Jump to content


Photo

drzhavom protiv crkve


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 07 April 2003 - 15:37

eto,
poshto svi cute (valjda zbog vremena velikog posta),
hteo sam da pitam da li su se sada, posle Amfirinejevog speecha, odnosi izmedju dva arhajska neprijatelja zauvek pokvarili? kako drzhava danas posmatra na crkvu?

prochitao sam negde zanimljiv opis onoga shto se deshava u srpskoj crkvi -kriptofashizam.
there again, dosta ljudi pishe da je zapravo drzhava (& skloni joj mediji) kriptozla.

ili se ne razmislja o tome, poshto je the state of emergency
(sestra Bjork kazhe da je takvo stanje najbolje za stvaralashtvo!).

da li neko zheli da se svadja sa mnom?

stvarno me zanimaju, naprimer, opisne rechi, tipa: "obrenovicevska ruka, neprijateljska evropa".

u americkim novinama su, recimo, pocheli da pitaju razne hrvatske nauchnike za savet kako se odrediti prema srpskom (odnosno, balkanskom) problemu. nauchnici vele da ce u Srbiji oruzhane snage preuzeti kontrolu, zato shto vishe ne postoji tako agilan i snazhan reformski lik koji bi mogao drzhati levicharsku frakciju na okupu, balansirati trazhnje sa zapada i realne mogucnosti na terenu, i sprovesti najkljuchniju reformu (koja, po zapadnim novinama i hrvatskim nauchnicima - nije izvrshena), reformu oruzhanih snaga. prema tim izvorima, military forces mogu izvrishiti drzhavni udar, vladati kroz nekakvog proxy lidera kao shto je novi hero masa - Koshtun Koki Kole, i poshtapati se na crkvenu ideologiju antievropejstva i antiglobalizacije (so say Americans & Croats).

dje je istina?

zashto je Risto prichao o politici a ne o dushi umirenoj?

:lol:

Edited by srdjanf., 07 April 2003 - 15:39.


#2 Wu shu

Wu shu
  • Members
  • 355 posts

Posted 07 April 2003 - 16:21

zashto je Risto prichao o politici a ne o dushi umirenoj?

Ne znam za Rista, al' evo nesto za Hrista:

Upoznaje se plavusa sa Hristom Stoickovim:

- Hristo Stoickov- kaze poznati fudbaler.
- Vaistinu Stoickov-odgovori plavusa.


:lol:

#3 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 07 April 2003 - 17:12

ili se ne razmislja o tome, poshto je the state of emergency
(sestra Bjork kazhe da je takvo stanje najbolje za stvaralashtvo!).

Da, po njenim pesma se onda bas vidi da je zivela u state of emergency !

#4 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 11 April 2003 - 20:57

Da, po njenim pesma se onda bas vidi da je zivela u state of emergency !

Brane bracika,
kakva koincidencija,
danas sam bash mislio o Tebi.
hajde, kazhi mi bar neshto:
- shta se, po Tebi, ocrtava u pjesmama sestre Bjork?

hajde, nemoj da mi budesh politichan i a-artistichan, nego reci, lepo kao chovek, shta je setra Bjork pogreshno rekla u pjesmama?

#5 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 16 April 2003 - 18:02

Srki,hi! :lol:
Danas ( www.danas.co.yu ) objavljuje u nastavcima dokument koji je izradio Helsinski odbor za ljudska prava u Srbij, pod nazivom - Politicke aspiracije Srpske pravoslavne crkve.
Objavljivanje ja pocelo 10. aprila...u nastavcima je...u rubrici TERAZIJE (ponedeljak-petak). Ide i na internet izdanju, pa tako mozes da pratis stvar.
Cini mi se da bi moglo da te interesuje, pa ti, eto, javljam... Posted Image

#6 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 16 April 2003 - 21:54

Zoran Djindjic, by Milorad Pavic

Rak srpskog drustva - izolacionizam, zatvaranje u sopstveni atar, ponovo je na delu. Metastaze tog raka uvek su ubistva: Karadjordja pocetkom XIX veka, bracnog para Obrenovic pocetkom XX veka, Dr Zorana Djindjica pocetkom XXI veka. Ubice su uvek imale isti cilj - da spreche otvaranje Srbije ka Evropi i svetu.
Zoranu Djindjicu B je dao sve sem duga zivota. Bio je hrabar, mudar i lep chovek. Imao je nepogreshivu viziju buducnosti. Bio je pravi chovek na pravome mestu u najtezhem chasu. Imao je neugasivu energiju. Bio je jedan od najobrazovanijih ljudi. I po struci i po vokaciji i po daru filosof na chelu drzhave.
Pragmatican drzhavnik u najboljem znacenju rechi, naucio nas je Zoran Djindjic da guslanje o akciji nije isto sto i akcija. Ziveo je i radio brze od ostalih. Ostvario je veze sa svetom kao da je 50 godina a ne dve godine bio na chelu jedne vlade.
Kako da kazem da je bio moj prijatelj, kad je bio prijatelj sviju nas: jer nema porodice u Srbiji za koju nije nesto lichno uchinio Zoran Djindjic. Ziveo je za svakoga od nas i za nashu decu. A Srbija se oduzhila oduzimajuci njegovoj deci oca. Zoran Djindjic je platio sopstvenom krvlju zato sto nije hteo da prolije tudju. To mogu samo najveci i najjachi. Hvala gde chuo i gde ne chuo.


ovaj komentar razdelio je Branco, Miloradov nadzornik za odnose sa javnoshcu

#7 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 16 April 2003 - 22:25

Zoran Djindjic - izmisljeno pismo djavolu
by srkis

Mefistofelese,
ne znam da li smo odrasli na istoj gandzi, i da li je asfalt pod tvojim i mojim nogama bio istovetno vreo, no kapiram da je vazno da iskapirash neke stvari.
Srbija, moja i tvoja zemlja, do nedavno je bila u dosta fucked up poziciji, shto se kazhe. Nashla se ona tamo shtono zbog realnih spoljashnih pretnji ali ipak vishe usled konkretnih unutrashnjih nedostatnosti - koje se ogledahu u nesposobnosti slaninashkog vodjstva da proizidje s bilo chim smislenijim doli - svinjarijama bre.
To bi tako ishlo do u besvest da ne dade gospoja Sudba, u svoje vreme, jedan novi talas prosvetljenih, sharmantnih i pametnih ljudi, Srba, okupljenih oko figure, sjedokosnog sada, choveka ugladjene i prefinjene mirnoce {pst, ring-a-bell, Michun - Demokratska!}. Bavljahu se ovi ljudi delatnoscu uredjivanja Politeje {drzhave} i, of course at least theoretically, demokratijom. Da te podsetim samo, demokratija je neshto shto ima duzhu tradiciju nego, naprimer, niknejm pod kojim se ti skrivash: 2500 vs 2000. Ellemtheless, dok je gospoja sudba izvolela dodeliti shansu Politejcima, slaninashi su vec uveliko uspeli da upropaste sve, ama bash sve shto im je dopalo krmeljivih i meshinastih shaka: Srbija, zemlja Save Nemanjica i Arsenija Charnojevica, Dositeja Obradovica i Djure Danichica, Mihajla Obrenovica i Petra Karadjordjevica, Josifa Panchica i Isidore Sekuliceve, Nastasijevica, Rakica i Vinavera, Pupina, Borislava Pekica i Vlada Divca, postala je troshna olupina, zalagaonica stida i srama, apoteoza svega shto je kadro da posivi, nedostojna ama da se chovek i osvrne na nj.
Zoran Djindjic, Mir neka Njega Pokrije sada, pored toga shto je spasio stotine, mozhda hiljade, srpskih zhivota, avaj!, uhvativ se u ples s tobom djavolom, srpskim_nashim, uchinio je da nasha troshna i posivela Srbija ponovo postane predmetom zanimanja, slushanja i pazhnje.

Djidjo,
ako me pak slushash sada, zhelim samo da ti kazhem da bih voleo da onaj mir, koji sam uhvatio tada u crkvi u Vitlejemu u Tvojim ochima, znash, postane Tvoja vechna sushtina. Pozdrav i Ljubav, Tvoj bradr Srkis






pst. dovoljno je za pochetak.

#8 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 16 April 2003 - 23:25

:lol: & :lol: