "power save mode" kada stane na semaforu.) Mozda i on ima taj udesaj da iskljuci airbag.


Simptomaticno je da je Mazda japanski auto a ja sam tvrdio da to ovde, ne samo da ja ne znam i nemam, nego da nije ni moguce.

Za sada, u pravu si a moguce je da tako i ostane.

Ma pusti to, ajmo nazad na temu.