Jump to content


Photo

Reprezentacija


  • Please log in to reply
19541 replies to this topic

#16 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 July 2010 - 10:24

Sljam ili ne , on kao javna licnost nema pravo da se tako ponasa. Pre svega zbog mesta na kom se nalazi.

Bas zbog mesta nakome se nalazi je trebalo jos u Juznoj Africi da uzme govnjavu motku i potera te placenike
Sto ne pitaju LUkica sto je prodao mec Borchi,ili Batu Kana iz Vojvodine da ne pricam o Zeki i njegovim igrama
stoka bezrepa koja se prodaje za kafu i jeftinu kurvu :ph34r:
  • 0

#17 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 21 July 2010 - 10:29

+1
A u prilog tome i njihovo ponašanje (novinara) na SP.
Besomučna trka u lovu na pikanterije "onih" drugih....
A pre svega "revolucija" koju su podigli kad im nije bilo dozvoljeno da se šetkaraju hotelom i razgovori sa igračima kad im se prohte.




Pa vidis nisi 1% u pravu. Redakcije su platile svoje novinare i ceo put ih je izlazio i preko 3000 evra da bi dole neki policijski general u penziji doneo na svoju ruku odluku da se novinarima zabrani pristup. Pa znas sta bi bilo u Engleskoj ili Nemackoj da se tako nesto desi. Pa leteo bi predsednik saveza prvi a za njim i svi ostali. Niko nema pravo da uskracuje slobodu informisanja gradjanima Srbije. Posebno sto ja sam biram sta cu da citam i u sta cu da verujem. Ako nesto nije istina obrati se sudu.


U svim kampovima reprezentacija na SP FIFA je omogucila slobodu kretanja medija i iznosenja informacija, ne samo konferencije za novinare nego mnogo vise od toga.



@Perkos

Znas i sam da je to rat protiv vetrenjaca .... Ima svakakvih novinara ali jako je glupo generalizovati sve.

Edited by Klaudinho, 21 July 2010 - 10:30.

  • 0

#18 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 July 2010 - 10:42

novinari koji prate fudbal u Srbiji su najveci sljam na kugli zemaljskoj,izuzeci samo potvrdjuju pravilo
to sta su oni radili na SP je toliko jadno i bedno da bi im trebalo zabraniti da ikad pisu o sportu u Srbiji
Petrovic sa SOS-a nece da kvari atmosferu kad ga pitaju o namestanjima u nasoj ligi a dva dana pred pocetak SP pravi skandale po Juznoj Africi i salje senzacionalne vesti,o onima sto pisu za Kurir,Pres,Zurnal,Novosti valjda ne treba trositi reci

Sve u svemu odlaskom Antica zapocinje nova-stara prica u nasoj reprezentaciji velika takmicenja necemo ni videti a kamoli imati priliku da diskutujemo da li je uspeh ucestvovati na njima

Edited by perkos, 21 July 2010 - 10:43.

  • 0

#19 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 July 2010 - 10:46

Pa vidis nisi 1% u pravu. Redakcije su platile svoje novinare i ceo put ih je izlazio i preko 3000 evra da bi dole neki policijski general u penziji doneo na svoju ruku odluku da se novinarima zabrani pristup. Pa znas sta bi bilo u Engleskoj ili Nemackoj da se tako nesto desi. Pa leteo bi predsednik saveza prvi a za njim i svi ostali.

U svim kampovima reprezentacija na SP FIFA je omogucila slobodu kretanja medija i iznosenja informacija, ne samo konferencije za novinare nego mnogo vise od toga.

Pre svega mislim da postoje neka osnovna pravila tzv.KUĆNI RED....
Koliko je novinara samo iz Srbije bilo na SP...zamisli samo da je svako kad je hteo ulazio po sobama igrača da pravi reportaže intervjue...
Neko je i tog policijskog genarala obavezao i dao mu instrukcije,ovako kako Ti kažeš ispada da je on na svoju ruku "zavodio red"...
Naši fudbaleri su otišli na SP pre svega da predstave našu državu i kakav se fudbal igra kod nas a ne da bi novinari imali šta da rade...
Izvini Klaudinjo ali mislim da si pobrkao prioritete...
  • 0

#20 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 21 July 2010 - 10:54

Samo jedna informacija. Nemacka je na SP imala ukupno 530 ljudi koji su brinuli za ARD i ZDF o izvestajima. OD tog broja preko 80 je bilo novinara i strucnih saradnika razlicitog tipa. 2 svoja novinarska studija su imali za izvestavanje gde su svakodnevno nemacki reprezentativci provodili vreme obracajuci se naciji koja ih gleda.

O pisanim novinama tek da se ne broji uopste.



Novinar je otisao na SP da radi , ne da gleda fudbal. Vec da izvestava i da na najbolji moguci nacin prenese atmosferu u Srbiju.Niko ne spori da postoji kucni red i normalno je da postoji, ali ogranicavanje rada medija na konferencije RTS samo je smesno. Pa koji su djavo onda isli tamo , vidis kad je nesto dobro u savezu onda se isti ti novinari zovu da pisu bajke o kuci fudbala nasoj ligi i ostale gluposti, a kada izadje neka afera kao sto je izasla onda se brze bolje ucutkavaju.

Svi mi vrlo dobro znamo da postoje placeni novinari, ali jos jedno kazem ne bi trebalo da generalizujemo nikada. Uostalom, ne mislim da je to samo nas problem, mislim sa placenim novinarima.
  • 0

#21 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 July 2010 - 10:59

Novinar je otisao na SP da radi , ne da gleda fudbal. Vec da izvestava i da na najbolji moguci nacin prenese atmosferu u Srbiju.Niko ne spori da postoji kucni red i normalno je da postoji, ali ogranicavanje rada medija na konferencije RTS samo je smesno. Pa koji su djavo onda isli tamo , vidis kad je nesto dobro u savezu onda se isti ti novinari zovu da pisu bajke o kuci fudbala nasoj ligi i ostale gluposti, a kada izadje neka afera kao sto je izasla onda se brze bolje ucutkavaju.

Manje-više to i ja rekoh....
One koju su tamo otišli da igraju fudbal je trebalo pustiti da to i rade,a priznaćeš jedna fudbalska utakmica ne traje samo 2 poluvremena po 45 min...razumeš me...?
  • 0

#22 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 21 July 2010 - 11:01

Razumemo se mi potpuno ,ali imamo suprotna misljenja :) :ph34r:
  • 0

#23 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 July 2010 - 11:03

Razumemo se mi potpuno ,ali imamo suprotna misljenja :D :ph34r:

To su u stvari nebitne nijanse.... :)
  • 0

#24 homer5

homer5
  • Members
  • 208 posts

Posted 21 July 2010 - 11:31

Zašto sa kriminala koji je zavladao savezom i fudbalom uopšte skrećete temu na novinare? Šta kao to je najveći greh reprezentacije, odnosno Antića? Svakako da je i Antić imao svojih grešaka ali ako je on problem i sad treba danima ovde da se foliramo oko razloga koji će ovaj ološ koji vodi fudbal da smisli da bi mu uručio otkaz onda neka ide sve u 3 lepe. Nismo ni zaslužili boljeg od Toleta kad vidim ovo. Čoveka treba strpati u zatvor po hitnom postupku a ne pričati sa njim o selektoru.
  • 0

#25 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 July 2010 - 11:37

Evo ovako. Ja predlazem nasim novinarima da sacekaju 2 godine i da na isti nacin pokusaju da udju u Olimpijsko selo u Londonu, da bi pravili interview sa nasim sportisima. Bas me interesuje da vidim kako ce da reaguje obezbedjenje olimpijskog sela.
Mada to vise i nije bitno. Bitno je da vise stvarno kazemo sta mi hocemo od nase reprezentacije. Sledeci selektor kada dodje, tj. ako dodje, neka mu se lepo kaze (a i svima nama) da je cilj da budemo Evropski Prvaci. Cisto da vidimo ko ce se prihvatiti tog posla.
Kada je Antic dosao za selektora cilj je bio plasman na SP. Ako je cilj u sledecem ciklusu nesto vise, neka se lepo kaze na startu. Zato mi sada vagamo da li smo uspeli ili nismo. Dakle definisite cilj, pa cemo na osnovu tog cilja da sudimo i selektoru.
Sto se tice Antica, naravno da nije svetac i imao je taktickih gresaka. Ali zar ce o tome da podnosi izvestaj ljudima koji blage veze nemaju o fudbalu. To je tesko ponizavanje i vredjanje struke. Tu komisiju treba pod hitno ukinuti jer ne sluzi nicemu.
Mi trenutno nemamo boljeg selektora od Antica. A ako treba neko da ode, to je predsednik FSS Tomislav Karadzic. Nemoze samo Antic da bude krivac. Ako je Antic kriv, onda je kriv i onaj ko ga je doveo i ko mu je dao toliki ugovor. Tj, ako ode Antic, mora da ode i Karadzic.
(na kraju ce da ispadne da je potpuna istina ono sto je Lukic pricao o Karadzicu).
  • 0

#26 Danone999

Danone999
  • Members
  • 1,335 posts

Posted 21 July 2010 - 11:47

jedno je sto se "misli" po a drugo realnost jer reprezentacija Srbije ima kvalitet taman za rezultat koji je ostvarila
sa dva prava igraca i par polu igraca ne moze se vise od jedne pobede na SP pa makar te vodio i del Boske

da trener nije svemoguc dokaz je i Kapelo koji od losih igraca(istina Englezi imaju pet pravih)nije mogao bolje
U srpskom fudbalu se sve svodi oko par ljudi i ako nisi s'njima u talu odletis vrlo brzo to je sad slucaj sa Anticem koji se nije zamerio karadzicu i besnim psima zbog rezultata nego zbog toga sto nije poveo neke njihove igrace ili im nije dao vise vremena da igraju na sP kako bi ih bolje utopili.


Smesno.
Da to mozda Japanci,Korejanci,Ganjani... imaju bolji tim od nas?
Ali to su ekipe koje su svesne svojih mgucnosti igraju timski,uigrano pokrivaju svaki metar terena.
A mi...?
Najtromiju odbranu napadamo najtromijim napadacem,protiv Gane u cemtralnom vecnom redu igraju nam samo Stankovic i Milijas (koji ne moze da potrci) i posle su igraci krivi sto su nadigrani i nadtrcani, jedini pravi univerzalac (Kacar) igrao na kasikicu ij os gomila nebuloznosti koje sam video od Antica na SP

I sad on nista nije kriv i ne sme niko da ga krititikuje?

A bold dva je tek :ph34r:
Englezi imaju 7-8 vrhinskih a ostatak ekipe su dobri igraci (ukljucujuci i golmana James-a) i price da nije mogao bolje su smesne
  • 0

#27 ludazapartizanom

ludazapartizanom
  • Members
  • 2,268 posts

Posted 21 July 2010 - 11:48

Koliko bljutavih tekstova o Anticu je jutros osvanulo! I nasi kvazistrucnjaci briljiraju :ph34r: Uspelo se u nameri da se otera jedini valjan trener kojeg zemlja Srbija ima( sa svim svojim manama, kojih itekako ima). I bas me interesuje ko ce se prihvatiti selektorskog posla u ovakvim bljak uslovima.
  • 0

#28 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 July 2010 - 11:52

Evo ovako. Ja predlazem nasim novinarima da sacekaju 2 godine i da na isti nacin pokusaju da udju u Olimpijsko selo u Londonu, da bi pravili interview sa nasim sportisima. Bas me interesuje da vidim kako ce da reaguje obezbedjenje olimpijskog sela.
Mada to vise i nije bitno. Bitno je da vise stvarno kazemo sta mi hocemo od nase reprezentacije. Sledeci selektor kada dodje, tj. ako dodje, neka mu se lepo kaze (a i svima nama) da je cilj da budemo Evropski Prvaci. Cisto da vidimo ko ce se prihvatiti tog posla.
Kada je Antic dosao za selektora cilj je bio plasman na SP. Ako je cilj u sledecem ciklusu nesto vise, neka se lepo kaze na startu. Zato mi sada vagamo da li smo uspeli ili nismo. Dakle definisite cilj, pa cemo na osnovu tog cilja da sudimo i selektoru.
Sto se tice Antica, naravno da nije svetac i imao je taktickih gresaka. Ali zar ce o tome da podnosi izvestaj ljudima koji blage veze nemaju o fudbalu. To je tesko ponizavanje i vredjanje struke. Tu komisiju treba pod hitno ukinuti jer ne sluzi nicemu.
Mi trenutno nemamo boljeg selektora od Antica. A ako treba neko da ode, to je predsednik FSS Tomislav Karadzic. Nemoze samo Antic da bude krivac. Ako je Antic kriv, onda je kriv i onaj ko ga je doveo i ko mu je dao toliki ugovor. Tj, ako ode Antic, mora da ode i Karadzic.
(na kraju ce da ispadne da je potpuna istina ono sto je Lukic pricao o Karadzicu).

Pokušao sam da napravim post sa specifikacijom "Šta ne valja u FSS",počev od organizacije,sistem takmičenja,regularnost,sudije,rad sa mladjim kategorijama......
Dodjoh do zaključka da će me moderacija ovog foruma opravdano kazniti zbog pisanja dugačkog posta.....
E onda sam rešio da modifikujem post u "Šta je dobro...."....


"Šta je dobro u FSS"
-------------------------------------------





-------------------------------------------
Ispravite me ako grešim i dodajte šta valja...
  • 0

#29 Danone999

Danone999
  • Members
  • 1,335 posts

Posted 21 July 2010 - 11:57

Koliko bljutavih tekstova o Anticu je jutros osvanulo! I nasi kvazistrucnjaci briljiraju :ph34r: Uspelo se u nameri da se otera jedini valjan trener kojeg zemlja Srbija ima( sa svim svojim manama, kojih itekako ima). I bas me interesuje ko ce se prihvatiti selektorskog posla u ovakvim bljak uslovima.


Bata Djora je uvek spreman da se zrtvuje i uskoci na selektorsko mesto :D
Tu su i Ziva,Kosan,Santrac..
Ne brinem ja uopste


Spoiler! --Click here to view--

  • 0

#30 ludazapartizanom

ludazapartizanom
  • Members
  • 2,268 posts

Posted 21 July 2010 - 11:58

Bata Djora je uvek spreman da se zrtvuje i uskoci na selektorsko mesto :D
Tu su i Ziva,Kosan,Santrac..
Ne brinem ja uopste


Spoiler! --Click here to view--

I Stepi i dr.Ristic briljiraju. Kandidata kolko os :) :D
Sve sljam!
  • 0