Jump to content

Photo

Šta ste noćas sanjali?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
132 replies to this topic

#106 Reponja

Reponja
  • Members
  • 366 posts

Posted 30 November 2010 - 16:25

Sanjam sinoć da kupujem tuš bateriju. Sve nekakve izvijene, moderno dizajnirane, ali nesolidne izrade. Kad na ćošku police stoji jedna, sasvim obična, ali sa tri položaja za odabir vode: toplo, hladno i k'o more u avgustu. Može li tumačenje?

#107 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 30 November 2010 - 23:35

Sanjam sinoć da kupujem tuš bateriju. Sve nekakve izvijene, moderno dizajnirane, ali nesolidne izrade. Kad na ćošku police stoji jedna, sasvim obična, ali sa tri položaja za odabir vode: toplo, hladno i k'o more u avgustu. Može li tumačenje?

Hm, tus baterija... Cika Frojd bi verovatno imao neko zanimljivije tumacenje, ali ja mislim da to nesto ima veze s masnokosim, neopranim reziserima. Ti bi da ih operes, ali ne bi bas da preteras ni na jednu stranu, pa ces mlakom vodom. Savet: izbegavati forum bar dva sata pred spavanje :lol+: .

#108 Reponja

Reponja
  • Members
  • 366 posts

Posted 30 November 2010 - 23:46

Hm, tus baterija... Cika Frojd bi verovatno imao neko zanimljivije tumacenje, ali ja mislim da to nesto ima veze s masnokosim, neopranim reziserima. Ti bi da ih operes, ali ne bi bas da preteras ni na jednu stranu, pa ces mlakom vodom. Savet: izbegavati forum bar dva sata pred spavanje :D .

Čika Frojd je, izuzev hrabrosti da prvi krene u probijanje barikada koje su dotad smatrane za neosvojive, priličan komad budale :) A što se tiče neopranih režisera, čisto sumnjam da bi ovaj o kome je reč mogao podneti taktilni i pikantni dodir avgustvoskog mora u Brelima. Raspao bi se odmah, kao oni vampiri što ih Buffy rasteruje. A i veruj mi na reč, više sam ja u Kustinim snovima, nego on u mojim. Da je obratno, ja bih bio režiser, a on forumaš :lol+:

#109 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 01 December 2010 - 23:32

Ja sam nocas imao jedan jako cudan san.

Kafana puna dima, Ceca igra na stolu, ja popio jedno po gajbe piva, kad stize SMS od Aleka - "banovan Kinik" !
Ja od srece narucim pice za cijelu kafanu, i zalijepim Ceci 500 eura na celo, sta koji qrtz kad je bal nek je maskenbal.
Probudio sam se bas kad sam trebao da platim ceh, na vrijeme rekao bih.

:lol+: :) :D

#110 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 December 2010 - 03:41

Opasan ti san - toliko dima. Jesi l' kasljao kad si se probudio? :lol+:

Edited by zoran59, 02 December 2010 - 03:41.

#111 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 08 December 2010 - 14:00

San ti je cini se o tome da si u proslosti osim uobicajenih dobrih i losih strana tvog sadasnjeg zivota imao i 'dodatni ventil' u vidu npr putovanja (na more?) gde su vazila neka potpuno druga pravila o tome sta je dobro, a sta ne-- i sto je za tebe bilo okrepljenje koje ti sad nedostaje. :lol+:

#112 Reponja

Reponja
  • Members
  • 366 posts

Posted 09 December 2010 - 10:26

San ti je cini se o tome da si u proslosti osim uobicajenih dobrih i losih strana tvog sadasnjeg zivota imao i 'dodatni ventil' u vidu npr putovanja (na more?) gde su vazila neka potpuno druga pravila o tome sta je dobro, a sta ne-- i sto je za tebe bilo okrepljenje koje ti sad nedostaje. :lol+:

Auuuuu, ybt! Daj, upekkha, molim te, raspetljaj malo ovo, inače ću verovati da sanjam forum i ovu tvoju rečenicu i da se nikada iz tog košmara probuditi neću :)

#113 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 09 December 2010 - 14:11

Auuuuu, ybt! Daj, upekkha, molim te, raspetljaj malo ovo, inače ću verovati da sanjam forum i ovu tvoju rečenicu i da se nikada iz tog košmara probuditi neću :lol+:

Pa do takvog tumacenja moze da se dodje ako se simboli tumace u svetlu konteksta sna. Ja licno ne verujem u neke tamo 'jungovske' univerzalne simbole snova, tipa ako sanjas ovo to znaci ono. Jedan te isti simbol moze da ima suprotna znacenja u dva razlicita sna. Drugim recima, verujem da svaki san ima svoj sanovnik i on se moze smisleno desifrovati iskljucivo na osnovu konteksta tog sna. Ovaj tvoj san mi lici na tipican 'rezimirajuci san', tj san u kojem (podsvesni) um podvlaci crtu da bi lakse shvatio kakve ga vode nose i kuda. Smatram da je to kontekst u kojem ga treba tumaciti. U tom kontekstu je npr lako uociti vremensku osu (gotovo uvek prisutna kod 'rezimirajucih' snova) u vidu kontrasta izmedju modernih tipova tusa i obicnog, starijeg... :)

#114 Reponja

Reponja
  • Members
  • 366 posts

Posted 09 December 2010 - 14:15

Pa do takvog tumacenja moze da se dodje ako se simboli tumace u svetlu konteksta sna. Ja licno ne verujem u neke tamo 'jungovske' univerzalne simbole snova, tipa ako sanjas ovo to znaci ono. Jedan te isti simbol moze da ima suprotna znacenja u dva razlicita sna. Drugim recima, verujem da svaki san ima svoj sanovnik i on se moze smisleno desifrovati iskljucivo na osnovu konteksta tog sna. Ovaj tvoj san mi lici na tipican 'rezimirajuci san', tj san u kojem (podsvesni) um podvlaci crtu da bi lakse shvatio kakve ga vode nose i kuda. Smatram da je to kontekst u kojem ga treba tumaciti. U tom kontekstu je npr lako uociti vremensku osu (gotovo uvek prisutna kod 'rezimirajucih' snova) u vidu kontrasta izmedju modernih tipova tusa i obicnog, starijeg... :lol+:

Ovo je odista čudesno. Jer, evo odaću ti tajnu, ja u stvari nisam usnio taj čudni san, već poslao šifrovanu poruku pokretaču ovog topica :D
Snovima se, inače, ne bavim, jer ne umem da razlučim koji su božanskog, a koji demonskog porekla. A da se upuštam u kockanje sa takvim ulogom, ne pada mi na pamet :)

#115 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 09 December 2010 - 14:21

Ovo je odista čudesno. Jer, evo odaću ti tajnu, ja u stvari nisam usnio taj čudni san, već poslao šifrovanu poruku pokretaču ovog topica :D
Snovima se, inače, ne bavim, jer ne umem da razlučim koji su božanskog, a koji demonskog porekla. A da se upuštam u kockanje sa takvim ulogom, ne pada mi na pamet :)

Ni po jada. Da si ga sanjao to bi znacio. :lol+:

#116 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 09 December 2010 - 14:25

Ni po jada. Da si ga sanjao to bi znacio. :lol+:

Ovo je dobro, daj ta tumačenja unapred, pa da biramo šta ćemo sanjati.
:)

Edited by Div, 09 December 2010 - 14:26.

#117 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 09 December 2010 - 14:39

Ovo je dobro, daj ta tumačenja unapred, pa da biramo šta ćemo sanjati.
:)

Pa kaze, san ti je tipicni san upozorenja u kojem tvoj um sebi predstavlja opasnosti gubitka dve stvari koje su mu drage na osnovu necega sto je vec doziveo u proslosti.

Da cujemo sad tvoj san. :lol+:

#118 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 09 December 2010 - 14:46

Pa kaze, san ti je tipicni san upozorenja u kojem tvoj um sebi predstavlja opasnosti gubitka dve stvari koje su mu drage na osnovu necega sto je vec doziveo u proslosti.

Da cujemo sad tvoj san. :lol+:

Reci ti meni šta treba da sanjam pa da dobijem neke pare, onako, ozbiljnije, sa pešes nula.

#119 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 09 December 2010 - 15:54

Reci ti meni šta treba da sanjam pa da dobijem neke pare, onako, ozbiljnije, sa pešes nula.

Loto brojeve :lol+:

#120 Reponja

Reponja
  • Members
  • 366 posts

Posted 10 December 2010 - 12:15

Youtube Video ->Original Video

"...Sanjao sam fini party
mnogo ljudi, nigdje žandara
sanjao sam sretna lica
dugo nisam takva gledao..."