Jump to content


Photo

O Zoranu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#16 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 03 April 2003 - 10:21

Elem, i ako bude nekog glasanja u DS-u znajte da ce Boris Tadic razbiti nisliju Zivkovica. Dosla je era kada vracarske babe i gospodje kroje vlast u Srbiji !. :lol:

Šta li će na ovo reći neprikosnovene babe i gospođe sa Dedinja?

Edited by perkos, 03 April 2003 - 10:21.


#17 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 03 April 2003 - 11:41

"Iz navedenih razloga, smatram da ne postoji nista lose u stvaranju kulta licnosti Zorana Djindjica. Sta vise, mislim da bi svesno trebalo ici u stvaranje mita, tj. etabliranje novih merila vrednosti, gde je vaznije raditi i stvarati novu vrednost nego zamlacivati se ispraznim i beskorisnim (ispostavilo se i stetnim) “srbovanjem”.

Po mom misljenju, a Srbija iz Ruzveltove ulice me ucrvrscuje u tom uverenju, ovde je upravo rec o konacnom “odrastanju” , o izlasku iz perioda adolescencije (i nezrelosti) celog jednog naroda.
Ja mislim da je sjajno (a za njega nazalost prekasno) videti te probudjene i plemenite emocije u narodu. Razlika od nekih drugih preimenovanja je veoma bitna i ogleda se u jednoj prostoj cinjenici – niko nije primoran da to cini, niti bi to sam Djindjic odobravao. Kao sto genijalno rece neko “Zoran nije trazio ljubav, zeleo je samo postovanje za ono sto radi. Sopstvenom smrcu dobio je i ljubav i postovanje” .

Parafraziracu cenjenog Stojana Cerovica : “U Srbiji je vanredno stanje, ono medjutim nikada nije bilo redovnije” . Ko ne veruje neke krene sa nasumicnim sondiranjem na slucajnom uzorku koji sam odredi.

Medjutim, u ovu grupaciju sklon sam da pridodam i G17 (a glatko bih to mogao da ucinim i kada su u pitanju neke sadasnje clanice DOS) . Zasto ?
Ne mogu, medjutim, da razumem pobude istomisljenika koji su nasli za potrebno da razbucaju ionako krhke i pod nepodnosljivim pritiskom opterecene demokratske i progresivne delove drustva. Ne vidim da su bilo cemu doprineli osim sto su dodatno sludeli ovaj vec previse sludjeni narod.

I za kraj nesto sasvim licno. Bez ikakve zebnje da ce me neka neznalica optuziti za patetiku, idolatriju ili stagod, reci cu vam da me srce boli zbog Zoranove pogibije. I to ne zbog stete koju ce Srbija trpeti, vec zbog gubitka u Srbiji tako retke pameti i optimizma. Toliko."

Lun zaista si me iznenadio ovako lepim i plemenitim razmisljanjem i recima.
Izdvojila sam ono sto mi se dopada.Setila sam se sadrzaja facikle koju sam preko lista "demokratija" poslala DJikiju kada je bio Gradonacelnik Beograda.Pisala sam mu o automatizaciji i o aplikativnim projektima koji rade u bazi podataka.Zakljucila sam da je on to sve procitao i voleo je da obogacuje svoje znanje.Mnogo je bio skroman to covek i voleo je da sve spozna.Lepo je sto si primetio njegov optimizam.Nemoguce je odjednom da se setim svega, ali tekst ti je zaista odlican.

Edited by sonjal, 03 April 2003 - 11:44.


#18 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 03 April 2003 - 12:45

"O pokojniku sve najlepse"... Sa ovim moze da se pocne a i da se zavrsi moj odgovor na datu temu. Zoran Djindjice je bio daleko od onoga kako ga neki predstavljaju ovde, sto opet ne znaci da je potpuno suprotno od toga, istinsko zlo. Znaci nisu u pravu ni oni koji u nebesa dizu Djindjica (sta mislite zasto to rade?) a ni oni koji ako ne likuju bar ne smatraju da je njegovo ubistvo lose po zemlju ( ima i takvih). I jedni i drugi preteruju u svojoj zelji da se pokazu nepogresivim i neprikosnovenim; zato se desava da u svojim izjavama teze nekim ekstremima a to nikako nije dobro. Jednostavno, tako se gubi realna percepcija: ako zelite zivot u snovima mozda ste na internetu nasli pravo mesto ali izadjite malo na ulicu. Tesko da to tamo prolazi. I za kraj: Nije bilo lako sa Djindjicem ali kakvi nam dolaze jos ce on biti dobar. ... "O pokojniku sve najlepse"

#19 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 03 April 2003 - 13:32

Mefisto,

Klasicna zamena teza-njemu nije bilo lako sa nama. Nismo mu bili dorasli.
Jadno je to -uradio je tako velike stvari za ovu zemlju, a nadje se neko da kaze, da, ali je nosio mindjusu na jednom uvu u 15-oj.

By no offense, ali tip ljudi koji razmisljaju na taj nacin zovu se paraziti. Imas to kod Nicea, prelistaj literaturu, teza o stvaraocima i parazitima. Paraziti su oni koji ne vide velike vrline stvaraoca, a ustostrucuju im nevazne mane.

#20 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 03 April 2003 - 13:53

"Jednostavno, tako se gubi realna percepcija: ako zelite zivot u snovima mozda ste na internetu nasli pravo mesto ali izadjite malo na ulicu. Tesko da to tamo prolazi. I za kraj: Nije bilo lako sa Djindjicem ali kakvi nam dolaze jos ce on biti dobar. ... "

Verovatno vi provodite vise vremena na ulici nego bilo gde drugo, pa vam je sa DJikijem stvarno bilo toliko tesko.

#21 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 03 April 2003 - 14:41

Lun vidi nesto...

Nije mi namjera pokusati osporiti bilo sto sto si napisao samo cu podsjetiti na slican primjer koji se dogodio u Israelu a to je ubojstvo Itzakha Rabina.Iako ono sto ti sada predlazes je dan danas prisutno u Israelu a to je memorijalni dan sjecanja na njegovu pogibiju Ariel Sharon je i dalje na vlasti...

mhm.
arika je na vlasti zato sto:
a) ima dosta mnogo dengi
b) u us su na vlasti right wing, pa sa njima i jewish right
c) ima kontrolu nad svim elementima sistema
d) zato sto su izbori bili namesteni

Isaka, mir njemu, se secaju josh nekoliko levokrilnih napadachkih organizacija + Zeleni.
neke slichnosti izmedju Kizinog i Isakovog ubistva:
a) umeshan db
b) unutrashnja korupcija na levom krilu
c) paklena pomorandza
d) snage haosa, razaranja, nestajanja, mrzhnje,
kroz nekoliko godina potpuno preuzimaju dirigentsku palicu od Isaka
e) umeshana [ideoloski] i crkva {ghm kh, ah kashljuc - rabinat}
f) year 2003, war, expansion, insecurity, corruption,
chaos AD

Edited by cybersrk, 03 April 2003 - 16:05.


#22 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 03 April 2003 - 17:01

Verovatno vi provodite vise vremena na ulici nego bilo gde drugo, pa vam je sa DJikijem stvarno bilo toliko tesko.

Mozda Vi, gospodjo sonja|, zivite u idealnom svetu gde svega imate dosta i gde je sve oko Vas potaman. Ah da, pa nemate sve, zar ne? Mozda VI i zivite u toj Lala Srbiji ali znajte da je mnogima tesko. Mozda ne meni licno ali ja o sebi licno nisam ni pisao. I da, znam za mnoge takve slucajeve na koje hocu da se pozovem. A znam jer sam te iste ljude video (pogodite gde) na "ulici", na toj istoj ulici na koju ste vi tako inteligentno obratili paznju meni, ovako nesvesnom "velicine u koju sam se usudio da dirnem" (!)... Kad sam napisao da " izadjete na ulicu" mislio sam da izdvojite malo vremena i da se odvojite od tog racunara za kojim tako cesto sedite, da dignete to svoje velicansto sa Vase udobne fotelje i prosetate malo po Srbiji (=ulica--> pravo znacenje ali ko bi na to obracao paznju pored svih opste korisnih stvari koje radite?). Ali zasto bi ste to radili? Zasto bi Vi brinuli da li neko gubi posao, da li neko vapi za pomoc, da li neko umire gladan? Zasto bi to radili kada je lakse udobno zavaliti Njeno velicanstvo u omiljenu joj fotelju i uveravati neku 'jadnu, izmucenu dusu' (mozda tako mislite?) da je istina zapravo samo ono sto vi hocete da prezentujete; to sto oni ne znaju da su u zabludi,ah, pa to je njihova zaostalost u pitanju i "treba da su srecni sto mogu da imaju mene da ih vodim i usmerim jer tesko njima samima sa sobom, mozda pocnu i da misle svojom glavom(uh, daleko bilo!)..." A mozda je bolje Vama da pocnete malo da mislite kad vec koristite glavu za ovako "konstruktivne" stvari; mozda bi tada bilo neke koristi. Ovako se sve svodi na kritike onih koji se drznu da kazu neko misljenje koje se razlikuje od Vaseg i od misljenja vladajuceg kruga. E izem Vam zanimanje!

Gospodjo natasha, na Vas isto tako moze da se odnosi gore navedeno. I probajte da malo razumete sustinu, ako treba da citate izmedju redova ali nemojte svasta da pisete. Gde ste procitali u tom paragrafu za mindjusu? Mozda izmedju redova!? I jos kazete "... nismo mu bili dorasli"? A da li mi postojimo zbog premijera ili premijer zbog nas, zbog gradjana?! Svasta sam cuo ali to od vas; da znam da niste obrazovani pa da se i ne brinem a ovako.... I na kraju, moje omiljeno u poslednje vreme, podela na stvaraoce i parazite! Nema treceg, ili si sa nama ili protiv nas. Dobri i losi- lepa Vam je ta podela u tom vasem crno-belom svetu. A treba li da pogadjam za koga ste ostavili ulogu dobrih momaka/devojaka? Ostale- po kratkom postupku, zar ne? Uh, jezim se od te informbirovske ideologije u plastu "boraca za demokratiju" 21. veka. Mozda da kolektivno iselite svakog ko se usudi da drugacije misli? Tj. prethodno treba pdici "njeno velicanstvo" iz fotelje! Ali neka, ovo je treci milenijum, moze to i na dugme! Da ne zaboravim, ako Vam se zaista nesto cita mogu da Vam preporucim nesto mnogo bolje od Nicea za sta sam siguran da bi Vam mnogo bolje koristilo u ovom trenutku. I ne budite tako hladni, otvorite srce da u njega udje malo topline a od mene cete dobiti jedan osmeh..... :lol:

#23 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 03 April 2003 - 17:28

u nebesa dizu Djindjica (sta mislite zasto to rade?)

Izvinjavam se, shta si hteo reci???

#24 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 03 April 2003 - 17:42

Citaj Prki, sve ti je napisano. Da je prostije ostala bi samo belina. Steta sto si jos "zelen" (ne onako zelen). Moj odgovor Tebi je da ne vadis navode iz konteksta. I dosta o tome... Prijatan dan!

#25 Flashlight

Flashlight
  • Members
  • 261 posts

Posted 03 April 2003 - 18:52

Klasicna zamena teza-njemu nije bilo lako sa nama. Nismo mu bili dorasli.
Jadno je to -uradio je tako velike stvari za ovu zemlju, a nadje se neko da kaze, da, ali je nosio mindjusu na jednom uvu u 15-oj.

By no offense, ali tip ljudi koji razmisljaju na taj nacin zovu se paraziti. Imas to kod Nicea, prelistaj literaturu, teza o stvaraocima i parazitima. Paraziti su oni koji ne vide velike vrline stvaraoca, a ustostrucuju im nevazne mane.

A kako se onda zovu oni koji vide samo vrline stvaraoca,a totalno su slepi ili su zaboravili njegove mane?

Btw,zamolio bih da decidirano navedes koje je on stvari licno i samo on uradio,a ti smatras da su velike za ovu zemlju.Znaci nemoj da mi nabrajas pirjem u UN i slicno,nego ono sto je BAS samo zahvaljujuci njemu uradjeno.

Sto se tice mindjuse on je skinuo u 15 jer se plasio da mu ne zasmeta u karijeri.....ja je nosim i danas......

#26 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 April 2003 - 06:59

Gospodjo natasha, na Vas isto tako moze da se odnosi gore navedeno."

Jos kada bi znala sta je pisac hteo da kaze? Da je onoliko ljudi bilo u Ruzveltovoj jer o pokojniku sve najlepse.

I probajte da malo razumete sustinu, ako treba da citate izmedju redova ali nemojte svasta da pisete. Gde ste procitali u tom paragrafu za mindjusu? Mozda izmedju redova!?"

Ja upravo tvrdim da u onom sto vi pisete nema nikakve sustine. Ovo za mindjusu je bilo ilustrativno! Metafora koju, nazalost niste razumeli.


I jos kazete "... nismo mu bili dorasli"? A da li mi postojimo zbog premijera ili premijer zbog nas, zbog gradjana?! Svasta sam cuo ali to od vas; "

Ova gornja recenica samo je dokaz da vi nista ne razumete.

I na kraju, moje omiljeno u poslednje vreme, podela na stvaraoce i parazite! Nema treceg, ili si sa nama ili protiv nas. Dobri i losi- lepa Vam je ta podela u tom vasem crno-belom svetu."

Tacno. Jako je dobro imati crno-bele vizure, to znaci da prepoznajete sustinu, a zanemarujete trivijalnosti. Sivi tonovi, cija je jedina svrha da budu ni crni ni beli, tzv. sivilo radi sivila me nikada nije impresioniralo.

A treba li da pogadjam za koga ste ostavili ulogu dobrih momaka/devojaka? Ostale- po kratkom postupku, zar ne?"

Nema kod mene kratkog postupka, samo pravna drzava. Ono jest, mislim da pokoju vesticu treba spaliti na lomaci, cisto iz ekoloskih razloga.

" I ne budite tako hladni,
otvorite srce da u njega udje malo topline a od mene cete dobiti jedan osmeh..... "

Nije vreme za osmeh, vanredno je stanje.

Edited by natasha, 04 April 2003 - 08:16.


#27 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 04 April 2003 - 07:56

Mozda Vi, gospodjo sonja|, zivite u idealnom svetu gde svega imate dosta i gde je sve oko Vas potaman. Ah da, pa nemate sve, zar ne? Mozda VI i zivite u toj Lala Srbiji ali znajte da je mnogima tesko. Mozda ne meni licno ali ja o sebi licno nisam ni pisao. I da, znam za mnoge takve slucajeve na koje hocu da se pozovem. A znam jer sam te iste ljude video (pogodite gde) na "ulici", na toj istoj ulici na koju ste vi tako inteligentno obratili paznju meni, ovako nesvesnom "velicine u koju sam se usudio da dirnem" (!)... Kad sam napisao da " izadjete na ulicu" mislio sam da izdvojite malo vremena i da se odvojite od tog racunara za kojim tako cesto sedite, da dignete to svoje velicansto sa Vase udobne fotelje i prosetate malo po Srbiji (=ulica--> pravo znacenje ali ko bi na to obracao paznju pored svih opste korisnih stvari koje radite?). Ali zasto bi ste to radili? Zasto bi Vi brinuli da li neko gubi posao, da li neko vapi za pomoc, da li neko umire gladan? Zasto bi to radili kada je lakse udobno zavaliti Njeno velicanstvo u omiljenu joj fotelju i uveravati neku 'jadnu, izmucenu dusu' (mozda tako mislite?) da je istina zapravo samo ono sto vi hocete da prezentujete; to sto oni ne znaju da su u zabludi,ah, pa to je njihova zaostalost u pitanju i "treba da su srecni sto mogu da imaju mene da ih vodim i usmerim jer tesko njima samima sa sobom, mozda pocnu i da misle svojom glavom(uh, daleko bilo!)..." A mozda je bolje Vama da pocnete malo da mislite kad vec koristite glavu za ovako "konstruktivne" stvari; mozda bi tada bilo neke koristi. Ovako se sve svodi na kritike onih koji se drznu da kazu neko misljenje koje se razlikuje od Vaseg i od misljenja vladajuceg kruga. E izem Vam zanimanje!

Mefisto*neznam vam pravo ime*,jer se krijete a ja se trudim da sto vise sebe dam a to se ogleda u mom dugogodisnjem radu sa mladima a i profesionalno na svom poslu(jedan sam od pionira u Bgd. u AOP-automatska obrada podataka).
Ponosna sam na svoj rad i mislim da to i drugi treba da cine.Taj rad me nikada nije udaljio od mladih ni od radnika sa kojima radim(pa cak i na terenu iako vi mislite da samo sedim u fotelji).Zaso ne pomislite mozda da ljudi gube prinadleznosti za posao koji ne obavljaju i koga nema.Zar svi mi ne trba da radimo tamo gde ima posla.Gospodine pronadjite posao , pa vam nece biti dosadno i necete setati ulicom bezrazlozno.Verujte mi na ulici mozete pronaci posao u Gradskoj cistoci ili kod mene u JKP BVK.Nisam videla da na ulici ko radi umire gladan.Pokazite mi takvog ja cu vam platiti gospodine.Radnici koji rade u mojoj firmi *na terenu)imaju veca primanja od mene i na to sam ponosna.Ja ih cesto vidjam i pricam sa njima. Gospodine ja se brinem i o mojim ucenicima i zelim sto vise znanja da im dam da me zapamte kao dobrog profesora kao sto sam ja zapamtila svoje.Gospodine ne brinite za moju glavu.Kako je nisam izgubila za ove silne godine koje imam radeci stalno na sebi i prateci sav savremeni softver u svetu necu dozvoliti ni sada da je izgubim.
Sta vam to znaci "izem vam zanimanje", pa vi ste zaista nevaspitani.
Molim vas da mi se vise ne obracate s obzirom da sam upotrebila ovakvu rec koju retko kome volim da uputim, sem bas onome ko je zasluzi.

#28 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 04 April 2003 - 11:10

Postovana gospodjo sonja|,
prvo da Vam odam priznanje na licnim i profesionalnim dostignucima kojima se ,uveren sam, opravdano ponosite. A zasto i ne bi ste? U tome se apsolutno slazem sa Vama. Ono u cemu se ne slazemo navedeno je u prethodnom odgovoru/-ima, pa Vam savetujem da deo istine tamo potrazite ;jer taj deo ,koji Vi iz nekog razloga nikako ne prihvatate, moze vam omogucite da prestanete da gledate svet jednostrano i sagledate stvari iz perspektive drugih ljudi a ne samo iz svoje. Jos jednom: svaka cast za licne uspehe, ali... Znam sta ste napisali na kraju, mogu Vam reci da cu se truditi koliko mogu da Vas zaobidjem u buducnosti. Zbog tog vremena koje kazete da gubim- ah da, kad smo kod "mojih zasluga" i mog identita: daleko od toga da zelim na forumu da se eksponiram. To nije razlog (bar ne moj) dolaska na ovo mesto. O zaslugama isto tako: ono sto sam stekao bilo je postenim radom i toga se ne stidim, kao sto niko ne treba da se stidi svog posla, bilo da radi za razunarom ili da cisti ulice. Da, vidim da su vam te ulice mile i drage kad ih tako rado nudite svojim "prijateljima"... Ali dosta o tome- pisao sam Vam odgovor iako znam da je suvisan a po obicaju cete shvatiti sve naopako. Mada, i za to treba imati nekog "talenta". Shvatite ovo kao poslednju poruku upucenu Vama na koju ne morate da odgovorite, osim ako bas ne zelite.....

#29 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 04 April 2003 - 11:17

Postovana gospodjo sonja|,
prvo da Vam odam priznanje na licnim i profesionalnim dostignucima kojima se ,uveren sam, opravdano ponosite. A zasto i ne bi ste? U tome se apsolutno slazem sa Vama. Ono u cemu se ne slazemo navedeno je u prethodnom odgovoru/-ima, pa Vam savetujem da deo istine tamo potrazite ;jer taj deo ,koji Vi iz nekog razloga nikako ne prihvatate, moze vam omogucite da prestanete da gledate svet jednostrano i sagledate stvari iz perspektive drugih ljudi a ne samo iz svoje. Jos jednom: svaka cast za licne uspehe, ali... Znam sta ste napisali na kraju, mogu Vam reci da cu se truditi koliko mogu da Vas zaobidjem u buducnosti. Zbog tog vremena koje kazete da gubim- ah da, kad smo kod "mojih zasluga" i mog identita: daleko od toga da zelim na forumu da se eksponiram. To nije razlog (bar ne moj) dolaska na ovo mesto. O zaslugama isto tako: ono sto sam stekao bilo je postenim radom i toga se ne stidim, kao sto niko ne treba da se stidi svog posla, bilo da radi za razunarom ili da cisti ulice. Da, vidim da su vam te ulice mile i drage kad ih tako rado nudite svojim "prijateljima"... Ali dosta o tome- pisao sam Vam odgovor iako znam da je suvisan a po obicaju cete shvatiti sve naopako. Mada, i za to treba imati nekog "talenta". Shvatite ovo kao poslednju poruku upucenu Vama na koju ne morate da odgovorite...

#30 mefisto

mefisto
  • Members
  • 11 posts

Posted 04 April 2003 - 11:27

natasha: Da nije vanredno stanje na koje se pozivate pa da se i nasmejem onome sto ste napisali. Ovako, samo cu kratko jer nema potrebe za necim duzim: hvala i bez novog komentara! Steta sto nikada necete nauciti neke stvari- bice da je kasno sada ....