Jump to content

Photo

Forumasi o Forumu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
456 replies to this topic

#61 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 15 August 2010 - 13:48

Da se nadovezem na kolegu Diva rolleyes.gif na ovom bezopasnom mestu, gde nas ionako niko nece citati, a jos manje uzeti zaozbiljno. Na vislje spratove se vise ne usudjujem, hvata me vrtoglavica.

Od onih sam koji su se prilikom poslednjeg karambola privremeno oprostili od foruma. Posto nisam nikakav karakter, vratila sam se koliko za par dana. Dobih za to par samara dobrodoslice od prisutnih forumasa, kao i zelju i preporuku da odmorim jos neki dan od strane prisutnog moderatora. Trudim se da ne primim to k srcu, pa nije mi forum zivot, ali ne mogu da se otmem utisku da sam ovde uljez, nezeljen gost, kojem se u svemu pokusava naci neki greh, razlog da mu se pokazu vrata.

Nisam nijednog trenutka pomislila da cu nekog kazniti svojim odlaskom s foruma ili da ce neko za mnom plakati, seci vene i stajaznam, ali tog osecaja da se trpam gde mi nije mesto, ne mogu da se oslobodim.

Cinjenica je da je fb92 okupio zavidan broj ljudi iz regiona koji su spremni, a u najsirem smislu receno i sposobni da ovaj cyber prostor obogate necim smislenim. Nisu u tome tolike zasluge samog foruma, koliko cele kuce b92 koja nas je u onim godinama ludila odrzavala normalnima, a kojoj smo uzvracali koliko smo mogli, spasavajuci joj pokvasene kablove, a kasnije gradeci ovaj forum zajedno s njom.

Cinjenica je da sam ovde provela dobar deo svog slobodnog vremena u poslednjih 6 godina (mozete mi cestitati forumski rodjendan za dva dana, hvala rolleyes.gif ). Sad se pitam kakav je to odnos izmedju mene kao pojedinca (moze da bude i neki drugi forumas u pitanju) i samog Foruma? Da li je to neki forum-hram u koji se pustaju samo posveceni i pristup kojemu treba svakodnevno zasluzivati? Ako je tako, meni to moze biti samo turisticka atrakcija; tamo svakako necu ici da se klanjam. A lako moguce da bas to postaje, obzirom da nas urednistvo toliko cesto podseca da je ono to koje odredjuje sta se ovde sme pisati, a sta je no-no. Nije problem u onom sto je neupitno i sto je zabranjeno javno izgovarati bilo gde u civilizovanom svetu, dakle rasisticki, fasisticki i slicni stavovi. Problem je u ogranicavanju slobode misljenja s ovu stranu jasno civilizacijski odredjene granice, i to na krajnje cudan, hm, rekla bih diskriminisuci nacin:

QUOTE (Vesna @ 19.07.2010, 14:35) <{POST_SNAPBACK}>
da je ono što je napisao dabar napisao neko od forumaša srpske nacionalnosti, teško da bi još koji put udahnuo vazduh na forumu.

Naravno da sam ovo gore izvukla iz konteksta u kojem je imalo sasvim drugi smisao, ali i nad ovako izvucenim se treba zamisliti. Jasno je da ono sto prilici Jupiteru ne prilici govedu, ali ko ce dobrovoljno pristati da bude govedo? A Jupiteri ne mozemo svi da budemo, pa ce se forum izgleda na to i svesti. Jedan Jupiter i par jupitercica koji oblecu oko njega. Steta za forum koji je dogurao do vise desetina hiljada clanova. Steta i za nas koji smo ga godinama redovno citali i na njemu ucestvovali.

Ono mi je bio prvi put da sam se teatralno oprastala od foruma, a gledacu da bude i poslednji rolleyes.gif , jer je glupo i nepotrebno. Ali cinjenica je da ga sa sve manje volje i radosti otvaram, radim to vise iz navike. Pa dok traje... Nikakav problem ako sam samo ja u pitanju, ali cini mi se da nisam.

#62 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 15 August 2010 - 14:03

probaću da ti nacrtam:

- na ovom forumu ne postoji ekvidistanca. period.

- trudimo se da se bavimo odgovornošću sopstvene države za dogadjaje devedesetih. važi za ceo region.
- pristojnost je u tastaturama svakog pojedinog forumaša, moderatori ne mogu nikoga da uče korektnosti i pristojnom ponašanju. uz izuzetke, odrasli smo ljudi. ne priliči nam da se ponašamo kao deca.
- na forumu učestvuju forumaši iz celog regiona i vrlo smo ponosni na to. shodno tome, trudimo se da budemo dobri domaćini.
- postoje pravila kojih smo, i kao forumaši i kao moderatori, u obavezi da se pridržavamo.
- ni moderatori ni forumaši nisu ti koji vode uredjivačku politiku. ne svidja ti se? pali dalje. važi za sve. tebe, mene, diva, i sve ostale.

šta još nije jasno?

#63 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 15 August 2010 - 14:24

QUOTE (Vesna @ 15.08.2010, 22:03) <{POST_SNAPBACK}>
probaću da ti nacrtam:

- trudimo se da se bavimo odgovornošću sopstvene države za dogadjaje devedesetih. važi za ceo region.

Jos zivite u tom dobu? Bas me zanima da li Medijska kuca B92 ima svoje uporiste u tome.

#64 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 15 August 2010 - 14:29

QUOTE (yoyogi @ 15.08.2010, 15:24) <{POST_SNAPBACK}>
Jos zivite u tom dobu?

šta da ti kažem, ne živimo u japanu.

mada, koliko čujem, nisu ni oni po tom pitanju daleko odmakli. premijer se, valjda, baš danas izvinio svetu za sva zla koja je njegova država nanela drugima tokom drugog svetskog rata.

#65 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 15 August 2010 - 14:31

QUOTE (Vesna @ 15.08.2010, 15:03) <{POST_SNAPBACK}>
probaću da ti nacrtam:

- pristojnost je u tastaturama svakog pojedinog forumaša, moderatori ne mogu nikoga da uče korektnosti i pristojnom ponašanju. uz izuzetke, odrasli smo ljudi. ne priliči nam da se ponašamo kao deca.
- na forumu učestvuju forumaši iz celog regiona i vrlo smo ponosni na to. shodno tome, trudimo se da budemo dobri domaćini.
- postoje pravila kojih smo, i kao forumaši i kao moderatori, u obavezi da se pridržavamo.
- ni moderatori ni forumaši nisu ti koji vode uredjivačku politiku. ne svidja ti se? pali dalje. važi za sve. tebe, mene, diva, i sve ostale.

šta još nije jasno?

Nije mi jasno cemu ovakav ton. Deluje mi prilicno lican.
Sve drugo mi je jasno, nije trebalo toliko da se trudis.

Edited by vilhelmina, 15 August 2010 - 14:36.

#66 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 15 August 2010 - 14:34

QUOTE (Vesna @ 15.08.2010, 22:29) <{POST_SNAPBACK}>
šta da ti kažem, ne živimo u japanu.

mada, koliko čujem, nisu ni oni po tom pitanju daleko odmakli. premijer se, valjda, baš danas izvinio svetu za sva zla koja je njegova država nanela drugima tokom drugog svetskog rata.

Pa to sam i mislio. U kom dobu vi zivite.

A to, ocigledno, da ti idem na nerve kao i ObiW-u, Noskichu, Angeliji, DWS-u, i slicnima, je opste primeceno. Tvoj post samo to potvrdjuje.

#67 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 15 August 2010 - 14:36

nije ličan, ni najmanje. "pali" je reč koju koristim i u rl komunikaciji.
nego je prilično smorno bezbroj puta odgovarati na iste stvari. probaj da potražiš koliko puta je ponovljeno ovo što sam napisala u prethodnom postu.

da li bi ti imala strpljenja za beskrajno objašnjavanje kada ga očekuješ od drugih?

#68 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 15 August 2010 - 14:39

QUOTE (Vesna @ 15.08.2010, 15:36) <{POST_SNAPBACK}>
nije ličan, ni najmanje. "pali" je reč koju koristim i u rl komunikaciji.
nego je prilično smorno bezbroj puta odgovarati na iste stvari. probaj da potražiš koliko puta je ponovljeno ovo što sam napisala u prethodnom postu.

da li bi ti imala strpljenja za beskrajno objašnjavanje kada ga očekuješ od drugih?

Ocigledan nesporazum. Nisam ti postavila direktno pitanje i nisam trazila odgovor. Inace bih ti se obratila na PM ili ovo postavila neko vidnije mesto. Rekla sam sto mi je bilo na dusi, to je sve.

Ne moras da mi ponavljas da te moje misljenje ne zanima, to znam.

Edited by vilhelmina, 15 August 2010 - 14:40.

#69 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 15 August 2010 - 14:41

QUOTE (yoyogi @ 15.08.2010, 15:34) <{POST_SNAPBACK}>

A to, ocigledno, da ti idem na nerve kao i ObiW-u, Noskichu, Angeliji, DWS-u, i slicnima, je opste primeceno. Tvoj post samo to potvrdjuje.

ne ideš mi na nerve. samo si povremeno dosadan sa svojim idealizovanjem japana. ništa više.

verujem da je tebi nejasno u kom dobu živimo. onaj japanski premijer koji se i posle 65 godina izvinjava žrtvama rata sigurno bi znao o čemu govorim.

QUOTE (vilhelmina @ 15.08.2010, 15:39) <{POST_SNAPBACK}>
Ne moras da mi ponavljas da te moje misljenje ne zanima, to znam.

ne drami. postavila si pitanje uz opasku da ga niko neće pročitati i da niko neće obratiti pažnju na njega. nego je obratio pažnju i dobila si odgovor. jel sad problem što si dobila odgovor?

#70 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 August 2010 - 14:47

CITAT (Vesna @ 15.08.2010, 15:03) <{POST_SNAPBACK}>
probaću da ti nacrtam:

šta još nije jasno?

A, ovo si napisala pre sat dva, pričalo se o ljubaznosti.

CITAT (Vesna @ 15.08.2010, 12:39) <{POST_SNAPBACK}>
CITAT (Lift Going Up.. @ 15.08.2010, 12:36) <{POST_SNAPBACK}>

ja sam tek kada sam se iselila naucila moc osmeha. kada se nekome osmehnes skoro nema sanse da ti se on ne osmehne nazad, i svima lepsi dan.

tako živim ceo svoj život.
i sve to u srbiji.

Kažeš, baš ceo život, ili Forum nije deo tvog života, ovde ljubaznost i dobra volja nisu poželjni. Ili je, pali dalje, i šta ti još nije jasno, ustvari zamena za osmeh i strpljenje, način komunikacije uz uvažavanje, bez nipodaštavanja sagovornika.

#71 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 15 August 2010 - 14:53

QUOTE (Vesna @ 15.08.2010, 22:41) <{POST_SNAPBACK}>
ne ideš mi na nerve. samo si povremeno dosadan sa svojim idealizovanjem japana. ništa više.

verujem da je tebi nejasno u kom dobu živimo. onaj japanski premijer koji se i posle 65 godina

Opet ti.

Da si bila u Japanu, turisticki, verovatno bi isto mislila.

Da si radila u Japanu, kao "local hire", niko te nije poslao na 2-4 godine, verovatno bi mislila drugacije.

Moje idealizovanje Japana je 10% onoga u cemu se u zivotu u Japanu uziva. Hard work, hard play.

Ma necu da se svadjam oko toga. Sa druge, nepoznate (tebi i mnogim clanovima Foruma) druge planete: ima zivota i jos boljeg nego tamo (na Zapadu) sto mi jedino znamo.

Naucna fantastika, mozda.

#72 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 15 August 2010 - 14:55

QUOTE (yoyogi @ 15.08.2010, 09:34) <{POST_SNAPBACK}>

Ti bash nishta ne shvatash, jelda?

Pa lepo ti se kaze, ako Japan josh uvek lize svoje rane posle 65 godina zashto se forum ne bi bavio ranama koje su 5 puta mladje i daleko od zarastanja.

Ne idesh ti meni na nerve nego se sam blamirash, opusti se, uchestvuj u forumu bez dokazivanja da si ti najuspeshniji emigrant od Nikole Tesle pa na ovamo, mada .... i on je izgleda u pitanju, yebiga, nije ziveo u Japanu, vec u groznom New Yorku i odvratnoj USA. dry.gif

#73 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 15 August 2010 - 15:03

QUOTE (Div @ 15.08.2010, 15:47) <{POST_SNAPBACK}>
Kažeš, baš ceo život, ili Forum nije deo tvog života, ovde ljubaznost i dobra volja nisu poželjni. Ili je, pali dalje, i šta ti još nije jasno, ustvari zamena za osmeh i strpljenje, način komunikacije uz uvažavanje, bez nipodaštavanja sagovornika.

ne postoji strpljenje koje nema granicu.

učestalost pominjanja jupitera i volova je davno prešla sve granice. mahom od onih koji su skloni da jupitere vide u drugima smatrajući da je njima, nepravedno i potpuno nezasluženo, dodeljena uloga volova.

#74 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 15 August 2010 - 15:16

moj post obrisan?

na ovom free zone topiku?

#75 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 15 August 2010 - 15:30