Jump to content


Photo

Forumasi o Forumu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
456 replies to this topic

#16 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 28 July 2010 - 17:17

Čekao sam na ovaj topik cijeli svoj forumaški život, a sad nemam ništa reć. Eh slobodo, kurvo, ne umeš da pevaš.

Kako nemaš ništa reć, pa samo se nađi, imaš čak dve omiljene teme (ne znam, ovog tipika, ili tamo nekih topika), zasto forum propada, ko je kriv i kako ga popraviti, ili ako ti je draže, ko od moderatora mrzi kojeg forumasa i zasto je moderacija (ponekad) tako nepravedna.
Zar ima ikog da nije oduševljen ovakvom ponudom.

Ovo je zamisljeno kao free zone topik o moderaciji i uopste o forumu za diskusije, kritike, predloge, chit-chat i ostalo sto je nepravedno ograniceno drugde. Omiljena tema topika je: zasto forum propada, ko je kriv i kako ga popraviti? Druga omiljena tema je: ko od moderatora mrzi kojeg forumasa i zasto je moderacija (ponekad) tako nepravedna?


Iliti: Deco, evo vam lopta i ajde u dvorište, da ne smetate.

Nikako se baš nije moglo splitovati onih deset postova sa Kritika i, eventualno, sedam sa PiP, pa da bar liči da nekoga stvatno zanimaju bilo kakvi predlozi.

#17 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 28 July 2010 - 17:22

Nikako se baš nije moglo splitovati onih deset postova sa Kritika i, eventualno, sedam sa PiP, pa da bar liči da nekoga stvatno zanimaju bilo kakvi predlozi.


Jel' ima i neka muzika koju posebno volish pa da je puste onako lagano iz bekgraunda??? Redno bi bilo...
:ph34r:

#18 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 28 July 2010 - 17:51

Mislim da je ovaj topik postavljen iz iskrenih pobuda.

#19 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 July 2010 - 17:59

Meni nedostaju pisanja Henrya Chinaskog, Mileta Curcica, Domazeta, donbatana...

Čini mi se da je forum izgubio neku svoju autentičnost insistiranjem na pristojnosti.

#20 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 28 July 2010 - 18:53

.....
Iliti: Deco, evo vam lopta i ajde u dvorište, da ne smetate.

Nikako se baš nije moglo splitovati onih deset postova sa Kritika i, eventualno, sedam sa PiP, pa da bar liči da nekoga stvatno zanimaju bilo kakvi predlozi.


Predlozi zanimaju itekako a rasprava je vec pocela, jos se samo ceka da svi modovi budu tu pa cemo videti sta od toga mozemo da uvedemo.

A ovo za loptu i dvoriste - give me a break. U poslednje 3 godine sam napisao verovatno vise postova na moderaciji nego na celom forumu upravo zbog forumasa.

Edited by Anduril, 28 July 2010 - 18:58.


#21 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 28 July 2010 - 18:56

Meni nedostaju pisanja Henrya Chinaskog, Mileta Curcica, Domazeta, donbatana...

Čini mi se da je forum izgubio neku svoju autentičnost insistiranjem na pristojnosti.


Da, prokleta political correctness, ne moze se bez nje a sa njom je nije vise zabavno.

#22 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 July 2010 - 19:27

Meni nedostaju pisanja Henrya Chinaskog, Mileta Curcica, Domazeta, donbatana...

Čini mi se da je forum izgubio neku svoju autentičnost insistiranjem na pristojnosti.


Pobrkao si nesto, Mile je uvijek bio pristojan. Jel se sjeca netko one slavne čitulje? :ph34r:

#23 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 July 2010 - 19:39

Pobrkao si nesto, Mile je uvijek bio pristojan. Jel se sjeca netko one slavne čitulje? :ph34r:


:)

Slažem se ali su reakcije s ove naše strane bile "politički nekorektne".
Da li se neko seća ispaljenih burića, Šikagoa...? :D

#24 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 July 2010 - 20:39

Iliti: Deco, evo vam lopta i ajde u dvorište, da ne smetate.

Voila, dovoljna je mala nesuglasica i diskusijica se već razgorijeva.
Od dolaska na forum mi je nasmješnije bilo doživljavanje hijerarhije pedeefova gdje se ponadištavala napr. deponija a vozdizalo društvo, politika. Urnebesno, na deponiji i sl. je često najveća zabava. Čita se što je napisano, ne jer je na pdf politika ili kulinarstvu. Svaki post dodje do publike.

Ovo je odličan topik i čestitam Andurilu na njegovom otvararnju. Pratim 2 foruma i generalno mogu primijetiti da su cure i dečki iz moderacija generalno preopterećni, prepodražavani, ukratko burnout, a Anduril održava jednu svježinu poniznog taoista, ovo je kao neko nenasilno harmoniziranje preotrovane sredine. Tamo i ovdje se nakupilo zle krvi i forumaši se glodju na kost kao bijesni psi. Radoznao sam šta će od ovoga ispasti, a moja prognoza je optimistička, da će ovo biti katarzični topik smijeha i zaborava.

#25 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 July 2010 - 21:00

Ako sam dobro razumela, ovde necemo biti banovani sta god laprdali. Onda hocu i ja da se igram :ph34r:

#26 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 July 2010 - 21:18

Ako sam dobro razumela, ovde necemo biti banovani sta god laprdali. Onda hocu i ja da se igram :ph34r:


Topik se zove "Forumashi o forumu" a ne "Velika Srbija" ...... tako da ... meni se chini da si se prerano obradovala. Laprdanja ce se i dalje sankcionisati.

#27 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 28 July 2010 - 23:19

... zasto forum propada, ko je kriv i kako ga popraviti? ...

Ne mislim da ima to veze s moderacijom. Mislim da su forumi kao oblik internet diskusije (i socijalizacije, donekle) passé. Oni su tehnoloski i prakticno duboko u starom internetu, a danas je (u stvari, vec poduze) vreme Web 2.0, znaci Facebook, Twitter i tome slicno. Tamo je mladja generacija, a matorija generacija se umorila ("sva se vec pozenila i cuva slatku decu"). Ne radi se o insistiranju na pristojnosti. Na nekim drugim forumima se insistira na nepristojnosti, moglo bi se reci, pa ti forumi takodje umiru. ;-)

Edited by Indy, 28 July 2010 - 23:29.


#28 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 July 2010 - 00:37

Napisao sam i kako ga popraviti, ali sam tome danas dodao i predlog da se prekine diskriminatorsko ponašanje prema nama iz Vojvodine, te da se makar kao simbolički gest prijateljstva uvede Lala smajli, no bejah iskuliran. Ako može da stoji nekoliko varijanti smajlija sa šajkačama, vala bi u najmanju ruku bilo fer da i mi koji se ne osećamo kao gedžovani imamo svog tradicionalističkog smajlija. Ono oko PDF-a Vojvodina je takođe bilo ozbiljno, mada ću naći trunku razumevanja za ignorisanje tog predlga, uzevši u obzir društvene okolnosti i politički diktat u etru.

PTF Vojvodina bila bi apsolutna, pritom i kontraproduktivna -> glupost. taman koliko i PTF Kosovo. baš prije neki dan prolazim Vojvodinom, i nisam mogao ne primjetiti, pa evo prigodnog komentara -> šaranjem/križanjem tabli s natpisima Beograd ništa se produktivno ne postiže. Beograd će i dalje biti na istom geografskom položaju/mjestu, baš kao i Novi Sad. otvaranje PTF-a Vojvodina, danas, godine Gospodnje 2010. mjeseca srpnja, sasvim je anahrona, pritom i antieuropska ideja.

"najbolje" bi bilo pootvarati 7 tisuća "specifičnih" potforuma na ovom regionalnom boardu; tipa PTF Istra, PTF Timočka krajina, PTF Slavonija i Baranja, PTF Boka kotorska, PTF Povardarje, PTF Imotska krajina, PTF Gorenjska, itd. pa da se svi lipo zatvorimo u svoje malene svijetove, a da PTF Politiku ostavimo dijasercima (ionako čine većinu aktivnih forumaša). pritom zatvoriti PTF Gradovi i Regioni - koji će nam?

#29 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 29 July 2010 - 00:42

fuck off

#30 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 July 2010 - 01:01

baš tako. fuck off istina, živjeli lažovi.