Jump to content


Photo

O Zoranu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#31 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 04 April 2003 - 11:45

Hej Mefisto,

Ja licno nikako ne mogu da te shvatim sto se bunis reakcijama Zoranovih obozavaoca? Ljudi misle tako i gotovo, a rane su, mora se priznati jos uvijek svjeze. Niko ti ovdje, koliko sam uspio primijetiti, ne brani da pises slobodno ( u sklopu jos uvijek vazeceg vanrednog stanja ) postove u kojima se lako da primijetiti drugacije razmisljanje. Kada bih ja bio Moderator dozvolio bih ti da otvoreno izneses sve svoje argumente vezane za pokojnog premijera ali bih ti isto tako naglasio da oni budu jasni i razumljivi. Koliko sam ja uspio da primijetim ovaj forum nije crnobijeli ( bar ne jos uvijek ) i smatram da grijesis kod takvih optuzbi.

#32 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 04 April 2003 - 12:02

Postovana gospodjo sonja|,
prvo da Vam odam priznanje na licnim i profesionalnim dostignucima kojima se ,uveren sam, opravdano ponosite. A zasto i ne bi ste? U tome se apsolutno slazem sa Vama. Ono u cemu se ne slazemo navedeno je u prethodnom odgovoru/-ima, pa Vam savetujem da deo istine tamo potrazite ;jer taj deo ,koji Vi iz nekog razloga nikako ne prihvatate, moze vam omogucite da prestanete da gledate svet jednostrano i sagledate stvari iz perspektive drugih ljudi a ne samo iz svoje. Jos jednom: svaka cast za licne uspehe, ali... Znam sta ste napisali na kraju, mogu Vam reci da cu se truditi koliko mogu da Vas zaobidjem u buducnosti. Zbog tog vremena koje kazete da gubim- ah da, kad smo kod "mojih zasluga" i mog identita: daleko od toga da zelim na forumu da se eksponiram. To nije razlog (bar ne moj) dolaska na ovo mesto. O zaslugama isto tako: ono sto sam stekao bilo je postenim radom i toga se ne stidim, kao sto niko ne treba da se stidi svog posla, bilo da radi za razunarom ili da cisti ulice. Da, vidim da su vam te ulice mile i drage kad ih tako rado nudite svojim "prijateljima"... Ali dosta o tome- pisao sam Vam odgovor iako znam da je suvisan a po obicaju cete shvatiti sve naopako. Mada, i za to treba imati nekog "talenta". Shvatite ovo kao poslednju poruku upucenu Vama na koju ne morate da odgovorite...

Mefisto ,ne morate mi slati dve poruke da bi mi odali priznanje u profesionalnosti , kao i mojim dostignucima,jer je vi i ne poznajete.Ima ko o tome vodi racuna.Napominjem da me vasa perspektiva ne privlaci.Ko zabada nos u vas posteni rad?Ja ne nikako i ni jednog momenta to nisam ucinila. Poslednju poruku izgleda da je bilo pametnije, da ste je zaobisli.Mudrost vam bas nije naklonjena, a vi to nazivate talentom.

Edited by sonjal, 04 April 2003 - 12:03.


#33 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 April 2003 - 12:54

A kako se onda zovu oni koji vide samo vrline stvaraoca,a totalno su slepi ili su zaboravili njegove mane?"

Opet ti, neobavesteni sto senlucus po policijskim zurkama. Vidi ovako, poenta stvaralastva je u vrlini, vrlina je sustina stvaralastva, i zato su mane stvaraoca trivijalne u odnosu na vrline.

Btw,zamolio bih da decidirano navedes koje je on stvari licno i samo on uradio,a ti smatras da su velike za ovu zemlju.Znaci nemoj da mi nabrajas pirjem u UN i slicno,nego ono sto je BAS samo zahvaljujuci njemu uradjeno."

Ni Cercil nije sam pobedio Nemce u WW II, mnogi drugi su bili ukljuceni. Opet ti nista nije jasno, naravno?

Sto se tice mindjuse on je skinuo u 15 jer se plasio da mu ne zasmeta u karijeri.....ja je nosim i danas...... "

I moja jedna prijateljica je volela da nosi mindjusu u jednom uvu, a velela i da senluci po zurkama, doduse ne policijskim kao ti, ali je doktorirala i postdoktorirala u Americi. I kakve veze ima mindjusa ili zurke sa uspehom u zivotu.
Hoces da kazes da je lose biti karijerista i uspeti u zivotu? Lose je biti ambiciozan? Jao, covece koje su tvoje koordinate. Jos se hvalis kako nosis mindjusu u post-adolescentnom dobu. Sedi dole, molim te i uzivaj u poilicijskim zurkama.

Edited by natasha, 04 April 2003 - 13:35.


#34 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 04 April 2003 - 14:18

Crnogorac,
a gde si ti primetio da se toliko bunim? Kao da sam jedini koji pise ovako na forumu!? Ako me smatras za "bundziju" zbog poslednjih nekoliko postova onda mogu da ti kazem kako su oni vise "reakcija na reakciju" pojedinih Zoranovih obozavalaca nego sto su moja zelja da po svaku cenu namecem svoje stavove. Smatrao sam da je dosta jedan kraci komenatar na ovu temu ("O pokojniku sve najlepse") pa ko shvati-shvati. Ispostavice se kako se to ne svidja svima (a otkad pa mora da se svidi svima?), pa sam navukao gnev tih istih Zoranovih obozavalaca (sta si ono napisao za slobodno pisanje i drugacije misljenje?) te sam morao ipak da se odbranim od tih napada- zar ti ne bi? Znaci, ostali postovi su doticnima upuceni i ne odnose u potpunosti na temu ("O zoranu") vec na osobine istih. Nepotrebno, uvredljivo- mozda, ali takvo je vreme danas ("... vanredno stanje" kao sto neki spomenuse) . Mada, kad malo pogledam sa distance, mogu da razumem takvu reakciju- ipak su oni "obozavaoci" a kod njih su emocije na prvom mestu dok razum dolazi kasnije. Ovo je vise opomena meni da ne pokusavam takvima objasniti svaku rec jer vidim da necu uspeti. Bar sada znam (kao da ranije nisam?) kako mi ne vrede bilo kakvi argumenti kod zaista najzagrizenijih pristalica, pardon, obozavalaca pokojnog premijera- cini mi se da sam vec pominjao koliko je opasno teziti ekstremima pa makar to bilo iz slepog verovanja ili iskrene ljubavi (u vanrednoj situaciji- nista bez tog termina). Nadam se da si koliko-toliko zadovoljan odgovorom, Crnogorac. Mozda je moglo i krace da se kaze ali se nadam da mi nece zameriti na tih nekoliko redova vise. Prijatan dan..

#35 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 04 April 2003 - 14:28

Ovim upucujem izvinjenje svim ucesnicima foruma zbog dva posta iste sadrzine koji su danas postavnjeni u okviru ove teme. Radi se o tehnickoj gresci a ne nameri da se neko vredja, ponizava ili na bilo koji drugi nacin omalovazava. Hvala onim pojedincima koji su me obavestili o toj pojavi, stvarno ne znam kako bih inace to uocio bez njihove pomoci (!) ... Jos jednom izvinjenje i prijatan dan!