Jump to content

Photo

Glede dedinjskog stakora....part II

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#31 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 31 March 2001 - 10:50

Milossevich: ZZivog me nechete odvesti u zatvor

Bivssi predsednik SRJ Slobodan Milossevich rekao je nochas da ga "zzivog neche odvesti u zatvor",
izjavio je jutros republiccki ministar policije Dussan Mihajlovich.

Milossevich je to rekao rukovodiocu akcije koji je nochas ussao u
njegovu kuchu na Dedinju, kazao je Mihajlovich na konferenciji za
novinare.

PA, U CEMU JE ONDA PROBLEM GOSPODO ?

Lun

#32 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 31 March 2001 - 11:00

BBC u 11 h (12 h beogradsko vreme) javlja da je Milosevic u kucnom pritvoru (?).

#33 Guest_Judge Thread_*

Guest_Judge Thread_*
  • Guests

Posted 31 March 2001 - 11:07

Da, to je ova vest:
U TOKU PREGOVORI OKO HAPSENJA MILOSEVICA
11:54 Clan Izvrsnog odbora Glavnog odbora Socijalisticke partije Srbije Dusan Bajatovic izjavio je agenciji SRNA da se u subotu ujutro u kuci Slobodana Milosevica vode pregovori izmedju jugoslovenskog predsednika Vojislava Kostunice, Vlade Srbije, Policij, Vojske i predstavnika vrha SPS. "Kako ce se oni zavrsiti, ne mogu da pretpostavim", rekao je Bajatovic.

Naravno, vest je by SRNA pa je treba uzeti sa velikom ogradom.

Lun, povodom te vesti o 250 cuvara g!@#na (cuvari vatre su ipak nekaj drugo) - oni su morali biti propsteni. Pa koliko puta sam se licno vijao sa kerovima bas u tom kraju, a bilo nas je mnogo vise od 250.

#34 Guest_Judge Thread_*

Guest_Judge Thread_*
  • Guests

Posted 31 March 2001 - 11:12

Ovo je ta mihajloviceva izjava o barabama:
U rezidenciji je primeceno vise naoruzanih ljudi kojima rukovodi Sinisa Vucinic, predsednik Radikalne stranke levice, koji je u pijanom stanju, a poseduje vise komada naoruzanja, izmedju ostalog i bombe. Svi radnici obezbedjenja izvuceni su iz objekta, bez ijednog koji je ostao uz Milosevica. Lica koja su ostala u rezidenciji su aktivisti SPS ili JUL. Milosevic ce biti uhapsen onog trenutka kada ovlasceno lice bude procenilo da je moguce izvesti akciju hapsenja, a oni za to imaju ovlascenje MUP. Svesni smo da postoje rizici za sve ucesnike ove akcije, imajuci u vidu agresivnost koja je ispoljena, alkoholisano stanje Vucinica i upotrebu vatrenog oruzja. Imamo nepotvrdjenu informaciju da jedan broj politicara razgovara o nacinima da se izbegne intervencija policije uz upotrebu sile i da se problem resi na miran nacin.

A povodom trabunjanja oko gradjanskog rata: Momcilo, ne bulazni - sa jedne strane je par stotina senilnih, poluludih komunjara, a sa druge ostatak zemlje. To nije gradjanski rat, nego DERATIZACIJA.

PS. Ne bi bilo lose utepati ono g!@#o Vucinica kad se vec podmece. Pa da bar mogu posle da trabunjaju kako je pao za "svetle patriotske ciljeve".

#35 Jovana Sr

Jovana Sr
  • Members
  • 193 posts

Posted 31 March 2001 - 11:15

Evo i mene, konacno se snadjoh na novom forumu. Noc burna,jutro takodje. Nikako mi nije jasno zasto se spore. Neka ga lepo privedu,saslusaju, pa mozda ce se i vratiti kuci. Ovo se mora uraditi,kad tad, sto pre,to bolje. Ovako se samo dize tenzija u narodu. Sto smo dizali revoluciju kada necemo da je zavrsimo? Sto se Momcila tice, prvi put da se sa njim slozim. Valjda im je ostalo nesto suzavca od Oktobra?

#36 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 31 March 2001 - 11:25

Laze BRE, zver, da ce se samoubiti!
A i ako uradi to, bar ce vam ustedeti neke troskove, pa nece biti zaostajnja u isplati penzija.
LAZE, LAZE, LAZE!
UHAPSITE GA !

NY Times, March 31, 2001,
by CARLOTTA GALL
Security Forces in Belgrade Storm Milosevic's House

Ja Te Vooliim Srrbiijooo!
p.s. ZVEEZDAA!

#37 lule

lule
  • Members
  • 119 posts

Posted 31 March 2001 - 11:43

Prosto je neverovatno da sve ovo ide tako traljavo. Medjutim, ja sam se jos vise iznervirao kada sam procitao da debeli Dacic bezi iz zemlje. I to ce mu izgleda poci za rukom.

#38 vomaks

vomaks
  • Members
  • 10 posts

Posted 31 March 2001 - 13:16

Austrijanci javljaju da se vode pregovori(?!?) sa SMradom oko njegove predaje! Znaci on postavlja uslove i dobija ustupke. Pa dokle tako! I Novi Predsednik i Policija i Vojska pregovaraju, senzacionalno! Svako za sebe, pretpostavljam. Cujem da ce OTPOR da vrati pesnicu na zastavu! A i Studenjak mora da stupi u AKTION jer druge nema. Lune, zirni malo u pravcu Novog Beograda, mozda vidis nesto.

#39 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 31 March 2001 - 13:23

Snage bezbednosti u Beogradu smlavile Milosevicevu kucu
Sharlota Gal, Nju Jork Tajms

Beograd, Srbija, subota, 31.mart
Posle noci protivurecnih izvestaja o tome da je Slobodan M. uhapsen na osnovu optuzbi za korupciju, srpski specijalci su jutros pre zore smlavili njegovu rezidenciju, otpocinjuci time zakonski proces koji bi konacno mogao smestiti u zatvor coveka cija je 13-ogodisnja vladavina Jugoslavijom donela ratove, destrukciju i siromastvo njegovom narodu.
Oko 2:30 ujutro po lokalnom vremenu, nekoliko punih automobila crnih zatamnjenih stakala (srpskih snaga bezbednosti), dovezla su se pred glavnu kapiju kuce u naselju gde zivi M., pokusavajuci da nateraju otvaranje kapije. Ispaljeno je nekoliko hitaca, na koje je odgovoreno iznutar M. kuce. Najmanje jedan covek je povredjen. Momci su konacno probili glavnu kapiju, ali do 4 ujutro se nisu uspeli naci unutar zidina kuce.
/U trenutku, dok je napad bio prekinut, policijski zvanicnici su se sreli sa M., predstavljajuci mu nalog za hapsenje, javlja Asoshijejted Pres. Ali M. je odbio da prihvati ovaj nalog govoreci da "on ne priznaje tu policiju i te vlasti, jer su oni svi sluge NATO-a," rekao je jutros AP-u izvor iz Ministarstva unutrasnjih poslova./
Ubrzo nakon svanuca, policija je odgurnula sve M. pristalice, kao i novinare, oko pola milje niz ulicu dalje od vile. Vise policije je stiglu u zonu, blokirajuci sve prilaze vili. Neki policajci su sugerirali da glavna akcija tek predstoji.
Oko 5:30 u petak poslepodne, Bushova administracija je obavestena da je izdat nalog za hapsenje g.Milosevica, koji se nalazi i na medjunarodnoj poternici za pocinjene ratne zlocine, rekao je sinoc visoki zvanicnik Administracije.
No, kako je noc tekla, poceli su stizati izvestaji da je M. oslobodjen, i postalo je nejasno da li je on uhapsen ili ne. Dodajuci opstoj konfuziji, potpredsednik Vlade Srbije, g.Zarko Korac je izjavio da je M. uhapsen u petak u noci i odveden u Palatu Pravde, a da Vlada nece dati izjavu pre danasnjeg dana. Srpska drzavna televizija je takodje objavila ove izvestaje, pozivajuci se na drzavne zvanicnike. Prikazan je klip na kojem se vide 4 dzipa kako pristizu pred podzemni ulaz Palate Pravde, iako zbog zatamnjenih stakala nije bilo moguce videti ko se nalazi u vozilima. Takodje je receno da g.Milosevic nije vidjen da napusta svoju rezidenciju, pred kojom su se jos od poslepodnevnih casova jucerasnjeg dana nalazili veliki broj novinara kao i M. pristalica. Samo nekoliko casova ranije, M. se pojavio pred kapijom svoje kuce da pozdravi pristalice."Nisam uplasen," rekao je u izjavi za beogradski nezavisni radio i TV medij B92."Ocekujem da se ova prica zavrsi u pravicnom maniru i u prilog i za dobrobit naseg naroda." On nije rekao da li je uhapsen, ili ne.
" Evo pijem kafu sa svojim drugovima i veoma sam dobro," rekao je." Ispred moje kuce je okupljeno mnogo ljudi koji imaju svoj narod i nacionalno dostojanstvo u svom srcu. Mi smo veoma ponosni."
Zatim, 100 do 150 specijalaca u punoj opremi, pojavili su se ispred zadnjeg ulaza u vilu, pokusavajuci da kontrolisu masu i ocito, da rasciste put kojim se ulazi u vilu.
Bushova administracija je napomenula ujedno, da M. nije uhapsen na osnovu optuzbe za ratne zlocine i zlocine protiv covecnosti koja je donesena pre skoro dve godine, u vezi sa zlocinima koje je Vojska Jugoslavije pocinila na Kosovu. Ako su protiv njega donete optuzbe na osnovu korupcije, onda ce njemu biti organizovano samo lokalno sudjenje. Bushova administracija, takodje, ove nedelje odlucuje da li ce prihvatiti pripravnost Beograda u pogledu dobijanja preostalog dela pomoci od SAD (radi se o oko 50mil$). Sporan je datum kojim je Beograd uslovljen (danasnji, 31.mart). Jedan faktor koji ce Administracija uzeti u obzir je stepen kooperativnosti Beograda sa Medjunarodnim Sudom u Hagu. Ovog meseca je Jugoslavija poslala dvojicu optuzenih pred ovaj sud Ujedinjenih Nacija u Hagu.
SAD su obezbedile oko 100mil$ pomoci, od kojih je prosledjeno oko 50, a ostatak je uslovljen stepenom kooperativnosti Beograda sa Hagom. Neuspeh da obezbede ovu pomoc ce biti veliki udarac za Vladu u Srbiji, i njenu klecavu ekonomiju, s obzirom na to da ce se eventualna blokada sredstava takodje odnositi i na Svetsku Banku i Medjunarodni Monetarni Fond.
Ranije ovog meseca, Bushova Vlada je dala Beogradu spisak akcija cija se realizacija ocekuje. Prva tacka je " Uhapsiti Milosevica, i sprovesti ga u zatvor ". Administracija ne zahteva momentalno sprovodjenje M., a hapsenje na osnovu optuzbe za korupciju i zloupotrebu vlasti bi moglo obezbediti sertifikat Begradu za realizaciju preostale pomoci.
Stotine Milosevicevih pristalica su pohitale prema njegovoj kuci u petak navece, nakon sto su predstavnici SPS-a izjavili da su Specijalne jedinice srskih Snaga Bezbednosti na putu prema M. kuci da bi ga uhapsile. Predsednik grupe poslanika SPS u Parlamentu B.Ivkovic, objavio je planove za hapsenje tokom redovne sednice u srpskoj Skupstini. Upozoravujuci na moguce hapsenje, Ivkovic je pozvao pristalice bivseg predsednika da podju prema njegovoj kuci i zastite ga. On je sa drugim zvanicnicima stigao kasnije pred kucu M., objavljujuci kasnije da je M. u kuci i zahvaljujuci okupljenima na zastiti. U okviru pola casa nakon toga, nekoliko stotina pristalica, mnogi od njih srednjih godina starosti ili penzioneri, okupili su se ispred visokih kapija prednjeg i zadnjeg ulaza u vilu. Neki od njih su nosili flase sa alkoholnim picem, i transparente na kojima je pisalo " Slobo, vrati se ". Uzvikivali su parole, i koshkali se sa okupljenim novinarima. Kasnije su se pojavile grupe mladjih ljudi i opasnijeg izgleda // prim.prev. - CRNI LUNE, SHVATISE TE ZAPADNI MEDIJI KAO PRISTALICU !!! //.
Gospodin Milosevic je dosao na vlast posto je nastala kriza u komunistickom vodjstvu zemlje. Pod njegovim vodjstvom, zemlja se raspala, a on sam je silom pokusao zaustaviti razlicite pokrete za nezavisnost u sastavnim republikama. Jugoslavija je izgubila 4 rata: u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni, i Kosovu koje je sastavni deo same Srbije.
Rat u Bosni je bio najgori konflikt u Evropi od II svetskog rata - poginulo je vise od 200 000 ljudi.
Medjunarodna optuznica tereti g.Milosovica, i druge visoke zvanicnike za zlocine koji ukljucuju ubistvo, nasilnu deportaciju i persekuciju kosovskih Albanaca.

p.s.
Carlsberg, probably the best beer in the world!

#40 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 31 March 2001 - 13:32

Carlsberg - 1.95 marke u radnji, s ambalazom.

#41 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 31 March 2001 - 13:36

Takodje i Tuborg. Haineken je nemnosko skuplji, a ja sad odo' u Jerusalem Cinemteque da gledam Underground po prvi put u zivotu.
Srdcni sin srpskog naroda, Cybersergo

#42 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 31 March 2001 - 13:37

I zivela Globalizacija razne pive u raznim radnjama !

#43 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 31 March 2001 - 15:37

[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-04-02 21:23 ]

#44 dram

dram
  • Members
  • 13 posts

Posted 31 March 2001 - 15:51

Mislim, ako ga ne budu capili sad bice to veleiki veliki minus - minuscina. I odma govedo u Hag. Budu li mu sudili ovde imacemo hiljade ljudi te ispred palate pravde, te ispred suda... Ovako nije ovde i gotovo.

#45 ljubinko

ljubinko
  • Members
  • 6 posts

Posted 31 March 2001 - 16:17

Ja mislim da Milosevicu treba da se omoguci da se brani sa slobode. Onda cela ova ujdurma vise ne bi nila potrebna.
A ako se ne odazove na sudski poziv, zna se, da se privede.
Zar ne bi ovo bilo najpostenije?