Jump to content


Photo

Šta ste noćas sanjali?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
132 replies to this topic

#91 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 19 July 2010 - 20:34

Već sam jednom sanjala nešto ovako slično ako ne i isto. Ne zezam se uopšte, ovako je to bilo (u snu):

Iz nekog, meni sad nepoznatog razloga, osudili me na giljotinu. I tako, ja (sama!) odlazim u bolnicu gde se to kao radi. Tamo sve isto kao u bilo kojoj bolnici. Gospođa u belom mantilu mi kaže da neće dugo trajati, a neće ni boleti, samo ću osetiti malo peckanje oko vrata - sve u svemu za desetak minuta mogu da idem kući!!! A moja jedina misao je: jbt, kako ću sad da čitam bez glave?!

I tu se probudim. To je to, već drugi put.


Nemoj toliko da citas  :ph34r:

#92 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 19 July 2010 - 20:43

Već sam jednom sanjala nešto ovako slično ako ne i isto. Ne zezam se uopšte, ovako je to bilo (u snu):

Iz nekog, meni sad nepoznatog razloga, osudili me na giljotinu. I tako, ja (sama!) odlazim u bolnicu gde se to kao radi. Tamo sve isto kao u bilo kojoj bolnici. Gospođa u belom mantilu mi kaže da neće dugo trajati, a neće ni boleti, samo ću osetiti malo peckanje oko vrata - sve u svemu za desetak minuta mogu da idem kući!!! A moja jedina misao je: jbt, kako ću sad da čitam bez glave?!

I tu se probudim. To je to, već drugi put.


S obzirom na to koliko ih danas piše bez glave, pretpostavljam da je nekako moguće bez nje i čitati :ph34r:

#93 Vižla

Vižla
  • Members
  • 549 posts

Posted 21 July 2010 - 03:15

družinu sa ovog topika.
bila je to noćna mora.


Ja bih večeras u snove da dozovem baš društvo sa ovog topika - ni traga noćnoj mori bilo ne bi. Što zbog đonova nekad trošenih po Beogradu, Švedskoj, Bosni i (naročito) Hercegovini, što zbog umeća sanjanja... :ph34r:

Što zbog nacionalnog simbola... :)

Attached File  800px_Beaver_Yearling_Grooming_Alhambra_Creek_2008.jpg   144.09KB   10 downloads

#94 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 21 July 2010 - 11:52

Što zbog nacionalnog simbola... :)


Ovom simbolu poruči da mi se javi na raport. Kakav ovo neuredan i nezategnut izlazi napolje? Ako ne voli disciplinu, eno mu mornarice, pešadija je za prave dabrove :ph34r:

#95 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 27 July 2010 - 21:09

Ako je mesec odgovoran za plime i oseke svih mora i okeana onda vrlo verovatno utiče i životne tečnosti biljaka, životinja pa i ljudi. Na njihove snove, raspoloženje, psihičko i emotivno stanje i ponašanje.

Spoiler! --Click here to view--

Palo mi na pamet predloziti i nekakav eksperimentalni Fool Moon Alert na forumu, al nesto razmisljam mozda danas nije najbolji dan za takvo nesto. :ph34r:

#96 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 July 2010 - 21:21

Ako je mesec odgovoran za plime i oseke svih mora i okeana onda vrlo verovatno utiče i životne tečnosti biljaka, životinja pa i ljudi. Na njihove snove, raspoloženje, psihičko i emotivno stanje i ponašanje.

Spoiler! --Click here to view--

Palo mi na pamet predloziti i nekakav eksperimentalni Fool Moon Alert na forumu, al nesto razmisljam mozda danas nije najbolji dan za takvo nesto. :ph34r:


A na moj san nemaš komentar - mislim, ipak sam očekivala neko pojašnjenje, nešto, bilo šta :)

#97 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 27 July 2010 - 21:31

A na moj san nemaš komentar - mislim, ipak sam očekivala neko pojašnjenje, nešto, bilo šta :)


Ne usudjujem se da tumacim, ali mogu da komentarisem. Odlican. :ph34r:

Stavise, imam neki dejavu osecaj da sam takvo nesto i ja sanjao (da ne kazem - vec doziveo).

#98 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 July 2010 - 21:46

Ne usudjujem se da tumacim, ali mogu da komentarisem. Odlican. :ph34r:

Stavise, imam neki dejavu osecaj da sam takvo nesto i ja sanjao (da ne kazem - vec doziveo).


Ma dobro to, nego šta to znači? - sad sam ozbiljna. Kad ga se setim, nije mi uopšte prijatno, pa bih baš volela da znam da li postoji neko logično objašnjenje, a nekako mi se nametnuo utisak da se ti malo baviš time :)

#99 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 27 July 2010 - 22:28

Ma dobro to, nego šta to znači? - sad sam ozbiljna. Kad ga se setim, nije mi uopšte prijatno, pa bih baš volela da znam da li postoji neko logično objašnjenje, a nekako mi se nametnuo utisak da se ti malo baviš time :ph34r:


Aj da probam al da me ne shvatis preozbiljno.
Motiv giljotine je najverovatnije snazna impresija iz nekog literalnog/filmskog dela a posledica identifikacije sa osuđenikom (osuđenicom). Da sam ja sanjao giljotinu verovatno bi mi ona predstavljala "svetinu" tj osecaj neprilagodjenosti istoj.

Ona snovita logika "kako da sad citam bez glave" mi se cini kao strah da bi te dijagnoza i tretman nametnut od okruzenja lisio onog sto volis.

#100 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 July 2010 - 22:50

Aj da probam al da me ne shvatis preozbiljno.
Motiv giljotine je najverovatnije snazna impresija iz nekog literalnog/filmskog dela a posledica identifikacije sa osuđenikom (osuđenicom). Da sam ja sanjao giljotinu verovatno bi mi ona predstavljala "svetinu" tj osecaj neprilagodjenosti istoj.

Ona snovita logika "kako da sad citam bez glave" mi se cini kao strah da bi te dijagnoza i tretman nametnut od okruzenja lisio onog sto volis.


Hm, zanimljivo - nemoj da si tako skroman. Ovo mi baš zvuči logično. Zato što ni ja ne volim "svetinu" i osećam se pomalo neprijatno u društvu sa velikim brojem meni nepoznatih osoba. A čitanje mi je hobi No 1. Da, biće da je to .

Hvala :ph34r:

#101 Vižla

Vižla
  • Members
  • 549 posts

Posted 28 July 2010 - 11:54

Dobro jutro, dobar dan :)

Kad se pomešaju forumska vikend-hapšenja i komentari o istima, činjenica da boravim na teritoriji Algonkvina pod Manituovom zaštitom, uz dabra kao jednog od nacionalnih simbola, te pripreme za moj Balkan 'groot trek', rezultat je 'san ratne noći'. Vrvi od pešadije, artiljeraca, Škota i Vikinga, rezervista i plavih beretki; došli i Vukovi sa Ontarija i Crveni Mundiri. Pršti na sve strane. E, kad se Flok stuštio na Žalosnu Sovu, pojavi se odnekud čukundeda vrač i ja pobegoh iz sna...

Šta je sledeće? Neka iščašena verzija bitke kod Litl Big Horna? Aaaaaaaaaaaaaaaa... :ph34r:

#102 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 July 2010 - 12:30

Kakva se sve cuda desavaju u snovima i koliko stvari od neprocenjive vrednosti nestane tek tako!
Prava steta. A imam tefter i plajvaz uvek pri ruci cak i u krevetu. Ponekad stignem da pribelezim pre nego li nestane.
To znaju da budu sjajne stvari, sve ono sto na javi nisam resila (jezicki). Ja to nazvrljam onako medj javom i snom
jer ako se skroz razbudim onda nestane.
No danas mi nije poslo za rukom da uhvatim taj prelaz izmedju sna i jave. (prokleti telefon!)

Elem, sanjala sve neke kao filmske sekvence (mesta, ljudi, dogadjaji) i svaka od tih sekvenci se zavrsi prelepim stihom.

Nista, ode Nobelova nagrada nocas u nepovrat. :ph34r: :) :D

Edited by cyberwor/L/d, 28 July 2010 - 12:31.


#103 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 July 2010 - 12:52

Tezak san.
Pre par meseci prodao uvalio sam auto jednom čoveku poluispravnog, ali je prihvatio, dopao mu se. Kad, sanjam dolazi on po mene da idemo u SUP. Mislim se ja zbog prevoda, a on me samo mrko pogleduje jer je došao peške.. :ph34r:

#104 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 29 July 2010 - 10:31

Dadoh nocas bubreg u snu. Ne prodao na trziste, vec bas nekom meni bliskom kojem je trebao. Zanimljivo, lik te meni u snu bliske osobe, potpuno zatamnjen sada. Desavalo se to i prije. Citao sam nekad da je to jedno od opstih mesta u snovima, i da postoji neko psihoanaliticko objasnjenje. Koje sam uzgred takodje zaboravio.

Al mi ziv jedan detalj, posle operacije se dobro osecam, šav neprimetan, al na vagi lakši pola kilograma, tačnije 415 grama :ph34r:
Mislim se, majstor garant izvadio još nešto al ko mi je kriv kad nisam pazio.

#105 The Dalek

The Dalek
  • Members
  • 16 posts

Posted 13 September 2010 - 18:33

nisam imao vremena da sanjam :)