Jump to content


Photo

Forumasi o Forumu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
456 replies to this topic

#31 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 29 July 2010 - 01:06

baš tako. fuck off istina, živjeli lažovi.


nisam se tebi obracao, sta ti je!?

#32 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 July 2010 - 01:12

fuck off

#33 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 29 July 2010 - 01:35

dobro

#34 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 29 July 2010 - 01:37

Lepo se vas dvojica ispricaste...

#35 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 29 July 2010 - 12:01

Ne mislim da ima to veze s moderacijom. Mislim da su forumi kao oblik internet diskusije (i socijalizacije, donekle) passé. Oni su tehnoloski i prakticno duboko u starom internetu, a danas je (u stvari, vec poduze) vreme Web 2.0, znaci Facebook, Twitter i tome slicno. Tamo je mladja generacija, a matorija generacija se umorila ("sva se vec pozenila i cuva slatku decu"). Ne radi se o insistiranju na pristojnosti. Na nekim drugim forumima se insistira na nepristojnosti, moglo bi se reci, pa ti forumi takodje umiru. ;-)


I ja sam mislio ovo ranije ali nisam vise siguran da li je bas tako. Zanima me gde ta "nova generacija" diskutuje razlicite teme na ovom nivou kao sto je forumski? Facebook je chat. I da, i te "mlade generacije" ce kad tad ostareti. :ph34r:

#36 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 29 July 2010 - 13:21

Nisam primetio da drugi forumi nesto imaju veci priliv novih forumasa, u najboljem slucaju se odrzavaju na vodi i nisu ni priblizno poseceni kao na svom vrhuncu, tako da se pre radi o web 2.0 evoluciji sto su jos (i pre ove teme) lepo primetili obiw i indy.

#37 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 29 July 2010 - 13:39

Nisam primetio da drugi forumi nesto imaju veci priliv novih forumasa, u najboljem slucaju se odrzavaju na vodi i nisu ni priblizno poseceni kao na svom vrhuncu, tako da se pre radi o web 2.0 evoluciji sto su jos (i pre ove teme) lepo primetili obiw i indy.


Nisam bas tako siguran. Mislim da je situacija nesto drugacija. Mladi pretezno nisu ni zainteresovani za dugacke (kvalitetne) diskusije o politici, drustvu, ideologiji i ko zna o cemu. To mislim da dolazi sve vise do izrazaja sa zivotnim iskustvom, akumuliranim znanjem itd. Govorim onako generalno, naravno - izuzeci uvek postoje.

Sto se tice priliva, mislim da on recimo ovde itekako postoji jer isto tako postoji i odliv sto je i normalno. Forum je nesto kao protocni bojler, postoje ljudi koje zanima neki uzi set tema, ispricaju se o tome na forumu i kasnije im postaje sve dosadnije (posle cega ili odu, lurkuju ili ostaju da zadovoljavaju neke druge potrebe), druge opet zanimaju recimo aktuelni dogadjaji koje vole da prate zajedno sa drugima na forumu a to su pre svega politika, sport, drustvo dok trece zanima recimo forum per se kao socijalni fenomen, druzenje, upoznavanje zanimljivih likova itd.

Naravno, ovo sam podelio u kategorije ali u stvarnosti svako ima mesavinu ovih potreba sa preferencijama koje su razlicito izrazene.

#38 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 July 2010 - 13:40

I ja sam mislio ovo ranije ali nisam vise siguran da li je bas tako. Zanima me gde ta "nova generacija" diskutuje razlicite teme na ovom nivou kao sto je forumski? Facebook je chat. I da, i te "mlade generacije" ce kad tad ostareti. :ph34r:

Palo mi je jos nesto na pamet. Na mnogim sajtovima moras da se registrujes da bi komentarisao vesti. Ne znam da li bi moglo na B92 da se ima jedinstveni username (i da on bude obavezan, tj. bez nj. ne moze da se komentarise nista), a onda sa tim jednim istim nalogom da se ide na sve servise (komentare vesti, forum, FM i Blog). Moguce je da bi tako komentatori vesti (koji znaju da budu masovni, i vise stotina komentara sam vidjao na nekim "vrucim" vestima) "skliznuli" lagano i na forum, posto su vec ulogovani. Takodje bi B92 (u celini, kao sajt) trebalo vise povezati sa Facebookom i twitterom (recimo, prakticno ispod svake pojedinacne stvari, dal' je vest, dal' je slika, bilo sta) moze da stoji "Like this on Facebook" ili "Tweet this". Cak bi mozda moglo da se izvede (sto postoji sad na mnogim sajtovima) da se ljudi uloguju sa Facebook nalogom. Cisto razmisljam kako privuci veci broj... bez obzira na godine (btw. juce je umrla najstarija twitterasica na svetu, mislim da je imala 103 godine.)

#39 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 29 July 2010 - 13:46

Palo mi je jos nesto na pamet. Na mnogim sajtovima moras da se registrujes da bi komentarisao vesti. Ne znam da li bi moglo na B92 da se ima jedinstveni username (i da on bude obavezan, tj. bez nj. ne moze da se komentarise nista), a onda sa tim jednim istim nalogom da se ide na sve servise (komentare vesti, forum, FM i Blog). Moguce je da bi tako komentatori vesti (koji znaju da budu masovni, i vise stotina komentara sam vidjao na nekim "vrucim" vestima) "skliznuli" lagano i na forum, posto su vec ulogovani. Takodje bi B92 (u celini, kao sajt) trebalo vise povezati sa Facebookom i twitterom (recimo, prakticno ispod svake pojedinacne stvari, dal' je vest, dal' je slika, bilo sta) moze da stoji "Like this on Facebook" ili "Tweet this". Cak bi mozda moglo da se izvede (sto postoji sad na mnogim sajtovima) da se ljudi uloguju sa Facebook nalogom. Cisto razmisljam kako privuci veci broj... bez obzira na godine (btw. juce je umrla najstarija twitterasica na svetu, mislim da je imala 103 godine.)


Pa da, trebalo bi. Mozda to dopisemo na onu listu lepih zelja za admine pa da vidimo da li je moguce.

Ovo za isti log na Vesti i Forum je dobra ideja, Nisam o tome uopste razmisljao jer nikad nisam postovao komentare na vesti. Mozda zna neko da li je potreban posebna registracija za tako nesto.

#40 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 29 July 2010 - 14:53

Nije potrebna registracija, a da jeste verovatno bi izgledalo znatno drugačije (što spomenuh pre par dana na topiku o preporukama), pogotovo kad bi se svuda pisalo pod istim nickom. Nekad davno sam proveravala da li su povezani blog i forum b92, i bilo mi je totalno bezveze kad sam skontala da nisu te sam odustala od registracije na blog, a pisala bih da je moglo ovako.

#41 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 July 2010 - 14:58

To nije kasno da se uradi ni sad... bio sam clan na nekim sajtovima koji su "merdžovali" identitete, pa te onda pita hoces li ubuduce da budes XY ili AB (ako su ti recimo bili razliciti nickovi, kao sto su meni ovde i na Blogu B92). Naravno, sve zavisi od resursa koje ima B92, posto bi potencijalno to bila velika pretumbacija. Mada mislim da bi bilo korisno (i ne samo za forum), B92 sajt ce i ovako i onako u buducnosti pre ili kasnije osvezavati dizajn i funkcionalnost.

#42 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 29 July 2010 - 15:26

To nije kasno da se uradi ni sad... bio sam clan na nekim sajtovima koji su "merdžovali" identitete, pa te onda pita hoces li ubuduce da budes XY ili AB (ako su ti recimo bili razliciti nickovi, kao sto su meni ovde i na Blogu B92). Naravno, sve zavisi od resursa koje ima B92, posto bi potencijalno to bila velika pretumbacija. Mada mislim da bi bilo korisno (i ne samo za forum), B92 sajt ce i ovako i onako u buducnosti pre ili kasnije osvezavati dizajn i funkcionalnost.

Pa sigurno je da bi bilo više korisnika različlitih sekcija sajta, a vrlo verovatno bi i kvalitet komentara (mislim na vesti) porastao kad bi se držali jednog nicka, dalje - preporuke i nepreporuke bi se mogle brojčano ograničiti i to bi značilo nešto.

#43 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 29 July 2010 - 18:27

Bas me zanima sta ovaj Forum znaci medijskoj kuci B92.

Zasto ga uopste odrzava? Koji ce im qrac ovaj Forum? Da se psihopate istresaju, vredjaju i shoderashi prave 5,000 junk postova godisnje. Toliko hoce da kazu a toliko malo znaju.

Sada shvatam nekog od prethodnih postera koji misli ovo je banana majmunima da ovde pricaju.

#44 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 29 July 2010 - 18:31

Bas me zanima sta ovaj Forum znaci medijskoj kuci B92.

Zasto ga uopste odrzava? Koji ce im qrac ovaj Forum? Da se psihopate istresaju, vredjaju i shoderashi prave 5,000 junk postova godisnje. Toliko hoce da kazu a toliko malo znaju.

Sada shvatam nekog od prethodnih postera koji misli ovo je banana majmunima da ovde pricaju.


Ne znam samo šta ti, onda, tražiš na ovom mestu?
Registrovali smo tvoje genijalne misli i sad na miru možeš da prepustiš banana majmunima još nekoliko hiljada junk postova... dok i sama administracija ne shvati koliko je forum beskorisna stvar za medijsku kuću b92.

#45 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 29 July 2010 - 18:36

Ne znam samo šta ti, onda, tražiš na ovom mestu?
Registrovali smo tvoje genijalne misli i sad na miru možeš da prepustiš banana majmunima još nekoliko hiljada junk postova... dok i sama administracija ne shvati koliko je forum beskorisna stvar za medijsku kuću b92.


Za 39$ mesecno i Mods dobrovoljci, Medijska kuca B92 nema mnogo da brine. Verovatno da zato Forum i opstaje.

Tvoji postiovi su uramljeni po kucama? Od mojih moze da se napravi coffee table knjiga sa fotografijama.