Jump to content

Photo

Šta ste noćas sanjali?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
132 replies to this topic

#16 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 12 July 2010 - 01:10

To see a rainbow in your dream, represents hope, success and good fortune in the form of money, prestige, or fame.

Pazi kad i ova moja Baba prati svetske stručne trendove. :)
Elem, zavidim na lepim snovima, u mene nigde zensko na obzoru.

Inteesantno.
Pre neku noc sanjam kuma kako smo zajedno na moru, u nekom mestu na kao nekom karnevalu. Pre toga ga nisam video par meseci niti mi je bio na pameti, a nisam ni znao sta trenutno radi. Iz tog sna penuo me rano ujutro - njegov poziv. Kaze sad sam dosao s mora.
Jesam li vidovit ?

Ovo stvarno liči na primer vidovitosti, mada mislim da možda znam u čemu je stvar.

Verovatno se i drugima dešavalo slična stvar da se zvuk budilnika savršeno uklopi u scenario sna. Npr, sećam se još iz škole noć pred neki stresan ispit, da sam sanjao taj školski čas, sve sa zadacima, rešavanjima, tenziiom i zvonom za kraj časa u očekivano vreme. Naravno to zvono je bio zvuk budilnika. Poznato je danas da ceo san u stvari traje par sekundi (ono REM faza i sl) tako da je cela iluzija o realnom vremenskom trajanju tog školskog časa, u stvari kreirana dok je trajala zvonjava budilnika.

Tako mislim i da tvoj ceo san sve sa morem, kumom i karnevalom je nastao u polusvesnom stanju razbudjivanja kada te kum nazvao i probudio.

Mada, ako budes jednom sanjo neke loto brojeve, javni se na PM. :ph34r:

#17 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 July 2010 - 06:29

Ja sam jednom uspeo da dokažem postojanje n dimenzija i mogućnost prelaska iz jedne u drugu. Dimenzije su povezane nekako slično peščanom satu samo što ima mnogo više onih delova u obliku levka a svi se spajaju na jednom mestu. Oblik tih levkova (levaka?) je promenjiv, ograničeni su nekom opnastom materijom koja leluja.
To sam sve jasno video, prešao sam iz ove naše dimenzije u neku drugu, to je izazivalo priličan bol, ali istovremeno i zadovoljstvo jer sam u momentu jasno video dokaz za postojanje svih tih prostora i način prelaska iz jednog u drugi.
Kad sam se vraćao u našu dimenziju, prolazio sam pored nekih jako svetlih delova prostora u koje je jako teško gledati, a prilikom prolaska kroz ono suženje između dimenzija dočakao me je prijatan glas koji je izgovarao moje ime i - "... probudite se, gotova je operacija".

Da, budio sam se iz anestezije posle operacije, dugo mi je ostala potpuno jasna slika i taj osećaj odlaska - povratka, radost onog trenutka kada sam shvatio da je završena operacija i da sam ponovo svestan, razabirem svetla na plafonu, čujem glas sestre koja me budi. Znači - živ sam.
Krivo mi je što sam istog momenta zaboravio onaj teoretski dokaz postojanja n dimenzija i mogućnosti prelaska iz jedne u drugu, pa će sada svet morati da sačeka novog Ajnštajna. A samo da imam bolju memoriju gde bi ovaj svet bio.

#18 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 12 July 2010 - 13:32

Ja sam jednom uspeo da dokažem postojanje n dimenzija i mogućnost prelaska iz jedne u drugu. Dimenzije su povezane nekako slično peščanom satu samo što ima mnogo više onih delova u obliku levka a svi se spajaju na jednom mestu. Oblik tih levkova (levaka?) je promenjiv, ograničeni su nekom opnastom materijom koja leluja.
To sam sve jasno video, prešao sam iz ove naše dimenzije u neku drugu, to je izazivalo priličan bol, ali istovremeno i zadovoljstvo jer sam u momentu jasno video dokaz za postojanje svih tih prostora i način prelaska iz jednog u drugi.
Kad sam se vraćao u našu dimenziju, prolazio sam pored nekih jako svetlih delova prostora u koje je jako teško gledati, a prilikom prolaska kroz ono suženje između dimenzija dočakao me je prijatan glas koji je izgovarao moje ime i - "... probudite se, gotova je operacija".

Da, budio sam se iz anestezije posle operacije, dugo mi je ostala potpuno jasna slika i taj osećaj odlaska - povratka, radost onog trenutka kada sam shvatio da je završena operacija i da sam ponovo svestan, razabirem svetla na plafonu, čujem glas sestre koja me budi. Znači - živ sam.
Krivo mi je što sam istog momenta zaboravio onaj teoretski dokaz postojanja n dimenzija i mogućnosti prelaska iz jedne u drugu, pa će sada svet morati da sačeka novog Ajnštajna. A samo da imam bolju memoriju gde bi ovaj svet bio.

Sećam se svog mladelačkog naučnog sna. Kao slavan sam, rešio sve probleme čovečanstva projektujući savršen perpetuum mobile. U snu je mehanizam bio precizan i savršeno logičan. Kad sam se probudio, naravno ništa od tog nacrta u glavi.
Ali pamtim, sto je zanimljivo, da se resenje baziralo na anomaliji vode (onoj osobini da na 4 stepena ima najvecu gustinu i najmanju zapreminu koja se opet razredjuje odnosno siri i pri zagrejavanju i pri hladjenju). Verovatno to ucili u skoli tih dana.

Od onda cesto mislim kako to uopste nije glupo, jer problem kod večnog izvora energije je upravo savršenost fizike odnosno reciprocnost i linearnost svih prirodnih sila. Ako se to može nećim prevazići onda jedino može nekom fizičkom anomalijom, a za drugu do ove sa vodom ne znam. I sve planiram da jednom malo uhvatim slobodnog vremena pa se time pozabavim. :)

Elem ako ima neko dokoniji a da je od alata i zanata eto mu ideje. Ja sam ovu viziju deponovo ovde na forumu za svaki slucaj. :ph34r:

#19 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 12 July 2010 - 15:06

Uvek treba biti oprezan sa lepim željama. Sinoć sam odista sanjao Trebinje. Koje je, na neki čudan, nestvaran način bilo odvojeno od ostatka planete i kretalo se zasebno, kao kakav asteroid. Al' šta će mi, koji qratz, Dučić sa svojim sladunjavim invektivama u tom snu?!

#20 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 12 July 2010 - 21:46

Nedade mi djavo mira, dosetih se otkud mi ona novinska fotografija vojne jedinice u snu.

Spoiler! --Click here to view--

#21 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 12 July 2010 - 23:06

Pazi kad i ova moja Baba prati svetske stručne trendove. :D
Elem, zavidim na lepim snovima, u mene nigde zensko na obzoru.

Ovo stvarno liči na primer vidovitosti, mada mislim da možda znam u čemu je stvar.

Verovatno se i drugima dešavalo slična stvar da se zvuk budilnika savršeno uklopi u scenario sna. Npr, sećam se još iz škole noć pred neki stresan ispit, da sam sanjao taj školski čas, sve sa zadacima, rešavanjima, tenziiom i zvonom za kraj časa u očekivano vreme. Naravno to zvono je bio zvuk budilnika. Poznato je danas da ceo san u stvari traje par sekundi (ono REM faza i sl) tako da je cela iluzija o realnom vremenskom trajanju tog školskog časa, u stvari kreirana dok je trajala zvonjava budilnika.

Tako mislim i da tvoj ceo san sve sa morem, kumom i karnevalom je nastao u polusvesnom stanju razbudjivanja kada te kum nazvao i probudio.

Mada, ako budes jednom sanjo neke loto brojeve, javni se na PM. :)

Da, ali otkud bih znao da je na moru ? Uzgred, na SP sam pogodio neocekivane rezultate :ph34r:

#22 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 12 July 2010 - 23:21

Da, ali otkud bih znao da je na moru ?

E sad, ne znam. Mozda ti duze treba da se rasanis, a kum se vec rasprico :D

Uzgred, na SP sam pogodio neocekivane rezultate :ph34r:

Doduse nije ni meni mane. Za Nemce sam progonoziro da ce nabit Engleze i Argentice sa 5 golova a da ce tesno izgubit od Spanaca.

Da osnujemo klub forumskih hobotnica :)

#23 Vižla

Vižla
  • Members
  • 549 posts

Posted 13 July 2010 - 02:24

Već tri noći zaredom sanjam da, umesto na posao, jutrom odlazim na plivanje u društvu jata delfina. Vragolasta i razigrana bića. Ah, kakvo uživanje! Naravno, najlepši trenutak igre i jurnjave prekida budilnik. Od kliktanja i zviždukanja nema više ništa - slušni su mi aparatići osuđeni na još jedan dan sterilnog engleskog s primesom severnoameričke unjkavosti...

#24 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 13 July 2010 - 14:26

Već tri noći zaredom sanjam da, umesto na posao, jutrom odlazim na plivanje u društvu jata delfina. Vragolasta i razigrana bića. Ah, kakvo uživanje! Naravno, najlepši trenutak igre i jurnjave prekida budilnik. Od kliktanja i zviždukanja nema više ništa - slušni su mi aparatići osuđeni na još jedan dan sterilnog engleskog s primesom severnoameričke unjkavosti...

Htedoh prestati da se više na Babu pozivam. Ali kako na ovo ne obratiti pažnju. :ph34r:

Ako sanjate delfina, a opterećeni ste problemima i brigama, to može da znači da je neko kome je stalo do vas na putu da vam pomogne.

Igrati se sa delfinom predskazuje srećnija i bezbrižnija vremena.

Susret sa nekoliko delfina u snu, predskazuje da ćete uskoro biti okruženi prijateljima koji će vam pružiti podršku.

Mislim ozbiljno da i jeste u pitanju zarka zelja i ocekivanje uskorasnjeg susreta sa prijateljima. Novim poslom i boljim okruzenjem.

Edited by Kit Louch, 13 July 2010 - 14:26.

#25 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 13 July 2010 - 14:54

Htedoh prestati da se više na Babu pozivam. Ali kako na ovo ne obratiti pažnju. :)

Ako sanjate delfina, a opterećeni ste problemima i brigama, to može da znači da je neko kome je stalo do vas na putu da vam pomogne.

Igrati se sa delfinom predskazuje srećnija i bezbrižnija vremena.

Susret sa nekoliko delfina u snu, predskazuje da ćete uskoro biti okruženi prijateljima koji će vam pružiti podršku.

Mislim ozbiljno da i jeste u pitanju zarka zelja i ocekivanje uskorasnjeg susreta sa prijateljima. Novim poslom i boljim okruzenjem.

A šta kaže sanovnik, kakvo značenje ima kad se sanja dupin? :ph34r:

#26 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 13 July 2010 - 14:59

A šta kaže sanovnik, kakvo značenje ima kad se sanja dupin? :ph34r:

Pari mi ko kakvih par dana na moru :)

#27 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 July 2010 - 15:00

....

počinješ da me plašiš.... :ph34r:

#28 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 13 July 2010 - 15:05

počinješ da me plašiš.... :ph34r:

I ti sanjala dupina pred letovanje? :)

#29 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 July 2010 - 15:25

I ti sanjala dupina pred letovanje? :ph34r:

ma ne, nego me strah da ga slučajno ne sanjam. :)

#30 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 13 July 2010 - 15:28

ma ne, nego me strah da ga slučajno ne sanjam. :)

Ma nema ništa strašno u sanjanju dupina. Al' ako se u istom snu pojavi i kapetan Mikula Mali, e onda bi već bilo zanimljivo čuti šta će baba Hrka reći :ph34r: